Wesnoth 1.18 - en to eo translation catalogue (135 entries)

note: [campaign]: id=Delfadors_Memoirs
en: Delfador’s Memoirs
eo: Memoraĵoj de Delfador

note: [campaign]: id=Delfadors_Memoirs
en: DM
eo: MdD

note: [campaign]: id=Delfadors_Memoirs
en: Normal
eo: Normala

note: [campaign]: id=Delfadors_Memoirs
en: Challenging
eo: Defia

note: [campaign]: id=Delfadors_Memoirs
en: Mage
eo: Magiisto

note: [campaign]: id=Delfadors_Memoirs
en: Difficult
eo: Malfacila

note: [campaign]: id=Delfadors_Memoirs
en: Great Mage
eo: Granda magiisto

note: [campaign]: id=Delfadors_Memoirs
en: (Intermediate level, 19 scenarios.)
eo: (Meza nivelo, 19 scenaroj.)

note: [about]
en: Creator and Original Designer
eo: Kreinto kaj origina dezegninto

note: [about]
en: Co-Authors
eo: Kunverkintoj

note: [about]
en: Campaign Maintenance
eo: Prilaboro de kampanjo

note: [about]
en: WML Programming and Assistance
eo: Programado kaj asisto pri WML

note: [about]
en: Graphics
eo: Grafiko

note: [about]
en: Additional thanks to
eo: Aldonaj dankoj al

note: [side]
en: Mages
eo: Magiistoj

note: [part]
en: <i>The New Mage Ceremony</i>
eo: <i>La nova magiista ceremonio</i>

note: [part]
en: and
eo: kaj

note: [message]: speaker=narrator
en: Academy of Magic, Isle of Alduin.
eo: Akademio de Magio, insulo Alduin.

note: [message]: speaker=Delfador
en: The light fills me!
eo: La lumo plenigas min!

note: [message]: speaker=Delfador
en: I am ready.
eo: Mi pretas.

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Delfador
eo: Morto de Delfador

note: [message]: speaker=Delfador
en: No! Methor... Don’t die!
eo: Ne! Metor... Ne mortu!

note: [scenario]: id=03_The_Road_to_Weldyn
en: The Road to Weldyn
eo: La vojo al Veldjn

note: [leader]: id=Urthaka-Tan, type=Orcish Warrior
en: Urthaka-Tan
eo: Urtaka-Tan

note: [scenario]: id=03_The_Road_to_Weldyn
en: The Great Valley
eo: La granda valo

note: [objective]: condition=win
en: Defeat Urthaka-Tan
eo: Venku Urthanka-Tan

note: [event]
en: Feorth
eo: Feort

note: [scenario]: id=04_Leollyn
en: Leollyn
eo: Leolljn

note: [side] [modify_side]
en: Loyalists
eo: Lojalistoj

note: [objective]: condition=win
en: Defeat Hagha-Tan
eo: Venku Hagha-Tan

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Leollyn
eo: Morto de Leolljn

note: [message]: speaker=second_unit
en: Uh oh... I don’t like the look of this...
eo: Hu uh... mi ne ŝatas la aspekton de ĉi tio...

note: [message]: speaker=Delfador
en: Kill them all! For our slain friend.
eo: Mortigu ilin ĉiun! Por nia mortigita amiko.

note: [scenario]: id=05_Council_in_Weldyn
en: Council in Weldyn
eo: Konsilistaro en Veldjn

note: [unit]: id=Gurcyn, type=Cavalryman
en: Gurcyn
eo: Gurcjn

note: [scenario]: id=06_Swamps_of_Illuven
en: The Swamps of Illuven
eo: La marĉoj de Illuven

note: [side]
en: Bandits
eo: Banditoj

note: [leader]: id=Garrath, type=Rogue
en: Garrath
eo: Garrat

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Lionel
eo: Morto de Lionel

note: [option]
en: Thanks very much. Here’s the gold...
eo: Egan dankon. Jen la oro...

note: [message]: speaker=Garrath
en: Oh well, too bad for you!
eo: Ho nu, tro malbonas por vi!

note: [message]: speaker=Delfador
en: Well...
eo: Nu...

note: [option]
en: Here’s 20 more gold.
eo: Jen 20 da plia oro.

note: [side]
en: Undead
eo: Nemortinto

note: [leader]: id=Ur-Thorodor, type=Ancient Wose [scenario]: id=08_Ur-Thorodor
en: Ur-Thorodor
eo: Ur-Torodor

note: [objective]: condition=win
en: Move Delfador to Ur-Thorodor’s castle
eo: Movu Delfadoron al la kastelo de Ur-Torodor

note: [message]: speaker=Lionel
en: Are you sure that’s wise?
eo: Ĉu vi certas, ke tio saĝas?

note: [event]
en: Gurbash
eo: Gurbaŝ

note: [event]
en: Pruark
eo: pruark

note: [message]: speaker=Pruark
en: A human mage... is it dead?
eo: Homa magiisto... ĉu ĝi estas mortinta?

note: [scenario]: id=09_Houses_of_the_Dead
en: Houses of the Dead
eo: Domoj de la mortintoj

note: [side]
en: Undead Followers
eo: Nemortintaj sekvantoj

note: [objective]: condition=win
en: Explore the Land of the Dead
eo: Esploru la Landon de la Mortintoj

note: [event]
en: Rorthin
eo: Rortin

note: [scenario]: id=09_Houses_of_the_Dead
en: Roddry
eo: Roddrj

note: [scenario]: id=09_Houses_of_the_Dead [event]
en: Nameless
eo: Sennoma

note: [message]: speaker=Nameless
en: I died a long time ago. I have forgotten my name.
eo: Mi mortis antaŭ longa tempo. Mi forgesis mian nomon.

note: [message]: speaker=Delfador
en: What else do you know of the skeletons?
eo: Kion alian vi scias pri la ostaroj?

note: [message]: speaker=Rattles
en: Do you serve Iliah-Malal, living man?
eo: Ĉu vi servas Iliah-Malal, vivanta homo?

note: [option]
en: Yes, I serve him.
eo: Jes, mi servas lin.

note: [event]
en: Bones
eo: Ostoj

note: [message]: speaker=narrator The Tomb Guardian's dialogue should sound especially archaic and imperious. If your language has special forms for superior addressing inferior, use them here.
en: WHO ENTERS THE TOMB OF AN-USRUKHAR?
eo: KIU ENIRAS LA TOMBON DE AN-USRUĤAR?

note: [message]: speaker=Delfador
en: I... I am Delfador, a mage of Wesnoth.
eo: Mi... mi estas Delfador, magiisto de Vesnot.

note: [message]: speaker=Delfador
en: I am only a man, a living man seeking a way home from the Land of the Dead.
eo: Mi estas nur homo, vivanta homo serĉanta vojon hejmen el la Lando de la Mortintoj.

note: [message]: speaker=Delfador
en: I serve my king and my kingdom.
eo: Mi servas mian reĝon kaj mian reĝlandon.

note: [scenario]: id=10_The_Gate_Between_Worlds
en: The Gate Between Worlds
eo: La pordego inter mondoj

note: [objective]: condition=win
en: Defeat Iliah-Malal
eo: Venku Iliah-Malal

note: [message]: speaker=Delfador
en: That’s impossible! You must be insane!
eo: Tio neeblas! Vi certe malsanas!

note: [event]
en: Vobryn
eo: Vobrjn

note: [side]
en: Elves
eo: Elfoj

note: [message]: speaker=Chantal
en: Welcome, Delfador!
eo: Bonvenon, Delfador!

note: [message]: speaker=Delfador
en: Er, hello... you know my name, then...?
eo: Eh, saluton... vi konas mian nomon, do...?

note: [message]: speaker=Delfador
en: You mean Iliah-Malal?
eo: Ĉu vi celas Iliah-Malal?

note: [message]: speaker=Chantal
en: Yes, that is who I mean.
eo: Jes, estas tiu, kiun mi celas.

note: [scenario]: id=12_Terror_at_the_Ford_of_Parthyn
en: Terror at the Ford of Parthyn
eo: Teruro ĉe la vadejo Partjn

note: [objective]: condition=win
en: Find out what is happening at the Ford
eo: Malkovru, kio okazas ĉe la vadejo

note: [message]: speaker=unit
en: Orcs!
eo: Orkoj!

note: [unit]: type=Spearman, id=Theorin
en: Theorin
eo: Teorin

note: [unit]: type=Heavy Infantryman, id=Donc
en: Donc
eo: Donk

note: [message]: speaker=Angedd
en: Surprise, surprise...
eo: Surprizon, surprizon...

note: [unit]: type=Heavy Infantryman, id=Brox
en: Brox
eo: Broks

note: [message]: speaker=Adran
en: Long live the King! Wait, you are not—
eo: Longe vivu la Reĝo! Atendu, vi ne estas–

note: [message]: speaker=Delfador
en: —The enemy? Yes, we’re on your side.
eo: –La malamiko? Jes, ni estas ĉe via flanko.

note: [message]: speaker=Delfador
en: Soldiers of Wesnoth, rise to fight for your King!
eo: Soldatoj de Vesnot, leviĝu por batali por via Reĝo!

note: [unit]: type=Heavy Infantryman, id=Axios
en: Axios
eo: Aksios

note: [message]: speaker=unit
en: Anyone here?
eo: Ĉu iu ĉeestas?

note: [event]
en: Crum
eo: Krum

note: [event]
en: Axhamr
eo: Akshamr

note: [event]
en: Backu
eo: Bakku

note: [event]
en: Camdun
eo: Kamdum

note: [message]: speaker=Chantal
en: My lord Kalenz, at last I have found you!
eo: Mia lordo Kalenz, finfine mi trovis vin!

note: [scenario]: id=14_Shadows_in_the_Dark
en: Shadows in the Dark
eo: Ombroj en la malhelo

note: [leader]: id=Roth-Malal, type=Necromancer
en: Roth-Malal
eo: Rot-Malal

note: [leader]: id=Barth-Malal, type=Necromancer
en: Barth-Malal
eo: Bart-Malal

note: [event]
en: Hraul
eo: Hraŭl

note: [message]: speaker=Chantal
en: That is Delfador. Do you see now?
eo: Jen Delfador. Ĉu vi vidas nun?

note: [message]: speaker=Chantal
en: I hope the Book does not destroy him.
eo: Mi esperas, ke la Libro ne detruos lin.

note: [message]: speaker=Kalenz
en: You speak my thoughts, granddaughter. May it be so.
eo: Vi diras miajn pensojn, nepino. Espereble estu tiel.

note: [leader]: id=T'bhan, type=Orcish Warrior
en: T’bhan
eo: T'bhan

note: [leader]: id=Qgthun, type=Orcish Warrior
en: Qgthun
eo: Kktun

note: [message]: speaker=Adamar
en: For the King!
eo: Por la Reĝo!

note: [message]: speaker=Zorlan
en: Argh! It can’t be, beaten by these swine!
eo: Argh! Ne povas esti, batita de ĉi tiuj porkoj!

note: [message]: speaker=Kalenz
en: Victory!
eo: Venko!

note: [message]: speaker=Delfador
en: My King, this is Kalenz, High Lord of the Elves.
eo: Mia Reĝo, jen Kalenz, Altlordo de la Elfoj.

note: [scenario]: id=16_Dark_Sky_Over_Weldyn
en: Dark Sky Over Weldyn
eo: Malhela ĉielo super Veldjn

note: [part]
en: Garard II
eo: Garard la 2-a

note: [part]
en: Yes, Delfador. This time we will follow your advice.
eo: Jes, Delfador. Ĉifoje ni sekvos vian konsilon.

note: [scenario]: id=17_A_New_Ally
en: A New Ally
eo: Nova alianculo

note: [side]
en: Dwarves
eo: Nanoj

note: [objective]: condition=win
en: Defeat Gruv-Malal
eo: Venku Gruv-Malal

note: [message]: speaker=Delfador
en: I am Delfador. And you are dust!
eo: Mi estas Delfador. Kaj vi estas polvo!

note: [message]: speaker=Ulrek
en: We are in your debt.
eo: Ni ŝuldas al vi.

note: [leader]: id=Prepolur, type=Death Knight
en: Prepolur
eo: Prelopur

note: [message]: speaker=Iliah-Malal
en: Slay them all!
eo: Mortigu ilin ĉiujn!

note: [message]: speaker=Iliah-Malal
en: Portal, reopen! No! What have you done?
eo: Portalo, remalfermiĝu! Ne! Kion vi faris?

note: [message]: speaker=Delfador
en: Your portal is shut. And you cannot open another one.
eo: Via portalo fermitas. Kaj vi ne povas malfermi alian.

note: [message]: id=Delfador
en: Hurry up!
eo: Hastu!

note: [leader]: id=Alderoth, type=Death Knight
en: Alderoth
eo: Alderot

note: [message]: speaker=Lionel
en: Delfador... You raise undead?!
eo: Delfador... Vi levigas nemortintojn?!

note: [leader]: id=Lowel, type=General
en: Lowel
eo: Lovel

note: [modify_side] [side]
en: Rebels
eo: Ribeluloj

note: [message]: speaker=Kalenz
en: We are too late! All is lost!
eo: Ni tro malfruas! Ĉio perdiĝis!

note: [leader]: id=Rhuwin, type=General
en: Rhuwin
eo: Rhuvin

note: [objective]: condition=win
en: Kill all enemy units
eo: Mortigu ĉiujn malamikajn unuojn

note: [scenario]: id=22_Face_of_the_Enemy
en: Face of the Enemy
eo: Vizaĝo de la malamiko

note: [objective]: condition=win
en: Find the Book
eo: Trovu la Libron

note: [scenario]: id=23_Epilogue
en: Epilogue
eo: Epilogo

note: [unit_type]: id=King of Wesnoth
en: King of Wesnoth
eo: Reĝo de Vesnot

en: Chantal
eo: Ĉantal

en: Methor
eo: Metor

note: [message]: speaker=Delfador
en: No! There is still more that I must do!
eo: Ne! Mi ankoraŭ havas pli por fari!

note: [message]: speaker=unit
en: I have been defeated!
eo: Mi estas venkita!

note: [message]: speaker=Delfador
en: No! All is now lost...
eo: Ne! Ĉio perdiĝis nun...

en: Clogrin
eo: Klorgin

en: Theorsten
eo: Teorsten
