Wesnoth - en to gl translation catalogue (101 entries)

note: [brush]: id=brush-1
en: Single Hex
gl: Hexágono individual

note: [brush]: id=brush-2
en: Radius 1 Hex
gl: Hexágono de raio 1

note: [brush]: id=brush-3
en: Radius 2 Hex
gl: Hexágono de raio 2

note: [brush]: id=brush-nw-se
en: Hex Line NW-SE
gl: Liña de hexágonos NO-SL

note: [brush]: id=brush-sw-ne
en: Hex Line SW-NE
gl: Liña de hexágonos SO-NL

note: [editor_group]: id=all
en: all
gl: Todos

note: [editor_group]: id=water
en: water
gl: Auga

note: [editor_group]: id=flat
en: flat
gl: Chaira

note: [editor_group]: id=desert
en: desert
gl: Deserto

note: [editor_group]: id=embellishments
en: embellishments
gl: Decoración

note: [editor_group]: id=forest
en: forest
gl: Bosque

note: [editor_group]: id=fall
en: fall
gl: Caída

note: [editor_group]: id=frozen
en: frozen
gl: Xeo

note: [editor_group]: id=rough
en: rough
gl: Montaña

note: [editor_group]: id=cave
en: cave
gl: Subsolo

note: [editor_group]: id=obstacle
en: obstacle
gl: Obstáculos

note: [editor_group]: id=village
en: village
gl: Vilas

note: [editor_group]: id=castle
en: castle
gl: Fortificacións

note: [editor_group]: id=bridge
en: bridge
gl: Pontes

note: [editor_group]: id=special
en: special
gl: Especial

note: [editor_times]: id=empty Describes a scenario in the editor that has not set a time of day schedule
en: time of day^None
gl: Ningún

note: [editor_times]: id=test
en: Test
gl: Probar

note: [editor_times]: id=default
en: Default
gl: Predeterminado

note: [editor_times]: id=summer
en: Summer
gl: Verán

note: [editor_times]: id=winter
en: Winter
gl: Inverno

note: [editor_times]: id=24
en: 24 Hour Schedule
gl: Horario de 24 horas

note: [editor_times]: id=after_the_fall
en: After the Fall
gl: Tras a caída

note: [theme]: id=editor
en: theme^Editor
gl: Editor

note: [menu]: id=menu-editor-file, type=turbo
en: File
gl: Ficheiro

note: [menu]: id=menu-editor-recent
en: Load Recent
gl: Cargar un recente

note: [menu]: id=menu-editor-map
en: Map
gl: Mapa

note: [menu]: id=menu-unit-facing
en: Unit Facing
gl: Dirección da unidade

note: [menu]: id=menu-editor-transitions
en: Transition Update
gl: Actualización da transición

note: [menu]: id=menu-editor-window
en: Window
gl: Xanela

note: [menu]: id=menu-editor-areas
en: Areas
gl: Zonas

note: [menu]: id=menu-editor-local-time
en: Assign Local Time
gl: Asignar a hora local

note: [menu]: id=menu-editor-local-schedule
en: Assign Local Time Schedule
gl: Asignar o calendario da hora local

note: [menu]: id=menu-editor-side
en: Side
gl: Bando

note: [label]: id=villages-icon
en: villages
gl: Vilas

note: [label]: id=units-icon
en: units
gl: unidades

note: [menu]: id=switch_time
en: Time Schedule Menu
gl: Menú do horario

note: [menu]: id=menu-playlist
en: Playlist
gl: Lista de reprodución

note: [menu]: id=menu-editor-schedule
en: Assign Time Schedule
gl: Asignar un horario

en: Identifier:
gl: Identificador:

en: Name:
gl: Nome:

en: Type:
gl: Tipo:

en: Level:
gl: Nivel:

en: Cost:
gl: Custo:

en: Fatal error
gl: Houbo un erro grave

en: Do you really want to quit?
gl: Seguro que queres saír?

en: Do you really want to quit? Changes to this map since the last save will be lost.
gl: Seguro que queres saír? Hanse perder os cambios realizados no mapa desde a última vez que se gardou.

en: Do you really want to quit? The following maps were modified and all changes since the last save will be lost:
gl: Seguro que queres saír? Estes mapas modificáronse e hanse perder todos os cambios realizados desde a última vez que se gardaron:

en: No editor time-of-day found.
gl: Non se atopou o momento do día do editor.

en: Change Unit ID
gl: Cambiar o identificador da unidade

en: ID:
gl: Identificador:

en: Rename Unit
gl: Renomear a unidade

en: Name:
gl: Nome:

en: Load Map
gl: Cargar un mapa

en: New Map
gl: Novo mapa

en: New Scenario
gl: Novo escenario

en: No Recent Files
gl: Non hai ficheiros recentes

en: Unnamed Area
gl: Zona sen nome

en: New Side
gl: Novo bando

en: Apply Mask
gl: Aplicar a máscara

en: Error loading mask
gl: Houbo un erro ao cargar a máscara

en: Identifier:
gl: Identificador:

en: Rename Area
gl: Renomear a zona

en: Choose Target Map
gl: Escolle o mapa de destino

en: Error loading map
gl: Houbo un erro ao cargar o mapa

en: Save Map As
gl: Gardar o mapa como

en: This map is already open.
gl: O mapa xa está aberto.

en: Save Scenario As
gl: Gardar o escenario como

en: This scenario is already open.
gl: O escenario xa está aberto.

en: No random map generators found.
gl: Non se atoparon xeradores de mapas ao chou.

en: Map creation failed.
gl: Non foi posíbel crear o mapa.

en: Unsaved Changes
gl: Cambios sen gardar

en: Do you want to discard all changes made to the map since the last save?
gl: Quere desbotar todos os cambios que fixo no mapa desde a última vez que o gardou?

en: Scenario saved.
gl: Gardouse o escenario.

en: Map saved.
gl: Gardouse o mapa.

en: Loaded embedded map data
gl: Cargáronse os datos integrados no mapa

en: Map loaded from scenario
gl: Mapa cargado desde o escenario

en: Player $side_num
gl: Xogador $side_num

en: The size of the target map is different from the current map
gl: O tamaño do mapa de destino é diferente do do mapa actual

en: File not found
gl: Non se atopou o ficheiro

en: Empty file
gl: Ficheiro baleiro

en: The map file looks like a scenario, but the map_data value does not point to an existing file
gl: O ficheiro de mapa parece un escenario, pero o valor de map_data non fai referencia a ningún ficheiro existente

en: Error
gl: Houbo un erro

en: Could not save the scenario: $msg
gl: Non foi posíbel gardar o escenario: $msg

en: Could not save into scenario
gl: Non foi posíbel gardar no escenario

en: Could not save the map: $msg
gl: Non foi posíbel gardar o mapa: $msg

en: (Unknown Group)
gl: (Grupo descoñecido)

en: (non-core)
gl: (non oficial)

en: Will not work in game without extra care.
gl: Só funcionará na partida se se ten sumo coidado.

en: Go To
gl: Ir a

en: Add
gl: Engadir

en: New Location Identifier
gl: Novo identificador de lugar

en: Invalid location id
gl: Identificador de lugar incorrecto

en: Delete
gl: Eliminar

en: Clipboard support not found, contact your packager
gl: Non se atopou a integración co portapapeis, contacte con seu empaquetador.

en: Choose File
gl: Escoller un ficheiro

en: Select
gl: Seleccionar
