Wesnoth 1.18 - en to eo translation catalogue (75 entries)

note: [multiplayer]: id=multiplayer_A_New_Land
en: 4p — A New Land
eo: 4l – Nova lando

note: [multiplayer]: id=multiplayer_A_New_Land
en: This 4p survival scenario allows you to construct buildings and terraform the land.
    
    For experienced players, it’s recommended to lower the starting gold to 75.
eo: Ĉi tiu 4l-traviva scenaro permesas al vi fari konstruaĵojn kaj terformigi la landon.
    
    Por spertaj ludantoj, rekomendiĝas malpliigi la komencan oron al 75.

note: [side]
en: teamname^Settlers
eo: Enloĝiĝantoj

note: [side]: type=Death Knight [side]: type=Orcish Sovereign
en: teamname^Enemies
eo: Malamikoj

note: [side]: type=Orcish Sovereign
en: Gol Goroth
eo: Gol Gorot

note: [side]: type=Death Knight
en: Mal Shiki
eo: Mal Ŝiki

note: [side]
en: teamname^Prisoners
eo: Prizonuloj

note: [side]
en: teamname^Monsters
eo: Monstroj

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The northwest undead now have 10 less income.
eo: Vi detruas la fungan minejon. La nordokcidentaj nemortintoj nun havas 10 malpli da enspezo.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The northeast orcs now have 10 less income.
eo: Vi detruas la fungan minejon. La nordorientaj orkoj nun havas 10 malpli da enspezo.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The southwest orcs now have 10 less income.
eo: Vi detruas la fungan minejon. La sudokcidentaj orkoj nun havas 10 malpli da enspezo.

note: [message]: speaker=narrator
en: You destroy the mushroom mine. The southeast undead now have 10 less income.
eo: Vi detruas la fungan minejon. La sudorientaj nemortintoj nun havas 10 malpli da enspezo.

note: [message]: type=Peasant
en: I swear I saw somebody trapped in the spider’s web. Maybe we should rescue him?
eo: Mi ĵuras, ke mi vidis iun kaptitan en la aranea reto. Ĉu eble ni savu lin?

note: [message]: speaker=narrator
en: Your men report strange sounds coming from some caves to the east and west.
eo: Viaj homoj raportas strangajn sonojn venantajn el kelkaj kavernoj oriente kaj occidente.

note: [message]: speaker=unit
en: I have fallen, but all is not lost!
eo: Mi falis, sed ne ĉio perditas!

note: [message]: speaker=unit
en: Comrades, avenge me!
eo: Kamaradoj, venĝu min!

note: [message]: speaker=unit
en: Do not fear, there is hope for us still!
eo: Ne timu, estas espero por ni ankoraŭ!

note: [option]
en: Return to menu
eo: Reveni al menuo

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Mages
eo: Magiistoj

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Farms
eo: Farmoj

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Villages
eo: Vilaĝoj

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Mines
eo: Minoj

note: [message]: speaker=narrator [option]
en: Universities
eo: Universitatoj

note: [message]: speaker=narrator [option] [set_menu_item]: id=anl_diplomacy
en: Diplomacy
eo: Diplomatio

note: [set_menu_item]: id=anl_help
en: Help
eo: Helpo

note: [message]: speaker=narrator
en: A New Land — Help
eo: Nova lando – Helpo

note: [message]: speaker=narrator
en: Select a topic:
eo: Elekti temon:

note: [option]
en: Done
eo: Farite

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of agriculture
eo: <span color='green'>$player_name</span>
    Kunhavigi scion pri terkultivadon

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of mining
eo: <span color='green'>$layer_name</span>
    Kunhavigi scion pri minado

note: [set_variable]
en: <span color='green'>$player_name</span>
    Share knowledge of warfare
eo: <span color='green'>$player_name</span>
    Kunhavigi scion pri militado

note: [message]: speaker=unit
en: Diplomatic Options
eo: Diplomatiaj ebloj

note: [message]: speaker=unit
en: What shall I do?
eo: Kion mi faru?

note: [option]
en: Nothing
eo: Nenio

note: [option]
en: Back
eo: Reen

note: [option]
en: <span color='green'>Share Knowledge</span>
    Help an ally with their research
eo: <span color='green'>Kunhavigi scion</span>
    Helpu aliancanon pri ilia esplorado

note: [message]: speaker=unit
en: Who will you share knowledge with?
eo: Kun kiu vi kunhavigu scion?

note: Part of the scenario objectives
en: Rules:
eo: Reguloj:

note: Part of the scenario objectives
en: Goal:
eo: Celo:

note: Part of the scenario objectives
en: Hint:
eo: Konsileto:

note: Part of the scenario objectives
en: Hints:
eo: Konsiletoj:

note: Part of the scenario objectives
en: Defeat all enemy leaders
eo: Venku ĉiujn malamikajn gvidantojn

note: Part of the scenario objectives
en: You must survive until turn 25
eo: Vi devas travivi ĝis vico 25

note: [set_menu_item]: id=anl_choose_new_recruit
en: Choose New Recruit
eo: Elekti novan rekruton

note: [message]: speaker=unit [message]: speaker=narrator
en: Study Complete
eo: Studo plenumiĝis

note: [message]: speaker=unit
en: Which type of unit would you like to be able to recruit?
eo: Kiun tipon de unuo vi ŝatus povi varbi?

note: [set_menu_item]: id=anl_oversee_research
en: Oversee Research
eo: Superrigardi esploron

note: [message]: speaker=unit
en: Research
eo: Esploro

note: [option]
en: Continue as before
eo: Daŭrigi kiel antaŭe

note: [command] [research]
en: agriculture
eo: terkultivado

note: [command]
en: mining
eo: minado

note: [command]
en: warfare
eo: militado

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|’s farms now produce $player_$side_number|.farming.gold gold.
eo: Farmoj de $player_$side_number|.name nun produktas $player_$side_number|.farming.gold da oro.

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|’s mines now produce $player_$side_number|.mining.gold gold.
eo: Minejoj de $player_$side_number|.name nun produktas $player_$side_number|.mining.gold da oro.

note: [message]: speaker=narrator
en: $player_$side_number|.name|, we have finished researching warfare. Right-click on a mage in a university to select a unit to recruit.
eo: $player_$side_number|.name|, ni finesploris militadon. Dekstreklaku sur magiisto en universitato por elekti unuon por varbi.

note: [message]: speaker=narrator
en: You release the creature from the web and it agrees to help you.
eo: Vi liberigas la vivaĵon el la reto kaj ĝi konsentas helpi vin.

note: [set_menu_item]: id=anl_get_to_work
en: Get to Work!
eo: Eklaboru!

note: [message]: speaker=unit
en: What shall I do my liege?
eo: Kion mi faru, mia sinjoro?

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 0g
eo: Kosto: 0o

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Plant Farm
eo: Planti farmon

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Build Village
eo: Konstrui vilaĝon

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 15g
eo: Kosto: 15o

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Build Castle
eo: Konstrui kastelon

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 6g
eo: Kosto: 6o

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 4g
eo: Kosto: 4o

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 1g
eo: Kosto: 1o

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Build Mine
eo: Konstrui minejon

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 25g
eo: Kosto: 25o

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Make a Ford
eo: Fari vadejon

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 3g
eo: Kosto: 3o

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 5g
eo: Kosto: 5o

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 2g
eo: Kosto: 2o

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Build a Keep
eo: Konstrui ĉefturon

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Establish University
eo: Starigi universitaton

note: [option]: description=<span size='small'>
en: Cost: 7g
eo: Kosto: 7o
