Battle for Wesnoth - en to cs translation catalogue (1531 entries)

note: [ai]: id=ai_default_rca
en: Multiplayer_AI^Default AI (RCA)
cs: Výchozí UI (RCA)

note: [ai]: id=ai_default_rca_1_14
en: Multiplayer_AI^Old Default AI (1.14 version)
cs: Bývalá výchozí UI (verze 1.14)

note: [ai]: id=experimental_ai
en: Multiplayer_AI^Experimental AI
cs: Pokusná UI

note: [ai]: id=idle_ai
en: Multiplayer_AI^Dev AI: Idle AI
cs: Vývojová UI: Nečinná UI

note: [ai]: id=ai_default_rca_alternate_recruiting
en: Multiplayer_AI^Dev AI: Default AI (RCA) with Alternate Recruiting
cs: Vývojová UI: Výchozí UI (RCA) s jiným verbováním

note: [terrain_type]: id=farmer-fence  # AI-animal-proof fences from first scenario [terrain_type]: id=fence [terrain_type]: id=fence_iron
en: Fence
cs: Plot

note: [terrain_type]: id=deep_water_gray [terrain_type]: id=deep_water_medium [terrain_type]: id=deep_water_tropical [terrain_type]: id=deep_water
en: Deep Water
cs: Hluboká voda

note: [terrain_type]: id=deep_water_gray
en: Gray Deep Water
cs: Šedá hluboká voda

note: [terrain_type]: id=deep_water_medium
en: Medium Deep Water
cs: Střední hluboká voda

note: [terrain_type]: id=deep_water_tropical
en: Tropical Deep Water
cs: Tropická hluboká voda

note: [terrain_type]: id=gray_tropical_water [terrain_type]: id=medium_shallow_water [terrain_type]: id=tropical_water [terrain_type]: id=shallow_water
en: Shallow Water
cs: Mělká voda

note: [terrain_type]: id=gray_tropical_water
en: Gray Shallow Water
cs: Šedá mělká voda

note: [terrain_type]: id=medium_shallow_water
en: Medium Shallow Water
cs: Střední mělká voda

note: [terrain_type]: id=tropical_water
en: Tropical Shallow Water
cs: Tropická mělká voda

note: [terrain_type]: id=ford
en: Ford
cs: Brod

note: [terrain_type]: id=ford
en: When a river happens to be extremely shallow, passing over it is a trivial matter for land based units. Moreover, any creature best adapted to swimming has full mobility even at such places in the river. As far as gameplay is concerned, a river ford is treated as either grassland or shallow water, choosing whichever one offers the best defensive and movement bonuses for the unit on it.
cs: V místech, kde je řeka hodně mělká není problém ji překonat. Navíc všechna stvoření adaptovaná na plavání tu neztrácejí nic ze své pohyblivosti. Pro potřeby hry je brod považován jednak za travnatou plochu, jednak za vodu. Vybrán je povrch, který je pro danou jednotku výhodnější.

note: [terrain_type]: id=gray_reef [terrain_type]: id=medium_reef [terrain_type]: id=tropical_reef [terrain_type]: id=reef
en: Coastal Reef
cs: Pobřežní útes

note: [terrain_type]: id=gray_reef
en: Gray Coastal Reef
cs: Šedý pobřežní útes

note: [terrain_type]: id=medium_reef
en: Medium Coastal Reef
cs: Střední pobřežní útes

note: [terrain_type]: id=tropical_reef
en: Tropical Coastal Reef
cs: Tropický pobřežní útes

note: [terrain_type]: id=sea_kelp [terrain_type]: id=swamp_water_reed [terrain_type]: id=quagmire [terrain_type]: id=swamp_water
en: Swamp
cs: Močál

note: [terrain_type]: id=sea_kelp
en: Kelp Forest
cs: Chaluhový les

note: [terrain_type]: id=swamp_water_reed
en: Swamp Water Reed
cs: Močálový rákos

note: [terrain_type]: id=quagmire
en: Muddy Quagmire
cs: Blata

note: [terrain_type]: id=grassland [terrain_type]: id=savanna [terrain_type]: id=grass_dry [terrain_type]: id=leaf_litter
en: Grassland
cs: Louka

note: [terrain_type]: id=grassland
en: Green Grass
cs: Zelená tráva

note: [terrain_type]: id=savanna
en: Semi-dry Grass
cs: Polosuchá tráva

note: [terrain_type]: id=grass_dry
en: Dry Grass
cs: Suchá tráva

note: [terrain_type]: id=leaf_litter
en: Leaf Litter
cs: Spadané listí

note: [terrain_type]: id=dirt_dark [terrain_type]: id=dirt [terrain_type]: id=dirt_dry
en: Dirt
cs: Hlína

note: [terrain_type]: id=dirt_dark
en: Dark Dirt
cs: Tmavá hlína

note: [terrain_type]: id=dirt
en: Regular Dirt
cs: Běžná hlína

note: [terrain_type]: id=dirt_dry
en: Dry Dirt
cs: Suchá hlína

note: [terrain_type]: id=road [terrain_type]: id=road_clean [terrain_type]: id=road_desert [terrain_type]: id=stone_path [terrain_type]: id=road_icy [terrain_type]: id=flagstones_dark [terrain_type]: id=cave_path
en: Road
cs: Cesta

note: [terrain_type]: id=road
en: Regular Cobbles
cs: Kočičí hlavy

note: [terrain_type]: id=road
en: <italic>text='Roads'</italic> are beaten paths of dirt, formed by many travelers passing over them. As far as gameplay is concerned, roads behave as flat terrain.
cs: <italic>text='Cesta'</italic> je vyšlapaná, špinavá pěšina, kterou už procházelo mnoho poutníků. Pro potřeby hraní je považována za rovný povrch.

note: [terrain_type]: id=road_clean
en: Clean Gray Cobbles
cs: Čisté šedé kočičí hlavy

note: [terrain_type]: id=road_desert
en: Rocky Sands
cs: Kamenité písky

note: [terrain_type]: id=stone_path
en: Overgrown Cobbles
cs: Zarostlé kočičí hlavy

note: [terrain_type]: id=road_icy
en: Icy Cobbles
cs: Namrzlé kočičí hlavy

note: [terrain_type]: id=ice
en: Ice
cs: Led

note: [terrain_type]: id=snow
en: Snow
cs: Sníh

note: [terrain_type]: id=desert
en: Desert
cs: Poušť

note: [terrain_type]: id=desert
en: Desert Sands
cs: Pouštní písky

note: [terrain_type]: id=desert
en: <italic>text='Deserts'</italic> have a somewhat different composition than small sand pits or beaches, however for gameplay purposes they are identical. See <ref>dst='..terrain_sand' text='sand'</ref>.
cs: <italic>text='Pouště'</italic> mají poněkud odlišné složení než malé jámy s pískem nebo pláže, hru ale ovlivňují obdobně. Podívejte se na <ref>dst='..terrain_sand' text='Písek'</ref>

note: [terrain_type]: id=sand_beach [terrain_type]: id=sand
en: Sand
cs: Písek

note: [terrain_type]: id=sand_beach
en: Beach Sands
cs: Plážové písky

note: [terrain_type]: id=sand_beach [terrain_type]: id=sand
en: The instability of <italic>text='sand'</italic> makes it harder for most units to cross, and leaves them wide open to attack. In contrast, the wide feet or snakelike bodies of the reptilian races make sand much easier for them to navigate.
    
    Most units receive 20 to 40% defense in sand.
cs: Nestabilita <italic>text='písku'</italic> jej činí pro většinu jednotek obtížně překonatelným a nechává je tak nechráněné vůči útoku. Zcela jinak jsou na tom ještěří jednotky s širokými chodidly či hadími těly, pro ně je pohyb v písku mnohem jednodušší.
    
    Většina jednotek získává v písku 20 až 40% obranný bonus.

note: [terrain_type]: id=oasis
en: Oasis
cs: Oáza

note: [terrain_type]: id=oasis
en: A welcome sight to any traveler, an oasis allows units to heal as if stationed in a village, but provides no income or defensive advantage.
cs: Oáza je vítána každým cestovatelem, umožňuje jednotkám uzdravit se jako ve vesnici, ale neposkytuje žádný příjem ani obranou výhodu.

note: [terrain_type]: id=sand_rubble
en: Rubble
cs: Smetí

note: [terrain_type]: id=crater
en: Crater
cs: Kráter

note: [terrain_type]: id=flowers_mixed
en: Mixed Flowers
cs: Různobarevné květiny

note: [terrain_type]: id=farm
en: Farmland
cs: Pole

note: [terrain_type]: id=stones_small
en: Stones
cs: Kamínky

note: [terrain_type]: id=snowbits_small
en: Snowbits
cs: Sněhové zbytky

note: [terrain_type]: id=mushrooms_small
en: Small Mushrooms
cs: Houby, malé

note: [terrain_type]: id=mushrooms_farm
en: Mushroom Farm
cs: Houby, farma

note: [terrain_type]: id=desert_plants
en: Desert Plants
cs: Pouštní rostliny

note: [terrain_type]: id=desert_plants_sans_bones
en: Desert Plants without Bones
cs: Pouštní rostliny bez kostí

note: [terrain_type]: id=windmill
en: Windmill
cs: Větrný mlýn

note: [terrain_type]: id=campfire
en: Campfire
cs: Táborák

note: [terrain_type]: id=wallfire
en: Sconce
cs: Svícen

note: [terrain_type]: id=brazier
en: Brazier
cs: Ohniště

note: [terrain_type]: id=brazier-lit
en: Lit Brazier
cs: Hořící ohniště

note: [terrain_type]: id=fence_iron
en: Iron Fence
cs: Železný plot

note: [terrain_type]: id=fence_palisade
en: Palisade
cs: Palisáda

note: [terrain_type]: id=fence_palisade
en: Wooden Palisade
cs: Dřevěná palisáda

note: [terrain_type]: id=sand_drifts
en: Stones with Sand Drifts
cs: Kameny a písčité návěje

note: [terrain_type]: id=water-lilies
en: Water Lilies
cs: Lekníny

note: [terrain_type]: id=water-lilies-flower
en: Flowering Water Lilies
cs: Lekníny, kvetoucí

note: [terrain_type]: id=seashells
en: Seashells
cs: Lastury

note: [terrain_type]: id=detritus_trash
en: Trash
cs: Smetí

note: [terrain_type]: id=detritus_bones
en: Remains
cs: Zbytky

note: [terrain_type]: id=wall_windows
en: Window
cs: Okno

note: [terrain_type]: id=great_tree [terrain_type]: id=great_tree_snowy [terrain_type]: id=great_tree_dead [terrain_type]: id=great_tree_dead_oak
en: Great Tree
cs: Velký strom

note: [terrain_type]: id=great_tree_snowy
en: Snowy Great Tree
cs: Zasněžený velký strom

note: [terrain_type]: id=great_tree_dead
en: Dead Great Tree
cs: Mrtvý velký strom

note: [terrain_type]: id=great_tree_dead_oak
en: Dead Great Oak Tree
cs: Mrtvý velký dub

note: [terrain_type]: id=tropical_forest [terrain_type]: id=rainforest [terrain_type]: id=palm_desert_forest [terrain_type]: id=palm_forest [terrain_type]: id=savanna_forest [terrain_type]: id=pine_forest [terrain_type]: id=snow_forest [terrain_type]: id=deciduous_forest_summer [terrain_type]: id=deciduou
en: Forest
cs: Les

note: [terrain_type]: id=tropical_forest
en: Tropical Forest
cs: Tropický prales

note: [terrain_type]: id=rainforest
en: Rainforest
cs: Prales

note: [terrain_type]: id=palm_desert_forest
en: Palm Forest
cs: Palmový les

note: [terrain_type]: id=palm_forest
en: Dense Palm Forest
cs: Hustý palmový les

note: [terrain_type]: id=savanna_forest
en: Savanna
cs: Savana

note: [terrain_type]: id=pine_forest
en: Pine Forest
cs: Borový les

note: [terrain_type]: id=snow_forest
en: Snowy Pine Forest
cs: Zasněžený borový les

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_summer
en: Summer Deciduous Forest
cs: Letní listnatý les

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_fall
en: Fall Deciduous Forest
cs: Podzimní listnatý les

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter
en: Winter Deciduous Forest
cs: Zimní listnatý les

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter_snow
en: Snowy Deciduous Forest
cs: Zasněžený listnatý les

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_summer
en: Summer Mixed Forest
cs: Letní smíšený les

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_fall
en: Fall Mixed Forest
cs: Podzimní smíšený les

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_winter
en: Winter Mixed Forest
cs: Zimní smíšený les

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_winter_snow
en: Snowy Mixed Forest
cs: Zasněžený smíšený les

note: [terrain_type]: id=hills_regular [terrain_type]: id=hills_dry [terrain_type]: id=snow_hills [terrain_type]: id=hills
en: Hills
cs: Kopce

note: [terrain_type]: id=hills_regular
en: Regular Hills
cs: Běžné kopce

note: [terrain_type]: id=hills_dry
en: Dry Hills
cs: Suché kopce

note: [terrain_type]: id=desert_hills
en: Dunes
cs: Duny

note: [terrain_type]: id=snow_hills
en: Snow Hills
cs: Zasněžené kopce

note: [terrain_type]: id=regular_mountains [terrain_type]: id=dry_mountains [terrain_type]: id=snow_mountains [terrain_type]: id=desert_mountains [terrain_type]: id=cloud [terrain_type]: id=cloud_dry [terrain_type]: id=cloud_snow [terrain_type]: id=cloud_desert [terrain_type]: id=mountains
en: Mountains
cs: Hory

note: [terrain_type]: id=regular_mountains
en: Regular Mountains
cs: Běžné hory

note: [terrain_type]: id=dry_mountains
en: Dry Mountains
cs: Suché hory

note: [terrain_type]: id=snow_mountains
en: Snowy Mountains
cs: Zasněžené hory

note: [terrain_type]: id=desert_mountains
en: Desert Mountains
cs: Pouštní hory

note: [terrain_type]: id=regular_stone_floor [terrain_type]: id=ancient_stone_floor [terrain_type]: id=regular_stone_floor_deprecated [terrain_type]: id=ancient_stone_floor_deprecated
en: Stone Floor
cs: Kamenná podlaha

note: [terrain_type]: id=regular_stone_floor
en: Basic Stone Floor
cs: Základní kamenná podlaha

note: [terrain_type]: id=ancient_stone_floor
en: Ancient Stone Floor
cs: Starobylá kamenná podlaha

note: [terrain_type]: id=rug_floor [terrain_type]: id=rug2_floor [terrain_type]: id=rug3_floor [terrain_type]: id=rug_floor_deprecated [terrain_type]: id=rug2_floor_deprecated
en: Rug
cs: Kobereček

note: [terrain_type]: id=rug_floor
en: Royal Rug
cs: Královský kobereček

note: [terrain_type]: id=rug2_floor
en: Normal Rug
cs: Obyčejný kobereček

note: [terrain_type]: id=rug3_floor
en: Cave Rug
cs: Jeskynní kobereček

note: [terrain_type]: id=wood_floor
en: Wooden Floor
cs: Dřevěná podlaha

note: [terrain_type]: id=wood_floor
en: Basic Wooden Floor
cs: Základní dřevěná podlaha

note: [terrain_type]: id=old_wood_floor [terrain_type]: id=old_wood_floor_deprecated
en: Old Wooden Floor
cs: Stará dřevěná podlaha

note: [terrain_type]: id=lit
en: Lit
cs: Osvětlený

note: [terrain_type]: id=lit
en: Beam of Light
cs: Paprsek světla

note: [terrain_type]: id=cave_floor [terrain_type]: id=cave_earthy [terrain_type]: id=cave
en: Cave
cs: Jeskyně

note: [terrain_type]: id=cave_floor
en: Cave Floor
cs: Jeskynní podlaha

note: [terrain_type]: id=cave_earthy
en: Earthy Cave Floor
cs: Zemitá jeskynní podlaha

note: [terrain_type]: id=flagstones_dark
en: Dark Flagstones
cs: Tmavá dlažba

note: [terrain_type]: id=cave_path
en: Cave Path
cs: Jeskynní stezka

note: [terrain_type]: id=fungus_grove_old [terrain_type]: id=fungus_beam_old [terrain_type]: id=fungus_grove [terrain_type]: id=fungus_beam
en: Mushroom Grove
cs: Houbový háj

note: [terrain_type]: id=fungus_grove_old
en: Non-mixed Mushroom Grove
cs: Souvislý houbový háj

note: [terrain_type]: id=fungus_grove_old [terrain_type]: id=fungus_beam_old this hint is only shown in the map editor, the ^Uf, ^Tf and Tb are all terrain codes and should be left as-is
en: editor^The overlays '^Uf' and '^Ufi' are deprecated because, although the graphics show an overlay with another terrain underneath, the movement and defense stats are purely fungus terrain, ignoring the underlying terrain. The recommended replacements are '^Tf' and '^Tfi' which look the same but have the stats implied by the graphics. For hexes where the stats of purely fungus are wanted, 'Tb' is a mushroom base terrain, which can be used with or without '^Tf' on top.
cs: Překryvy „^Uf“ a „^Ufi“ jsou zastaralé, protože i když grafika ukazuje překryv s jiným terénem vespod, vlastnosti pohybu a obrany jsou čistě terénu hub, spodní terén se nebere v úvahu. Doporučené náhrady jsou „^Tf“ a „^Tfi“, které vypadají stejně, ale mají vlastnosti vyplývající z grafiky. Pro políčka, která mají mít čistě vlastnosti hub, je základním houbovým terénem „Tb“, který může a nemusí být použit s „^Tf“ na vrchu.

note: [terrain_type]: id=fungus_grove_old [terrain_type]: id=fungus_beam_old this is only shown when the player opens the help by asking for the terrain description of a old mushroom terrain (^Uf or ^Ufi)
en: Dwarven tales describe different types of mushrooms — with some types the difficulty of walking on the spongy floor has no relation to the ground underneath, even when the ground underneath is still visible. This terrain’s defense and movement costs are purely based on the unit’s stats for <italic>text='Fungus'</italic>.
cs: Trpasličí příběhy popisují různé druhy hub. U některých druhů nemá obtížnost chůze po houbovité podlaze žádný vztah k jejímu podkladu, i když je podklad stále viditelný. Obranný bonus a náklady na pohyb v tomto terénu vycházejí čistě ze statistik jednotky pro <italic>text='houby'</italic>.

note: [terrain_type]: id=fungus_beam_old
en: Lit Non-mixed Mushroom Grove
cs: Osvětlený souvislý houbový háj

note: [terrain_type]: id=fungus_beam
en: Lit Mushroom Grove
cs: Osvětlený houbový háj

note: [terrain_type]: id=rocky_cave [terrain_type]: id=earthy_rocky_cave
en: Rockbound Cave
cs: Skalnatá jeskyně

note: [terrain_type]: id=rocky_cave [terrain_type]: id=earthy_rocky_cave
en: <italic>text='Rockbound cave'</italic> terrain is formed by the action of water and wind, carrying erosive particles that carve the rock. It resembles a scraggy underground cavern which shoulders defense, but is hard for most units to traverse. Only settlers of caves, such as dwarves and trolls, are fully capable of navigating such topography.
    
    Most units have about 50% defense in rocky caves, whereas cavalry are limited to 40%. Dwarves, by dint of their small size, enjoy 60% defense in rockbound caves.
    
    Occasionally caves are <italic>text='illuminated'</italic>.
cs: <italic>text='Skalnatá jeskyně'</italic> je terén utvářený erozivní činností vody a větru ve skále. Připomíná rozeklanou podzemní dutinu, která zvyšuje obranné možnosti, ale pro většinu jednotek je obtížné ji přejít. Pouze obyvatelé jeskyň, jako trpaslíci a trollové, jsou zcela schopni najít v takovém terénu správný směr.
    
    Většina jednotek má ve skalnatých jeskyních obranný bonus okolo 50 %, zatímco jízda je omezena na 40 %. Trpaslíci, díky svému malému vzrůstu, se ve skalnatých jeskyních těší obraně 60 %.
    
    Někdy jsou jeskyně <italic>text='osvětlené'</italic>.

note: [terrain_type]: id=earthy_rocky_cave
en: Earthy Rockbound Cave
cs: Zemitě skalnatá jeskyně

note: [terrain_type]: id=mine_rails [terrain_type]: id=mine_railsdiag1 [terrain_type]: id=mine_railsdiag2
en: Mine Rail
cs: Důlní železnice

note: [terrain_type]: id=high_border
en: Bluff
cs: Sráz

note: [terrain_type]: id=high_canyon
en: Gulch
cs: Roklina

note: [terrain_type]: id=high_canyon_obst
en: Unwalkable Ravine
cs: Neprůchodná strž

note: [terrain_type]: id=high_border_woods
en: Wooded Bluffs
cs: Lesnaté srázy

note: [terrain_type]: id=high_canyon_woods
en: Wooded Gulch
cs: Lesnatá roklina

note: [terrain_type]: id=canyon [terrain_type]: id=chasm_earthy [terrain_type]: id=abyss [terrain_type]: id=lava_chasm
en: Chasm
cs: Rokle

note: [terrain_type]: id=canyon
en: Regular Chasm
cs: Běžná rokle

note: [terrain_type]: id=chasm_earthy
en: Earthy Chasm
cs: Zemitá rokle

note: [terrain_type]: id=abyss
en: Ethereal Abyss
cs: Nezemská hlubina

note: [terrain_type]: id=lava_chasm
en: Lava Chasm
cs: Lávová rokle

note: [terrain_type]: id=lava
en: Lava
cs: Láva

note: [terrain_type]: id=lava
en: The dangers inherent in trying to walk on <italic>text='lava'</italic> are fairly obvious. As far as movement is concerned, lava is equivalent to <ref>dst='terrain_unwalkable' text='unwalkable'</ref> terrain, and can only be crossed by those units capable of flying a considerable distance above it. The molten magma also produces a substantial glow, illuminating the area immediately above it. This provides an attack bonus for lawful units and removes the attack bonus from chaotic units.
cs: Nebezpečí vyplývající z pokusu o přechod <italic>text='lávy'</italic> je zřejmé. Tento terén může být překonán pouze jednotkami schopnými létat ve značné vzdálenosti nad ní. Ve věci pohybu je tedy láva identická s <ref>dst='terrain_unwalkable' text='neprůchodným'</ref> terénem. Žhavá láva také vytváří svit, osvětlující oblasti přímo nad ní. Tím poskytuje výhodu při útoku všem zákonným jednotkám a odnímá ji chaotickým.

note: [terrain_type]: id=volcano
en: Volcano
cs: Vulkán

note: [terrain_type]: id=cloud
en: Regular Impassable Mountains
cs: Běžné neprostupné hory

note: [terrain_type]: id=cloud_dry
en: Dry Impassable Mountains
cs: Vyprahlé neprostupné hory

note: [terrain_type]: id=cloud_snow
en: Snowy Impassable Mountains
cs: Zasněžené neprostupné hory

note: [terrain_type]: id=cloud_desert
en: Desert Impassable Mountains
cs: Pouštní neprostupné hory

note: [terrain_type]: id=cavewall [terrain_type]: id=cavewall_earthy [terrain_type]: id=cavewall_damaged [terrain_type]: id=cavewall_earthy_hewn
en: Cave Wall
cs: Jeskynní stěna

note: [terrain_type]: id=cavewall
en: Natural Cave Wall
cs: Přirozená jeskynní stěna

note: [terrain_type]: id=minewall [terrain_type]: id=wall_stone_mine
en: Mine Wall
cs: Stěna dolu

note: [terrain_type]: id=cavewall_earthy
en: Natural Earthy Cave Wall
cs: Přirozená zemitá jeskynní stěna

note: [terrain_type]: id=cavewall_damaged
en: Damaged Cave Wall
cs: Poškozená jeskynní stěna

note: [terrain_type]: id=wall_hedge
en: Thick Hedges
cs: Hustý živý plot

note: [terrain_type]: id=wall_hedge
en: Hedges Wall
cs: Živý plot

note: [terrain_type]: id=wall_stone [terrain_type]: id=wall_stone_lit [terrain_type]: id=wall_stone_clean [terrain_type]: id=wall_stone_ancient [terrain_type]: id=wall_stone_damaged
en: Stone Wall
cs: Kamenná zeď

note: [terrain_type]: id=wall_stone_lit
en: Lit Stone Wall
cs: Osvětlená kamenná zeď

note: [terrain_type]: id=wall_stone_mine
en: Straight Mine Wall
cs: Přímá stěna dolu

note: [terrain_type]: id=wall_stone_white
en: Interior Wall
cs: Vnitřní stěna

note: [terrain_type]: id=wall_stone_white
en: Straight White Wall
cs: Přímá bílá zeď

note: [terrain_type]: id=wall_stone_clean
en: Clean Stone Wall
cs: Čistá kamenná zeď

note: [terrain_type]: id=wall_stone_ancient
en: Ancient Stone Wall
cs: Starobylá kamenná zeď

note: [terrain_type]: id=wall_stone_tomb
en: Catacombs Wall
cs: Stěna katakomb

note: [terrain_type]: id=wall_stone_tomb
en: Catacombs Stone Wall
cs: Kamenná stěna katakomb

note: [terrain_type]: id=wall_stone_overgrown
en: Overgrown Wall
cs: Zarostlá stěna

note: [terrain_type]: id=wall_stone_overgrown
en: Overgrown Stone Wall
cs: Zarostlá kamenná stěna

note: [terrain_type]: id=wall_stone_damaged
en: Damaged Stone Wall
cs: Poškozená kamenná zeď

note: [terrain_type]: id=wall_stone_ruins
en: Ruined Wall
cs: Rozpadlá zeď

note: [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_sw [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_se [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_n [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_sw [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_se [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_n
en: Gate
cs: Brána

note: [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_sw [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_se [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_n
en: Rusty Gate
cs: Rezavá brána

note: [terrain_type]: id=portal_door_wooden_sw [terrain_type]: id=portal_door_wooden_se [terrain_type]: id=portal_door_wooden_n [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_sw [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_se [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_n
en: Door
cs: Dveře

note: [terrain_type]: id=portal_door_wooden_sw [terrain_type]: id=portal_door_wooden_se [terrain_type]: id=portal_door_wooden_n
en: Wooden Door
cs: Dřevěné dveře

note: [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_sw [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_se [terrain_type]: id=portal_gate_rusty_open_n
en: Open Rusty Gate
cs: Otevřená rezavá brána

note: [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_sw [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_se [terrain_type]: id=portal_door_wooden_open_n
en: Open Wooden Door
cs: Otevřené dřevěné dveře

note: [terrain_type]: id=impassable_overlay
en: Impassable Overlay
cs: Neprostupný překryv

note: [terrain_type]: id=unwalkable_overlay
en: Unwalkable Overlay
cs: Neprůchodný překryv

note: [terrain_type]: id=void [terrain_type]: id=off_map
en: Void
cs: Prázdnota

note: [terrain_type]: id=desert_village [terrain_type]: id=desert_village_ruin [terrain_type]: id=desert_village_tent [terrain_type]: id=camp_village [terrain_type]: id=orcish_village [terrain_type]: id=orcish_snow_village [terrain_type]: id=elven_snow_village [terrain_type]: id=elven_village [terrain_typ
en: Village
cs: Vesnice

note: [terrain_type]: id=desert_village
en: Adobe Village
cs: Vesnice z nepálených cihel

note: [terrain_type]: id=desert_village_ruin
en: Ruined Adobe Village
cs: Pobořená vesnice z nepálených cihel

note: [terrain_type]: id=desert_village_tent
en: Desert Tent Village
cs: Pouštní stanová vesnice

note: [terrain_type]: id=camp_village
en: Tent Village
cs: Stanová vesnice

note: [terrain_type]: id=orcish_village
en: Orcish Village
cs: Skřetí vesnice

note: [terrain_type]: id=orcish_snow_village
en: Snowy Orcish Village
cs: Zasněžená skřetí vesnice

note: [terrain_type]: id=elven_snow_village
en: Snowy Elven Village
cs: Zasněžená elfí vesnice

note: [terrain_type]: id=elven_village
en: Elven Village
cs: Elfí vesnice

note: [terrain_type]: id=human_village
en: Cottage
cs: Chatka

note: [terrain_type]: id=snow_village
en: Snowy Cottage
cs: Zasněžená chatka

note: [terrain_type]: id=human_village_ruin
en: Ruined Cottage
cs: Pobořená chatka

note: [terrain_type]: id=city_village
en: Human City
cs: Lidské město

note: [terrain_type]: id=windmill_village
en: Windmill Village
cs: Větrný mlýn

note: [terrain_type]: id=city_village_wno
en: Snowy Human City
cs: Zasněžené lidské město

note: [terrain_type]: id=city_village_ruin
en: Ruined Human City
cs: Pobořené lidské město

note: [terrain_type]: id=hill_village
en: Hill Stone Village
cs: Kamenná vesnice v kopcích

note: [terrain_type]: id=snow-hill_village
en: Snowy Hill Stone Village
cs: Zasněžená kamenná vesnice v kopcích

note: [terrain_type]: id=hill_village_ruin
en: Ruined Hill Stone Village
cs: Pobořená vesnice v kopcích

note: [terrain_type]: id=tropical_forest_village
en: Tropical Village
cs: Tropická vesnice

note: [terrain_type]: id=drake_village
en: Drake Village
cs: Drakonidská vesnice

note: [terrain_type]: id=drake_snow_village
en: Snowy Drake Village
cs: Zasněžená drakonidská vesnice

note: [terrain_type]: id=underground_village
en: Cave Village
cs: Jeskynní vesnice

note: [terrain_type]: id=dwarven_village
en: Dwarven Village
cs: Trpasličí vesnice

note: [terrain_type]: id=hut_village
en: Hut
cs: Chatrč

note: [terrain_type]: id=hut_snow_village
en: Snowy Hut
cs: Zasněžená chatrč

note: [terrain_type]: id=logcabin_village
en: Log Cabin
cs: Srub

note: [terrain_type]: id=logcabin_snow_village
en: Snowy Log Cabin
cs: Zasněžený srub

note: [terrain_type]: id=igloo
en: Igloo
cs: Iglú

note: [terrain_type]: id=swamp_village
en: Swamp Village
cs: Bažinná vesnice

note: [terrain_type]: id=mermen-village
en: Merfolk Village
cs: Vesnice mořského lidu

note: [terrain_type]: id=mermen-village
en: <italic>text='Submerged villages'</italic> are the homes of merfolk and nagas. While water-dwelling creatures are at home here, land-dwellers have a hard time navigating and defending these villages. However, like any village, the facilities are available to all creatures which allow units to tend to their wounds. Any unit stationed in a village can heal eight hitpoints each turn, or be cured of poison.
    
    Merfolk and nagas have 60% defense in submerged villages, whereas land based units usually have a low defense.
cs: <italic>text='Ponořené vesnice'</italic> jsou domovem mořského lidu a nág. Zatímco vodní tvorové se zde cítí doma, suchozemci mají s užíváním a obranou těchto vesnic problémy. I tak se zde nachází vše potřebné pro léčení zranění jakýchkoliv tvorů. Jednotka umístěná ve vesnici může být každé kolo buď uzdravena o 8 životů nebo vyléčena z otravy jedem.
    
    Mořský lid a nágy se v ponořených vesnicích těší obrannému bonusu 60 %, zatímco pozemní jednotky zde obvykle mají malý obranný bonus.

note: [terrain_type]: id=village_overlay
en: Village Overlay
cs: Překryv vesnice

note: [terrain_type]: id=encampment [terrain_type]: id=encampment_ruin [terrain_type]: id=encampment_snow [terrain_type]: id=troll_encampment [terrain_type]: id=aquatic_camp
en: Encampment
cs: Ležení

note: [terrain_type]: id=encampment_ruin
en: Ruined Encampment
cs: Pobořené ležení

note: [terrain_type]: id=encampment_snow
en: Snowy Encampment
cs: Zasněžené ležení

note: [terrain_type]: id=orcish_fort [terrain_type]: id=snow_orcish_fort [terrain_type]: id=human_castle [terrain_type]: id=snow_castle [terrain_type]: id=elven_castle [terrain_type]: id=elven_castle_ruin [terrain_type]: id=elven_castle_winter [terrain_type]: id=dwarven_castle [terrain_type]: id=dwarven_c
en: Castle
cs: Hrad

note: [terrain_type]: id=orcish_fort
en: Orcish Castle
cs: Skřetí hrad

note: [terrain_type]: id=snow_orcish_fort
en: Snowy Orcish Castle
cs: Zasněžený skřetí hrad

note: [terrain_type]: id=human_castle
en: Human Castle
cs: Lidský hrad

note: [terrain_type]: id=snow_castle
en: Snowy Human Castle
cs: Zasněžený lidský hrad

note: [terrain_type]: id=elven_castle
en: Elven Castle
cs: Elfí hrad

note: [terrain_type]: id=elven_castle_ruin
en: Elven Castle Ruin
cs: Ruiny elfího hradu

note: [terrain_type]: id=elven_castle_winter
en: Winter Elven Castle
cs: Zimní elfí hrad

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle
en: Dwarven Underground Castle
cs: Trpasličí podzemní hrad

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle2
en: Dwarven Castle
cs: Trpasličí hrad

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle_ruin
en: Dwarven Castle Ruins
cs: Ruiny trpasličího hradu

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle_winter
en: Winter Dwarven Castle
cs: Zimní trpasličí hrad

note: [terrain_type]: id=ruin [terrain_type]: id=sunkenruin [terrain_type]: id=swampruin [terrain_type]: id=sand_castle_ruin
en: Ruined Castle
cs: Pobořený hrad

note: [terrain_type]: id=ruin
en: Ruined Human Castle
cs: Pobořený lidský hrad

note: [terrain_type]: id=sunkenruin
en: Sunken Human Ruin
cs: Zatopená zřícenina

note: [terrain_type]: id=swampruin
en: Swamp Human Ruin
cs: Močálová lidská zřícenina

note: [terrain_type]: id=sand_castle
en: Desert Castle
cs: Pouštní hrad

note: [terrain_type]: id=sand_castle_ruin
en: Ruined Desert Castle
cs: Pobořený pouštní hrad

note: [terrain_type]: id=troll_encampment
en: Troll Encampment
cs: Trollí ležení

note: [terrain_type]: id=aquatic_camp
en: Aquatic Encampment
cs: Vodní ležení

note: [terrain_type]: id=aquatic_castle
en: Aquatic Castle
cs: Vodní hrad

note: [terrain_type]: id=encampment_keep [terrain_type]: id=encampment_keep_tall [terrain_type]: id=encampment_snow_keep [terrain_type]: id=merman_campkeep [terrain_type]: id=troll_campkeep
en: Encampment Keep
cs: Tvrz ležení

note: [terrain_type]: id=encampment_ruin_keep
en: Ruined Encampment Keep
cs: Pobořená tvrz ležení

note: [terrain_type]: id=encampment_keep_tall
en: Tall Encampment Keep
cs: Vysoká tvrz ležení

note: [terrain_type]: id=encampment_snow_keep
en: Snowy Encampment Keep
cs: Zasněžená tvrz ležení

note: [terrain_type]: id=orcish_keep [terrain_type]: id=snow_orcish_keep [terrain_type]: id=human_keep [terrain_type]: id=snow_keep [terrain_type]: id=elven_keep [terrain_type]: id=elven_keep_ruin [terrain_type]: id=elven_keep_winter [terrain_type]: id=dwarven_keep [terrain_type]: id=dwarven_keep2 [terrai
en: Keep
cs: Tvrz

note: [terrain_type]: id=orcish_keep
en: Orcish Keep
cs: Skřetí tvrz

note: [terrain_type]: id=snow_orcish_keep
en: Snowy Orcish Keep
cs: Zasněžená skřetí tvrz

note: [terrain_type]: id=human_keep
en: Human Castle Keep
cs: Lidská hradní tvrz

note: [terrain_type]: id=snow_keep
en: Snowy Human Castle Keep
cs: Zasněžená lidská hradní tvrz

note: [terrain_type]: id=elven_keep
en: Elven Castle Keep
cs: Elfí hradní tvrz

note: [terrain_type]: id=elven_keep_ruin
en: Elven Keep Ruin
cs: Zřícenina elfí tvrze

note: [terrain_type]: id=elven_keep_winter
en: Winter Elven Keep
cs: Zimní elfí tvrz

note: [terrain_type]: id=dwarven_keep
en: Dwarven Underground Keep
cs: Trpasličí podzemní tvrz

note: [terrain_type]: id=dwarven_keep2
en: Dwarven Castle Keep
cs: Trpasličí hradní tvrz

note: [terrain_type]: id=dwarven_keep_ruin
en: Dwarven Ruin Keep
cs: Ruiny trpasličí tvrze

note: [terrain_type]: id=dwarven_keep_winter
en: Winter Dwarven Keep
cs: Zimní trpasličí tvrz

note: [terrain_type]: id=ruined_keep [terrain_type]: id=sunken_keep [terrain_type]: id=swamp_keep [terrain_type]: id=desert_keep_ruined
en: Ruined Keep
cs: Pobořená tvrz

note: [terrain_type]: id=ruined_keep
en: Ruined Human Castle Keep
cs: Pobořená lidská hradní tvrz

note: [terrain_type]: id=sunken_keep
en: Sunken Human Castle Keep
cs: Potopená lidská hradní tvrz

note: [terrain_type]: id=swamp_keep
en: Swamp Human Castle Keep
cs: Močálová lidská hradní tvrz

note: [terrain_type]: id=desert_keep
en: Desert Keep
cs: Pouštní tvrz

note: [terrain_type]: id=desert_keep_ruined
en: Ruined Desert Keep
cs: Pobořená pouštní tvrz

note: [terrain_type]: id=merman_campkeep
en: Aquatic Encampment Keep
cs: Tvrz vodního ležení

note: [terrain_type]: id=troll_campkeep
en: Troll Encampment Keep
cs: Tvrz trollího ležení

note: [terrain_type]: id=merman_castlekeep
en: Aquatic Keep
cs: Zaplavená tvrz

note: [terrain_type]: id=castle_overlay
en: Castle Overlay
cs: Hradní překryv

note: [terrain_type]: id=keep_overlay
en: Keep Overlay
cs: Překryv tvrze

note: [terrain_type]: id=bridge [terrain_type]: id=bridgediag1 [terrain_type]: id=bridgediag2 [terrain_type]: id=rotbridge [terrain_type]: id=rotbridgediag1 [terrain_type]: id=rotbridgediag2 [terrain_type]: id=stone_bridge [terrain_type]: id=stone_bridgediag1 [terrain_type]: id=stone_bridgediag2 [terrain_
en: Bridge
cs: Most

note: [terrain_type]: id=bridge [terrain_type]: id=bridgediag1 [terrain_type]: id=bridgediag2
en: Wooden Bridge
cs: Dřevěný most

note: [terrain_type]: id=bridge
en: To those capable of building one, the ability to lay a <italic>text='bridge'</italic> offers a liberation from the fickle nature of waterways, whose fords come and go with the rise and fall of the waterline. This is to say nothing of the luxury of dry feet, the loss of which is no laughing matter in the cold months of the year.
    
    For those who go by land or sea, a bridge is the best of both worlds — for gameplay purposes, it is treated either as grassland or the underlying water, whichever offers the best movement and defensive bonuses for the unit occupying the bridge hex. Note that a swimming unit and a land unit are not capable of occupying a bridge hex at the same time.
cs: Těm, kteří je jsou schopni postavit, nabízí schopnost vztyčit <italic>text='most'</italic> osvobození od vrtkavé povahy vodních toků, jejichž brody vznikají a zase mizí s kolísáním hladiny. To však není ničím oproti luxusu suchých nohou, který zvláště v chladných obdobích není zanedbatelný.
    
    Pro ty, kteří se pohybují po zemi nebo vodou, znamená most to lepší z obou prostředí – pro účely hry se chová buď jako louka nebo voda pod ním, podle toho, co jednotce nabízí lepší obraný bonus a dovoluje rychlejší pohyb. Pamatujte, že jednotky schopné plavat a ty pozemní nejsou schopné zabrat most v témže okamžiku.

note: [terrain_type]: id=rotbridge [terrain_type]: id=rotbridgediag1 [terrain_type]: id=rotbridgediag2
en: Rotting Bridge
cs: Dřevěný hnijící most

note: [terrain_type]: id=stone_bridge [terrain_type]: id=stone_bridgediag1 [terrain_type]: id=stone_bridgediag2
en: Basic Stone Bridge
cs: Základní kamenný most

note: [terrain_type]: id=snow_stone_bridge [terrain_type]: id=snow_stone_bridgediag1 [terrain_type]: id=snow_stone_bridgediag2
en: Snowy Stone Bridge
cs: Zasněžený kamenný most

note: [terrain_type]: id=bridgechasm [terrain_type]: id=bridgechasmdiag1 [terrain_type]: id=bridgechasmdiag2
en: Cave Chasm Bridge
cs: Most přes jeskynní rokli

note: [terrain_type]: id=hangingbridgediag1 [terrain_type]: id=hangingbridgediag2 [terrain_type]: id=hangingbridge
en: Hanging Bridge
cs: Visutý most

note: [terrain_type]: id=stonechasmbridgediag1 [terrain_type]: id=stonechasmbridgediag2 [terrain_type]: id=stonechasmbridge
en: Stone Chasm Bridge
cs: Kamenný most přes propast

note: [terrain_type]: id=plankbridgediag1 [terrain_type]: id=plankbridgediag2 [terrain_type]: id=plankbridge
en: Plank Bridge
cs: Prkenný most

note: [terrain_type]: id=mark_high
en: Marker High
cs: Značka zvýšení

note: [terrain_type]: id=mark_high2
en: Marker High 2
cs: Značka zvýšení 2

note: [terrain_type]: id=mark_low
en: Marker Low
cs: Značka snížení

note: [terrain_type]: id=mark_low2
en: Marker Low 2
cs: Značka snížení 2

note: [terrain_type]: id=off_map
en: Off Map
cs: Mimo mapu

note: [terrain_type]: id=off_map2
en: Fake Map Border
cs: Falešný okraj mapy

note: [terrain_type]: id=overlay_artplaceholder
en: Art Placeholder
cs: Zástupný obrázek

note: [terrain_type]: id=shroud [toggle_button]: id=shroud [toggle_button]: id=sort_7
en: Shroud
cs: Zahalení tmou

note: [terrain_type]: id=fake_shroud_overlay
en: Fake Shroud
cs: Falešné zahalení tmou

note: [terrain_type]: id=fog [toggle_button]: id=sort_6
en: Fog
cs: Mlha

note: [terrain_type]: id=fungus
en: Fungus
cs: Houby

note: [terrain_type]: id=fungus
en: <italic>text='Mushroom groves'</italic> are vast underground forests of giant mushrooms, which thrive in the damp darkness. Most units have trouble negotiating the spongy floor of smaller fungi, but they have plenty of cover behind the larger stalks. Mounted units, however, become completely mired and lack proper freedom of movement in combat. Undead units have a natural affinity for decay and function quite well in mushroom forests.
    
    Most units receive 50% to 60% defense in mushroom groves, whereas cavalry receive only 20%.
cs: <italic>text='Houbové háje'</italic> jsou rozlehlé podzemní porosty obřích hub, kterým se ve vlhké temnotě dobře daří. Většina jednotek má problémy s chůzí po měkkém povrchu nejmenších plodnic, ale na druhou stranu jim vzrostlejší kousky poskytují dobrý úkryt. Jízda se zde hodně trápí, protože tu nemá potřebnou volnost pohybu k boji. Nemrtví mají přirozenou zálibu v rozkladu, a proto jsou v houbových hájích jako doma.
    
    Většina jednotek zde získává obranný bonus 50 % nebo 60 %, jízda pouze 20 %.

note: [terrain_type]: id=cave
en: <italic>text='Cave'</italic> terrain represents any underground cavern with enough room for a unit to pass.
    Most units are wholly unfamiliar with the terrain, and thus are both slowed down and hindered in defense. Dwarves and trolls, who make their homes in caves, both have a relatively easy time navigating this terrain, especially dwarves, who by dint of their small size can navigate many obstacles that other races cannot. Occasionally caves are <italic>text='illuminated'</italic>.
    
    Rare patches of the underground world are illuminated by light from the surface shining down into the gloomy darkness. This provides an attack bonus for lawful units and removes the attack bonus from chaotic units. In all other regards this terrain is functionally identical to normal cave terrains.
    
    Most units receive 20 to 40% defense in caves, whereas dwarves have 50%.
cs: <italic>text='Jeskyně'</italic> představuje jakoukoliv podzemní sluj s dostatkem místa pro pohyb.
    Většina jednotek se v tomto terénu neumí pohybovat a tak jsou zpomaleny a překáží jim to v obraně. Trpaslíci a trollové, kteří zde bydlí, tu jsou jako doma, a to zejména trpaslíci, kteří se zde mohou díky své malé výšce snadno pohybovat a překonávat překážky. To jiným činí problémy. Někdy jsou jeskyně <italic>text='osvětlené'</italic>.
    
    Výjimečně jsou podzemní cesty osvětlené světlem z povrchu. Taková místa poskytují bonusy zákonným jednotkám a naopak ruší bonusy pro jednotky chaotické. Ve všech ostatních ohledech je osvětlená jeskyně shodná s normální jeskyní.
    
    Většina jednotek zde získá obranný bonus 20 až 40 %, zatímco trpaslíci 50 %.

note: [terrain_type]: id=sand
en: Sands
cs: Písky

note: [terrain_type]: id=reef
en: <italic>text='Coastal reefs'</italic> are shallows formed by stone, coral and sand.
    This provides most land units with a more steady footing and defensive positions than wading in shallow water normally would and also grants most water-dwelling races an exceptionally high defense.
    
    Merfolk and Naga both receive 70% defense on coastal reefs.
cs: <italic>text='Pobřežní útesy'</italic> jsou mělčiny tvořené z kamene, korálu a písku.
    To poskytuje většině suchozemských jednotek pevnější oporu a obranné postavení než brodění v mělké vodě a také dává výjimečně vysokou obranu vodním tvorům.
    
    Mořský lid a nágy získávají v pobřežních útesech obranný bonus 70 %.

note: [terrain_type]: id=hills
en: <italic>text='Hills'</italic> represent any reasonably rough terrain, with enough dips and rises in the ground to provide some cover. Hills are difficult for most troops to navigate. Dwarves, trolls, and orcs have enough familiarity with the terrain that they can pass through it without being slowed down. Cavalry have enough trouble navigating the terrain that any defensive aid lent by cover is negated.
    
    Most units have about 50% defense in hills, whereas cavalry are limited to 40%. Dwarves enjoy 60% defense in hills.
cs: <italic>text='Kopce'</italic> představují docela obtížný terén s dostatečným počtem údolí a skalních stěn, které poskytují určitý stupeň krytí. Kopce jsou obtížným terénem pro většinu jednotek, a to zejména pro jejich orientaci. Trpaslíci, trollové a skřeti jsou s tímto terénem dostatečně obeznámeni, takže se v něm mohou pohybovat bez ztráty rychlosti. Jízda má v tomto terénu potíže s pohybem, čímž je jakákoliv pomoc poskytnutá krytím zmařena.
    
    Většina jednotek v kopcích získává obranný bonus okolo 50 %, zatímco jízda je omezena na 40 %. Trpaslíci se v kopcích těší obrannému bonusu 60 %.

note: [terrain_type]: id=swamp_water
en: <italic>text='Swamps'</italic> represent any sort of wetlands.
    Swamps slow down nearly everyone, and inhibit their ability to defend themselves. An exception to this is any race bodily skilled in navigating water; these receive both full movement and a defensive bonus. Those that make their living in the wetlands are also adept at using this terrain for cover.
    
    Most units make do with 30% defense in swamps. Merfolk, naga, and saurians all generally enjoy 60%.
cs: <italic>text='Močály'</italic> zastupují jakýkoli druh mokřadu.
    Močály zpomalí téměř všechny a maří jejich schopnost ubránit sami sebe. Výjimku tvoří jednotky, které jsou uzpůsobeny pohybu ve vodě; ty jsou schopny dosáhnout plné rychlosti a získávají obranný bonus. Ti, kteří bydlí v mokřadech, jsou také schopni použít tento terén pro svou ochranu.
    
    Většina jednotek se v močálech spokojí s 30 % obrany. Mořští lidé, nágy a ještěráci se obvykle těší 60% obraně.

note: [terrain_type]: id=shallow_water
en: <italic>text='Shallow water'</italic> represents any body of water deep enough to come up to roughly a man’s waist. This is enough to slow down nearly anyone and leave them wide open to attack. Dwarves, given that the water reaches up almost to their heads, have an extremely hard time of this. The exception is any race whose bodies naturally lend themselves to swimming, for which they receive a considerable defensive bonus and full movement.
    
    Most units make do with 20 to 30% defense in shallow water, whereas both naga and merfolk enjoy 60%.
cs: <italic>text='Mělkou vodou'</italic> si představíme jakoukoliv vodní plochu, která při přechodu zasahuje zhruba až po pás. To stačí na zpomalení téměř každého a zanechá ho v nevýhodě v případě útoku. Trpaslíkům dosahuje voda až skoro k hlavě a tak se pro ně stává obtížnou překážkou. Výjimku tvoří jednotky, které jsou přirozeně přizpůsobeny plavání, ty získají významný obranný bonus a plnou schopnost pohybu.
    
    Většina jednotek se v mělké vodě spokojí s 20 až 30 % obrany, zatímco nágy a mořští lidé se těší 60% obraně.

note: [terrain_type]: id=castle
en: <italic>text='Castles'</italic> are any sort of permanent fortification.
    Nearly all units receive a considerable bonus to their defense by being stationed in a castle, and most units receive full movement in a castle. Stationing units in a castle represents its defensive capability. Without a unit in each wall hex, an enemy can simply sneak into the castle unchallenged, gaining the same defensive bonus as everyone inside.
    
    Most units have about 60% defense in a castle.
cs: <italic>text='Hradem'</italic> je jakýkoliv druh stálého opevnění.
    Téměř všechny jednotky umístěné ve hradě získávají důležitý obranný bonus a většina jednotek tu je schopna maximálního pohybu. Umístění jednotek na hrad reprezentuje obranné schopnosti opevnění. Pokud nejsou na hradbách umístěny jednotky, do hradu se mohou bez boje vplížit i nepřátelé, čímž získají stejný obranný bonus jako kdokoliv uvnitř.
    
    Většina jednotek získává 60% obranný bonus.

note: [terrain_type]: id=mountains
en: <italic>text='Mountains'</italic> are steep enough that units often have to climb over obstacles to move.
    By this nature, they provide a considerable defensive bonus for most troops, but also severely impede any passage through them. Units burdened by heavy armor, such as the Wesnoth cavalry and heavy infantry lines, cannot even enter them. Aquatic races and creatures like the merfolk have piscine bodies which also render them unable to climb steep inclines. Nagas are an exception due to their strong arms and rugged scales. Both dwarves and trolls are native to mountainous terrain, and have an easy time traversing them.
    
    Most units receive about 60% defense in mountains, whereas dwarves enjoy 70%.
cs: <italic>text='Hory'</italic> jsou dost příkré, takže jednotky musí často překonávat překážky, aby se hnuly.
    Takto přirozeně poskytují většině oddílů značný obranný bonus, ale také silně zdržují jakýkoli průchod přes ně. Jednotky, jejichž břemenem je těžká zbroj, jako wesnothská jízda a linie těžkooděnců, do nich ani nemohou vstoupit. Vodní rasy a tvorové jako mořský lid mají rybí těla, která jim rovněž znemožňují vylézt na strmá úbočí. Výjimkou jsou nágy díky svým silným pažím a drsným šupinám. Jak trpaslíci, tak trollové jsou v hornatém terénu doma a je pro ně snadné přes něj přecházet.
    
    Většina jednotek získává v horách okolo 60 % obrany, kdežto trpaslíci se těší 70 %.

note: [terrain_type]: id=deep_water
en: <italic>text='Deep water'</italic> represents any body of water deep enough to cover a man’s head.
    Most units cannot enter deep water: it is the domain of units which can either fly, or are exceptionally strong swimmers.
    
    Merfolk and naga both receive 50% defense in deep water, with full movement.
cs: <italic>text='Hlubokou vodu'</italic> poznáme tak, že dosahuje jednotkám až nad hlavu. Většina jednotek nemůže do tak hluboké vody vstoupit. Je tedy doménou jednotek, které mohou buď létat nebo jsou výbornými plavci.
    
    Mořští lidé a nágy získávají v hluboké vodě 50 % obrany a maximální schopnost pohybu.

note: [terrain_type]: id=flat
en: Flat
cs: Plochý

note: [terrain_type]: id=flat
en: <italic>text='Grassland'</italic> represents open plains, whether cultivated, cut back for grazing, or wild.
    Being open ground, grassland is both very easy to move across, but is also difficult to defend oneself in. Typically, those units that perform best on grassland are either cavalry, or very agile units which take advantage of the open space.
    
    Most units have defense of 30 to 40% on grassland.
cs: <italic>text='Louka'</italic> představuje otevřenou rovinu, ať už kultivovanou, upravenou pro pastevectví, nebo divokou.
    Je to otevřená krajina, velmi vhodná pro pohyb, ale je zde těžké se bránit. Typické jednotky, pro které je tato krajina nejlepší, představuje jezdectvo nebo velmi hbité jednotky, které dávají přednost otevřenému prostranství.
    
    Většina jednotek má na louce obranný bonus od 30 do 40 %.

note: [terrain_type]: id=forest
en: <italic>text='Forests'</italic> represent any woodland with significant undergrowth, enough to hinder passage. Though they slow nearly everyone down, forests do offer better defense to most units than open ground. Cavalry, however, have so much trouble navigating them that any benefit gained by stealth is negated. Elves are an exception to this general rule for forests. Not only do they possess full movement in forests, but they also gain a considerable defensive bonus. Dwarves are another exception to this rule; though they are able to plow through the forests without much loss of speed, their utter unfamiliarity with the terrain causes them to receive no defensive bonus.
    
    Most units have 50% defense in forests, but cavalry are limited to 30%. Elves, on the other hand, enjoy 60 to 70% defense, even their mounted units. Dwarves generally receive only 30% defense in forests.
cs: <italic>text='Lesy'</italic> představuje každý lesík s příslušným porostem, který je dostatečný pro zpomalení pochodu. I když zpomalí téměř každého, nabízí les pro většinu jednotek lepší defenzivní pozici než otevřené prostranství. Jízda má samozřejmě při pohybu v tomto terénu spoustu problémů, takže jakýkoliv prospěch, získaný ze skrytí se v lese, je tímto potlačen. Elfové jsou výjimkou oproti všeobecně platnému pravidlu pro lesy. Nejen že jsou schopni postupu lesem beze zpomalení, ale také získávají značný obranný bonus. Trpaslíci jsou také výjimkou. I když jsou schopni se pohybovat lesem bez výrazné ztráty rychlosti, jejich neobeznámenost s terénem způsobuje, že nezískávají žádný obranný bonus.
    
    Většina jednotek získá jako obranný bonus 50 %, ale jízda je omezena na 30 %. Elfové naproti tomu získávají obranný bonus od 60 % do 70 %, a to i když jedou na koních. Trpaslíci obvykle získají v lese obranný bonus pouze 30 %.

note: [terrain_type]: id=frozen
en: Frozen
cs: Zmrzlý

note: [terrain_type]: id=frozen
en: <italic>text='Frozen'</italic> terrain represents any flat area that is covered by snow or ice.
    Most units are slowed down on it, and have a harder time defending themselves. Note that swimming units, even those who can breathe underwater, cannot swim underneath ice.
    
    Most units have 20 to 40% defense in frozen terrain.
cs: <italic>text='Zmrzlý'</italic> povrch představuje jakákoliv zamrzlá rovná plocha pokrytá sněhem nebo ledem. Většina jednotek je tímto zpomalena a je pro ně obtížnější se bránit. Plavecké jednotky rovněž nemohou pod led.
    
    Většina jednotek ve sněhu získá 20 až 40% obranný bonus.

note: [terrain_type]: id=village
en: <italic>text='Villages'</italic> represent any group of buildings, human or otherwise.
    Almost all units, even cavalry, have an easy time navigating villages, and most units gain a defensive bonus from being stationed in a village. Villages allow units the resources to clean and tend to their wounds, which allows any unit stationed therein to heal eight hitpoints each turn, or to be cured of poison.
    
    Most units have 50 to 60% defense in villages, whereas cavalry receive only 40%.
cs: <italic>text='Vesnice'</italic> představují skupinu stavení, lidských či jiného původu. Téměř všechny jednotky, včetně jízdy, se ve vesnici snadno pohybují a většina z nich, pokud je zde umístěna, také získává obranný bonus. Vesnice jim tak poskytuje místo pro vyčištění a ošetření jejich zranění. Zde umístěné jednotky jsou každý tah ošetřovány o 8 hp či zbavovány otravy.
    
    Většina jednotek zde získá 50 až 60% obranný bonus, jízda pouze 40%.

note: [terrain_type]: id=impassable
en: Impassable
cs: Neprostupný

note: [terrain_type]: id=impassable
en: Obstacles that not even the most determined traveler may overcome include solid walls of stone and mountains so tall and steep that they are constantly wreathed in cloud. Even flying creatures cannot navigate the jagged peaks at such rarefied heights, and not even the fiercest troll can smash through thick walls of stone.
cs: Nepřekonatelné překážky, jež nepokoří ani nejodhodlanější cestovatel, zahrnují například pevné kamenné zdi či hory tak vysoké a příkré, že se ztrácejí v oblacích. Ani létající tvorové se nedokáží dostat skrze rozeklané špičky v tak ohromné výši, a ani trollové se neprobijí skrz.

note: [terrain_type]: id=unwalkable
en: Unwalkable
cs: Neprůchodný

note: [terrain_type]: id=unwalkable
en: <italic>text='Unwalkable terrain'</italic> covers any chasm or gorge which, as the name implies, cannot be crossed simply by walking. Chasms are noted for sheer walls which would take days to traverse. As far as gameplay is concerned, only units capable of flying can cross this terrain.
cs: <italic>text='Neprůchodný terén'</italic> zahrnuje rokliny a průrvy v zemi, vedoucí do neznámé hloubky. Nemohou tak být překročeny pěšky. Jsou známé pro příkré svahy, jejichž překonání může trvat dny. Co se týká herních vlastností, mohou být překonány pouze jednotkami schopnými létat.

note: [terrain_type]: id=rails
en: Rails
cs: Koleje

note: [terrain_type]: id=rails
en: <italic>text='Rails'</italic> are used to transport ore, mostly by dwarves.
cs: <italic>text='Koleje'</italic> využívají převážně trpaslíci k převážení rudy.

note: [terrain_type]: id=regular_stone_floor_deprecated [terrain_type]: id=ancient_stone_floor_deprecated [terrain_type]: id=rug_floor_deprecated [terrain_type]: id=rug2_floor_deprecated [terrain_type]: id=old_wood_floor_deprecated
en: Deprecated
cs: Zastaralý

note: [settings]
en:  (Press ‘$hotkey’ for more information)
cs:  (Pro více informací stiskni „$hotkey“)

note: [button]: id=search
en: Search
cs: Vyhledat

note: [label]: id=no_options_notice
en: There are no custom options available for the selected era, game, or modification.
cs: Pro vybranou éru, hru nebo modifikaci neexistují vlastní možnosti.

note: [button]: id=reset_option_values [button]: id=revert_to_defaults [button]: id=reset_timer_defaults [button]: id=btn_reset_hotkeys [button]: id=orb_defaults
en: Defaults
cs: Výchozí

note: [label]
en: Connected Players
cs: Připojení hráči

note: [toggle_button]: id=sort_0 [toggle_button]: id=sort_name [label]: id=name [label] [toggle_button]: id=sort_1
en: Name
cs: Název

note: [label]
en: Version
cs: Verze

note: [toggle_button]: id=sort_1
en: Author
cs: Autor

note: [toggle_button]: id=sort_2
en: Size
cs: Velikost

note: [toggle_button]: id=sort_3
en: Downloads
cs: Staženo

note: [toggle_button]: id=sort_4 [toggle_button]: id=sort_1 [toggle_button]: id=sort_0
en: Type
cs: Typ

note: [button]: id=single_install [button]: id=install
en: Install add-on
cs: Nainstalovat rozšíření

note: [button]: id=single_update [button]: id=update
en: Update add-on
cs: Aktualizovat rozšíření

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=single_publish [button]: id=publish
en: Publish add-on
cs: Publikuj rozšíření

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=single_uninstall [button]: id=uninstall
en: Uninstall add-on
cs: Odinstalovat rozšíření

note: [image]: id=pending_messages
en: Messages waiting
cs: Čekající zprávy

note: [button]: id=close_window [button]: id=click_dismiss [button]: id=ok [button]: id=cancel
en: Close
cs: Zavřít

note: [button]: id=type_profile [button]: id=view_profile
en: Profile
cs: Profil

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label] [grid]
en: Achievements
cs: Úspěchy

note: [label]
en: Authenticate
cs: Prokaž se

note: [label]
en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

note: [label] [grid]
en: Password:
cs: Heslo:

note: [toggle_button]: id=remember_password
en: Save password locally (encrypted)
cs: Uložit heslo (zašifrované)

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel [button]: id=placeholder
en: Cancel
cs: Zrušit

note: [label] [widget]: id=name
en: Connect to Server
cs: Připoj se na server

note: [label]
en: You will now connect to a server to download add-ons.
cs: Nyní se připojíš na server s rozšířeními, abys nějaké stáhl.

note: [button]: id=remove_addons [label]
en: Remove Add-ons
cs: Odstranit rozšíření

note: [button]: id=ok
en: Connect
cs: Připojit

note: [label]
en: addons_server^Terms
cs: Podmínky

note: [label]: id=message
en: Before uploading content to this server, you must accept the following distribution terms by choosing “I Agree”.
cs: Před nahráním obsahu na tento server musíš přijmout následující podmínky distribuce výběrem možnosti „Souhlasím“.

note: [button]: id=ok
en: I Agree
cs: Souhlasím

en: Traffic between the game and server is not secure
cs: Provoz mezi hrou a serverem není zabezpečený

en: Traffic between the game and server is encrypted
cs: Provoz mezi hrou a serverem je zašifrovaný

note: [label] [grid]
en: Type:
cs: Typ:

note: [label]
en: Status:
cs: Stav:

note: [label]
en: Size:
cs: Velikost:

note: [label]
en: Downloads:
cs: Počet stažení:

note: [label]
en: date^Uploaded:
cs: Nahráno:

note: [label]
en: date^Updated:
cs: Aktualizováno:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [scroll_label]: id=description
en: No description available.
cs: Popis není dostupný.

note: [label]: id=version_string [grid]
en: Version:
cs: Verze:

note: [menu_button]: id=version_filter
en: Select the add-on version
cs: Vybrat verzi rozšíření

note: [label]
en: Website:
cs: Webové stránky:

note: [button]: id=delete
en: Delete add-on
cs: Smazat rozšíření

note: [label] [grid]
en: Dependencies:
cs: Závislosti:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=dependencies
en: addon_dependencies^None
cs: Žádné

note: [label] [label]: id=translations_label
en: Translations:
cs: Překlady:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=translations
en: translations^None
cs: žádné

note: [text_box]: id=filter
en: Filters on addon description, version, type or author
cs: Filtry na popis, verzi, typ nebo autora rozšíření

note: [label]
en: State:
cs: Stav:

note: [label] [grid]
en: Tags:
cs: Štítky:

note: [label] [label]: id=translations_language [button]: id=language
en: Language
cs: Jazyk

note: [label]
en: Order:
cs: Řazení:

note: [label]
en: Add-ons Manager
cs: Správce rozšíření

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=details_toggle
en: Add-on Details
cs: Podrobnosti o rozšíření

note: [button]: id=update_all
en: Update All
cs: Aktualizovat vše

note: [button]: id=cancel
en: Exit
cs: Konec

note: [scroll_label]
en: Choose the add-ons you want to remove.
cs: Vyber rozšíření k odstranění.

note: [button]: id=ok [button]: id=remove
en: Remove
cs: Odstranit

note: [grid]
en: Base damage
cs: Základní poškození

note: [grid]
en: Time of day modifier
cs: Modifikátor denní doby

note: [grid]
en: Leadership bonus
cs: Bonus z velení

note: [grid]
en: Slowed penalty
cs: Postih zpomalení

note: [grid]
en: Total damage
cs: Celkové poškození

note: [grid]
en: Chance to hit
cs: Šance na zásah

note: [grid]
en: Chance of being unscathed
cs: Šance nebýt poškozen

note: [label]
en: Expected Battle Result (HP)
cs: Očekávané výsledky souboje (životy)

note: [label]: id=title
en: Damage Calculations
cs: Výpočet poškození

note: [column]
en: Attacker
cs: Útočník

note: [column]
en: Defender
cs: Obránce

note: [toggle_button]: id=sort_name
en: Sort by full campaign name in alphabetical order
cs: Řadit dle jména tažení v abecedním pořadí

note: [toggle_button]: id=sort_time
en: Timeline
cs: Časová osa

note: [toggle_button]: id=sort_time
en: Sort in approximate chronological order of story events
cs: Řadit dle přibližného chronologického rozložení událostí v příběhu

note: [label] [label]: id=mods_header
en: Modifications:
cs: Rozšíření:

note: [label]
en: Combat:
cs: Souboj:

note: [option]
en: Default RNG
cs: Výchozí GNČ

note: [option]
en: Reloading alters future combat outcomes
cs: Opakované načítání mění budoucí výsledky soubojů

note: [option]
en: Predictable RNG
cs: Předvídatelný GNČ

note: [option]
en: Combat outcomes remain constant when reloading
cs: Výsledky soubojů zůstavají při opakovaném načítání neměnné

note: [option]
en: Biased RNG (experimental)
cs: Ovlivněný GNČ (pokusný)

note: [option]
en: Combat outcomes are more in line with displayed probabilities and unaffected by reloading
cs: Výsledky soubojů jsou více v souladu se zobrazovanými pravděpodobnostmi a opakované načítání se jich nedotkne

note: [label]
en: Difficulty:
cs: Obtížnost:

note: [option]
en: Easy
cs: Lehká

note: [option]
en: Normal
cs: Normální

note: [option]
en: Hard
cs: Těžká

note: [label]
en: Play a Campaign
cs: Hrát tažení

note: [button]: id=ok
en: game^Play
cs: Hrát

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title [slider]: id=enemey_gold_factor [slider]: id=enemy_gold_factor
en: Difficulty
cs: Obtížnost

note: [scroll_label]: id=message
en: Select difficulty:
cs: Vyber si obtížnost:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Chat Log
cs: Záznam rozhovoru

note: [label]
en: Page:
cs: Stránka:

note: [slider]: id=page_number
en: Last
cs: Poslední

note: [button]: id=previous_page [button]: id=previous_tip
en: Previous
cs: Předchozí

note: [button]: id=previous_page
en: Previous page
cs: Předchozí strana

note: [button]: id=next_page [button]: id=next_tip
en: Next
cs: Další

note: [button]: id=next_page
en: Next page
cs: Další strana

note: [button]: id=copy
en: clipboard^Copy
cs: Kopírovat

note: [button]: id=copy
en: Copy this log to clipboard
cs: Zkopírovat tento protokol do schránky

note: [label]
en: Load Core
cs: Načíst jádro

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Select
cs: Vybrat

note: [button]: id=copy_ [button]: id=copy
en: filesystem^Copy
cs: Kopírovat

note: [button]: id=copy_ [button]: id=copy
en: Copy this path to clipboard
cs: Zkopírovat tuto cestu do schránky

note: [button]: id=browse_ [button]: id=browse
en: filesystem^Browse
cs: Procházet

note: [button]: id=browse_ [button]: id=browse
en: Browse this location using a file manager
cs: Procházet umístění ve správci souborů

note: [label]
en: Edit Time Schedule
cs: Nastavení rozvržení dne

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label] [label]: id=id_label
en: Name:
cs: Jméno:

note: [label] [grid]
en: Description:
cs: Popis:

note: [grid]
en: Image:
cs: Obrázek:

note: [grid]
en: Mask:
cs: Maska:

note: [grid]
en: Sound:
cs: Zvuk:

note: [label]
en: Lawful Bonus:
cs: Zákonný bonus:

note: [grid]
en: Red:
cs: Červená:

note: [grid]
en: Green:
cs: Zelená:

note: [grid]
en: Blue:
cs: Modrá:

note: [button]: id=new
en: New ToD
cs: Nový ToD

note: [button]: id=delete
en: Delete ToD
cs: Smazat ToD

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Confirm
cs: Potvrdit

note: [label]
en: Would you like to apply the changes?
cs: Chcete skutečně uložit provedené změny?

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Yes
cs: Ano

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel
en: No
cs: Ne

note: [label]
en: User Interaction Required
cs: Spolupráce uživatele vyžadována

note: [label]: id=message
en: User interaction required
cs: Spolupráce uživatele vyžadována

note: [label]: id=title
en: Place Label
cs: Umístit popisek

note: [label]
en: Label:
cs: Popisek:

note: [toggle_button]: id=team_only_toggle
en: Team only
cs: Pouze pro tým

note: [label]
en: Add-on selection
cs: Výběr rozšíření

note: [label]
en: Choose an add-on to be associated with the current editor session. If the New Add-on option is chosen, its ID can be changed via the Change Add-on ID option.
cs: Vyber rozšíření, které má být spojeno se stávající prací v editoru. Pokud je zvolena možnost Nové rozšíření, lze jeho ID změnit pomocí volby Změnit ID rozšíření.

note: [label]: id=existing_addon_id
en: Add-on ID
cs: ID rozšíření

note: [label]
en: Show all
cs: Ukázat všechna

note: [toggle_button]: id=show_all
en: Whether to show all installed add-ons or only your add-ons
cs: Zda chceš ukázat všechna instalovaná rozšíření, nebo pouze ta svá.

note: [label]
en: Category:
cs: Kategorie:

note: [label]
en: Properties
cs: Vlastnosti

note: [label]
en: Color
cs: Barva

note: [toggle_button]: id=immutable_toggle
en: Immutable
cs: Neměnný

note: [toggle_button]: id=visible_fog_toggle
en: Visible in fog
cs: Viditelný v mlze

note: [toggle_button]: id=visible_shroud_toggle
en: Visible in shroud
cs: Viditelný ve tmě

note: [label]: id=title
en: Add-on Publishing Setup
cs: Nastavení rozšíření k zveřejnění

note: [grid]
en: The name of the add-on displayed in-game.
cs: Název rozšíření zobrazený ve hře.

note: [grid]
en: Title:
cs: Název:

note: [grid]
en: The description of the add-on to display in the add-ons manager.
cs: Popis rozšíření, který se zobrazí ve správci rozšíření.

note: [label]: id=icon_label
en: Icon:
cs: Ikona:

note: [button]: id=select_icon
en: Select an icon file
cs: Vybrat soubor s ikonou

note: [text_box]: id=icon
en: The path to the icon image to display in the add-ons manager. Must be an image from mainline.
cs: Cesta k obrázku ikony, který se má zobrazit ve správci rozšíření. Musí to být obrázek z hlavní řady.

note: [grid]
en: Author:
cs: Autor:

note: [grid]
en: The author of this add-on. If forum authentication is used, this is your forum username.
cs: Autor tohoto rozšíření. Pokud je použito ověření z fóra, je to tvé uživatelské jméno na fóru.

note: [grid]
en: The add-on’s current version. This should be of the form X.Y.Z.
cs: Současná verze rozšíření. Měla by mít tvar X.Y.Z.

note: [grid]
en: A comma delimited list of the IDs of any other add-ons that this add-on depends on. The add-on ID is the folder name in your operating system’s file manager, not the add-on’s name.
cs: Seznam ID všech ostatních rozšíření oddělených čárkou, na kterých toto rozšíření závisí. ID rozšíření je název složky ve správci souborů tvého operačního systému, nikoli název rozšíření.

note: [grid]
en: Forum thread:
cs: Vlákno fóra:

note: [grid]
en: The numeric topic ID of a thread on the Wesnoth forums where players can post feedback.
cs: Číselné ID tématu vlákna na fóru Wesnothu, kam mohou hráči posílat zpětnou vazbu.

note: [grid]
en: Forum URL
cs: URL adresa fóra

note: [grid]
en: The full URL of your feedback thread on the forums.
cs: Úplná URL adresa tvého vlákna pro zpětnou vazbu na fóru.

note: [grid]
en: Forum Authentication:
cs: Ověření z fóra:

note: [grid]
en: Whether to use your forum username and password when uploading or to store your password and email address in the add-on’s _server.pbl.
cs: Zda chceš při nahrávání použít své uživatelské jméno a heslo z fóra, nebo své heslo a e-mailovou adresu uložit v rozšíření do souboru _server.pbl.

note: [grid]
en: Comma delimited list of forum usernames of other people who are allowed to upload updates for this add-on.
cs: Seznam uživatelských jmen z fóra oddělených čárkami, jež patří lidem, kteří mohou nahrávat pro toto rozšíření aktualizace.

note: [grid]
en: Secondary Authors:
cs: Vedlejší autoři:

note: [grid]
en: An email address you can be contacted at in case of issues with your add-on.
cs: E-mailová adresa, na které jsi k zastižení, pro případ problémů s tvým rozšířením.

note: [grid]
en: Email:
cs: E-mail:

note: [grid]
en: The add-on’s current password. Using forum authentication is recommended instead since this password is not stored securely.
cs: Stávající heslo rozšíření. Místo něj je doporučeno použít ověření z fóra, protože toto heslo není uloženo bezpečně.

note: [label]: id=translations_title
en: Title
cs: Název

note: [label]: id=translations_description
en: Description
cs: Popis

note: [button]: id=translations_add [button]: id=server_add
en: Add
cs: Přidat

note: [button]: id=translations_delete [button]: id=delete_file [button]: id=delete [button]: id=server_delete
en: Delete
cs: Smazat

note: [button]: id=validate
en: Validate
cs: Ověřit

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok [button]: id=save
en: Save
cs: Uložit

note: [label]: id=title
en: Translation
cs: Překlad

note: [label]
en: * Required
cs: * Povinné

note: [grid]
en: * Language:
cs: * Jazyk:

note: [grid]
en: The POSIX locale name of the translation, such as sv (Swedish) or zh_CN (Simplified Chinese).
cs: Název národního prostředí překladu podle standardu POSIX, například sv (švédština) nebo zh_CN (zjednodušená čínština).

note: [grid]
en: * Title:
cs: * Název:

note: [grid]
en: The translation of the add-on’s title.
cs: Překlad názvu rozšíření.

note: [grid]
en: The translation of the add-on’s description.
cs: Překlad popisu rozšíření.

note: [label]: id=title
en: Edit Scenario Settings
cs: Upravit nastavení scénáře

note: [label]
en: Identifier:
cs: Identifikátor:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Experience modifier:
cs: Modifikátor zkušenostních bodů:

note: [label]
en: Turns:
cs: Počet kol:

note: [toggle_button]: id=victory_when_enemies_defeated
en: Declare victory once all enemies are defeated
cs: Vítěztví po poražení všech nepřátel

note: [toggle_button]: id=random_start_time
en: Random starting time
cs: Náhodná počáteční doba

note: [label]: id=title
en: Side Setup
cs: Výběr strany

note: [label]
en: Number:
cs: Počet:

note: [label]
en: Team identifier:
cs: Identifikátor týmu:

note: [label]
en: Team name:
cs: Jméno týmu:

note: [label]
en: Recruit list:
cs: Seznam rekrutů:

note: [toggle_button]: id=no_leader
en: No leader
cs: Bez vůdce

note: [toggle_button]: id=fog
en: Fog of war
cs: Zahalení mlhou

note: [toggle_button]: id=hidden
en: Hide in status table
cs: Schovat ve stavové tabulce

note: [label]
en: Gold:
cs: Zlato:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Gold per village:
cs: Zlato za vesnici:

note: [label]
en: Income:
cs: Příjem:

note: [label]
en: Support per village:
cs: Podpora za vesnici:

note: [label]
en: Controller:
cs: Ovládá:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [row]
en: controller^Human
cs: Člověk

note: [row]
en: controller^AI only
cs: Pouze umělá inteligence

note: [row]
en: controller^None
cs: Nikdo

note: [label]
en: Share Vision:
cs: Sdílet pohled:

note: [row]
en: vision^All
cs: Vše

note: [row]
en: vision^Shroud
cs: Zahalení tmou

note: [row]
en: vision^None
cs: Žádné

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Generate Map
cs: Generovat mapu

note: [label]
en: Choose a map generator:
cs: Vyber generátor map:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=settings [button]: id=random_map_settings
en: Settings
cs: Nastavení

note: [label]
en: Numerical seed:
cs: Číselný seed:

note: [button]: id=ok
en: Generate
cs: Vygeneruj

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title
en: New Map
cs: Nová mapa

note: [label] [grid]
en: Width:
cs: Šířka:

note: [label] [grid]
en: Height:
cs: Výška:

note: [button]: id=ok
en: Create
cs: Vytvoř

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Resize Map
cs: Změnit velikost

note: [label]
en: New width:
cs: Nová šířka:

note: [label]
en: Old width:
cs: Stará šířka:

note: [label]
en: New height:
cs: Nová výška:

note: [label]
en: Old height:
cs: Stará výška:

note: [label]
en: Expand/shrink direction:
cs: Směr expanze / smrštění:

note: [toggle_button]: id=copy_edge_terrain
en: Copy edge terrain
cs: Kopírovat terén na okraji

note: [button]: id=ok
en: Resize
cs: Změň velikost

note: [label]
en: ↑ ↓ to adjust speed
cs: ↑ ↓ pro nastavení rychlosti

note: [label]
en: Places
cs: Místa

note: [button]: id=add_bookmark
en: Bookmarks the current folder
cs: Přidat současnou složku do záložek

note: [button]: id=remove_bookmark
en: Removes the current bookmark
cs: Odebrat současnou záložku ze záložek

note: [button]: id=new_dir [label]: id=title
en: New Folder
cs: Nová složka

note: [label]
en: File:
cs: Soubor:

note: [label]
en: Formula debugger
cs: Debugger jazyka Formula

note: [label]
en: Welcome
cs: Vítej

note: [label]: id=state
en: state
cs: stav

note: [label]
en: Call stack
cs: Zásobník volání

note: [label]
en: Actions
cs: Akce

note: [button]: id=step
en: Step operation
cs: Krokovat op.

note: [button]: id=next
en: Next operation
cs: Další operace

note: [button]: id=stepout
en: Step out
cs: Vykročit ven

note: [button]: id=continue
en: Continue
cs: Pokračovat

note: [label]
en: Execution trace
cs: Posloupnost volání

note: [button]: id=cancel [button]: id=quit_without_surrender [grid]
en: Quit
cs: Konec

note: [label]: id=title
en: WML Cache
cs: Mezipaměť WML

note: [label]
en: Wesnoth maintains a cache of preprocessed WML data for campaigns, multiplayer scenarios, and other add-ons to speed up the loading process. The cache may be safely cleaned to free up disk space, thus removing stale files generated by older versions; or you may purge its entire contents if you are experiencing issues when loading the game data.
cs: Wesnoth si udržuje mezipaměť předzpracovaných WML dat pro kampaně, scénáře pro hry více hráčů a další součásti hry kvůli zrychlení načítání. Mezipaměť může být bezpečně pročištěna, aby se uvolnilo místo na disku, a tím se odstranily zastaralé soubory vytvořené staršími verzemi; nebo můžeš celý obsah mezipaměti vymazat, pokud máš potíže při načítání herních dat.

note: [label]
en: Path:
cs: Cesta:

note: [button]: id=clean
en: cache^Clean
cs: Pročistit

note: [button]: id=clean
en: Clear stale and unused cache files
cs: Pročistit zastaralé a nepoužívané soubory mezipaměti

note: [button]: id=purge
en: cache^Purge
cs: Vymazat

note: [button]: id=purge
en: Purge the entire contents of the cache
cs: Vymazat celý obsah mezipaměti

note: [label]: id=lblTitle
en: Delete Save
cs: Smaž pozici

note: [label]: id=lblMessage
en: Do you really want to delete this game?
cs: Skutečně chceš smazat tuto hru?

note: [toggle_button]: id=dont_ask_again [toggle_button]: id=do_not_show_again
en: Do not show again
cs: Už nezobrazuj

note: [toggle_button]: id=sort_1
en: Date
cs: Datum

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle [button]: id=load_game
en: Load Game
cs: Načíst hru

note: [button]: id=browse_saves_folder
en: Open saves folder
cs: Otevřít složku s uloženými soubory

note: [menu_button]: id=dirList
en: Show saves from a different version of Wesnoth
cs: Ukázat uložené hry z jiné verze Wesnothu

note: [toggle_button]: id=change_difficulty
en: Change difficulty
cs: Změnit obtížnost

note: [toggle_button]: id=change_difficulty
en: Change campaign difficulty before loading
cs: Změnit obtížnost kampaně před nahráním

note: [toggle_button]: id=show_replay
en: Show replay
cs: Přehrát záznam

note: [toggle_button]: id=show_replay
en: Play the embedded replay from the saved game if applicable
cs: Přehrát vložený záznam z uložené hry, pokud je to možné

note: [toggle_button]: id=cancel_orders
en: Cancel orders
cs: Zrušit příkazy

note: [toggle_button]: id=cancel_orders
en: Cancel any pending unit movements in the saved game
cs: Všechny nevyhodnocené pohyby jednotek v uložené hře zrušit

note: [button]: id=ok [grid]
en: Load
cs: Načíst hru

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Save Game
cs: Uložit hru

note: [toggle_button]: id=ignore_all
en: Ignore all
cs: Ignoruj vše

note: [button]: id=quit_game
en: Quit Game
cs: Ukončit hru

note: [label]: id=lblTitle
en: Overwrite?
cs: Přepsat?

note: [label]: id=lblMessage
en: Save already exists. Do you want to overwrite it?
cs: Tato uložená pozice již existuje. Chceš ji přepsat?

note: [toggle_button]: id=sort_0
en: Leader
cs: Vůdce

note: [toggle_button]: id=sort_1
en: Team
cs: Tým

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_2
en: Gold
cs: Zlato

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_3
en: Villages
cs: Vesnice

note: [toggle_button]: id=sort_4
en: Units
cs: Jednotky

note: [toggle_button]: id=sort_5
en: Upkeep
cs: Výdaje

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_6 [image]: id=income_icon [label]: id=side_income
en: Income
cs: Příjem

note: [toggle_button]: id=sort_1 [label]: id=side_title
en: Side
cs: Strana

note: [toggle_button]: id=sort_2
en: Starting
    Gold
cs: Počáteční
    zlato

note: [toggle_button]: id=sort_3
en: Base
    Income
cs: Základní
    příjem

note: [toggle_button]: id=sort_4
en: Gold Per
    Village
cs: Zlato za
    vesnici

note: [toggle_button]: id=sort_5
en: Support Per
    Village
cs: Podpora
    za vesnici

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title
en: Current Status
cs: Současný stav

note: [widget]: id=tab_label
en: Game Stats
cs: Statistika hry

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [widget]: id=tab_label
en: Scenario Settings
cs: Nastavení scénáře

note: [button]: id=ok
en: Scroll To
cs: Posunout na

note: [grid]
en: Game data:
cs: Herní údaje:

note: [grid]
en: Configuration:
cs: Nastavení:

note: [grid]
en: User data:
cs: Uživatelská data:

note: [grid]
en: Saved games:
cs: Uložené hry:

note: [grid]
en: Add-ons:
cs: Rozšíření:

note: [grid]
en: Cache:
cs: Mezipaměť:

note: [grid]
en: Logs:
cs: Protokoly:

note: [grid]
en: Screenshots:
cs: Snímky obrazovky:

note: [label]
en: library^Name
cs: Jméno

note: [label]
en: library^Build version
cs: Verze sestavení

note: [label]
en: library^Runtime version
cs: Verze runtime

note: [label]
en: The following features were selected when building this version of Wesnoth:
cs: Následující funkce byly vybrané při vytváření této verze Bitvy o Wesnoth:

note: [label]
en: The Battle for Wesnoth
cs: Bitva o Wesnoth

note: [widget]: id=tab_label
en: Paths
cs: Cesty

note: [widget]: id=tab_label
en: Libraries
cs: Knihovny

note: [widget]: id=tab_label
en: Features
cs: Vymakávky

note: [button]: id=copy_all
en: page^Copy
cs: Kopírovat

note: [button]: id=copy_all
en: Copy the full report to clipboard
cs: Zkopírovat celé hlášení do schránky

note: [button]: id=open_stderr
en: Log File
cs: Soubor se záznamy

note: [button]: id=open_stderr
en: Opens the log file pertaining to the current session, which may contain useful debug information
cs: Otevře soubor se záznamy vztahující se k současnému sezení, který může obsahovat užitečné ladicí informace.

note: [label]
en: inspector tree item^•
cs: •

note: [label]
en: Gamestate Inspector
cs: Prohlížeč stavu hry

note: [button]: id=copy
en: Copy this report to clipboard
cs: Zkopírovat toto hlášení do schránky

note: [button]: id=lua [label]
en: Lua Console
cs: Konzole Lua

note: [label]
en: Map Generator Settings
cs: Nastavení generátoru map

note: [grid] [label]
en: Players:
cs: Počet hráčů:

note: [grid]
en: Number of Hills:
cs: Počet kopců:

note: [grid]
en: Max Hill Size:
cs: Maximální velikost kopce:

note: [grid]
en: Villages:
cs: Vesnic:

note: [grid]
en: Castle Size:
cs: Velikost hradu:

note: [grid]
en: Landform:
cs: Typ krajiny:

note: [toggle_button]: id=connect_castles
en: Roads Between Castles
cs: Cesty mezi hrady

note: [toggle_button]: id=show_labels
en: Show Labels
cs: Zobrazuj plovoucí popisky

note: [label]
en: Battle For Wesnoth Help
cs: Nápověda Bitvy o Wesnoth

note: [label]
en: Press desired hotkey (Esc cancels)
cs: Stiskni žádanou klávesu (Esc pro zrušení)

note: [label]: id=title
en: Show or Hide Labels
cs: Zobraz nebo skryj popisky

note: [label]
en: Choose your preferred language:
cs: Vyber si preferovaný jazyk:

note: [label]: id=status
en: Loading...
cs: Načítám...

note: [widget]: id=tab_label
en: General Lobby
cs: Obecná čekárna

note: [widget]: id=tab_label Games which were created by a bot, there's discussion about the meaning and possibly better names in https://github.com/wesnoth/wesnoth/issues/8148
en: Matchmaking
cs: Dohazování

note: [label]: id=map
en: Games
cs: Hry

note: [image]: id=needs_password
en: Requires a password to join
cs: Vyžaduje heslo pro vstup

note: [toggle_button]: id=filter_vacant_slots
en: Vacant slots
cs: Volné pozice

note: [toggle_button]: id=filter_vacant_slots
en: Only show games with vacant slots
cs: Ukázat pouze hry s volnými pozicemi

note: [toggle_button]: id=filter_with_friends [widget]: id=tab_label
en: Friends
cs: Přátelé

note: [toggle_button]: id=filter_with_friends
en: Only show games with friends
cs: Ukázat pouze hry s přáteli

note: [toggle_button]: id=filter_with_ignored
en: Blocked players
cs: Blokovaní hráči

note: [toggle_button]: id=filter_with_ignored
en: Show games that include players you have blocked
cs: Ukázat hry, které hostí hráče, jež jsi zablokoval

note: [toggle_button]: id=filter_invert
en: Invert filter
cs: Invertovat filtr

note: [button]: id=create [label] [button]: id=ok
en: Create Game
cs: Vytvořit hru

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=join_global
en: Join
cs: Připojit se

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=observe_global
en: Observe
cs: Sledovat

note: [button]: id=server_info [widget]: id=tab_label
en: Announcements
cs: Oznámení

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=show_preferences [label]: id=title [grid]
en: Preferences
cs: Nastavení

note: [button]: id=view_match_history [label]: id=title
en: Match History
cs: Historie zápasů

note: [button]: id=quit
en: Log Out
cs: Odhlásit se

note: [option]
en: Normal Replays
cs: Normální záznamy

note: [option]
en: Quick Replays
cs: Rychlé záznamy

note: [option]
en: Skip quickly to the active turn when observing
cs: Při sledování rychle skočit do aktivního kola

note: [option]
en: Enter Blindfolded
cs: Vstoupit se zavázanýma očima

note: [option]
en: Do not show the map until given control of a side
cs: Neukázat mapu dokud není dána kontrola nad stranou

note: [label]
en: Multiplayer Lobby
cs: Čekárna hry více hráčů

note: [label]
en: Player Info —
cs: Informace o hráči –

note: [button]: id=add_to_friends [button]: id=add_friend
en: Add Friend
cs: Přidat přítele

note: [button]: id=add_to_ignores [button]: id=add_ignored
en: Block
cs: Zablokovat

note: [button]: id=remove_from_list
en: Remove from List
cs: Odstraň ze seznamu

note: [button]: id=start_whisper
en: Send Private Message
cs: Pošli soukromou zprávu

note: [label]
en: Moderator Controls
cs: Ovládání moderátora

note: [label]
en: Reason:
cs: Příčina:

note: [label]
en: Ban time:
cs: Délka zákazu:

note: [button]: id=check_status
en: Check Status
cs: Zkontrolovat stav

note: [button]: id=kick
en: Kick
cs: Vyhodit

note: [button]: id=kick_ban
en: Kick + Ban
cs: Vyhodit + zablokovat

note: [button]: id=stopgame
en: Stop Game
cs: Zastavit hru

en: Debug level logging: maximum information
cs: Zaznamenávání na úrovni ladění: maximum informací

en: Info level logging: more information
cs: Zaznamenávání na úrovni informace: více informací

en: Warning level logging: less information
cs: Zaznamenávání na úrovni varování: méně informací

en: Error level logging: minimum information
cs: Zaznamenávání na úrovni chyby: minimum informací

en: Disable logging
cs: Vypnout zaznamenávání

note: [label]
en: Logging Options
cs: Možnosti zaznamenávání

note: [label]
en: Log Domain
cs: Oblast zaznamenávání

note: [row]
en: log_level^Debug
cs: Ladění

note: [row]
en: log_level^Info
cs: Informace

note: [row]
en: log_level^Warning
cs: Varování

note: [row]
en: log_level^Error
cs: Chyba

note: [row]
en: log_level^None
cs: Žádné

note: [button]: id=clear
en: Clear Console
cs: Vyčistit konzoli

note: [button]: id=clear
en: Clear the log area
cs: Vyčistit oblast logů

note: [label]
en: Data Migration
cs: Migrace dat

note: [label]
en: Choose which version of Wesnoth to import your data from.
    Some settings will not take effect until Wesnoth is restarted.
cs: Vyber, ze které verze Wesnothu chceš svá data importovat.
    Některá nastavení se projeví až po restartu Wesnothu.

note: [button]: id=cancel
en: Skip
cs: Přeskočit

note: [label]: id=title
en: Multiplayer Alerts
cs: Upozornění ve hře více hráčů

note: [label]
en: Choose how you wish to be notified of events in multiplayer games or in the multiplayer lobby; either by playing sound alerts or (if the game window is inactive or minimized) displaying desktop notifications.
cs: Vyber si, jak chceš být upozorněn na události při hrách více hráčů nebo při čekání na ně. Buď přehráním zvukových výstrah nebo (pokud je okno hry neaktivní či minimalizované) zobrazením oznámení na ploše.

note: [label] [widget]: id=label
en: Sound
cs: Zvuk

note: [label]: id=notification_label
en: Desktop Notification
cs: Oznámení na ploše

note: [label]
en: In Lobby
cs: V čekárně

note: [grid]
en: Player joins
cs: Hráč se připojil

note: [grid]
en: When a player joins the lobby or game
cs: Když se hráč připojí do čekárny nebo do hry

note: [grid]
en: Player leaves
cs: Hráč se odpojil

note: [grid]
en: When a player leaves the lobby or game
cs: Když se hráč odpojí z čekárny nebo ze hry

note: [grid]
en: When a whisper is received
cs: Když je přijata zpráva šeptem

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [grid]
en: Whisper
cs: Šeptání

note: [grid]
en: Friend message
cs: Zpráva od přítele

note: [grid]
en: When a message from a friend is received
cs: Když je přijata zpráva od přítele

note: [grid]
en: Public message
cs: Veřejná zpráva

note: [grid]
en: When a public message is received
cs: Když je přijata veřejná zpráva

note: [grid]
en: Server message
cs: Zpráva od serveru

note: [grid]
en: When a server message is received
cs: Když je přijata zpráva od serveru

note: [grid]
en: Ready to start
cs: Připraveni začít

note: [grid]
en: When the game you are hosting is ready to start
cs: Když je hra, kterou hostíš, připravená ke spuštění

note: [grid]
en: Game has begun
cs: Hra začala

note: [grid]
en: When the host (not you) has started the game
cs: Když hostitel (ne ty) spustil hru

note: [grid]
en: Turn changed
cs: Změnilo se kolo

note: [grid]
en: When a new turn has begun
cs: Když začalo nové kolo

note: [grid]
en: Game created
cs: Hra vytvořena

note: [grid]
en: When a new game has been created
cs: Když byla vytvořena nová hra

note: [button]: id=revert_to_defaults
en: Reset all options to their default values
cs: Nastavit všechny zkratky na výchozí hodnoty

note: [label]: id=nick_title
en: Nickname
cs: Přezdívka

note: [label]
en: Change Control
cs: Změnit ovládání

note: [label]
en: Choose or enter the address of a multiplayer server.
cs: Vyber nebo zadej adresu serveru pro hru více hráčů.

note: [label]
en: Address:
cs: Adresa:

note: [label]: id=address
en: Address
cs: Adresa

note: [label]
en: Eras:
cs: Éry:

note: [label]
en: Random Faction Matchups:
cs: Náhodné rozdělování frakcí:

note: [label]
en: Allow for mirror matchups when random factions are chosen
cs: Když jsou vybírány náhodné frakce, vzít v úvahu zrcadlené zápasy

note: [option]
en: Independent
cs: Nezávislé

note: [option]
en: Independent: Random factions assigned independently
cs: Nezávislé: náhodné frakce přiděleny nezávisle

note: [option]
en: No Mirror
cs: Nezrcadlit

note: [option]
en: No Mirror: No two players will get the same faction
cs: Nezrcadlit: žádní dva hráči nebudou mít stejnou frakci

note: [option]
en: No Ally Mirror
cs: Nezrcadlit spojence

note: [option]
en: No Ally Mirror: No two allied players will get the same faction
cs: Nezrcadlit spojence: žádní dva spojenci nebudou mít stejnou frakci

note: [toggle_button]: id=use_map_settings
en: Use Map Settings
cs: Použij nastavení z mapy

note: [toggle_button]: id=use_map_settings
en: Use scenario specific settings
cs: Použij nastavení ze scénáře

note: [grid]
en: Number of Turns
cs: Počet kol

note: [grid]
en: The maximum number of turns the game can last
cs: Limit kol pro danou hru

note: [grid]
en: unlimited
cs: neomezeně

note: [grid]
en: The amount of income each village yields per turn
cs: Příjem z každé vesnice za kolo

note: [grid]
en: Village Gold
cs: Zlato na vesnici

note: [grid]
en: The number of unit levels each village can support
cs: Počet úrovní jednotek, které může každá vesnice podporovat

note: [grid]
en: Village Support
cs: Podpora na vesnici

note: [grid]
en: Experience Modifier
cs: Modifikátor zkušenostních bodů

note: [grid]
en: The amount of experience a unit needs to advance
cs: Počet zkušenostních bodů, které jednotka potřebuje k přechodu na další stupeň

note: [toggle_button]: id=fog
en: Fog of War
cs: Mlha pro skrytí nepřátelských pohybů

note: [toggle_button]: id=fog
en: Enemy units cannot be seen unless they are in range of your units
cs: Nepřátelské jednotky jsou vidět pouze tehdy, jsou-li v dohledu nějakých tvých jednotek

note: [toggle_button]: id=shroud
en: The map is unknown until your units explore it
cs: Neprozkoumané části mapy nejsou vidět

note: [toggle_button]: id=random_start_time
en: Random Start Time
cs: Náhodná počáteční doba

note: [toggle_button]: id=random_start_time
en: Randomize the starting time of day
cs: Náhodná počáteční denní doba

note: [toggle_button]: id=time_limit
en: Time Limit
cs: Časový limit

note: [toggle_button]: id=time_limit
en: Enable custom time limits
cs: Povolit vlastní časové limity

note: [grid]
en: Initial Limit
cs: Počáteční limit

note: [grid]
en: Longest time allowed for first turn (seconds)
cs: Nejdelší čas povolený pro první tah (vteřin)

note: [grid]
en: Time for general tasks each turn (seconds)
cs: Čas určený pro hlavní úkoly na každý tah (vteřin)

note: [grid]
en: Turn Bonus
cs: Bonus za kolo

note: [grid]
en: Longest time possible for any turn (seconds)
cs: Nejdelší čas povolený pro libovolný tah (vteřin)

note: [grid]
en: Reservoir
cs: Zásobárna

note: [grid]
en: Action Bonus
cs: Bonus za akci

note: [grid]
en: Time for each attack, recruit, and capture
cs: Čas na každý útok, verbování a obsazování

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [widget]: id=tab_label [widget]: id=label
en: General
cs: Obecné

note: [widget]: id=tab_label
en: Custom Options
cs: Vlastní možnosti

note: [widget]: id=tab_label
en: Game Settings
cs: Nastavení hry

note: [slider]: id=num_players
en: Any
cs: vše

note: [label]
en: Random map options:
cs: Náhodné možnosti mapy:

note: [button]: id=random_map_regenerate
en: Regenerate
cs: Přegenerovat

en: Assign sides to players at random
cs: Přiřadí hráčům strany náhodně

en: Shuffle Sides
cs: Zamíchat strany

en: Allow users who are not playing to watch the game
cs: Povolit nehrajícím uživatelům pozorovat hru

en: Observers
cs: Pozorovatelé

en: Strict Synchronization
cs: Striktní synchronizace

en: Stricter checks for out-of-sync errors
cs: Striktnější kontroly toho, jestli není hra mimo synchronizaci

en: Private Replay
cs: Neveřejný záznam

en: Whether the replay will be publicly available
cs: Zda bude záznam veřejně dostupný

note: [label]
en: Name of game:
cs: Název hry:

note: [text_box]: id=game_password
en: Set the password that people wanting to join your game as players must enter
cs: Nastavit heslo, které musí vložit lidé, kteří se ke tvé hře chtějí připojit jako hráči

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Map size:
cs: Velikost mapy:

note: [row]
en: gender^Random
cs: Náhodné

note: [row] [toggle_button]: id=male_toggle
en: Male
cs: Muž

note: [row] [toggle_button]: id=female_toggle
en: Female
cs: Žena

note: [label]
en: Recruits
cs: Rekruti

note: [label]
en: Choose Your Leader
cs: Zvol si svého vůdce

note: [label] [widget]: id=name
en: Host Networked Game
cs: Hostuj síťovou hru

note: [label]
en: A local server instance has to be started in order to host a networked game. The server will run as a background process until all users have disconnected. Do you wish to continue?
cs: Pokud chcete hostovat síťovou hru, musíte spustit instanci serveru. Server poběží na pozadí dokud se všichni uživatelé neodpojí. Přejete si pokračovat?

note: [button]: id=select_leader
en: Select the faction and leader for this side
cs: Vyber frakci a vůdce pro tuto stranu

note: [label]
en: <b>Faction:</b>
cs: <b>Frakce:</b>

note: [label]
en: <b>Gender:</b>
cs: <b>Pohlaví:</b>

note: [button]: id=cancel
en: Leave
cs: Opustit

note: [label]: id=title
en: Game Lobby
cs: Čekárna

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=status_label
en: Waiting for players to join...
cs: Čeká se, než se hráči připojí...

note: [label]: id=title
en: Password Required
cs: Je zapotřebí heslo

note: [scroll_label]: id=message
en: Joining this game requires a password.
cs: Ke vstupu do této hry je zapotřebí heslo.

note: [label]
en: Login
cs: Uživatel

note: [label]
en: Login:
cs: Přihlášení:

note: [button]: id=replay_download
en: Download
cs: Nahrát

note: [label]: id=players [label]: id=modifications
en: None
cs: Nikdo/nic

note: [widget]: id=tab_label
en: Players
cs: Hráči

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [widget]: id=tab_label
en: Modifications
cs: Rozšíření

note: [label]
en: Player:
cs: Hráč:

note: [text_box]: id=search_player [text_box]: id=search_game_name [text_box]: id=search_content
en: Asterisks match all characters
cs: Hvězdičky zastupují všechny znaky

note: [label]
en: Content Type:
cs: Druh obsahu:

note: [label]
en: Game name:
cs: Název hry:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label] [widget]: id=label [grid]
en: Multiplayer
cs: Hra více hráčů

note: [label]
en: A registered account on the Wesnoth forums is required to join the official server.
cs: K připojení na oficiální server je vyžadován registrovaný účet na fórum Wesnothu.

note: [button]: id=register
en: Sign Up
cs: Zaregistrovat

note: [column]
en: Log on to the official Wesnoth multiplayer server
cs: Přihlas se na oficiální herní server Wesnothu

note: [widget]: id=name
en: Join Official Server
cs: Připoj se na oficiální server

note: [column]
en: Join a different server
cs: Připoj se na jiný server

note: [column]
en: Host a game using a dedicated server
cs: Hostuj hru dedikovaným serverem

note: [column]
en: Play a multiplayer game with the AI or humans sharing the same machine
cs: Hrej hru více hráčů s lidmi nebo počítačovými protivníky na jednom stroji

note: [widget]: id=name
en: Local Game
cs: Místní hra

note: [label]
en: * Player being reported:
cs: * Hlášený hráč:

note: [label]
en: * Reason for report:
cs: * Důvod nahlášení:

note: [label]
en: Location of occurrence:
cs: Místo výskytu:

note: [label]
en: Additional information:
cs: Další informace:

note: [label]
en: * required fields
cs: * povinná pole

note: [menu_button]: id=controller
en: Change the side’s controller
cs: Změnit, kdo ovládá tuto stranu

note: [menu_button]: id=ai_controller
en: Change the AI side’s behaviour
cs: Změnit chování strany s UI

note: [menu_button]: id=side_team
en: Which team this side belongs to
cs: Jakému týmu náleží tato strana

note: [menu_button]: id=side_color
en: This side’s color
cs: Barva této strany

note: [button]: id=ok
en: I’m Ready
cs: Jsem připraven

note: [text]
en: Press ESC to skip
cs: Přeskočit stisknutím Esc

note: [widget]: id=label
en: Hotkeys
cs: Klávesy

note: [widget]: id=label
en: Display
cs: Obrazovka

note: [widget]: id=label
en: Advanced
cs: Pokročilé

note: [button]: id=about
en: Display the game version and build information
cs: Zobrazení verze hry a informace o sestavení

note: [label]
en: Scroll speed:
cs: Rychlost posuvu:

note: [slider]: id=scroll_speed
en: Change the speed of scrolling around the map
cs: Změna rychlosti posouvání mapy

note: [toggle_button]: id=skip_ai_moves
en: Skip AI moves
cs: Přeskočit tahy počítače

note: [toggle_button]: id=skip_ai_moves
en: Do not animate AI units moving
cs: Neanimovat pohyb jednotek ovládaných počítačem

note: [toggle_button]: id=turbo_toggle
en: Accelerated speed
cs: Zrychlená hra

note: [toggle_button]: id=turbo_toggle
en: Make units move and fight faster
cs: Jednotky se pohybují a bojují rychleji

note: [column]
en: Acceleration factor:
cs: Faktor akcelerace:

note: [column]
en: Speed at which unit moves and animations play when ‘Accelerated speed’ is enabled or when Shift is held down in-game
cs: Rychlost, kterou se pohybuje jednotka a přehrávají animace, když je zapnuta „Zrychlená hra“ nebo když je ve hře držen stisknutý Shift.

note: [toggle_button]: id=disable_auto_moves
en: Disable automatic moves
cs: Zakázat automatické pohyby

note: [toggle_button]: id=disable_auto_moves
en: Do not allow automatic movements at the beginning of a turn
cs: Zakázat automatické pohyby na počátku herního kola

note: [toggle_button]: id=show_turn_dialog
en: Turn dialog
cs: Dialog tahu

note: [toggle_button]: id=show_turn_dialog
en: Display a dialog at the beginning of your turn
cs: Zobrazit dialog na začátku tvého kola

note: [toggle_button]: id=whiteboard_on_start
en: Enable planning mode on start
cs: Spouštět hru v plánovacím módu

note: [toggle_button]: id=whiteboard_on_start
en: Activates Planning Mode on game start
cs: Start nových her se zapnutým plánovacím módem

note: [toggle_button]: id=whiteboard_hide_allies
en: Hide allies’ plans by default
cs: Skrývat plány spojenců jako výchozí stav

note: [toggle_button]: id=whiteboard_hide_allies
en: Hide allies’ Planning Mode plans in multiplayer games
cs: Skrýt plánovací mód spojenců ve hrách více hráčů

note: [toggle_button]: id=interrupt_move_when_ally_sighted
en: Interrupt move when an ally is sighted
cs: Přerušit pohyb při spatření přátelské jednotky

note: [toggle_button]: id=interrupt_move_when_ally_sighted
en: Sighting an allied unit interrupts your unit’s movement
cs: Tvá jednotka přeruší pohyb při spatření spřátelené jednotky

note: [toggle_button]: id=save_replays
en: Save replays at the end of scenarios
cs: Ukládat na konci scénářů záznam

note: [toggle_button]: id=save_replays
en: Save replays of games on victory in all modes and defeat in multiplayer
cs: Uložit záznamy vyhraných her ve všech režimech a záznamy prohraných her při hře více hráčů

note: [toggle_button]: id=delete_saves
en: Delete auto-saves at the end of scenarios
cs: Smazat automatické uložení na konci scénářů

note: [toggle_button]: id=delete_saves
en: Delete previous auto-saves on victory in all modes and defeat in multiplayer
cs: Při jakékoliv výhře a při prohře ve hře více hráčů smazat všechny dosavadní automatická uložení

note: [column]
en: Maximum auto-saves:
cs: Maximální počet automaticky uložených her:

note: [column]
en: Set maximum number of automatic saves to be retained
cs: Nastav maximální počet automaticky uložených her k ponechání

note: [button]: id=cachemg
en: Cache
cs: Mezipaměť

note: [button]: id=cachemg
en: Manage the game WML cache
cs: Spravovat mezipaměť WML hry

note: [label]
en: Filter:
cs: Filtr:

note: [text_box]: id=filter
en: Filters on hotkey description
cs: Filtry na popis klávesové zkratky

note: [toggle_button]: id=sort_0
en: Action
cs: Akce

note: [toggle_button]: id=sort_1
en: Hotkey
cs: Klávesa

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_2 Translate G as the initial letter for Game
en: game_hotkeys^G
cs: H

note: [toggle_button]: id=sort_2
en: Available in game
cs: Dostupné ve hře

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_3 Translate E as the initial letter for Editor
en: editor_hotkeys^E
cs: E

note: [toggle_button]: id=sort_3
en: Available in editor
cs: Dostupné v editoru

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_4 Translate M as the initial letter for Main Menu
en: mainmenu_hotkeys^M
cs: M

note: [toggle_button]: id=sort_4
en: Available at main menu
cs: Dostupné v hlavním menu

note: [button]: id=btn_add_hotkey
en: Add Hotkey
cs: Přidat klávesovou zkratku

note: [button]: id=btn_clear_hotkey
en: Clear Hotkey
cs: Odebrat

note: [label]
en: Window size:
cs: Velikost okna:

note: [label]: id=help_text
en: Pixel scale multiplier:
cs: Násobitel velikosti bodů:

note: [menu_button]: id=resolution_set
en: Change the game window size
cs: Změnit velikost herního okna

note: [slider]: id=pixel_scale_slider
en: Set the global pixel scale multiplier. A pixel scale multiplier of 2 will make everything look twice as large.
cs: Nastavit globální násobitel velikosti bodů. Násobitel velikosti bodů 2 způsobí, že vše bude vypadat dvakrát větší.

note: [toggle_button]: id=fullscreen
en: Full screen
cs: Celá obrazovka

note: [toggle_button]: id=fullscreen
en: Toggle between fullscreen and window mode
cs: Přepnout mezi režimem celé obrazovky a režimem okna

note: [toggle_button]: id=auto_pixel_scale
en: pixel_scale_multiplier^Automatic scale
cs: Automatické měřítko

note: [toggle_button]: id=auto_pixel_scale
en: Choose pixel scale multiplier automatically based on current resolution
cs: Automaticky vybrat násobitel velikosti bodů podle stávajícího rozlišení

note: [toggle_button]: id=vsync
en: Reduces tearing by synchronizing rendering with the screen refresh rate (requires restart to take effect)
cs: Snižuje trhání tím, že synchronizuje vykreslování s obnovovací frekvencí obrazovky (je potřeba restart, aby to začalo účinkovat)

note: [toggle_button]: id=fps_limiter
en: Limit FPS
cs: Limitovat FPS

note: [toggle_button]: id=fps_limiter
en: Disabling this increases CPU usage, but may slightly improve performance (requires restart to take effect)
cs: Vypnutí zvýší využití CPU, ale může trochu zlepšit výkon (vyžaduje restart, aby to začalo působit).

note: [label]
en: Interface theme:
cs: Motiv rozhraní:

note: [menu_button]: id=choose_theme
en: Change the in-game interface theme. Additional themes may be provided by community-made add-ons
cs: Změnit motiv rozhraní ve hře. Další motivy mohou být poskytnuty v rozšířeních vytvořených komunitou.

note: [toggle_button]: id=show_floating_labels
en: Combat damage indicators
cs: Ukazatele zranění v boji

note: [toggle_button]: id=show_floating_labels
en: Show amount of damage inflicted or healed as fading labels above units
cs: Ukazovat výši uštědřeného nebo vyléčeného poranění jako mizející popisky nad jednotkami

note: [toggle_button]: id=show_ellipses
en: Team color indicators
cs: Barevné ukazatele týmů

note: [toggle_button]: id=show_ellipses
en: Show a colored circle around the base of each unit to show which side it is on
cs: Zobrazit pod jednotkou barevnou kružnici ukazující, za kterou stranu hraje

note: [toggle_button]: id=show_grid
en: Grid overlay
cs: Pokrytí mřížkou

note: [toggle_button]: id=show_grid
en: Overlay a grid over the map
cs: Nakreslit přes mapu mřížku

note: [toggle_button]: id=animate_terrains
en: Animate map
cs: Animovat mapu

note: [toggle_button]: id=animate_terrains
en: Display animated terrain graphics
cs: Animovaný terén

note: [toggle_button]: id=animate_water
en: Animate water
cs: Animovat vodu

note: [toggle_button]: id=animate_water
en: Display animated water graphics (can be slow)
cs: Zobrazit animace vody (může být pomalé)

note: [toggle_button]: id=animate_units_standing
en: Unit standing animations
cs: Animace stojících jednotek

note: [toggle_button]: id=animate_units_standing
en: Continuously animate standing units on the battlefield
cs: Neustále animovat stojící jednotky na bitevním poli

note: [toggle_button]: id=animate_units_idle
en: Unit idle animations
cs: Animace nečinných jednotek

note: [toggle_button]: id=animate_units_idle
en: Play short random animations for idle units
cs: Přehrávat krátké náhodné animace pro nečinné jednotky

note: [label]
en: Frequency:
cs: Frekvence:

note: [slider]: id=idle_anim_frequency
en: Set the frequency of unit idle animations
cs: Frekvence náhodných animací jednotek

note: [label]
en: Volume:
cs: Hlasitost:

note: [toggle_button]: id=sound_toggle_stop_music_in_background
en: Pause music on focus loss
cs: Pozastavit hudbu, když běží na pozadí

note: [toggle_button]: id=sound_toggle_stop_music_in_background
en: Pause the music when you switch to any other window
cs: Pozastavit hudbu, když se přepnete do jiného okna

note: [column]
en: Sound effects
cs: Zvukové efekty

note: [column]
en: Sound effects on/off
cs: Zvukové efekty zapnuty/vypnuty

note: [column]
en: Change the sound effects volume
cs: Změna hlasitosti zvukových efektů

note: [column]
en: Music
cs: Hudba

note: [column]
en: Music on/off
cs: Hudba zapnuta/vypnuta

note: [column]
en: Change the music volume
cs: Změna hlasitosti hudebního doprovodu

note: [column]
en: Play a bell sound at the beginning of your turn
cs: Zvonek na začátku tvého kola

note: [column]
en: Turn bell
cs: Zvonek Ano/Ne

note: [column]
en: Change the bell volume
cs: Změna hlasitosti zvonku na konci kola

note: [column]
en: Turn menu and button sounds on/off
cs: Zapnout/vypnout zvukové efekty menu a tlačítek

note: [column]
en: User interface sounds
cs: Zvuky uživatelského rozhraní

note: [column]
en: Change the sound volume for button clicks, etc.
cs: Změna hlasitosti pro zvukové efekty klikání na tlačítka atd.

note: [label]
en: Chat lines:
cs: Řádek chatu:

note: [slider]: id=chat_lines
en: Set the number of chat lines shown
cs: Nastavit počet zobrazovaných řádek chatu

note: [toggle_button]: id=chat_timestamps
en: Chat timestamping
cs: Časování chatu

note: [toggle_button]: id=chat_timestamps
en: Add a timestamp to chat messages
cs: Přiřadit čas k chatové zprávě

note: [toggle_button]: id=remember_password
en: Uncheck to delete the saved password (on exit)
cs: Odklikněte pro smazání uložených hesel (při ukončení programu)

note: [toggle_button]: id=lobby_whisper_friends_only
en: Accept whispers from friends only
cs: Přijímat šeptání jen od přátel

note: [toggle_button]: id=lobby_whisper_friends_only
en: Only accept whisper messages from people on your friends list
cs: Přijímat soukromé zprávy pouze od lidí ve vašem seznamu přátel

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_none
en: Do not show lobby joins
cs: Neukazovat připojení uživatelů

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_none
en: Do not show messages about players joining the multiplayer lobby
cs: Neukazovat zprávy o hráčích, kteří se připojili k serveru

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_friends
en: Show lobby joins of friends only
cs: Ukázat pouze připojení přátel

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_friends
en: Show messages about your friends joining the multiplayer lobby
cs: Ukázat zprávy o tvých přátelích, kteří se připojili k serveru

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_all
en: Show all lobby joins
cs: Ukázat všechna připojení uživatelů

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_all
en: Show messages about all players joining the multiplayer lobby
cs: Ukázat zprávy o všech hráčích, kteří se připojili k serveru

note: [button]: id=mp_alerts
en: Alerts
cs: Výstrahy

note: [button]: id=mp_alerts
en: Configure multiplayer notification settings
cs: Nastavit upozornění ve hře více hráčů

note: [button]: id=mp_wesnothd
en: Server Executable
cs: Soubor spouštící server

note: [button]: id=mp_wesnothd
en: Find and set path to MP server to host LAN games
cs: Najít a nastavit cestu k serveru hry více hráčů pro hostování her na LAN

note: [button]: id=add_friend
en: Add this username to your friends list (add optional notes, e.g., ‘player_name notes on friend’)
cs: Přidat toto uživatelské jméno na svůj seznam přátel (doplnit nepovinné poznámky, např. „jméno_hráče poznámky o příteli“)

note: [button]: id=add_ignored
en: Add this username to your ignore list (add optional reason, e.g., ‘player_name reason ignored’)
cs: Přidat toto uživatelské jméno na tvůj seznam ignorovaných (doplnit nepovinný důvod, např. „jméno_hráče důvod ignorování“)

note: [button]: id=remove
en: Remove this username from your list
cs: Odstraň toto uživatelské jméno z tvého seznamu

note: [label]: id=no_friends_notice
en: You have not befriended or blocked any other players.
cs: Nespřátelil ses s dalšími hráči ani jsi žádné nezablokoval.

note: [button]: id=open
en: filesystem^Open
cs: Otevřít

note: [button]: id=open
en: Open this file with an external application
cs: Otevřít soubor v externí aplikaci

note: [button]: id=browse_dir
en: Browse the screenshots folder using a file manager
cs: Procházet screenshoty ve správci souborů

note: [label]
en: Choose Orb/Minimap Colors
cs: Vybrat barvy koulí a do minimapy

note: [grid]
en: Show unmoved orb
cs: Zobrazit kouli neposunutých

note: [grid]
en: Show partially moved orb
cs: Zobrazit kouli částečně posunutých

note: [grid]
en: If a unit can move but can’t attack, show a two-color orb with the colors for partially and fully moved.
cs: Pokud se jednotka může hnout, ale ne útočit, zobrazit dvoubarevnou kouli s barvami pro částečně a úplně posunuté.

note: [grid]
en: Use a two-color orb for disengaged units
cs: Pro uvolněné jednotky použít dvoubarevnou kouli

note: [grid]
en: Show moved orb
cs: Zobrazit kouli posunutých

note: [grid]
en: Show ally orb
cs: Zobrazit kouli spojenců

note: [grid]
en: During ally’s turn, use a two-color orb to show movement
cs: Během kola spojence použít dvoubarevnou kouli pro zobrazení pohybu

note: [grid]
en: During your allies’ turns, their units have a two-color orb. One half is the ally orb color, and the other half shows whether the unit is unmoved, partially moved or fully moved.
cs: Během kol tvých spojenců mají jejich jednotky dvoubarevnou kouli. Jedna polovina má barvu koule spojence a druhá ukazuje, zda se jednotka posunula úplně, částečně nebo vůbec.

note: [grid]
en: Show enemy orb
cs: Zobrazit kouli nepřátel

note: [label]: id=asdf
en: Server Information
cs: Informace o serveru

note: [label]
en: Configure Options
cs: Konfigurovat možnosti

note: [label]
en: Configure settings for the selected custom modifications.
cs: Konfigurovat nastavení vybraných vlastních modifikací.

note: [label]
en: Overall
cs: Celkově

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title
en: Statistics
cs: Statistiky

note: [column]
en: Damage
cs: Zranění

note: [column]
en: stats dialog^Difference of actual outcome to expected outcome, as a percentage.
    The first number in parentheses is the expected number of hitpoints inflicted/taken.
    The sum (or difference) of the two numbers in parentheses is the actual number of hitpoints inflicted/taken.
cs: Rozdíl mezi očekávaným a skutečným výsledkem v procentech.
    První číslo v závorce je očekávaná velikost uštědřeného nebo utrženého zranění.
    Součet (nebo rozdíl) dvou čísel v závorce je zranění skutečně uštědřené nebo utržené.

note: [column]
en: stats dialog^Ratio of actual to expected
cs: Poměr skutečného k očekávanému

note: [column]
en: Hits
cs: Zásahy

note: [column]
en: stats dialog^The <i>a priori</i> probability of inflicting/taking at most this many hits, in percent.
    
    Intuitively, this is a measure of how randomness affected this side.
    Values between 0 and 50 suggest the number of hits was less than expected.
    Values between 50 and 100 suggest the number of hits was more than expected.
    
    Green values indicate this side fared better than expected.
    Red values indicate this side fared worse than expected.
cs: <i>Dosavadní</i> pravděpodobnost uštědření nebo utržení nanejvýš tolika zásahů v procentech.
    
    Intuitivně se jedná o míru toho, jak tuto stranu ovlivnila náhodnost.
    Hodnoty mezi 0 a 50 ukazují, že počet zásahů byl menší než očekávaný.
    Hodnoty mezi 50 a 100 ukazují, že počet zásahů byl větší než očekávaný.
    
    Zelené hodnoty naznačují, že se této straně dařilo lépe, než bylo očekáváno.
    Červené hodnoty naznačují, že se této straně dařilo hůře, než bylo očekáváno.

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Surrender Game
cs: Vzdát hru

note: [label]: id=lblMessage
en: Do you really want to surrender and quit the game?
cs: Skutečně se chceš vzdát a opustit hru?

note: [button]: id=quit_and_surrender
en: Surrender & Quit
cs: Vzdát se & Ukončit

note: [label]: id=lblTitle
en: Waiting...
cs: Čekám...

note: [label]: id=lblMessage
en: Waiting for remote input
cs: Čekáme na vzdálený vstup

note: [button]: id=btn_quit_game
en: Quit game
cs: Ukončit hru

note: [label]
en: Image
cs: Obrázek

note: [label]
en: Layer
cs: Vrstva

note: [label]
en: Base.x
cs: Základ.x

note: [label]
en: Base.y
cs: Základ.y

note: [label]
en: Center
cs: Střed

note: [label]
en: Terrain Layers
cs: Vrstvy terénu

note: [label]
en: Flags
cs: Příznaky

note: [label]
en: Choose Theme
cs: Vybrat motiv

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=help
en: Help
cs: Nápověda

note: [button]: id=help
en: Show Battle for Wesnoth help
cs: Zobrazit nápovědu Bitvy o Wesnoth

note: [button]: id=previous_tip
en: Show previous tip of the day
cs: Zobrazit předchozí tip

note: [button]: id=next_tip
en: Show next tip of the day
cs: Zobrazit další tip

note: [grid]
en: Campaigns
cs: Tažení

note: [grid]
en: Start a new single player campaign
cs: Spustit nové tažení pro jednoho hráče

note: [grid]
en: Play multiplayer (hotseat, LAN, or Internet), or a single scenario against the AI
cs: Hrát spolu s více hráči (na místě, přes LAN nebo po internetu) nebo jediný scénář proti UI

note: [grid]
en: Load a saved game
cs: Načíst uloženou hru

note: [grid]
en: Add-ons
cs: Rozšíření

note: [grid]
en: Download usermade campaigns, eras, or map packs
cs: Stáhnout tažení, éry nebo balíčky map vytvořené uživateli

note: [grid]
en: Map Editor
cs: Editor map

note: [grid]
en: Start the map editor
cs: Spustit editor map

note: [grid]
en: Configure the game’s settings
cs: Upravit nastavení hry

note: [grid]
en: View achievements
cs: Prohlédnout si úspěchy

note: [grid]
en: Credits
cs: Poděkování

note: [grid]
en: View the credits
cs: Zobrazit poděkování

note: [grid]
en: Quit the game
cs: Ukončit hru

note: [button]: id=language
en: Change the language
cs: Změnit používaný jazyk

note: [label]
en: Advance Unit
cs: Povýšit jednotku

note: [label]
en: What should our victorious unit become?
cs: Čím se má stát vítězná jednotka?

note: [button]: id=damage_calculation
en: Damage Calculation
cs: Výpočet poškození

note: [button]: id=ok
en: Attack
cs: Zaútočit

note: [label]
en: Attack Enemy
cs: Napadni nepřítele

note: [label]
en: Create Unit
cs: Vytvořit jednotku

note: [toggle_button]: id=sort_0
en: Race
cs: Národ

note: [toggle_button]: id=sort_2
en: Moves
cs: Kroků

note: [label]
en: Status
cs: Stav

note: [toggle_button]: id=sort_4 [toggle_button]: id=sort_2
en: Lvl
cs: Úr

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_6 [toggle_button]: id=sort_4
en: Traits
cs: Vlastnosti

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Unit List
cs: Seznam jednotek

note: [label]: id=title
en: Recall Unit
cs: Povolat jednotku

note: [text_box]: id=filter_box
en: Search for unit name, unit type name, unit level, or trait
cs: Hledat jméno, typ, úroveň nebo vlastnost jednotky

note: [button]: id=rename
en: Rename
cs: Přejmenovat

note: [button]: id=dismiss
en: Dismiss
cs: Propustit

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Recall
cs: Povolat

note: [label]
en: Recruit Unit
cs: Naverbovat jednotku

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Recruit
cs: Naverbovat

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Error
cs: Chyba

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=details_heading
en: Details:
cs: Podrobnosti:

en: feature^Lua console completion
cs: Doplňování v Lua konzoli

en: feature^D-Bus notifications back end
cs: Použití D-Bus notifikací

en: feature^Win32 notifications back end
cs: Použití Win32 notifikací

en: feature^Cocoa notifications back end
cs: Použití Cocoa notifikací

en: cpu_architecture^<unknown>
cs: <neznámá arch. CPU>

en: filesystem_path_system^Volumes
cs: Jednotky

en: filesystem_path_game^Game executables
cs: Herní spustitelné soubory

en: filesystem_path_game^Game data
cs: Herní data

en: filesystem_path_game^User data
cs: Uživatelská data

en: filesystem_path_game^User preferences
cs: Uživatelské nastavení

en: filesystem_path_game^Editor maps
cs: Mapy editoru

en: filesystem_path_system^Home
cs: Domovská složka

en: filesystem_path_system^Root
cs: Kořenový adresář

en: operating_system^<unknown>
cs: <neznámý OS>

note: TRANSLATORS: translate the part inside <...> only
en: --userdata-dir=<relative path that doesn't start with a period>
cs: --userdata-dir=<relativní cesta, která nezačíná tečkou>

en: Use an absolute path, or a relative path that starts with a period and a backslash
cs: Použij absolutní cestu nebo relativní cestu, která začíná tečkou a zpětným lomítkem

note: TRANSLATORS: translate the part inside <...> only
en: --userdata-dir=<relative path>
cs: --userdata-dir=<relativní cesta>

en: Use absolute paths. Relative paths are deprecated because they are interpreted relative to $HOME
cs: Použij absolutní cesty. Relativní cesty jsou zastaralé, protože jsou interpretovány relativně k $HOME

note: TRANSLATORS: This is the language code which will be used to store and fetch localized non-textual resources, such as images, when they exist. Normally it is just the code of the PO file itself, e.g. "de" of de.po for German. But it can also be a comma-separated list of language codes by priority, w
en: language code for localized resources^en_US
cs: cs

en: The text contains invalid Pango markup:
cs: Text obsahuje neplatné Pango značky:

note: TRANSLATORS: Formats a two-element conjunctive list.
en: conjunct pair^$first and $second
cs: $first a $second

note: TRANSLATORS: Formats the first two elements of a conjunctive list.
en: conjunct start^$first, $second
cs: $first, $second

note: TRANSLATORS: Formats successive elements of a conjunctive list.
en: conjunct mid^$prefix, $next
cs: $prefix, $next

note: TRANSLATORS: Formats the final element of a conjunctive list.
en: conjunct end^$prefix, and $last
cs: $prefix a $last

note: TRANSLATORS: Formats a two-element disjunctive list.
en: disjunct pair^$first or $second
cs: $first nebo $second

note: TRANSLATORS: Formats the first two elements of a disjunctive list.
en: disjunct start^$first, $second
cs: $first, $second

note: TRANSLATORS: Formats successive elements of a disjunctive list.
en: disjunct mid^$prefix, $next
cs: $prefix, $next

note: TRANSLATORS: Formats the final element of a disjunctive list.
en: disjunct end^$prefix, or $last
cs: $prefix nebo $last

en: timespan^expired
cs: vypršel

note: TRANSLATORS: The "timespan^$num xxxxx" strings originating from the same file as the string with this comment MUST be translated following the usual rules for WML variable interpolation -- that is, without including or translating the caret^ prefix, and leaving the $num variable specification intact
en: timespan^$num year | timespan^$num years
cs[0]: $num rok
cs[1]: $num roky
cs[2]: $num let

en: timespan^$num month | timespan^$num months
cs[0]: $num měsíc
cs[1]: $num měsíce
cs[2]: $num měsíců

en: timespan^$num week | timespan^$num weeks
cs[0]: $num týden
cs[1]: $num týdny
cs[2]: $num týdnů

en: timespan^$num day | timespan^$num days
cs[0]: $num den
cs[1]: $num dny
cs[2]: $num dnů

en: timespan^$num hour | timespan^$num hours
cs[0]: $num hodina
cs[1]: $num hodiny
cs[2]: $num hodin

en: timespan^$num minute | timespan^$num minutes
cs[0]: $num minuta
cs[1]: $num minuty
cs[2]: $num minut

en: timespan^$num second | timespan^$num seconds
cs[0]: $num vteřina
cs[1]: $num vteřiny
cs[2]: $num vteřin

en: Image doesn't fit on canvas.
cs: Obrázek se nevejde na plátno.

en: Text has a font size of 0.
cs: Text má výšku fontu nula.

en: No draw section defined for state.
cs: Pro stav není definován žádný vykreslovací oddíl.

en: No resolution defined.
cs: Není definováno žádné rozlišení.

en: No grid defined.
cs: Není definována žádná mřížka.

en: Grid '$grid' row $row must have at least one column.
cs: Řádek $row mřížky '$grid' musí mít alespoň jeden sloupec.

en: Grid '$grid' row $row has a differing number of columns ($found found, $expected expected)
cs: Řádek $row mřížky '$grid' se liší v počtu sloupců (nalezeno $found, očekáváno $expected)

en: Completed
cs: Dokončeno

en: addons_view^All Add-ons
cs: Všechna rozšíření

en: addons_view^Installed
cs: Nainstalovaná

en: addons_view^Upgradable
cs: Dostupná nová verze

en: addons_view^Publishable
cs: Publikovatelná

en: addons_view^Not Installed
cs: Nenainstalovaná

en: addons_of_type^Campaigns
cs: Tažení

en: addons_of_type^Scenarios
cs: Scénáře

en: addons_of_type^SP/MP campaigns
cs: Tažení SP/MP

en: addons_of_type^MP campaigns
cs: Tažení MP

en: addons_of_type^MP scenarios
cs: Scénáře MP

en: addons_of_type^MP map-packs
cs: Balíčky map MP

en: addons_of_type^MP eras
cs: Éry MP

en: addons_of_type^MP factions
cs: Frakce MP

en: addons_of_type^Modifications
cs: Modifikace

en: addons_of_type^Cores
cs: Jádra

en: addons_of_type^Resources
cs: Zdroje

en: addons_of_type^Other
cs: Jiná

en: addons_of_type^Unknown
cs: Neznámá

en: addons_order^Name ($order)
cs: Název ($order)

en: addons_order^Author ($order)
cs: Autor ($order)

en: addons_order^Size ($order)
cs: Velikost ($order)

en: addons_order^Downloads ($order)
cs: Stažení ($order)

en: addons_order^Type ($order)
cs: Typ ($order)

en: addons_order^Last updated ($datelike_order)
cs: Naposledy aktualizováno ($datelike_order)

en: addons_order^First uploaded ($datelike_order)
cs: Poprvé nahráno ($datelike_order)

en: addon_tag^Cooperative
cs: Spolupracující

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^All human players are on the same team, versus the AI
cs: Všichni hráči jsou ve stejném týmu a proti UI

en: addon_tag^Cosmetic
cs: Kosmetické

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^These make the game look different, without changing gameplay
cs: Tato rozšíření mění vzhled hry, aniž změní hratelnost

en: addon_tag^Difficulty
cs: Obtížnost

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^Can make campaigns easier or harder
cs: Může usnadnit nebo ztížit tažení

en: addon_tag^RNG
cs: GNČ

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^Modify the randomness in the combat mechanics, or remove it entirely
cs: Upravuje náhodnost v mechanice soubojů, nebo ji úplně odstraňuje

en: addon_tag^Survival
cs: Přežití

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^Fight against waves of enemies
cs: Boj proti vlnám nepřátel

en: addon_tag^Terraforming
cs: Terraformace

note: TRANSLATORS: tooltip in the drop-down menu for filtering add-ons
en: addon_tag^Players can change the terrain
cs: Hráči mohou měnit terén

en: addon_state^Not installed
cs: Nenainstalované

en: addon_state^Published, not installed
cs: Uveřejněné, nenainstalované

en: addon_state^Installed
cs: Nainstalované

en: addon_state^Published
cs: Uveřejněné

en: addon_state^Installed, not tracking local version
cs: Nainstalované, nesleduje místní verzi

en: addon_state^Published, not tracking local version
cs: Uveřejněné, nesleduje místní verzi

en: addon_state^Installed ($local_version|), upgradable
cs: Nainstalované ($local_version|), dostupná nová verze

en: addon_state^Published ($local_version| installed), upgradable
cs: Uveřejněné ($local_version| installed), dostupná nová verze

en: addon_state^Installed ($local_version|), outdated on server
cs: Nainstalované ($local_version|), na serveru zastaralé

en: addon_state^Published ($local_version| installed), outdated on server
cs: Uveřejněné ($local_version| nainstalované) na serveru zastaralé

en: addon_state^Installed, not ready to publish
cs: Nainstalované, není připraveno k publikaci

en: addon_state^Ready to publish
cs: Připraveno k publikaci

en: addon_state^Installed, broken
cs: Nainstalované, poškozené

en: addon_state^Published, broken
cs: Uveřejněné, poškozené

en: addon_state^Unknown
cs: Neznámý

en: ascending
cs: vzestupně

note: TRANSLATORS: Sorting order of dates, oldest first
en: oldest to newest
cs: nejstarší po nejnovější

en: descending
cs: sestupně

note: TRANSLATORS: Sorting order of dates, newest first
en: newest to oldest
cs: nejnovější po nejstarší

en: addons^Back to List
cs: Zpět na seznam

en: An error occurred while downloading the add-ons list from the server.
cs: Při stahování seznamu rozšíření ze serveru došlo k chybě.

en: No Add-ons Available
cs: Žádné dostupné rozšíření

en: There are no add-ons available for download from this server.
cs: Na tomto serveru nejsou k dispozici žádná rozšíření ke stažení.

en: The following add-on appears to have publishing or version control information stored locally, and will not be removed:
cs: Následující rozšíření má zřejmě informace pro publikaci nebo správu verzí a nebude proto odstraněno:

en: The following add-on could not be deleted properly:
cs: Následující rozšíření nebylo možno správně odstranit:

en: Warning
cs: Varování

en: The remote version of this add-on is greater or equal to the version being uploaded. Do you really wish to continue?
cs: Vzdálená verze tohoto rozšíření je vyšší nebo stejná vůči verzi, která je nahrávána. Opravdu si přeješ pokračovat?

en: The passphrase attribute cannot be present when forum_auth is used.
cs: Atribut passphrase nemůže být přítomen, když se používá forum_auth.

en: Invalid icon path. Make sure the path points to a valid image.
cs: Neplatná cesta k ikoně. Ujisti se, že cesta ukazuje na platný obrázek.

en: The server responded with an error:
cs: Server odpověděl chybou:

en: The add-on was rejected by the server:
cs: Rozšíření bylo serverem odmítnuto:

en: Response
cs: Odpověď

en: Deleting '$addon|' will permanently erase its download and upload counts on the add-ons server. Do you really wish to continue?
cs: Smazání '$addon|' natrvalo vymaže jeho počty stažení a nahrání na serveru s rozšířeními. Opravdu si přeješ pokračovat?

en: Do you want to uninstall '$addon|'?
cs: Chceš odinstalovat '$addon|'?

note: TRANSLATORS: Month + day of month + year + 12-hour time, eg 'November 02 2021, 1:59 PM'. Format for your locale.
en: %B %d %Y, %I:%M %p
cs: %-d. %B %Y, %I:%M

note: TRANSLATORS: Month + day of month + year + 24-hour time, eg 'November 02 2021, 13:59'. Format for your locale.
en: %B %d %Y, %H:%M
cs: %-d. %B %Y, %H:%M

en: url^None
cs: Žádná

en: No usable weapon
cs: Žádná použitelná zbraň

en: Defender resistance vs
cs: Odolnost obránce vs.

en: Defender vulnerability vs
cs: Zranitelnost obránce vs.

en: Attacker resistance vs
cs: Odolnost útočníka vs.

en: Attacker vulnerability vs
cs: Zranitelnost útočníka vs.

en: Missing Campaigns
cs: Chybějící tažení

note: TRANSLATORS: "more than 15" gives a little leeway to add or remove one without changing the translatable text. It's already ambiguous, 1.18 has 19 campaigns, if you include the tutorial and multiplayer-only World Conquest.
en: Wesnoth normally includes more than 15 mainline campaigns, even before installing any from the add-ons server. If you’ve installed the game via a package manager, there’s probably a separate package to install the complete game data.
cs: Wesnoth normálně obsahuje více než 15 hlavních tažení, a to i před instalací jakýchkoli tažení ze serveru s rozšířeními. Pokud jsi hru nainstaloval přes správce balíčků, pravděpodobně existuje samostatný balíček pro instalaci úplných dat hry.

en: active_modifications^None
cs: Žádné

en: Clipboard support not found, contact your packager
cs: Podpora pro schránku nebyla nalezena, kontaktujte správce vašeho balíčku

en: $requester requires the following modifications to be enabled:
cs: $requester vyžaduje povolení následujících modifikací:

en: $requester requires the following modifications to be disabled:
cs: $requester vyžaduje zákaz následujících modifikací:

en: The currently chosen scenario is not compatible with your setup.
    Please select a compatible one.
cs: Vybraný scénář není slučitelný s tvým nastavením.
    Prosím vyber nějaký slučitelný.

en: The currently chosen era is not compatible with your setup.
    Please select a compatible one.
cs: Vybraný věk není slučitelný s tvým nastavením.
    Prosím vyber nějaký slučitelný.

en: The currently chosen modification is not compatible with your setup.
    Please select a compatible one.
cs: Vybraná modifikace není slučitelná s tvým nastavením.
    Prosím vyber nějakou slučitelnou.

en: Core
cs: Jádro

en: Campaign
cs: Tažení

en: Hybrid Campaign
cs: Smíšené tažení

en: Multiplayer Campaign
cs: Tažení pro více hráčů

en: Scenario
cs: Scénář

en: Multiplayer Scenario
cs: Scénář pro více hráčů

en: Faction
cs: Frakce

en: Era
cs: Éra

en: Map Pack
cs: Balíček map

en: Modification
cs: Modifikace

en: Media
cs: Média

en: Other
cs: Jiné

en: Cooperative
cs: Spolupracující

en: Cosmetic
cs: Kosmetické

en: RNG
cs: GNČ

en: Survival
cs: Přežití

en: Terraforming
cs: Terraformace

en: No validation errors
cs: Žádné chyby při ověřování

en: Success
cs: Úspěch

en: Choose an icon
cs: Vybrat ikonu

en: /1000 tiles
cs: /1000 polí

en: Coastal
cs: Pobřeží

en: Inland
cs: Vnitrozemí

en: Island
cs: Ostrov

en: Find File
cs: Najít soubor

en: Open
cs: Otevřít

en: The file already exists. Do you wish to overwrite it?
cs: Tento soubor již existuje. Chceš ho přepsat?

en: The file or folder $path cannot be created.
cs: Soubor nebo složka $path nemůže být vytvořena.

en: The file or folder $path does not exist.
cs: Soubor nebo složka $path neexistuje.

en: Could not create a new folder at $path|. Make sure you have the appropriate permissions to write to this location.
cs: Nelze vytvořit novou složku v $path|. Ujisti se, že máš pro zápis do tohoto umístění příslušná oprávnění.

en: The following folder and its contents will be permanently deleted:
cs: Následující složka a její obsah budou nadobro odstraněny:

en: The following file will be permanently deleted:
cs: Následující soubor bude nadobro odstraněn:

en: Do you wish to continue?
cs: Přeješ si pokračovat?

en: Could not delete $path|. Make sure you have the appropriate permissions to write to this location.
cs: $path| se nepodařilo smazat. Ujisti se, že máš k zápisu do tohoto umístění příslušná oprávnění.

en: New Bookmark
cs: Nová záložka

en: dir_size^Unknown
cs: Neznámá

en: unit_byte^B
cs: B

en: Cache Cleaned
cs: Mezipaměť pročištěna

en: The game data cache has been cleaned.
cs: Mezipaměť dat hry byla pročištěna.

en: The game data cache could not be completely cleaned.
cs: Mezipaměť dat hry nemohla být úplně pročištěna.

en: Cache Purged
cs: Mezipaměť vymazána

en: The game data cache has been purged.
cs: Mezipaměť dat hry byla vymazána.

en: The game data cache could not be purged.
cs: Mezipaměť dat hry nemohla být vymazána.

en: No Saved Games
cs: Žádné uložené hry

en: There are no saved games to load.
cs: Neexistují žádné uložené hry k načtení.

en: game_version^Current Version
cs: Současná verze

en: game_version^Wesnoth $version
cs: Wesnoth $version

note: TRANSLATORS: "reserve" refers to units on the recall list
en: $active active, $reserve reserve
cs: činné: $active, záloha: $reserve

en: The selected file is corrupt:
cs: Vybraný soubor je poškozen:

en: Campaign: $campaign_name
cs: Tažení: $campaign_name

en: Tutorial
cs: Výcvik

en: Test scenario
cs: Testovací scénář

en: Replay
cs: Záznam

en: Turn
cs: Kolo

en: Scenario start
cs: Začátek scénáře

en: Difficulty:
cs: Obtížnost:

en: Version:
cs: Verze:

en: Modifications:
cs: Rozšíření:

en: controller^AI
cs: UI

en: controller^Idle
cs: Nečinný

en: controller^Reserved
cs: Vyhrazený

en: Unknown
cs: Neznámý

en: no
cs: ne

en: yes
cs: ano

en: Version $version
cs: Verze $version

en: Running on $os
cs: Běžící na $os

en: Team Labels
cs: Umísti týmový popisek

en: Side $side_number ($name)
cs: Strana $side_number ($name)

en: Building terrain rules
cs: Sestavování pravidel pro terén

en: Reading files and creating cache
cs: Čtení souborů a vytváření mezipaměti

en: Initializing display
cs: Nastavování zobrazení

en: Reinitialize fonts for the current language
cs: Znovuzavedení písem pro současný jazyk

en: Initializing teams
cs: Vytváření týmů

en: Loading game configuration
cs: Načítání nastavení hry

en: Loading data files
cs: Načítání herních dat

en: Loading level
cs: Načítání úrovně

en: Initializing scripting engine
cs: Spouštění skriptovacího enginu

en: Initializing planning mode
cs: Spouštět hru v plánovacím módu

en: Reading unit files
cs: Čtení souborů s jednotkami

en: Loading units
cs: Načítání jednotek

en: Searching for installed add-ons
cs: Vyhledávání nainstalovaných rozšíření

en: Starting game
cs: Spouštění hry

en: Verifying cache
cs: Ověřování mezipaměti

en: Connecting to server
cs: Připojování na server

en: Logging in
cs: Přihlašování

en: Waiting for server
cs: Čekání na server

en: Connecting to redirected server
cs: Připojování na přemístěný server

en: Waiting for next scenario
cs: Čekání na další scénář

en: Getting game data
cs: Získávání dat hry

en: Downloading lobby data
cs: Stahování dat čekárny

en: The lua console can only be used in debug mode! (Run ':debug' first)
cs: Konzoli lua lze použít pouze v režimu ladění! (Nejdřív spusť „:debug“.)

en: lua console
cs: konzole lua

en: Random
cs: Náhodně

en: Do you really want to log out?
cs: Opravdu se chceš odhlásit?

en: Incompatible User-made Content
cs: Nekompatibilní uživatelský obsah

en: This game cannot be joined because the host has out-of-date add-ons that are incompatible with your version. You might wish to suggest that the host's add-ons be updated.
cs: K této hře se nelze připojit, protože hostitel má zastaralá rozšíření, která jsou s tvojí verzí nekompatibilní. Můžeš navrhnout hostiteli, aby svá rozšíření aktualizoval.

en: Missing User-made Content
cs: Chybějící uživatelský obsah

en: This game requires one or more user-made addons to be installed or updated in order to join.
    Do you want to try to install them?
cs: Tato hra vyžaduje, aby bylo nainstalováno, nebo aktualizováno jedno či více uživatelských rožšířeních.
    Chcete je nainstalovat nyní?

en: Games: showing $num_shown out of $num_total
cs: Hry: zobrazeno $num_shown ze $num_total

en: $game_name (Era: $era_name)
cs: $game_name (Éra: $era_name)

en: era_or_mod^not installed
cs: Nenainstalováno

en: Reloaded:
cs: Načteno:

en: Shared vision:
cs: Sdílený pohled:

en: Shuffle sides:
cs: Zamíchat strany:

en: Time limit:
cs: Časový limit:

en: Use map settings:
cs: Použij nastavení z mapy:

en: One or more add-ons need to be installed
    in order to join this game.
cs: Jedno nebo více rozšíření musí být nainstalováno,
    aby se dalo připojit k této hře.

en: Observers allowed
cs: Pozorovatelé povoleni

en: Observers not allowed
cs: Pozorovatelé zakázáni

en: lobby
cs: čekárna

en: This game doesn't allow observers. Observe using moderator rights anyway?
cs: Tato hra nepovoluje pozorovatele. Sledovat pomocí práv moderátora?

en: Something is wrong with the addon version check database supporting the multiplayer lobby. Please report this at https://bugs.wesnoth.org.
cs: S databází pro ověření verze rozšíření, která je potřebná pro čekárnu hry více hráčů, není něco v pořádku. Prosím nahlas to na https://bugs.wesnoth.org.

en: This game is password protected. Join using moderator rights anyway?
cs: Tato hra je chráněna heslem. Připojit se pomocí práv moderátora?

en: This build of wesnoth does not include support for desktop notifications, contact your package manager
cs: Toto sestavení Bitvy o Wesnoth nezahrnuje podporu pro notifikace, kontaktujte správce vašeho balíčku

en: Side $side
cs: Strana $side

en: Add Server
cs: Přidat server

en: Scenarios
cs: Scénáře

en: Multiplayer Campaigns
cs: Tažení pro více hráčů

en: Singleplayer Campaigns
cs: Tažení pro jednoho hráče

en: Custom Maps
cs: Vlastní mapy

en: Custom Scenarios
cs: Vlastní scénáře

en: Random Maps
cs: Náhodné mapy

en: No games found.
cs: Žádné hry nenalezeny.

en: No eras found.
cs: Žádný věk nenalezen.

en: No eras found
cs: Žádný věk nenalezen

en: No eras available for this game.
cs: Pro tuto hru není k dispozici žádný věk.

en: number of players^$min to $max
cs: $min až $max

en: The selected game has no sides!
cs: Vybraná hra nemá žádné strany!

note: TRANSLATORS: This sentence will be followed by some details of the error, most likely the "Map could not be loaded" message from create_engine.cpp
en: The selected game cannot be created.
cs: Vybraná hra nemůže být vytvořena.

en: Choose Starting Scenario
cs: Vybrat počáteční scénář

en: Select at which point to begin this campaign.
cs: Vyber, odkud zahájit toto tažení.

en: Computer Player
cs: Počítačový hráč

en: Empty slot
cs: Prázdná pozice

en: Reserved for $playername
cs: Reservováno pro $playername

en: Vacant slot
cs: Volná pozice

en: empty
cs: prázdný

en: this game
cs: tato hra

en: Lobby
cs: Čekárna

en: Game
cs: Hra

en: Waiting for players to choose factions...
cs: Čekání na hráče, kteří si vybírají frakci...

en: The End
cs: Konec

en: friend
cs: přítel

en: ignored
cs: otrapa

en: No username specified
cs: Nebylo zadáno uživatelské jméno

en: Invalid username
cs: Nepoužitelná přezdívka

en: Not on friends or ignore lists
cs: Není v seznamu přátel ani ignorovaných

en: No hotkey selected
cs: Nepřiřazeno

en: “<b>$hotkey_sequence|</b>” is in use by “<b>$old_hotkey_action|</b>”.
    Do you wish to reassign it to “<b>$new_hotkey_action|</b>”?
cs: "<b>$hotkey_sequence|</b>" je používán při "<b>$old_hotkey_action|</b>".
    Přejete si ji přiřadit k "<b>$new_hotkey_action|</b>"?

en: Reassign Hotkey
cs: Znovupřiřadit klávesovou zkratku

en: All hotkeys have been reset to their default values.
cs: Všechny zkratky byly nastaveny na své výchozí hodnoty

en: Hotkeys Reset
cs: Reset klávesových zkratek

en: Unsupported image format.
    
    Try to save the screenshot as PNG instead.
cs: Nepodporovaný formát obrázku.
    
    Zkus místo toho uložit snímek obrazovky jako PNG.

en: All Scenarios
cs: Všechny scénáře

en: This Turn
cs: Toto kolo

en: Actual hit rates, by chance to hit:
cs: Skutečná míra zásahů podle šance na zásah:

en: (no attacks have taken place yet)
cs: (ještě nedošlo k žádným útokům)

en: stats dialog^Difference of actual outcome to expected outcome, as a percentage.
    The first number in parentheses is the expected number of hits inflicted/taken.
    The sum (or difference) of the two numbers in parentheses is the actual number of hits inflicted/taken.
cs: Rozdíl mezi očekávaným a skutečným výsledkem v procentech.
    První číslo v závorce je očekávaný počet uštědřených nebo utržených zásahů.
    Součet (nebo rozdíl) dvou čísel v závorce je množství zásahů skutečně uštědřených nebo utržených.

en: stats^Recruits
cs: Naverbováno

en: Recalls
cs: Povoláno

en: Advancements
cs: Povýšeno

en: Losses
cs: Ztráty

en: Kills
cs: Zabito

en: Inflicted
cs: Uštědřeno

en: Taken
cs: Utrženo

en: Screenshot
cs: Snímek obrazovky

en: Choose Test Scenario
cs: Vybrat testovací scénář

en: unit_variation^Default Variation
cs: Výchozí varianta

en: This unit cannot be recalled because you will not have enough gold at this point in your plan.
cs: Tato jednotka nemůže být povolána, protože v tomto bodě tvého plánu nebudeš mít dost zlata.

en: This unit cannot be recalled because you do not have enough gold.
cs: Tato jednotka nemůže být povolána, protože nemáš dost zlata.

en: Rename Unit
cs: Přejmenovat jednotku

en: This unit is loyal and requires no upkeep.
cs: Tato jednotka je věrná a nevyžaduje žádné zaopatření.

en: Do you really want to dismiss him?
cs: Opravdu ho chceš propustit?

en: Do you really want to dismiss her?
cs: Opravdu ji chceš propustit?

en: This unit is an experienced one, having advanced levels.
cs: Tato jednotka je zkušená, má pokročilé úrovně.

en: This unit is close to advancing a level.
cs: Tato jednotka bude brzy povýšena na další úroveň.

en: Dismiss Unit
cs: Propustit jednotku

en: No default gui defined.
cs: Není definováno výchozí uživatelské rozhraní (GUI).

en: addon_state^Installed, upgradable
cs: Nainstalované, je možná aktualizace

en: addon_state^Published, upgradable
cs: Uveřejněné, je možná aktualizace

en: addon_state^Installed, outdated on server
cs: Nainstalované, na serveru zastaralé

en: addon_state^Published, outdated on server
cs: Uveřejněné, na serveru zastaralé

en: Delete add-on from server
cs: Smazat rozšíření ze serveru

en: whisper to $receiver
cs: soukr. zpr. pro $receiver

en: Joined <i>$name</i>
cs: Připojeno k: <i>$name</i>

en: Started private message with <i>$name</i>. If you do not want to receive messages from this player, type <i>/ignore $name</i>
cs: Zahájen soukromý rozhovor s <i>$name</i>. Jestliže od tohoto hráče nechceš přijímat zprávy, napiš <i>/ignore $name</i>.

en: Mandatory widget '$id' hasn't been defined.
cs: Povinný ovládací prvek '$id' nebyl definován.

en: Opening links is not supported, contact your packager
cs: Otevírání odkazů není podporováno, kontaktujte správce vašeho balíčku

en: Open link?
cs: Otevřít odkaz?

en: Copied link!
cs: Odkaz zkopírován!

en: 'list_data' must have the same number of columns as the 'list_definition'.
cs: 'list_data' musí obsahovat stejný počet sloupců jako 'list_definition'.

en: No list defined.
cs: Nebyl definován žádný seznam.

en: A 'list_definition' should contain one row.
cs: Pro 'list_definition' je vyžadována alespoň jedna řádka.

en: No page defined.
cs: Není definována žádná stránka.

en: multimenu^All Selected
cs: Vybráno vše

note: TRANSLATORS: In a drop-down menu that's a list of toggle-boxes, this becomes part of the text on the button when many of the boxes are selected. The text becomes "x, y and 1 other", "x, y and 2 others", etc.
en: multimenu^$excess other | $excess others
cs[0]: $excess další
cs[1]: $excess další
cs[2]: $excess dalších

en: multimenu^None Selected
cs: Nic nevybráno

en: Need at least 1 parallel item.
cs: Je třeba alespoň jedna souběžná věc.

en: Invalid size.
cs: Neplatná velikost.

en: No widget defined.
cs: Nebyl definován žádný widget.

en: The number of value_labels and values don't match.
cs: Nesouhlasí počet value_labels a values.

en: No stack layers defined.
cs: Nebyl definován žádný zásobník.

en: Found a widget with a helptip and without a tooltip.
cs: Nalezen grafický prvek s nápovědou bez bublinkové nápovědy.

en: No nodes defined for a tree view.
cs: Pro stromové zobrazení nejsou stanoveny žádné uzly.

en: [node]id 'root' is reserved for the implementation.
cs: [node]id 'root' je vyhrazen implementací.

en: Unknown builder id for tree view node.
cs: Neznámý identifikátor sestavitele pro uzel stromového zobrazení.

en: Resistances:
cs: Odolnosti:

en: (Att / Def)
cs: (Útok / Obrana)

en: Movement Costs:
cs: Cena za pohyb:

en: Attacks
cs: Útoky

en: Experience Modifier:
cs: Modifikátor zkušenostních bodů:

en: Abilities
cs: Schopnosti

en: Linked '$id' group has multiple definitions.
cs: Spojená skupina '$id' má více definicí,

en: Click dismiss needs a 'click_dismiss' or 'ok' button.
cs: Zavření kliknutím kamkoliv vyžaduje přítomnost parametru nebo tlačítka s id nastaveným na 'click_dismiss' nebo 'ok'.

en: Failed to show a dialog, which doesn't fit on the screen.
cs: Nebyl zobrazen dialog, který se nevejde na obrazovku.

en: Saved Games
cs: Uložené hry

en: Map Commands
cs: Příkazy mapy

en: Unit Commands
cs: Příkazy jednotek

en: Player Chat
cs: Zprávy hráčů

en: Replay Control
cs: Ovládání přehrávání

en: Planning Mode
cs: Plánovací mód

en: Scenario Editor
cs: Editor scénáře

en: Editor Palettes
cs: Palety editoru

en: Editor Tools
cs: Nástroje editoru

en: Editor Clipboard
cs: Schránka editoru

en: Debug Commands
cs: Příkazy ladění

en: Custom WML Commands
cs: Vlastní WML příkazy

en: Scroll Up
cs: Posunout nahoru

en: Scroll Down
cs: Posunout dolů

en: Scroll Left
cs: Posunout vlevo

en: Scroll Right
cs: Posunout vpravo

en: cancel
cs: zrušit

en: Select Hex
cs: Vybrat políčko

en: Deselect Hex
cs: Zrušit výběr políčka

en: Move/Attack
cs: Pohyb/Útok

en: Select/Move/Attack
cs: Vybrat/Pohnout/Zaútočit

en: Touch
cs: Dotek

en: Animate Map
cs: Animovat mapu

en: Next Unit
cs: Další jednotka

en: Previous Unit
cs: Předešlá jednotka

en: Hold Position
cs: Držet pozici

en: End Unit Turn
cs: Ukončit kolo jednotky

en: Scroll to Leader
cs: Posunout na vůdce

en: Undo
cs: Zpět

en: Redo
cs: Znovu

en: Zoom In
cs: Přiblížit pohled

en: Zoom Out
cs: Oddálit pohled

en: Default Zoom
cs: Výchozí pohled

en: Toggle Full Screen
cs: Okno/Celá obrazovka

en: Map Screenshot
cs: Snímek mapy

en: Toggle Accelerated Speed
cs: Přepnout zrychlení

en: Terrain Description
cs: Popis terénu

en: Unit Description
cs: Popis jednotky

en: Delete Unit
cs: Smazat jednotku

en: Save Replay
cs: Uložit záznam

en: Save Map
cs: Uložit mapu

en: Repeat Recruit
cs: Zopakovat verbování

en: Show/Hide Labels
cs: Zobrazit/skrýt popisky

en: End Turn
cs: Ukončit kolo

en: Toggle Ellipses
cs: Zapnout/vypnout elipsy

en: Toggle Grid
cs: Zapnout/vypnout mřížku

en: Mouse Scrolling
cs: Posouvat pomocí myši

en: Status Table
cs: Stavová tabulka

en: Mute
cs: Ztlumit zvuk

en: Speak
cs: Mluvit

en: Create Unit (Debug!)
cs: Vytvořit jednotku (ladění!)

en: Change Side (Debug!)
cs: Změnit stranu (ladění!)

en: Kill Unit (Debug!)
cs: Zabít jednotku (ladění!)

en: Objectives
cs: Cíle

en: Pause Network Game
cs: Pozastavit síťovou hru

en: Continue Network Game
cs: Pokračovat v síťové hře

en: Quit to Menu
cs: Vrátit se do menu

en: Set Team Label
cs: Nastavit týmový popisek

en: Set Label
cs: Nastavit popisek

en: Clear Labels
cs: Smazat popisky

en: Show Enemy Moves
cs: Ukázat tahy nepřítele

en: Best Possible Enemy Moves
cs: Nejlepší možné tahy nepřítele

en: Play Replay
cs: Přehrát záznam

en: Reset Replay
cs: Znovu přehrát

en: Stop Replay
cs: Zastavit přehrávání

en: Next Turn
cs: Další kolo

en: Next Side
cs: Další strana

en: Next Move
cs: Další tah

en: View: Full Map
cs: Pohled: Celá mapa

en: View: Each Team
cs: Pohled: Každý tým

en: View: Human Team
cs: Pohled: Člověčí tým

en: Skip Animation
cs: Přeskočit animaci

en: End Replay
cs: Ukončit přehrávání

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: toggle planning mode
en: whiteboard^Planning Mode
cs: Plánovací mód

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: execute planned action
en: whiteboard^Execute Action
cs: Provést akci

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: execute all planned actions
en: whiteboard^Execute All Actions
cs: Provést všechny akce

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: delete planned action
en: whiteboard^Delete Action
cs: Smazat akci

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: move planned action up queue
en: whiteboard^Move Action Up
cs: Posunout akci ve frontě nahoru

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: move planned action down queue
en: whiteboard^Move Action Down
cs: Posunout akci ve frontě dolů

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: plan as though the chosen unit were dead
en: whiteboard^Suppose Dead
cs: Předpokládat smrt

en: Quit to Desktop
cs: Ukončit program

en: Close Map
cs: Zavřít mapu

en: Switch Time of Day
cs: Přepnout denní dobu

en: Switch Map
cs: Přepnout mapu

en: Assign Local Time
cs: Přiřadit místní čas

en: Time Schedule Editor
cs: Editor časového plánu

en: Partial Undo
cs: Částečné vrácení

en: New Scenario
cs: Nový scénář

en: Load Map
cs: Načíst mapu

en: Save Map As
cs: Uložit mapu jako

en: Save Scenario As
cs: Uložit scénář jako

en: Save All Maps
cs: Uložit všechny mapy

en: Revert All Changes
cs: Vrátit všechny změny

en: Map Information
cs: Informace o mapě

en: Clear Selected Item Set
cs: Zrušit vybranou sadu předmětů

en: Swap Foreground/Background Palette Item
cs: Prohodit na paletě popředí s pozadím

en: Change Palette Group
cs: Změnit paletu

en: Scroll Palette Left
cs: Posunout paletu vlevo

en: Scroll Palette Right
cs: Posunout paletu vpravo

en: Remove Location
cs: Odstranit místo

en: Add New Side
cs: Přidat další stranu

en: Next Tool
cs: Další nástroj

en: Paint Tool
cs: Nástroj malování

en: Use left/right mouse button to draw fore-/background terrain. Hold Shift to paint base layer only. Ctrl+click to sample terrain under cursor.
cs: Použijte levé/pravé tlačítko myši k vykreslení popředí/pozadí povrchu. Podržte Shift pro kreslení pouze základních vrstev. Ctrl+kliknutí pro výběr terénu pod kurzorem.

en: Fill Tool
cs: Nástroj vyplňování

en: Left mouse button selects or deselects with Ctrl, right brings up a context menu. Hold Shift for magic-wand selection of tiles with same terrain.
cs: Levým tlačítkem myši vybírá nebo odebírá s Ctrl, pravé vyvolá kontextové menu. Podržte Shift pro výběr shodných políček se stejným terénem pomocí magické hůlky.

en: Selection Tool
cs: Nástroj pro výběr

en: Left mouse button displays player selection, right clears. Number keys scroll to the starting position, alt+number sets respective starting position under cursor, delete clears.
cs: Levým tlačítkem myši zobrazíte výběr hráčů, pravým vymažete. Tlačítka čísel posunují k výchozí pozici, alt+čísla nastavují výchozí pozice na pozice kurzoru, pomocí delete se mažou.

en: Starting Positions Tool
cs: Nastavení startovních pozic

en: Label Tool
cs: Nástroj pro popisky

en: Left mouse button sets or drags a label, right clears.
cs: Levé tlačítko myši nastavuje nebo přesunuje popisek, pravé ho maže.

en: Left mouse button sets a new unit or moves a unit via drag and drop, right brings up a context menu. Needs a defined side.
cs: Levým tlačítkem myši nastavíte novou jednotku nebo ji tažením přesunete, pravým vyvoláte kontextové menu. Musí být vybrána strana.

en: Unit Tool
cs: Nástroj pro jednotky

en: Item Tool
cs: Nástroj pro předměty

en: Left mouse button sets a new item.
cs: Levé tlačítko myši umístí nový předmět.

en: Left mouse button sets the village ownership to the current side, right clears. Needs a defined side.
cs: Levým tlačítkem myši nastavíte vlastnění vesnice vybrané straně, pravým vymažete. Musí být vybrána strana.

en: Village Tool
cs: Nástroj pro vesnice

en: Can Recruit
cs: Může verbovat

en: Toggle the recruit attribute of a unit.
cs: Povolí atribut verbování u jednotky.

en: Can be Renamed
cs: Může být přejmenována

en: Toggle the unit being renameable.
cs: Povolí přejmenování jednotky.

en: Change Unit ID
cs: Změnit ID jednotky

en: Loyal
cs: Věrný

en: Toggle Minimap Unit Coding
cs: Přepnout odlišení jednotek na minimapě

en: Toggle Minimap Terrain Coding
cs: Přepnout odlišení povrchu na minimapě

en: Toggle Minimap Unit Drawing
cs: Přepnout kreslení jednotek na minimapě

en: Toggle Minimap Village Drawing
cs: Přepnout kreslení vesnic na minimapě

en: Toggle Minimap Terrain Drawing
cs: Přepnout kreslení povrchu na minimapě

en: Next Brush
cs: Další štětec

en: Default Brush
cs: Výchozí štětec

en: Single Tile
cs: Jediná dlaždice

en: Radius One
cs: Rozsah jedna

en: Radius Two
cs: Rozsah dva

en: Brush NW-SE
cs: Štětec SZ-JV

en: Brush SW-NE
cs: Štětec JZ-SV

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Left mouse button pastes from the clipboard, right brings up a context menu.
cs: Levým tlačítkem vložíte ze schránky, pravým vyvoláte kontextové menu.

en: Paste
cs: Vložit

en: Export Selected Coordinates to System Clipboard
cs: Exportovat vybrané souřadnice do schránky systému

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Select Inverse
cs: Invertovat výběr

en: Select None
cs: Zrušit výběr

en: Rotate Clipboard Clockwise
cs: Otočit schránku doprava

en: Rotate Clipboard Counter-Clockwise
cs: Otočit schránku doleva

en: Flip Clipboard Horizontally
cs: Převrátit schránku horizontálně

en: Flip Clipboard Vertically
cs: Převrátit schránku vertikálně

en: Rotate Selection
cs: Otočit výběr

en: Flip Selection
cs: Převrátit výběr

en: Fill Selection
cs: Vyplnit výběr

en: Randomize Tiles in Selection
cs: Náhodně nastavit políčka ve výběru

en: Apply a Mask
cs: Aplikovat masku

en: Create Mask
cs: Vytvořit masku

en: Refresh Display
cs: Obnovit pohled

en: Update Terrain Transitions
cs: Obnovit přechody terénu

en: Toggle Terrain Transition Update
cs: Přepnout obnovu přechodu terénu

en: Auto-update Terrain Transitions
cs: Obnovovat přechody terénu automaticky

en: Auto-update Terrain Transitions: No
cs: Obnovovat přechody terénu automaticky: Ne

en: Auto-update Terrain Transitions: Partial
cs: Obnovovat přechody terénu automaticky: Částečně

en: Refresh Image Cache
cs: Obnovit obrazovou mezipaměť

en: Draw Hex Coordinates
cs: Zobrazit souřadnice políček

en: Draw Terrain Codes
cs: Zobrazit kódy terénu

en: Draw Number of Bitmaps
cs: Zobrazit počet bitmap

en: Save Selection to Area
cs: Uložit výběr do oblasti

en: Rename Selected Area
cs: Přejmenovat vybranou oblast

en: Remove Selected Area
cs: Odebrat vybranou oblast

en: Add New Area
cs: Přidat novou oblast

en: Add-on Publishing Editor
cs: Editor pro zveřejnění rozšíření

en: Change Add-on ID
cs: Změnit ID rozšíření

en: Edit Scenario
cs: Upravit scénář

en: Edit Side
cs: Upravit stranu

en: Remove Side
cs: Odebrat stranu

en: Delay Shroud Updates
cs: Pozdržet překreslování mlhy

en: Update Shroud Now
cs: Okamžitě obnovit mlhu

en: Continue Interrupted Move
cs: Pokračovat v přerušeném pohybu

en: Find Label or Unit
cs: Najít popisek nebo jednotku

en: Speak to Ally
cs: Mluvit ke spojencům

en: Speak to All
cs: Mluvit ke všem

en: Help about save-loading
cs: Nápověda k opakovanému nahrávání

en: Hint: save-loading is unnecessary
cs: Tip: opakované nahrávání není třeba

en: Enter Command
cs: Vložit příkaz

en: Custom Command
cs: Vlastní příkaz

en: Run Formula
cs: Spustit vzorec

en: Clear Chat
cs: Vymazat rozhovor

en: Change Language
cs: Změnit jazyk

en: Refresh WML
cs: Obnovit WML

en: Next Tip of the Day
cs: Zobrazit další tip dne

en: Previous Tip of the Day
cs: Zobrazit předchozí tip dne

en: Start Campaign
cs: Začít tažení

en: Start Multiplayer Game
cs: Začít hru více hráčů

en: Manage Add-ons
cs: Spravovat rozšíření

en: Manage Cores
cs: Spravovat jádra

en: Start Editor
cs: Spustit editor

en: Show Credits
cs: Zobrazit poděkování

en: Show Helptip
cs: Zobrazovat bublinovou nápovědu

en: Show Lua Console
cs: Zobrazit Lua konzoli

en: Unrecognized Command
cs: Neznámý příkaz

en: No known themes. Try changing from within an existing game.
cs: Žádné známé motivy. Zkus změnit během existující hry.

en: The <b>$filename</b> server application provides multiplayer server functionality and is required for hosting local network games. It will normally be found in the same folder as the game executable.
cs: Aplikace serveru <b>$filename</b> poskytuje funkce serveru pro hru více hráčů a je požadována pro pořádání her na místní síti. Obvykle se nachází ve stejné složce jako spustitelný soubor hry.

en: Find Server Application
cs: Najít aplikaci serveru

en: An error due to possibly invalid WML occurred
    The error message is :
cs: Nastala chyba, pravděpodobně kvůli neplatnému WML.
    Chybová zpráva :

en: When reporting the bug please include the following error message :
cs: Při oznamování chyby prosím uveďte následující chybovou zprávu :

en: In section '[$section|]' where '$primary_key| = $primary_value' the mandatory key '$key|' isn't set.
cs: V sekci '[$section|]', kde '$primary_key| = $primary_value', není nastaven povinný klíč '$key|'.

en: In section '[$section|]' the mandatory key '$key|' isn't set.
cs: V sekci '[$section|]' není nastaven povinný klíč '$key|'.
