Wesnoth 1.18 - en to eo translation catalogue (144 entries)

note: type: Attribute 'lang' of: <book>
en: en
eo: eo

note: type: Content of: <book><bookinfo><title>
en: Battle for Wesnoth User&#8217;s Manual
eo: Manlibro de Batalo pri Vesnot

note: type: Content of: <book><preface><title>
en: Preface
eo: Antaŭparolo

note: type: Content of: <book><preface><simpara>
en: The Battle for Wesnoth is a turn-based strategy game with a fantasy theme.
eo: La batalo pri Vesnot estas vicbaza strategia ludo kun fantazia temo.

note: type: Content of: <book><chapter><section><title>
en: The World
eo: La mondo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: The Creatures
eo: La estaĵoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><title>
en: Finding Your Way
eo: Trovo de via vojo

note: type: Content of: <book><chapter><section><simpara><inlinemediaobject><textobject><phrase>
en: Main Menu
eo: Ĉefa menuo

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Tutorial
eo: Lernilo

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Campaign
eo: Kampanjo

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Multiplayer
eo: Pluraj ludantoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Load
eo: Ŝargi

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Add-ons
eo: Aldonaĵoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Map Editor
eo: Mapredaktilo

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Language
eo: Lingvo

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Preferences
eo: Preferoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><listitem><simpara>
en: Click here to change default settings.
eo: Klaku ĉi tie por ŝanĝi defaŭltajn agordojn.

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Credits
eo: Kreintlisto

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Quit
eo: Eliri

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><listitem><simpara>
en: Click this button to close Wesnoth.
eo: Klaku ĉi tiun butonon por fermi Vesnoton.

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Help
eo: Helpo

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Next
eo: Sekva

note: type: Content of: <book><chapter><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Previous
eo: Malsekva

note: type: Content of: <book><chapter><section><title>
en: Game Modes
eo: Ludreĝimoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><simpara>
en: There are two basic ways to play Battle for Wesnoth:
eo: Estas du bazaj manieroj ludi Batalon por Vesnot:

note: type: Content of: <book><chapter><section><itemizedlist><listitem><simpara>
en: Play a sequence of connected scenarios, known as a campaign, against the computer.
eo: Ludi sinsekvon de konektitaj scenaroj, nomatan kampanjo, kontraŭ la komputilo.

note: type: Content of: <book><chapter><section><itemizedlist><listitem><simpara>
en: Play a single scenario against computer or human opponents.
eo: Ludi unuopan scenaron kontraŭ komputilaj aŭ homaj kontraŭuloj.

note: type: Content of: <book><chapter><section><simpara>
en: There are also campaigns that can be played in multiplayer.
eo: Estas ankaŭ kampanjoj, kiujn oni povas ludi plurludantece.

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Campaigns
eo: Kampanjoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Scenarios
eo: Scenaroj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><simpara><inlinemediaobject><textobject><phrase>
en: Multiplayer dialog
eo: Dialogo pri plurludanteco

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><section><title>
en: Login
eo: Ensaluto

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><section><title>
en: Join official Server
eo: Aliĝi al oficiala servilo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><section><title>
en: Connect to Server
eo: Konektiĝi al servilo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><section><title>
en: Host Networked Game
eo: Gastigi retan ludon

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><section><title>
en: Local Game
eo: Loka ludo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: The Game Screen
eo: La ludekrano

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><simpara><inlinemediaobject><textobject><phrase>
en: Game Screen
eo: Ludekrano

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><simpara><inlinemediaobject><textobject><phrase>
en: Top Panel
eo: Supra panelo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><orderedlist><listitem><simpara>
en: Menu button
eo: Butono Menuo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><orderedlist><listitem><simpara>
en: Actions button
eo: Butono Agoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><orderedlist><listitem><simpara>
en: Turn counter (current turn/maximum number of turns)
eo: Vickalkulo (nuna vico / maksimuma nombro de vicoj)

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><orderedlist><listitem><simpara>
en: Your gold
eo: Via oro

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><orderedlist><listitem><simpara>
en: Villages (your villages/total number of villages)
eo: Vilaĝoj (viaj vilaĝoj / tuta nombro de vilaĝoj)

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><orderedlist><listitem><simpara>
en: Your total units
eo: Via tuto de unuoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><orderedlist><listitem><simpara>
en: Your upkeep
eo: Via subteno

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><orderedlist><listitem><simpara>
en: Your income
eo: Via enspezo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><orderedlist><listitem><simpara>
en: Current time or time left (in timed multiplayer games)
eo: Nuna tempo aŭ tempo restanta (en templimaj porplurludantaj ludoj)

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><simpara><inlinemediaobject><textobject><phrase>
en: Right Panel
eo: Dekstra panelo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><orderedlist><listitem><simpara>
en: Full map, scaled
eo: Plena mapo, skalita

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><orderedlist><listitem><simpara>
en: Current hex type
eo: Speco de nuna seslatero

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><orderedlist><listitem><simpara>
en: Time of day indicator
eo: Indikilo de tagtempo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><orderedlist><listitem><simpara>
en: Unit profile for last selected unit
eo: Profilo de unuo por laste elektita unuo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><orderedlist><listitem><simpara>
en: End Turn button
eo: Butono Fini vicon

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Recruit and Recall
eo: Varbi kaj realvoki

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Your Army
eo: Via armeo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Life and Death — Experience
eo: Vivo kaj morto – Sperto

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Victory and Defeat
eo: Venko kaj malvenko

note: type: Content of: <book><chapter><section><title>
en: Gold
eo: Oro

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Save and Load
eo: Konservi kaj ŝargi

note: type: Content of: <book><chapter><title>
en: Playing
eo: Ludado

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Recruiting and Recalling
eo: Varbado kaj realvokado

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><simpara><inlinemediaobject><textobject><phrase>
en: Recruit dialog
eo: Dialogo de varbo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Upkeep
eo: Subteno

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Income
eo: Enspezo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><literallayout>
en: 2 + villages − maximum(0, upkeep − villages)
eo: 2 + vilaĝoj - maksimuma(0, subteno - vilaĝoj)

note: type: Content of: <book><chapter><section><title>
en: Units
eo: Unuoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Alignment
eo: Aparteno

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><title>
en: Time of the day and damage
eo: Tagtempo kaj damaĝo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Turn
eo: Vico

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Image
eo: Bildo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Lawful
eo: Leĝema

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Chaotic
eo: Ĥaosema

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Dawn
eo: Tagiĝo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry><inlinemediaobject>
en: <imageobject> <imagedata fileref="images/schedule-morning.png"/> </imageobject>
eo: <imageobject> <imagedata fileref="images/schedule-morning.png"> </imageobject>

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Day (morning)
eo: Tago (mateno)

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: −25%
eo: -25%

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Day (afternoon)
eo: Tago (posttagmezo)

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Dusk
eo: Krepusko

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Special
eo: Speciala

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Underground
eo: Subtera

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Traits
eo: Trajtoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Intelligent
eo: Inteligenta

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Quick
eo: Rapida

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Resilient
eo: Rezistema

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Strong
eo: Forta

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Dextrous
eo: Manlerta

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Healthy
eo: Sana

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Elemental
eo: Elementa

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Loyal
eo: Lojala

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Mechanical
eo: Meĥanika

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Slow
eo: Malrapida

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Weak
eo: Malforta

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Magical
eo: Magia

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Poison
eo: Veneno

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Abilities
eo: Kapabloj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Cures
eo: Kuracas

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Heals +4
eo: Resanigas +4

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Heals +8
eo: Resanigas +8

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><variablelist><varlistentry><term>
en: Teleport
eo: Teleporto

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Experience
eo: Sperto

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><thead><row><entry>
en: enemy level
eo: nivelo de malamiko

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><thead><row><entry>
en: kill bonus
eo: bonifiko pro mortigo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><thead><row><entry>
en: fighting bonus
eo: bonifiko ĉe batalo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Recalling units
eo: Realvokado de unuoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><title>
en: Moving
eo: Movado

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><title>
en: Orbs
eo: Sferoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Orb
eo: Sfero

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><thead><row><entry>
en: Description
eo: Priskribo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Green
eo: Verda

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry><inlinemediaobject><textobject><phrase>
en: Green orb
eo: Verda sfero

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Yellow
eo: Flava

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry><inlinemediaobject><textobject><phrase>
en: Yellow orb
eo: Flava sfero

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Red
eo: Ruĝa

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry><inlinemediaobject><textobject><phrase>
en: Red orb
eo: Ruĝa sfero

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Red and yellow
eo: Ruĝa kaj flava

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry><inlinemediaobject><textobject><phrase>
en: Two color orb
eo: Dukolora sfero

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry>
en: Blue
eo: Blua

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry><inlinemediaobject><textobject><phrase>
en: Blue orb
eo: Blua sfero

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><table><tgroup><tbody><row><entry><inlinemediaobject><textobject><phrase>
en: No orb
eo: Sen sfero

note: type: Content of: <book><chapter><section><title>
en: Fighting
eo: Batalado

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Attack types
eo: Atakspecoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Resistance
eo: Rezisto

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Healing
eo: Resanigado

note: type: Content of: <book><chapter><section><itemizedlist><listitem><simpara>
en: Waiting in a village. The unit will heal 8 hitpoints every turn.
eo: Atendi en vilaĝo. La unuo resaniĝos je 8 vivpunktoj ĉiuvice.

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Regeneration
eo: Regenero

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><simpara>
en: Some other hints about healing:
eo: Iuj aliaj konsiloj pri resanigo:

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><itemizedlist><listitem><simpara>
en: A unit may take several turns to be fully healed.
eo: Unuo povas bezoni kelkajn vicojn por plene resaniĝi.

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><itemizedlist><listitem><simpara>
en: Healers do not heal enemy units.
eo: Sanigistoj ne resanigas malamikajn unuojn.

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><itemizedlist><listitem><simpara>
en: Healers cannot heal themselves, but see next point.
eo: Sanigistoj ne povas sani sin, sed vidu la sekvan punkton.

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><itemizedlist><listitem><simpara>
en: Use your healers in pairs, so they can heal each other if needed.
eo: Uzu viajn sanigistojn en paroj, por ke ili resanigu unu la alian se necese.

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><itemizedlist><listitem><simpara>
en: Trolls and Woses cannot regenerate other units.
eo: Troloj kaj arbuloj ne povas regeneri aliajn unuojn.

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><itemizedlist><listitem><simpara>
en: Trolls and Woses cure themselves from poison as a village does.
eo: Troloj kaj arbuloj kuracas sin el veneno tiel, kiel vilaĝo faras.

note: type: Content of: <book><chapter><title>
en: Strategy and Tips
eo: Strategio kaj konsiletoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><title>
en: Basic Strategy
eo: Baza strategio

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Maintain a defensive line
eo: Tenu defendan linion

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Use the terrain
eo: Uzu la terenon

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Attacking and choosing your targets
eo: Atakado kaj elektado de viaj celoj

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Time of Day
eo: Tagtempo

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: At the start of a scenario
eo: Komence de scenaro

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: During the scenario
eo: Dum la scenaro

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><itemizedlist><listitem><simpara>
en: Time of day really matters:
eo: Tagtempo vere gravas:

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: Winning a scenario
eo: Venkado de scenaro

note: type: Content of: <book><chapter><section><section><title>
en: More general tips
eo: Pli ĝeneralaj konsiletoj
