Wesnoth 1.18 - en to eo translation catalogue (116 entries)

note: [brush]: id=brush-1
en: Single Hex
eo: Unuopa seslatero

note: [brush]: id=brush-2
en: Radius 1 Hex
eo: 1-radiusa seslatero

note: [brush]: id=brush-3
en: Radius 2 Hex
eo: 2-radiusa seslatero

note: [brush]: id=brush-nw-se
en: Hex Line NW-SE
eo: Seslaterlinio NOk-SOr

note: [brush]: id=brush-sw-ne
en: Hex Line SW-NE
eo: Seslaterlinio SOk-NOr

note: [editor_group]: id=all
en: all
eo: ĉiuj

note: [editor_group]: id=water
en: water
eo: akvo

note: [editor_group]: id=flat
en: flat
eo: glata

note: [editor_group]: id=desert
en: desert
eo: dezerto

note: [editor_group]: id=embellishments
en: embellishments
eo: ornamoj

note: [editor_group]: id=forest
en: forest
eo: arbaro

note: [editor_group]: id=fall
en: fall
eo: autuno

note: [editor_group]: id=frozen
en: frozen
eo: glaciita

note: [editor_group]: id=rough
en: rough
eo: malglata

note: [editor_group]: id=cave
en: cave
eo: kaverno

note: [editor_group]: id=obstacle
en: obstacle
eo: baro

note: [editor_group]: id=village
en: village
eo: vilaĝo

note: [editor_group]: id=castle
en: castle
eo: kastelo

note: [editor_group]: id=bridge
en: bridge
eo: ponto

note: [editor_group]: id=special
en: special
eo: speciala

note: [editor_group]: id=elevation
en: elevation
eo: altaĵo

note: [editor_times]: id=empty Describes a scenario in the editor that has not set a time of day schedule
en: time of day^None
eo: Neniu

note: [editor_times]: id=test
en: Test
eo: Testo

note: [editor_times]: id=default
en: Default
eo: Defaŭlta

note: [editor_times]: id=summer
en: Summer
eo: Somero

note: [editor_times]: id=winter
en: Winter
eo: Vintro

note: [editor_times]: id=24
en: 24 Hour Schedule
eo: 24-hora horaro

note: [editor_times]: id=after_the_fall
en: After the Fall
eo: Post la falo

note: [theme]: id=editor
en: theme^Editor
eo: Redaktilo

note: [menu]: id=menu-editor-file, type=turbo
en: File
eo: Dosiero

note: [menu]: id=menu-editor-recent
en: Load Recent
eo: Ŝargi el lastaj

note: [menu]: id=menu-editor-map
en: Map
eo: Mapo

note: [menu]: id=menu-editor-transitions
en: Transition Update
eo: Ĝisdatigo de transiro

note: [menu]: id=menu-editor-window
en: Window
eo: Fenestro

note: [menu]: id=menu-editor-addon
en: Add-on
eo: Aldonaĵo

note: [menu]: id=menu-editor-areas
en: Areas
eo: Areoj

note: [menu]: id=menu-editor-local-time
en: Assign Local Time
eo: Atribui lokan tempon

note: [menu]: id=menu-editor-local-schedule
en: Assign Local Time Schedule
eo: Atribui lokan horaron

note: [menu]: id=menu-editor-side
en: Side
eo: Flanko

note: [label]: id=villages-icon
en: villages
eo: vilaĝoj

note: [label]: id=units-icon
en: units
eo: unuoj

note: [menu]: id=switch_time
en: Time Schedule Menu
eo: Menuo pri horaro

note: [menu]: id=menu-playlist
en: Playlist
eo: Ludlisto

note: [menu]: id=menu-editor-schedule
en: Assign Time Schedule
eo: Atribui horaron

en: Identifier:
eo: Identigilo:

en: Name:
eo: Nomo:

en: Type:
eo: Tipo:

en: Level:
eo: Nivelo:

en: Cost:
eo: Kosto:

en: Fatal error
eo: Neriparebla eraro

en: Do you really want to quit?
eo: Ĉu vi vere volas eliri?

en: Do you really want to quit? Changes to this map since the last save will be lost.
eo: Ĉu vi vere volas eliri? Ŝanĝoj al ĉi tiu mapo post la lasta konservado perdiĝos.

en: Do you really want to quit? The following maps were modified and all changes since the last save will be lost:
eo: Ĉu vi vere volas eliri? La jenaj mapoj modifiĝis kaj ĉiuj ŝanĝoj post la lasta konservado perdiĝos:

en: No editor time-of-day found.
eo: Ne troviĝis redaktila tagtempo.

en: Change Unit ID
eo: Ŝanĝi identigilon de unuo

en: ID:
eo: Identigilo:

en: Rename Unit
eo: Alinomigi unuon

en: Name:
eo: Nomo:

en: Load Map
eo: Ŝargi mapon

en: New Map
eo: Nova mapo

en: New Scenario
eo: Nova scenaro

en: No Recent Files
eo: Sen lastaj dosieroj

en: Unnamed Area
eo: Sennoma areo

en: New Side
eo: Nova flanko

en: Apply Mask
eo: Apliki maskon

en: Error loading mask
eo: Eraris ŝargo de masko

en: Identifier:
eo: Identigilo:

en: Rename Area
eo: Alinomigi areon

en: Choose Target Map
eo: Elekti celan mapon

en: Error loading map
eo: Eraris ŝargo de mapo

en: Save Map As
eo: Konservi mapon kiel...

en: Error
eo: Eraro

en: Do you really want to save $type1 in $type2 folder?
eo: Ĉu vi vere volas konservi $type1 en la dosierujon $type2?

en: This map is already open.
eo: Ĉi tiu mapo jam malfermitas.

en: Save Scenario As
eo: Konservi scenaron kiel

en: This scenario is already open.
eo: Ĉi tiu scenaro jam malfermitas.

en: No random map generators found.
eo: Ne troviĝis generilojn de hazarda mapo.

en: Map creation failed.
eo: Kreo de mapo malsukcesis.

en: Unsaved Changes
eo: Nekonservitaj ŝanĝoj

en: Do you want to discard all changes made to the map since the last save?
eo: Ĉu vi volas forĵeti ĉiujn ŝanĝojn faritajn al la mapo ekde la lasta konservo?

en: Scenario saved.
eo: Scenaro konserviĝis.

en: Map saved.
eo: Mapo konserviĝis.

en: Loaded embedded map data
eo: Ŝargiĝis enkorpigitajn mapdatumojn

en: Map loaded from scenario
eo: Mapo ŝargiĝis el scenaro

en: Loaded referenced map file:
eo: Ŝargiĝis referencita mapdosiero:

en: Player $side_num
eo: Ludanto $side_num

en: The size of the target map is different from the current map
eo: La grando de la cela mapo malsamas de tiu de la nuna mapo

en: File not found
eo: Dosiero netrovita

en: Empty file
eo: Malplena dosiero

en: File does not have .map or .cfg extension
eo: Dosiero ne havas finaĵon .map aŭ .cfg

en: The map file looks like a scenario, but the map_data value does not point to an existing file
eo: La mapdosiero aspektas kiel scenaro, sed la valoro map_data ne referencas ekzistantan dosieron

en: Found the characters '<<' indicating inline lua is present - aborting
eo: Troviĝis la signoj '<<', ili indikas, ke enteksta Lua ĉeestas – ĉesiĝas

en: Failed to load the scenario, attempting to load only the map.
eo: Malsukcesis ŝargo de scenaro, provatas ŝargi nur la mapon.

en: The map file looks like a scenario, but the map_file value does not point to an existing file
eo: La mapdosiero aspektas kiel scenaro, sed la valoro map_file ne referencas ekzistantan dosieron

en: Unable to parse file to find map data
eo: Ne eblis analizi dosieron por trovi mapdatumojn

en: Could not save the scenario: $msg
eo: Ne eblis konservi scenaron: $msg

en: Could not save into scenario
eo: Ne eblis konservi en scenaron

en: Could not save the map: $msg
eo: Ne eblis konservi mapon: $msg

en: (Unknown Group)
eo: (Nekonata grupo)

en: (non-core)
eo: (nekerna)

en: Will not work in game without extra care.
eo: Ne funkcios enlude sen kroma zorgo.

en:  | Right-click to remove
eo:  | Dekstreklaku por forigi

en: Go To
eo: Iri al

en: Add
eo: Aldoni

en: New Location Identifier
eo: Nova identigilo de pozicio

en: Invalid location id
eo: Nevalida identigilo de pozicio

en: Delete
eo: Forigi

en: Left-click:
eo: Maldekstra klako:

en: Right-click:
eo: Dekstra klako:

note: TRANSLATORS: Similar behavior applies to shift + right-click. This message specifies left-click because the logic of whether to show the "overlay only" or "base only" version depends on the terrain currently selected for the left button.
en: Shift + left-click: paint overlay layer only
eo: Maj + maldekstra-klako: pentri nur plusan tavolon

en: Shift + left-click: paint base layer only
eo: Maj + maldekstra-klako: pentri nur bazan tavolon

en: Cmd + click: copy terrain
eo: Kmd + klako: kopii terenon

en: Ctrl + click: copy terrain
eo: Stir + klako: kopii terenon

en: Clipboard support not found, contact your packager
eo: Subteno de tondujo ne troviĝis, kontaktu vian pakiston

en: Choose File
eo: Elekti dosieron

en: Select
eo: Elekti
