Battle for Wesnoth 1.2 - en to sk_SK translation catalogue (315 entries)

note: [generic_multiplayer]: id=user_map
en: User Map
sk_SK: Používateľská mapa

note: [achievement_group]
en: Wesnoth Multiplayer (Survivals)
sk_SK: Wesnoth Multiplayer (Prežitia)

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_Dark_Forecast
en: Foresight of Triumph
sk_SK: Predvídavosť víťazstva

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_Dark_Forecast
en: Complete the survival scenario <i>2p - Dark Forecast</i>.
sk_SK: Dokončite scenár prežitia <i>2p – Temná predpoveď</i>.

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_Dark_Forecast
en: Completed the survival scenario <i>2p - Dark Forecast</i>.
sk_SK: Dokončený scenár prežitia <i>2p – Temná predpoveď</i>.

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_Isle_of_Mists
en: Banish the Mists
sk_SK: Vyžeňte hmly

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_Isle_of_Mists
en: Banished the Mists
sk_SK: Vyhnané hmly

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_Isle_of_Mists
en: Complete the survival scenario <i>2p - Isle of Mists</i>.
sk_SK: Dokončite scenár prežitia <i>2p - Ostrov hmly</i>.

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_Isle_of_Mists
en: Completed the survival scenario <i>2p - Isle of Mists</i>.
sk_SK: Dokončený scenár prežitia <i>2p - Ostrov hmly</i>.

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_Team_Survival
en: Flawless Teamwork
sk_SK: Bezchybná tímová práca

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_Team_Survival
en: Complete the survival scenario <i>6p - Team Survival</i>.
sk_SK: Dokončite scenár prežitia <i>6p – Prežitie tímu</i>.

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_Team_Survival
en: Completed the survival scenario <i>6p - Team Survival</i>.
sk_SK: Dokončený scenár prežitia <i>6p – Prežitie tímu</i>.

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_ANL
en: Return to Glory
sk_SK: Návrat do slávy

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_ANL
en: Complete the survival scenario <i>4p - A New Land</i>.
sk_SK: Dokončite scenár prežitia <i>4p – Nová krajina</i>.

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_ANL
en: Completed the survival scenario <i>4p - A New Land</i>.
sk_SK: Dokončený scenár prežitia <i>4p – Nová krajina</i>.

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_ANL_mines
en: Economic Recession
sk_SK: Ekonomická recesia

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_ANL_mines
en: Destroy all enemy mushroom mines in <i>4p - A New Land</i>.
sk_SK: Zničte všetky nepriateľské míny na huby v hre <i>4p - Nová zem</i>.

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_ANL_mines
en: Destroyed all enemy mushroom mines in <i>4p - A New Land</i>.
sk_SK: Zničené všetky nepriateľské hubové farmy v hre <i>4p - Nová zem</i>.

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_ANL_rescue_allies
en: Rescue!
sk_SK: Záchrana!

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_ANL_rescue_allies
en: Rescue the trapped units in <i>4p - A New Land</i>.
sk_SK: Zachráňte uväznené jednotky v <i>4p - Nová zem</i>.

note: [achievement]: id=Wesnoth_MP_ANL_rescue_allies
en: Rescued the trapped units in <i>4p - A New Land</i>.
sk_SK: Zachránené uväznené jednotky v <i>4p - Nová zem</i>.

note: [era]: id=era_default, type=hybrid
en: Default
sk_SK: Štandardná

note: [era]: id=era_default, type=hybrid
en: The standard era for Wesnoth multiplayer. Consists of six factions and is generally balanced.
sk_SK: Štandardná éra pre hru viacerých hráčov. Skladá sa zo šiestich frakcií a je dobre vyvážená.

note: [era]: id=era_heroes
en: Age of Heroes
sk_SK: Vek hrdinov

note: [era]: id=era_heroes
en: An era with higher level units: level three leaders, with level one and two units available for recruit. Consists of six factions. Not considered balanced.
sk_SK: Éra s jednotkami vyšších úrovní: velitelia na tretej úrovni a jednotky na verbovanie prvej a druhej úrovne. Skladá sa zo šiestich frakcí. Nie je vyvážená.

note: [era]: id=era_dunefolk
en: Default + Dunefolk
sk_SK: Štandard + Púštni ľudia

note: [era]: id=era_dunefolk
en: An era featuring an additional faction besides the six factions from Default Era. Dunefolk units rely on careful use of terrain and coordinated strikes around dusk or dawn.
    
    This era is still under development, so please be sure to report any problems that arise.
sk_SK: Éra obsahujúca jednu frakciu navyše oproti štandardnej ére. Jednotky Púštnych ľudí sa spoliehajú na dôkladné využitie terénu a koordinované útoky pri súmraku a brieždení.
    
    Táto éra je ešte vo vývoji, preto prosíme nahláste vzniknuté problémy.

note: [era]: id=era_dunefolk_heroes
en: Age of Heroes + Dunefolk
sk_SK: Vek hrdinov + Púštni ľudia

note: [era]: id=era_dunefolk_heroes
en: An era featuring an additional faction besides the six factions from Age of Heroes Era. Dunefolk units rely on careful use of terrain and coordinated strikes around dusk or dawn.
    
    This era is still under development, so please be sure to report any problems that arise.
sk_SK: Éra obsahujúca jednu frakciu navyše oproti ére Vek hrdinov. Jednotky Púštnych ľudí sa spoliehajú na dôkladné využitie terénu a koordinované útoky pri súmraku a brieždení.
    
    Táto éra je ešte vo vývoji, preto prosíme nahláste vzniknuté problémy.

note: [lua]: res.show_turns_over_advantage In the end-of-match summary, a side which has no units left and therefore lost. In English the loss is shown by displaying it with the text struck through.
en: <span strikethrough='true' foreground='$side_color'>Side $side_number</span>:  Has lost all units
sk_SK: <span strikethrough='true' foreground='$side_color'>Strana $side_number</span>:  Stratila všetky svoje jednotky

note: [lua]: res.show_turns_over_advantage In the end-of-match summary, any side that still has units left
en: <span foreground='$side_color'>Side $side_number</span>:  Income score = $income  Unit score = $units  Gold = $gold
    Grand total: <b>$total</b>
sk_SK: <span foreground='$side_color'>Strana $side_number</span>:  Skóre príjmov = $income  Skóre jednotiek = $units  Zlato = $gold
    Celkový súčet: <b>$total</b>

note: [lua]: res.show_turns_over_advantage In the end-of-match summary, there's a single side that's won.
en: <span foreground='$side_color'>Side $side_number</span> has the advantage.
sk_SK: <span foreground='$side_color'>Strana $side_number</span> má výhodu.

note: [lua]: res.show_turns_over_advantage In the end-of-match summary, there's a two-way tie (this is only used for exactly two winning teams)
en: Sides $side_number and $other_side_number are tied.
sk_SK: Strany $side_number a $other_side_number sú v remíze.

note: [lua]: res.show_turns_over_advantage In the end-of-match summary, three or more teams have all tied for the best score. $winners contains the result of formatting the conjunct list.
en: Sides $winners are tied.
sk_SK: Strany $winners sú v remíze.

note: [lua]: res.show_turns_over_advantage "Turns Over", meaning "turn limit reached" is the title of the end-of-match summary dialog
en: dialog^Turns Over
sk_SK: Došli kolá

note: [multiplayer_side]: id=Drakes, type=random
en: Drakes
sk_SK: Jašteri

note: [multiplayer_side]: id=Drakes, type=random
en: The <bold>text='Drakes'</bold> are a faction of dragon-like <ref>text='Drakes' dst='..race_drake'</ref> and their lizard <ref>text='Saurian' dst='..race_lizard'</ref> allies. Drakes are descendants of dragons, but smaller in size. Saurians are considerably smaller than Drakes and from different ancestry. Together, the Drake faction has high mobility but low defense, leading to unusual tactics for a <ref>text='Default Era' dst='..era_era_default'</ref> faction.
sk_SK: <bold>text='Draci'</bold> sú frakcia dračích <ref>text='Jašterov' dst='..race_drake'</ref> a ich jašterích <ref>text='Saurských' dst='..race_lizard'</ref> spojencov. Draky sú potomkami drakov, ale menších rozmerov. Sauri sú podstatne menší ako draci a pochádzajú z iného rodu. Spoločne má frakcia Drakov vysokú pohyblivosť, ale nízku obranu, čo vedie k neobvyklej taktike pre <ref>text='Predvolená éra' dst='..era_default'</ref> frakciu.

note: [multiplayer_side]: id=Dunefolk, type=random
en: Dunefolk
sk_SK: Púštni ľudia

note: [multiplayer_side]: id=Dunefolk, type=random
en: The <bold>text='Dunefolk'</bold> are a faction of humans from the deserts and hills of the southern lands. The Dunefolk specialize in using terrain features to coordinate attacks at dawn or dusk. Their ranks boast lawful and liminal units, healers, high-accuracy melee fighters, and fearsome horse-mounted archers. While Dunefolk units tend to be more expensive than those of the Loyalist faction, they make up for this with high mobility — especially on hilly terrains.
sk_SK: <bold>text='Púštni ľudia'</bold> sú frakciou ľudí z púští a kopcov južných krajov. Púštni ľudia sa špecializujú na využívanie terénu a koordinujú útoky pri stmievaní a brieždení. Ich rady obsahujú jednotky poriadku a na rozhraní svetla, liečitelia, presní bojovníci z blízka a obávaní lukostrelci na koňoch. Jednotky Púštnych ľudí bývajú drahšie ako od Lojalistov, avšak vynahradia to vysokou pohyblivosťou, najmä v kopcovitom teréne.

note: [multiplayer_side]: id=Knalgan Alliance, type=random
en: Knalgan Alliance
sk_SK: Aliancia Knalgy

note: [multiplayer_side]: id=Knalgan Alliance, type=random
en: The <bold>text='Knalgan Alliance'</bold> is a faction of <ref>text='Dwarves' dst='..race_dwarf'</ref> and their outlaw <ref>text='Human' dst='..race_human'</ref> allies. Dwarves are an old race who live underground and have tough, but short, warriors. The outlaws are humans who are not socially acceptable among others of their race, but have become allies of the dwarves due to common enemies. This leads to a combination of tough and defensive dwarves who are only good on certain terrain and humans who can cover ground that dwarves are not good at fighting in.
sk_SK: <bold>text='Knalganská aliancia'</bold> je frakcia <ref>text='Trpaslíkov' dst='..race_dwarf'</ref> a ich spojencov z radov <ref>text='ľudských' dst='..race_human'</ref> zločincov. Trpaslíci sú stará rasa, ktorá žije v podzemí a má tvrdých, ale nízkych bojovníkov. Psanci sú ľudia, ktorí nie sú spoločensky prijateľní medzi ostatnými príslušníkmi svojej rasy, ale stali sa spojencami trpaslíkov kvôli spoločným nepriateľom. To vedie ku kombinácii tvrdých a obranných trpaslíkov, ktorí sú dobrí len v určitom teréne, a ľudí, ktorí dokážu pokryť územie, v ktorom sa trpaslíkom bojovať nedarí.

note: [multiplayer_side]: id=Loyalists, type=random
en: Loyalists
sk_SK: Lojalisti

note: [multiplayer_side]: id=Loyalists, type=random
en: The <bold>text='Loyalists'</bold> are a faction of <ref>text='Humans' dst='..race_human'</ref> who are loyal to the throne of Wesnoth. Humans are a versatile race who specialize in many different areas. Similarly, the Loyalist faction is a very versatile melee-oriented faction with important ranged support from bowmen and mages.
sk_SK: <bold>text='Lojalisti'</bold> je frakcia <ref>text='ľudí' dst='..race_human'</ref>, ktorá je lojálna trónu Wesnothu. Ľudia sú všestranná rasa, ktorá sa špecializuje na mnoho rôznych oblastí. Podobne aj frakcia lojalistov je veľmi všestranná frakcia zameraná na boj zblízka s dôležitou podporou lukostrelcov a mágov na diaľku.

note: [multiplayer_side]: id=Northerners, type=random, description=<img>src='portraits/orcs/warlord.webp~BG()' align='middle'</img>
en: Northerners
sk_SK: Severania

note: [multiplayer_side]: id=Northerners, type=random, description=<img>src='portraits/orcs/warlord.webp~BG()' align='middle'</img>
en: The <bold>text='Northerners'</bold> are a faction of <ref>text='Orcs' dst='..race_orc'</ref> and their allies who live in the north of the Great Continent, thus their name. Northerners consist of the warrior orcs race, the enslaved <ref>text='goblins' dst='..race_goblin'</ref>, <ref>text='trolls' dst='..race_troll'</ref> who are tricked into combat by the orcs, and the serpentine <ref>text='naga' dst='..race_naga'</ref>. The Northerners play best by taking advantage of having many low-cost and high HP soldiers.
sk_SK: <bold>text='Severania'</bold> sú frakciou <ref>text='Orkov' dst='..race_orc'</ref> a ich spojencov, ktorí žijú na severe Veľkého kontinentu, preto ich názov. Severania sa skladajú z bojovnej rasy orkov, zotročených <ref>text='goblinov' dst='..race_goblin'</ref>, <ref>text='trollov' dst='..race_troll'</ref>, ktorých orkovia lákajú do boja, a hadov <ref>text='naga' dst='..race_naga'</ref>. Severania hrajú najlepšie tak, že využívajú výhodu, že majú veľa vojakov s nízkymi nákladmi a veľkým životom

note: [multiplayer_side]: id=Rebels, type=random
en: Rebels
sk_SK: Rebeli

note: [multiplayer_side]: id=Rebels, type=random
en: The <bold>text='Rebels'</bold> are a faction of <ref>text='Elves' dst='..race_elf'</ref> and their various forest-dwelling allies. They get their human name, Rebels, from the time of Heir to the Throne, when they started the rebellion against the evil Queen Asheviere. Elves are a magical race that are masters of the bow and are capable of living many years longer than humans. In harmony with nature, the elves find allies with the <ref>text='human' dst='..race_human'</ref> mages, certain <ref>text='merfolk' dst='..race_merman'</ref>, and tree creatures called <ref>text='Woses' dst='..race_wose'</ref>. Rebels are best played taking advantage of their high forest defense, mastery of ranged attacks, and the elves’ neutral alignment.
sk_SK: <bold>text='Rebeli'</bold> sú frakciou <ref>text='Elfov' dst='..race_elf'</ref> a ich rôznych spojencov žijúcich v lesoch. Svoj ľudský názov, Rebeli, dostali z čias Dediča trónu, keď začali vzburu proti zlej kráľovnej Aševiere. Elfovia sú magická rasa, ktorá ovláda luk a je schopná žiť o mnoho rokov dlhšie ako ľudia. V harmónii s prírodou nachádzajú elfovia spojencov u <ref>text='ľudských' dst='..race_human'</ref> mágov, niektorých <ref>text='morských ľudí' dst='..race_merman'</ref> a stromových tvorov nazývaných <ref>text='Lesný ľudia' dst='..race_wose'</ref>. Rebelov je najlepšie hrať s využitím ich vysokej obrany v lese, ovládania útokov na diaľku a neutrálneho zarovnania elfov.

note: [multiplayer_side]: id=Undead, type=random
en: Undead
sk_SK: Nemŕtvi

note: [multiplayer_side]: id=Undead, type=random
en: The <bold>text='Undead'</bold> are a faction of <ref>text='undead' dst='..race_undead'</ref> creatures and <ref>text='human' dst='..race_human'</ref> practitioners of dark arts that usually accompany them. Often, these “Dark Adepts” are the units that do the most damage for the faction, but they have a major vulnerability — their practicing of this forbidden, evil magic has consumed all their energy and so they have no melee attack at all. The Undead are a very aggressive faction and the most powerful <ref>text='Default Era' dst='..era_era_default'</ref> faction at nighttime.
sk_SK: <bold>text='Nemŕtvi'</bold> sú frakciou <ref>text='nemŕtvych' dst='..race_undead'</ref> tvorov a <ref>text='ľudí' dst='..race_human'</ref> praktizujúcich temné umenia, ktoré ich zvyčajne sprevádzajú. Títo "Temní adepti" sú často jednotkami, ktoré spôsobujú frakcii najväčšie škody, ale majú veľkú slabinu - praktizovanie tejto zakázanej, zlej mágie im spotrebovalo všetku energiu, a tak nemajú vôbec žiadny útok zblízka. Nemŕtvi sú veľmi agresívnou frakciou a najsilnejšou <ref>text='Predvolená éra' dst='..era_era_default'</ref> frakciou v noci.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Aethermaw
en: 2p — Aethermaw
sk_SK: (2) — Stredobod éteru

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Aethermaw
en: Long ago, the Great Mage Sulla was imprisoned in the Aethermaw, a nexus of mystical energy whose chaotic nature was able to prevent her escape. Over the centuries, however, Sulla gradually attuned her powers to the maelstrom of disorder that is the Aethermaw, and has now begun to project its influence onto the material plane, drawing in entire regions of land from hundreds of different worlds, realities and time-periods. She experiments with these disparate pieces of the cosmos, manipulating them, merging them and sending them back and forth between the Aethermaw and their place of origin. Perhaps, as her mastery over the Aethermaw grows, Sulla will one day break free of its bonds. Until that time comes, she will continue to amuse herself by arranging battles between the mortal beings unlucky enough to be drawn into its depths. Designed by Doc Paterson.
sk_SK: V dávnych časoch bola Veľká mágyňa Sulla zajatá v Stredobode éteru, sieti mystickej energie, ktorého chaotická podstata jej znemožnila uniknúť. Počas stáročí však Sulla postupne zosúladila svoje schopnosti s vírom neusporiadanosti Stredobodu éteru a začala prenášať jeho vplyv do materiálneho sveta. Sťahovala celé územia zo stoviek rôznych svetov, realít a časových období. Experimentuje s týmito rôznorodými časťami kozmu, manipuluje ich, spája a posiela sem a tam medzi Stredobodom éteru a ich pôvodným umiestnením. Ako rastie jej moc nad Stredobodom éteru, možno sa jedného dňa Sulla vyslobodí z jeho pút. Ale kým príde ten čas, bude sa zabávať organizovaním bitiek medzi smrteľnými tvormi, ktoré mali tú smolu, že boli stiahnuté do hlbín Stredobodu éteru. Navrhol Doc Paterson.

note: [side]
en: teamname^North
sk_SK: Sever

note: [side]
en: teamname^South
sk_SK: Juh

note: [objective]: condition=win
en: Defeat the enemy leader
sk_SK: Poraz nepriateľského veliteľa

note: [note]
en: The Great Mage Sulla has transported your armies to this bizarre nexus, and demands that you amuse her by doing battle.
sk_SK: Veľká Mágyňa Sulla preniesla tvoje armády do tohto bizarného víru a požaduje, aby si ju zabával bojovaním.

note: [note]
en: Units may not move into a hex with a rock cairn. They may, however, be recruited to, and move from, such hexes.
sk_SK: Jednotky sa nemôžu presunúť na pole s kamennou mohylou. Môžu však byť z týchto polí verbované a presunuté.

note: [note]
en: Beginning on turn 4, the Great Mage Sulla will begin to unite the two halves of the battlefield. The process will be complete by the end of turn 6.
sk_SK: Na začiatku 4.kola začne Veľká Mágyňa Sulla zjednocovať dve polovice bojiska. Proces bude dokončený na konci 6.kola.

note: [message]: speaker=narrator
en: The Aethermaw growls.
sk_SK: Stredobod éteru vrčí.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Arcanclave_Citadel
en: 2p — Arcanclave Citadel
sk_SK: (2) — Citadela Arcanclave

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Arcanclave_Citadel
en: Long ago, countless centuries before the time of Haldric, and far beyond the easternmost reaches of Lintanir Forest, great and terrible wars were fought. The records tell of a powerful battle-mage, a brilliant tactician and practitioner of the arcane arts, who had been given the title of Dauntless by his followers. At the battle of Arcanclave, Dauntless and his armies did battle with a savage race of sorcerer-demons known as the Kah Ruuk. Surrounded by tens of thousands of Kah Ruuk, Dauntless used his magic to summon a powerful earth elemental (who, for unknown reasons, owed Dauntless a debt of gratitude). The elemental raised great stones from deep within the earth, forming them, in mere moments, into the walls and battlements of a massive fortress. Thousands of Kah Ruuk perished in their attempt to overrun Arcanclave Citadel, and Dauntless and his men were victorious that day. More than one thousand years later, the Warrior-Queen Cynsaun the First drove a clan of necromancers from the ruins of Arcanclave Citadel, and, in the years that followed, converted the region into a military stronghold. It is rumored that several powerful artifacts, remnants from the reign of the Great Mage Dauntless, may yet remain hidden, lost somewhere within the granite and obsidian walls of Arcanclave Citadel. Designed by Doc Paterson.
sk_SK: Nespočetné storočia pred Haldrikom a ďaleko za východnými výbežkami Lintanirského lesa prebiehali hrozné veľké vojny. Pamäti hovoria o mocnom bojovnom mágovi, brilantnom taktikovi a majstrovi mystických umení, ktorému jeho nasledovníci dali titul Smelý. V bitke pri Arcanclave bojoval Smelý s divokou rasou čarodejníkov-démonov, známou ako Kah Ruuk. Keď bol obkľúčený desiatkami tisíc Kah Ruukov, Smelý použil svoju mágiu na privolanie mocného zemského elementála (ktorý z neznámych dôvodov dlžil Smelému službu). Elementál vyzdvihol obrovské skaly z hĺbok zeme a za pár okamihov ich preformoval na hradby a cimburie obrovskej pevnosti. Tisíce Kah Ruukov zahynuli pri pokuse prekonať túto Citadelu a Smelý so svojimi mužmi v ten deň zvíťazili. O tisíc rokov neskôr vyhnala bojovná kráľovná Cynsaun Prvá z ruín Citadely Arcanclave klan černokňažníkov. V nasledujúcich rokoch premenila región na vojenskú pevnosť. Povráva sa, že tam ešte stále zostali mocné artefakty z vlády Veľkého mága Smelého. Sú stratené niekde medzi granitovými a obsidiánovými hradbami Citadely Arcanclave. Navrhol Doc Paterson.

note: [side]
en: teamname^East
sk_SK: Východ

note: [side]
en: teamname^West
sk_SK: Západ

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Basilisk
en: 2p — Caves of the Basilisk
sk_SK: (2) — Baziliškove jaskyne

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Basilisk
en: These caves were once the lair of Chak’kso Ney’yks, a legendary Elder Basilisk. The petrified forms of his victims remain as monuments to his savage power.
sk_SK: Tieto jaskyne boli kedysi brlohom legendárneho baziliška Chak'kso Ney'yksa. Skamenelé postavy jeho obetí zotrvali ako monumenty jeho neskrotenej moci.

note: [side]
en: teamname^Statues
sk_SK: Sochy

note: [unit]
en: The winds of the dark sky blew so cold,
    The moon was high, the night was old,
    Brave was the drake that dared forsake
    His home to steal the Basilisk’s gold.
    
    On that dark night, the skies so churned,
    He disregarded what he had learned,
    Foolish but brave, to the Basilisk’s cave,
    He flew, and the fire within him burned.
    
    Alas, that fire burns no more,
    For the Basilisk, with one mighty roar,
    Chilled him to the bone, and he turned to stone,
    And so he stays forevermore.
    
    The winds of the sky blow so cold,
    The years pass by, the days are old,
    Here stands that drake, who dared forsake
    His home to steal the Basilisk’s gold.
    (inscribed by Flametrooper)
sk_SK: Z oblohy temnej vietor vial.
    Vysoko na nej mesiac stál.
    Odvážny jašter z domu šiel,
    by zlato Baziliška vzal.
    
    Ten odvážny, no prchký tvor
    na opatrnosť zabudol.
    V Baziliškovu noru šiel
    a plameň do nej vydýchol.
    
    Ten plameň viac už nesvieti.
    Ak Bazilišok pozrie ti
    do očí, stuhneš na kameň.
    A zostaneš tak naveky.
    
    Z oblohy temnej vietor vial.
    Pred rokmi dávno stíchol žiaľ
    za jašterom, čo z domu šiel,
    by zlato Baziliška vzal.
    (zapísal Flametrooper)

note: [unit]
en: Xikkrisx of Syrsszk was a powerful Saurian warrior, sent to this region by the Elders of the Rysssrylosszkk Clan (translation: “The Hunts-Foes-In-Boiling-Rivers Clan”). The Elders were preparing to make war on a human outpost, and were in great need of the powerful magics of Oxsrrsk, a Saurian Mystic who had last been seen heading in the direction of Ruaskkolin Lake. Xikkrisx found the petrified body of Oxsrrsk, along with a carefully bound scroll that had apparently been dropped into a small crevice in the cave floor. He opened the scroll and read a brief passage from the middle of the text: “After he was bound and cast from the Upper World, Chak’kso’s enraged spirit sought release, and was able to exert a corrupting influence on certain regions of the Upper World, channeled through ‘pathways of stone’ that extend from the surface into the depths of the Under Reaches. This rage altered the eggs of great lizards, shaping their bodies and spirits into implements of Chak’kso’s hatred.” Confused, Xikkrisx fixed his attention on the task at hand. Thinking that perhaps the Elders could find some way to restore Oxsrrsk, he began the long and strenuous task of hauling the statue back to the domain of the Rysssrylosszkk Clan. Exhausted, and not having traveled far from the lake, Xikkrisx set the statue down inside of a small cave, and lay down to rest. He was awoken by a bone-chilling roar.
sk_SK: Xikkrisx zo Syrsszku bol mocný bojovník spomedzi Saurov, vyslaný do tejto oblasti radou starších klanu Rysssrylosszkk (preklad: "Klan Nepriateľov-lovu-vo-vriacich-riekach"). Rada starších sa pripravovala na vojnu s predsunutou hliadkou ľudí. Nutne potrebovali pomoc mocnej mágie Oxsrrska, Saurského mystika, ktorý práve smeroval k Ruaskkolinskému jazeru. Xikkrisx našiel skamenelé telo Oxsrrska spolu s dôkladne zviazaným zvitkom, ktorý bol vhodený do malej štrbiny v podlahe jaskyne. Rozvinul zvitok a prečítal krátky odsek uprostred textu: "Po tom čo bol spútaný a vyhnaný z Horného sveta, Chak'ksov rozzúrený duch hľadal únik a podarilo sa mu mať skazonosný vplyv na niektoré oblasti Horného sveta, sprístupnené cez "cesty kameňa", ktoré sa tiahnu od povrchu až do hĺbok Dolných ríš. Táto zúrivosť pozmenila vajíčka veľkých plazov a vytvarovala ich telá a duše na nástroje Chak'ksovej nenávisti." Zmätený Xikkrisx znovu upriamil svoju pozornosť na svoju úlohu. Mysliac si, že možno rada starších bude vedieť oživiť Oxsrrska, vydal sa na dlhú a namáhavú úlohu ťahať sochu späť na územie Rysssrylosszkkského klanu. Neprešiel však veľmi ďaleko od jazera a uložil sa na oddych, pričom sochu postavil v malej jaskyni. Prebudil ho rev mraziaci kosti.

note: [unit]
en: Oxsrrsk was a powerful Saurian Oracle, who had, in a raid against the rival Xraxss Clan, acquired (from the vaults of the now-dead Oracle Hesx-Rzzak) a most fascinating scroll. The scroll was entitled “Ney’yks of the Granite Gaze,” and told of a creature known as the “Chak’kso Ney’yks,” a name which, in an ancient saurian tongue, meant “Eldest Child of Chak’kso.” Chak’kso was believed to have been a powerful demigod of the Under Reaches, described as a ‘great demon of the earth’ in the Elvish Histories. According to these histories, Chak’kso had once sought to transform all life on the planet to stone; so great was his hatred for creatures of flesh. He was ultimately defeated and bound by powerful magics, but in the centuries following his banishment (to a realm far below the surface of the world) a new breed of creature began appearing in the Histories, a breed with the ability to turn any being of flesh into stone. There was a period when these Basilisks (as they came to be known) wreaked havoc on the world of the living, turning thousands to stone. One by one, and at great cost, the Basilisks were defeated. All, it would seem, but one; the Basilisk known as “The Ney’yks,” or “The Eldest Child,” in the modern tongue. Supremely convinced of his ability to locate and bind this powerful creature into his service, Oxsrrsk set out on his journey...
sk_SK: Oxsrrsk bol mocný Saurský veštec, ktorý získal (z krypty zosnulého veštca Hesx-Rzzaka) fascinujúci zvitok pri nájazde na znepriatelený klan Xraxss. Zvitok mal názov "Ney'yks of the Granite Gaze" a rozprával o bytosti známej ako "Chak'kso Ney'yks"; meno, ktoré v starom saurskom jazyku znamenalo "Najstaršie Chak'ksovo dieťa". Chak'kso bol mocný poloboh z Dolných ríš, v elfských kronikách popisovaný ako "veľký démon zeme". Podľa týchto kroník sa kedysi Chak'kso snažil premeniť všetok život na planéte na kameň; tak veľká bola jeho nenávisť k bytostiam z mäsa. Nakoniec bol porazený a spútaný mocnou mágiou, ale po stáročia nasledujúce po jeho vyhnaní (do ríše pod povrchom sveta) sa v kronikách začal objavovať nový druh bytostí. Druh so schopnosťou premeniť každú bytosť z mäsa na kameň. Prišla doba, kedy títo baziliškovia (ako ich začali volať) spôsobili zmätok vo svete živých a tisíce z nich zmenili na kameň. Za vysokú cenu boli nakoniec baziliškovia jeden po druhom porazení. Všetci okrem jedného; bazilišok známy ako "Ney'yks", alebo  "Najstaršie dieťa" v modernom jazyku. Presvedčený o svojej schopnosti nájsť a túto bytosť a získať ju do svojich služieb sa Oxsrrsk vydal na cestu...

note: [unit]
en: Slim of Stature, dexterous Hands
    — Seven Stones and Eleven
    Left his Foes so slim a Chance
    — Seven Stones and Eleven
    Marksman known as Dragonbane
    ’mongst the Statues here was slain
    — Seven Stones — and the Elven
    (inscribed by Gauteamus)
sk_SK: Pružné telo, rýchlosť rúk
    — Sedem skál a jedenásť
    Súper nemal šancu ujsť
    — Sedem skál a jedenásť
    Ostrostrelec Drakobij
    život svoj tu položil
    — Sedem skál — a jeden elf
    (zapísal Gauteamus)

note: [unit]
en: Blum Duk was renowned among his goblin clan for having tamed one of the Dire Wolves of the mountains, and he had the courage to match. His leadership and skills alone were what kept the area’s goblins alive despite human and elvish menaces. Rumor had it that his wolf had slain fifty men and a hundred Elves.
    
    Thus, when he heard of the awful monster that was inhabiting the area, it was only natural that he ride out alone to face it. All the other goblins expected him to slay the creature easily and drag back its carcass to feast on.
    
    He was in for quite a shock. As soon as he saw the Basilisk, Blum Duk cowered in fright. He tried to wheel his wolf around to run away, but it wouldn’t move. As the creature stalked towards him, he screamed his last words: Good Gog, dog, are yer legs made of stone?!
    (inscribed by Elvish Pillager)
sk_SK: Blum Duk sa vo svojom goblinskom klane preslávil tým, že skrotil jedného z divých horských vlkov, a jeho odvaha bola výnimočná. Jeho velenie a schopnosti dokázali udržať goblinov nažive napriek hrozbám zo strany ľudí a elfov. Povráva sa o ňom, že so svojím vlkom pobili päťsto ľudí a sto elfov.
    Takže keď sa dopočul o strašnej príšere, ktorá žije v tejto oblasti, bolo len prirodzené, že sa sám vypravil jej čeliť. Všetci goblini predpokladali, že príšeru ľahko zabije a dotiahne jej mršinu na hostinu.
    Čakal ho však značný šok. Akonáhle uvidel baziliška, Blum Dug sa zachvel hrôzou. Chcel otočiť svojho vlka na útek, ale ten sa ani nepohol. Ako sa príšera plížila k nemu, vykríkol svoje posledné slová: Gog, ty pes, čo máš nohy z kameňa?!
    (zapísal Elfský drancovník)

note: [unit]
en: Rah Ihn Mar, Champion of the Burning Hills, made his way to the Ruaskkolin Lake region in pursuit of the Elvish Hero Terowydlithrol, known among Elves as ‘The Dragonbane’. It was said that Terowydlithrol had killed a Dragon of Fire that threatened an Elvish village, and initiated a ‘counterattack’ in which some 37 Drakes, camping in a nearby ravine and believed to be in allegiance with the Dragon, were slaughtered. Knowing that these Drakes were innocent, Rah Ihn Mar came to Ruaskkolin Lake to hunt down and slay Terowydlithrol, who had been seen entering the region but a day ago. Burning for vengeance, Rah Ihn Mar began the hunt...
sk_SK: Rah Ihn Mar, šampión Horiacich kopcov, sa vydal na cestu do Ruaskkolinského regiónu jazier pri prenasledovaní elfského hrdinu Terowydlithrola, známeho medzi elfmi ako "Drakobijca". Hovorilo sa, že Terowydlithrol zabil Ohnivého draka, ktorý ohrozoval elfskú dedinu, a začal "protiútok", pri ktorom bolo usmrtených 37 jašterov usadených v blízkej rokline a o ktorých sa domnieval, že patria k drakovi. Rah Ihn Mar vedel, že jašteri boli nevinní, preto prišiel k Ruaskkolinskému jazeru vyhľadať a zabiť Terowydlithrola, ktorého deň predtým zahliadli v tejto oblasti. Bažiac po pomste začal Rah Ihn Mar lov.....

note: [side]
en: Turin’s Monster of the Lake
sk_SK: Turínska jazerná príšera

note: [unit]
en: He had lived there for ages upon ages, in the depths of the water, preying upon the various fish and frogs and merfolk that entered his domain. It was his lake, no other’s, and though it was not large, he was its master. Then, the Basilisk came, and looked into the Serpent’s eyes. And the Serpent had not died, but it was no longer alive. Thus the new lord of the lake had arrived.
    (inscribed by Turin)
sk_SK: Žil tu jeden vek za druhým, v hlbinách vôd, živil sa rôznymi rybami a žabami a morskými ľuďmi, ktorí vstúpili do jeho ríše. Bolo to jeho jazero a nikoho iného, a hoci nebolo veľké, bol jeho vládcom. Potom prišiel Bazilišok a pozrel Hadovi do očí. A Had nezomrel, no ani viac nežil. Tak prišiel nový pán jazera.
    (zapísal Turin)

note: [side]
en: The Spider
sk_SK: Pavúk

note: [unit]
en: It would seem that no one knows the tale of this brave spider.
    (inscribed by WinnerA)
sk_SK: Zdalo by sa, že nikto nepozná príbeh tohto odvážneho pavúka.
    (zapísal WinnerA)

note: [unit]
en: The tale of this unlucky highwayman is yet to be told.
    (inscribed by WinnerB)
sk_SK: Príbeh tohto nešťastného zbojníka ešte len bude napísaný.
    (zapísal WinnerB)

note: [unit]
en: A brave hero of Wesnoth’s Golden Age, this great rider and commander of men came to this evil place while on a raid against the orcs. Caught unaware by the foul creatures, many of his fellows were killed, but he fought valiantly, slaying many a foe. But alas! The foul Basilisk turned him to stone even as he slew the last orc. Now all that is left is a stark reminder of his once great bearing and strength.
    (inscribed by Fynmiir)
sk_SK: Tento veľký jazdec a veliteľ ľudí, statočný hrdina zlatého veku Wesnothu, prišiel na toto miesto zla počas svojej výpravy proti orkom.  Keď ho tí darebáci zaskočili nepripraveného, pobili mnohých jeho spojencov, ale on hrdinsky bojoval a pobil mnohých nepriateľov. Ale beda! Hnusný bazilišok ho premenil na kameň hneď nato ako zabil posledného orka. Teraz tu stojí len pochmúrna pripomienka jeho niekdajšej odvahy a sily.
    (zapísal Fynmiir)

note: [unit]
en: Bramwythl the Wose was always considered a slow, taciturn fellow, even by other woses. More than any other wose, he enjoyed simply standing alone in the sun, arms upraised, admiring the beauty of the empty sky. Once, even, he confided in a fellow that his greatest wish was to be able to bask forever in the sun’s glory.
    
    However, not long after, the local wose community heard of the approach of a horrible monster, powerful enough to easily destroy the few woses that lived in the area. They quickly moved off (quickly for woses, anyway), but Bramwythl was left behind — in their haste, no one had remembered to find him and tell him of the danger.
    
    He was taken quite unawares by the Basilisk, and turned to stone before he even recognized the beast. His petrified form still stands there today, warmed by the sun’s rays, under an open sky. His greatest wish has been granted.
    (inscribed by Elvish Pillager)
sk_SK: Lesný muž Bramwythl bol vždy považovaný za pomalého a vyrovnaného aj v porovnaní s inými lesnými mužmi. Viac ako ostatní lesni muži si užíval jednoduché státie na slnku s roztiahnutými rukami obdivujúc prázdnu oblohu. Raz dokonca priznal priateľovi, že jeho najväčšou túžbou je kúpať sa večne v žiari slnka.
    Krátko nato sa však miestna komunita lesných mužov dozvedela o príchode strašného netvora, dosť mocného aby dokázal zničiť aj lesných mužov žijúcich v tejto oblasti. Preto rýchlo odišli (rýchlo na pomery lesných mužov, samozrejme), ale Bramwythl tu zostal — pri tom náhlení si naňho nikto nespomenul, aby mu povedal o nebezpečenstve.
    Bazilišok ho zaskočil nepripraveného a premenil ho na kameň ešte skôr ako si stihol uvedomiť, čo to je za potvoru. Jeho skamenelé telo tu stojí dodnes, zohrievané slnečnými lúčmi, pod prázdnou oblohou. Jeho najväčšie želanie sa splnilo.
    (zapísal Elvish Pillager)

note: [unit]
en: General Talael Ryndoc came to this place to fight a duel with the Grand Marshal Aethec Corryn, but the two men never found one another.
sk_SK: Generál Talael Ryndoc prišiel na toto miesto vybojovať súboj s Veľkým maršalom Aethecom Corrynom, ale títo dvaja muži sa nikdy nestretli.

note: [unit]
en: The last words spoken by Grand Marshal Aethec Corryn: “Talael Ryndoc! I am through searching for you! I shall make my way back to Haldric’s Hall, and inform the court that you were too much of a coward to attend our duel! Your disgrace shall be more agonizing than the death I’d have given you!”
    
    Perhaps he should not have shouted quite so loudly...
sk_SK: Posledné slová, ktoré vyslovil Veľký maršal Aethec Corryn: “Talael Ryndoc! Skončilo som s hľadaním ťa! Vydám sa na cestu späť do Haldricovej Siene a informujem súd, že si bol príliš zbabelý na to, aby si sa zúčastnil nášho súboja! Tvoja hanba bude mučivejšia ako smrť, ktorú by som ti dal tu!''
    
    Možno nemal kričať až tak hlasno...

note: [unit]
en: This brave warrior, known as Rilhon among the Naga, heard tell of a fabulous treasure that had been lost in these watery caves— a spear whose head was said to have been fashioned from the tooth of Chak’kso Ney’yks, an Elder Basilisk slain long ago by the Elvish hero, Eloralduil. According to the legend, the weapon rested somewhere on the bottom of this very lake (Ruaskkolin Lake, named for a well-known Sea Serpent who made it his home). Having prepared himself for battle with the Serpent, Rilhon met with two rather large surprises. The first was the petrified form of Ruaskkolin the Serpent. The second was the very-much-alive Chak’kso Ney’yks, who was, oddly enough, in possession of all of his teeth.
    (inscribed by Paterson)
sk_SK: Tento statočný hadí bojovník zvaný Rilhon počul zvesti o úžasnom poklade stratenom v týchto vodných jaskyniach — o kopiji, ktorej hlavica bola údajne vyrezaná zo zuba Chak'kso Ney'yksa, starého baziliška, ktorého kedysi dávno zabil elfí hrdina Eloralduil. Podľa povestí leží táto zbraň niekde na spodku tohoto veľkého jazera (nazývaného Ruaskkolinovo jazero podľa známeho morského hada, ktorý tu sídlil). Rilhon sa pripravil na boj s morským hadom, ale narazil na dve veľké prekvapenia. Prvým bola skamenelá podoba hada Ruaskkolina. Druhým bol samotný Chak'kso Ney'yks, v plnom zdraví a napriek všetkým očakávaniam so všetkými svojimi zubami.
    (zapísal Paterson)

note: [unit]
en: Through waves and rocky channels
    blue and white
    she pulled and pushed the tides
    and taught the fishes how to speak to planets
    silver green
    with magic
    running from her spirit into skins of kelp and shells of snails
    a twisting of her tail and hands
    she sent her songs to run on pin-tipped legs about the sands
    and now
    and now the strangest pause
    for years and years
    she hasn’t moved her eyes
    
    (inscribed by MJQ)
sk_SK: Cez vlnky a pomedzi skalky
    modré a biele
    zvolávala príliv a odliv
    a učila ryby hovoriť s hviezdami
    zelené striebro
    mágie
    prúdilo z jej duše do ulít slimákov
    a pohybmi rúk a chvosta
    vysielala svoje piesne na piesok
    a teraz
    podivne všetko zastalo
    celé stáročia
    ani nežmurkla
    
    (zapísal MJQ)

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Clearing_Gushes
en: 2p — Clearing Gushes
sk_SK: (2) — Očistné prúdy

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Clearing_Gushes
en: The banks of the Great River make for some of the most fertile land in all the known world. The spring and summer bring floods all along its length, making the soil rich and providing bountiful harvests each autumn. The Kingdom of Wesnoth has turned this land into the engine of their wealth and prosperity — making it the target of countless raids and attacks. The rigorous discipline and organization of Wesnoth’s armies are in no small part driven by a constant need to patrol and defend these prosperous lands.
sk_SK: Brehy Veľkej rieky sú jednými z najúrodnejších pôd v známom svete. Jar a leto prináša povodne po celej dĺžke, ktoré obohacujú pôdu a prinášajú bohatú úrody každú jeseň. Kráľovstvo Wesnothu zmenilo túto zem na nástroj svojho bohatstva a prosperity — čím sa stalo terčom nespočetných nájazdov a útokov. Disciplína a organizácia armád Wesnothu je z nemalej časti vyvinutá z potreby neustále strážiť a brániť tieto územia.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Cynsaun_Battlefield
en: 2p — Cynsaun Battlefield
sk_SK: (2) — Bojisko Cynsaun

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Cynsaun_Battlefield
en: Cynsaun Province was named for Warrior-Queen Cynsaun the First, who drove the necromancers from these lands in 961 YW.
sk_SK: Provincia Cynsaun bola pomenovaná po bojovnej kráľovnej Cynsaun Prvej, ktorá z týchto krajov vyhnala černokňažníkov v 961 R.W.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_2p_Dark_Forecast
en: 2p — Dark Forecast (Survival)
sk_SK: (2) — Temná predpoveď (Prežitie)

note: [multiplayer]: id=multiplayer_2p_Dark_Forecast
en: Dark Forecast is a survival scenario for solitaire or two-player team-based play against randomly-spawned AI units. Victory is achieved by surviving and defeating all enemy waves. During the course of play, the terrain will change based on random weather effects.
    
    Note: You need to use the default map settings for the scenario to work right.
sk_SK: Temná predpoveď je scenár o prežití pre jedného alebo dvoch hráčov spolupracujúcich proti náhodným počítačom privolávaným jednotkám. Víťazstvo hráči dosiahnu ak prežijú útoky všetkých nepriateľských nájazdov. Počas hrania sa terén mení podľa náhodných poveternostných podmienok.
    
    Poznámka: Pre správnu funkčnosť scény je potrebné použiť predvolené nastavenia mapy.

note: [side]
en: teamname^Revolt
sk_SK: Vzbura

note: [side]
en: teamname^Human
sk_SK: Ľudia

note: [then] [objective]: condition=lose
en: Death of your leader
sk_SK: Smrť tvojho veliteľa

note: [then]
en: Since your team has only one leader, the enemy waves will not be at full strength.
sk_SK: Tvoj tím má iba jedného veliteľa, vlny nepriateľov nebudú v plnej sile.

note: [else]
en: Death of both of your team’s leaders
sk_SK: Smrť oboch veliteľov tvojho tímu

note: [else]
en: Since your team has two leaders, the enemy waves will be at full strength.
sk_SK: Tvoj tím má dvoch veliteľov, vlny nepriateľov budú v plnej sile.

note: [objective]: condition=win
en: Survive and defeat all enemy waves
sk_SK: Preži a poraz všetky nepriateľské útoky

note: [message]: speaker=narrator
en: Dark Forecast — a random survival scenario
sk_SK: Temná predpoveď — náhodná scéna o prežití

note: [message]: speaker=narrator
en: Your aim is to survive the spawning waves of units and defeat the final archenemies.
    
    The spawning waves are randomly generated and will be different each time Dark Forecast is played.
    
    They appear along the north, south, and west map edges — though they are most likely to spawn on the west edge. The waves appear at somewhat regular intervals.
    
    The weather will also change randomly, affecting the layout of the map.
    
    
    <b>Dark Forecast was made by:</b>
    
    <span color='green'>jb:</span>
    • Map design, spawn groups, and scenario concept
    
    <span color='green'>Rhuvaen:</span>
    • WML implementation
sk_SK: Tvojou úlohou je prežiť obnovujúce sa nájazdy jednotiek a na konci poraziť hlavných nepriateľov.
    
    Vlny nepriateľov sa objavujú náhodne a sú iné pri každom hraní Temnej predpovede.
    
    Objavujú sa pozdĺž severného, južného a západného okraja mapy — ale najpravdepodobnejšie na západnom okraji. Vlny sa objavujú v pravidelných intervaloch.
    
    Počasie sa mení náhodne a ovplyvňuje povrch mapy.
    
    
    <b>Temná predpoveď bola vytvorená:</b>
    
    <span color='green'>jb</span>
    - dizajn mapy, skupiny nepriateľov a koncept scény
    
    <span color='green'>Rhuvaen</span>
    - implementácia WML

note: [message]
en: So this is the accursed valley — a land ours for the taking.
sk_SK: Tak toto je prekliate údolie — kraj, ktorý si vezmeme.

note: [message]
en: The inhabitants are rumored to be a strange alliance of man and beast, and our claim is not going to be unopposed. We must be prepared for the surprises of this land.
sk_SK: Údajne ho obýva zvláštna aliancia ľudí a šeliem, a náš nárok nebude ponechaný bez odporu. Musíme byť pripravení na prekvapenia tohto kraja.

note: [message]
en: Then let us discover what lies in waiting and teach them not to oppose our claim.
sk_SK: Tak poďme zistiť, čo sa tu skrýva a čaká, a naučme ich neodporovať nášmu nároku.

note: [message]: speaker=unit
en: Ugh! How can this be? Defeated by mere barbarians! My gods have forsaken me...
sk_SK: Uf! Ako sa to mohlo stať? Porazený obyčajnými barbarmi! Moji bohovia ma opustili...

note: [message]: speaker=second_unit
en: Cheers of your enemy are the last thing you hear as you slip into death...their joy fills your last moments with pure hate.
sk_SK: Radostné výkriky tvojich nepriateľov sú poslednou vecou, ktorú počuješ blížiac sa smrti... ich veselosť napĺňa tvoje posledné chvíle čistou nenávisťou.

note: [message]
en: The enemy cheers as a dark mist rises from the land, engulfing you. As ghostly wisps drain away your will, you realize that your time in this land is over.
sk_SK: Nepriateľ sa raduje, zatiaľ čo z krajiny stúpa temná hmla a pohlcuje ťa. Prízračné kúdoly ti odčerpávajú vôľu a ty si uvedomíš, že tvoj čas v tomto kraji sa skončil.

note: [slider]: id=enemey_gold_factor [slider]: id=enemy_gold_factor
en: Changes the gold worth of the enemy spawns by a certain percentage
sk_SK: Zmení cenu nových nepriateľov o určité percento

note: [lua]: final_spawn
en: The last and most powerful of these creatures are almost upon us. I feel that if we can finish them off in time, we shall be victorious.
sk_SK: Posledné a najsilnejšie príšery sú takmer pri nás. Cítim, že ak sa nám podarí ich doraziť včas, zvíťazíme.

note: [lua]: final_spawn
en: The screams and pleas for mercy are finally silenced, as you remove your blood soaked blade from the last of the rebels. There will be no more resistance from the local scum. Your reign has finally earned stability.
sk_SK: Výkriky a prosby o milosť sú konečne umlčané, keď vytiahneš svoju krvou nasiaknutú čepeľ z posledného rebela. Miestna zberba už nebude klásť ďalší odpor. Tvoja vláda konečne získala stabilitu.

note: [lua]: weather_map
en: Clear Weather
sk_SK: Jasné počasie

note: [lua]: weather_map
en: Drought
sk_SK: Sucho

note: [lua]: weather_map
en: Heavy Rains
sk_SK: Silný dážď

note: [lua]: weather_map
en: Snowfall
sk_SK: Sneženie

note: [lua]: weather_map
en: Heavy Snowfall
sk_SK: Silné sneženie

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Den_of_Onis
en: 2p — Den of Onis
sk_SK: (2) — Brloh Oni

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Den_of_Onis
en: This most unusual of caves was once known as the Chamber of Laughing Devils, and was the inner citadel of the Kah Ruuk Oni. The Kah Ruuk were a wicked and cunning race of man-eating demons, who terrorized the people of the Eastern Lands for nearly four hundred years, before vanishing from Irdya without a trace. Since that time, many factions have vied for dominion over the Den of Onis, hoping to unlock the strange and mysterious magics of its creators.
sk_SK: Táto najneobyčajnejšia z jaskýň bola kedysi známa ako Komnata Smejúcich sa diablov a bola vnútornou citadelou Kah Ruuk Oni. Kah Ruuk boli krutou a rafinovanou rasou ľudožravých démonov, ktorí terorizovali ľudí Východných zemí skoro štyristo rokov. Potom zmizli z Irdye bez stopy. Od tej doby mnohé skupiny súperili o ovládnutie Brlohu Oni v nádeji, že uvoľnia tajomnú mágiu jeho tvorcov.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_elensefar_courtyard
en: 2p — Elensefar Courtyard
sk_SK: (2) — Nádvorie Elensefaru

note: [multiplayer]: id=multiplayer_elensefar_courtyard
en: Fight through corridors and gardens, and dominate the eastern courtyard of what used to be the glorious city of Elensefar.
sk_SK: Prebojuj sa ulicami a záhradami, ovládni východné nádvorie kedysi slávneho mesta Elensefar.

note: [time]: id=underground_illum
en: Underground
sk_SK: Podzemie

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Fallenstar_Lake
en: 2p — Fallenstar Lake
sk_SK: (2) — Meteoritické jazero

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Fallenstar_Lake
en: Long ago, a great star fell from the heavens, leaving its mark on this coniferous region.
sk_SK: Kedysi dávno spadol z nebies meteor, ktorý zanechal stopu v tejto oblasti porastenej smrekovcom.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Hamlets
en: 2p — Hamlets
sk_SK: (2) — Osady

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Hamlets
en: Warfare transforms the simple farms and villages of a peaceful region into a subtly parceled battlefield. Designed by Doc Paterson.
sk_SK: Vojna premenila prosté farmy a dediny mierumilovného regiónu na rozparcelované bojové pole. Navrhol Doc Paterson.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Hellhole
en: 2p — Hellhole
sk_SK: (2) — Pekelná diera

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Hellhole
en: Once, the town of Myrilel was a tranquil village at the easternmost reaches of humankind. This changed forever upon the rise of the lich warlord Mal-Ravanal, who ripped a gate of unspeakable dark sorcery in the center of town as the first gathering point for his armies of death. Though Mal-Ravanal was defeated, Myrilel remains a place made desolate and ruined, the gate an eternal scar on the land that to this day summons forth legions of wandering undead.
sk_SK: Kedysi bolo mesto Myrilel pokojnou dedinou na východnom okraji ľudstva. Toto sa navždy zmenilo keď povstal vojvoda kostej Mal Ravanal, ktorý otvoril bránu nevysloviteľnej temnej mágie na stred mesta, aby tam zhromažďoval svoje armády smrti. Aj keď bol už Mal Ravanal porazený, Myrilel zostalo spustošeným miestom, brána je večnou jazvou v krajine a do dnešného dňa privádza légie blúdiacich nemŕtvych.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Hornshark_Island
en: 2p — Hornshark Island
sk_SK: (2) — Ostrov Hornshark

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Hornshark_Island
en: Players must forge strange alliances with the local inhabitants, in order to survive on this most unusual of islands. Designed by Doc Paterson.
sk_SK: Hráči musia vytvoriť podivné spojenectvá s domorodými obyvateľmi, aby prežil na tomto nezvyčajnom ostrove. Navrhol Doc Paterson.

note: [unit]: type=Young Ogre
en: Big Baby Bo
sk_SK: Veľké dieťa Bo

note: [unit]: type=Drake Fighter
en: Rawffus the Dim
sk_SK: Rawffus Hlúpy

note: [unit]: type=Woodsman
en: Clockwork Boy
sk_SK: Hodinár

note: [unit]: type=Orcish Leader, id=Neki the Brutal
en: Neki the Brutal
sk_SK: Brutálny Neki

note: [unit]: type=Soulless
en: Rzrrt the Dauntless
sk_SK: Rzrrt Smelý

note: [unit]: type=Skeleton
en: Sorrek, Chosen of Death
sk_SK: Sorrek, Vyvolený Smrti

note: [unit]: type=Young Ogre
en: Big Baby Dro
sk_SK: Veľké dieťa Dro

note: [unit]: type=Drake Fighter
en: Gawffus the Dim
sk_SK: Gawffus Hlúpy

note: [unit]: type=Orcish Leader
en: Neki the Brute
sk_SK: Neki Surovec

note: [unit]: type=Soulless
en: Tyxrrn the Dauntless
sk_SK: Tyxrrn Smelý

note: [unit]: type=Skeleton
en: Rukhos, Chosen of Death
sk_SK: Rukhos, Vyvolený Smrti

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Howling_Ghost_Badlands
en: 2p — Howling Ghost Badlands
sk_SK: (2) — Pustatina kvíliacich duchov

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Howling_Ghost_Badlands
en: Little remains of this once wealthy mining colony, now a haven for raiders and thieves.
sk_SK: Málo zostalo z tejto kedysi bohatej baníckej kolónie. Teraz je to prístav pre nájazdníkov a zlodejov.

en: Your aim is to survive spawning waves of units and defeat the final archenemies. Spawns are randomly generated and will be different each time Isle of Mists is played. The waves appear at somewhat regular intervals. The weather will also change randomly, affecting the layout of the map.
sk_SK: Vaším cieľom je prežiť vznikajúce vlny jednotiek a poraziť posledných úhlavných nepriateľov. Spawny sú generované náhodne a budú sa líšiť pri každom hraní Ostrova hmly. Vlny sa objavujú v trochu pravidelných intervaloch. Počasie sa tiež náhodne zmení, čo ovplyvní rozloženie mapy.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_2p_Isle_of_Mists
en: 2p — Isle of Mists (Survival)
sk_SK: (2) — Temná predpoveď (Prežitie)

note: [multiplayer]: id=multiplayer_2p_Isle_of_Mists
en: Isle of Mists is a survival scenario which can be played alone or with another player against randomly spawned AI units, catered for experienced players. Victory is achieved by surviving and defeating all enemy waves. During the course of play, the terrain will change based on random weather effects. Default map settings are required for the scenario to work properly. By Lord-Knightmare.
sk_SK: Ostrov hmiel je scenár o prežití pre jedného alebo dvoch hráčov spolupracujúcich proti náhodným počítačom privolávaným jednotkám. Víťazstvo hráči dosiahnu ak prežijú útoky všetkých nepriateľských nájazdov. Počas hrania sa terén mení podľa náhodných poveternostných podmienok.
    
    Poznámka: Pre správnu funkčnosť scény je potrebné použiť predvolené nastavenia mapy. Vytvoril Lord nočná mora z Bengálska.

note: [side]
en: teamname^Invaders
sk_SK: Nájazdníci

note: [side]
en: teamname^Defenders
sk_SK: Obrancovia

note: [label]
en: Healing Keep
sk_SK: Pevnosť zdravia

note: [message]: speaker=narrator
en: Isle of Mists — a random survival scenario
sk_SK: Ostrov hmiel — náhodná scéna o prežití

note: [message]
en: You arrive near a mystic shrine, where the apparitions of ancient armies are forever trapped and doomed to eternally cleanse the isle of all interlopers.
sk_SK: Dostávaš sa do blízkosti mystickej svätyne, kde sú navždy uväznené prízraky dávnych armád, ktoré sú odsúdené na večné čistenie ostrova od všetkých votrelcov.

note: [message]
en: Phantom armies approach on the horizon. If we defeat them all, they may be released from this timeless prison.
sk_SK: Na obzore sa blížia prízračné armády. Ak ich porazíme, všetci môžu byť prepustení z tohto nadčasového väzenia.

note: [message]
en: Let us prepare ourselves for the coming battle.
sk_SK: Pripravme sa na nadchádzajúci boj.

note: [message]: speaker=unit
en: How can this be? My gods have forsaken me...
sk_SK: Ako to môže byť? Moji bohovia ma opustili...

note: [message]: speaker=second_unit
en: As the cold grasp of death draws nearer, you feel your spirit being separated from your body. You realize that you will soon be doomed to the same fate as the phantom guardians of the shrine.
sk_SK: Ako sa blíži chladný stisk smrti, cítiš, ako sa tvoj duch oddeľuje od tela. Uvedomujete si, že vás čoskoro čaká rovnaký osud ako prízračných strážcov svätyne.

note: [message]
en: A dark mist rises from the land, draining your senses and your will away. You dimly realize that you will soon join the other ghosts as another faceless guardian of the ancient shrine.
sk_SK: Zo zeme stúpa temná hmla, ktorá vyčerpáva tvoje zmysly a vôľu. Matne si uvedomuješ, že sa čoskoro pripojíš k ostatným duchom ako ďalší strážca starobylej svätyne bez tváre.

note: [lua]: final_spawn
en: The last and most powerful of our enemies are upon us. If we can finish them off in time, we shall be victorious.
sk_SK: Posledné a najsilnejšie príšery sú takmer pri nás. Cítim, že ak sa nám podarí ich doraziť včas, zvíťazíme.

note: [lua]: final_spawn
en: As you finally defeat your last remaining foes, the dreary mists around the island seem to lift. The phantoms fade away, at last released from their eternal guardianship. You have finally cleansed the ancient shrine... for now.
sk_SK: Keď konečne porazíte posledných nepriateľov, zdá sa, že sa hmla okolo ostrova rozplynie. Prízraky sa rozplynú, konečne oslobodené od svojej večnej stráže. Konečne si vyčistil starobylú svätyňu... zatiaľ.

note: [lua]: weather_map
en: Inundation
sk_SK: Zaplavenie

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Ruined_Passage
en: 2p — Ruined Passage
sk_SK: (2) — Zničený prechod

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Ruined_Passage
en: The distant west has long been fabled as the homeland of all living things before it was ruined by a deluge of disasters. Legends tell of the ingenuity of the ancients in their final hours as they struggled to fight back violent storms of fire and ash. Only recently have secretive expeditions to this land revealed the truth of these stories — most strikingly, a channel of immense enchanted walls. Between intense volcanic islands and vast seas of molten brimstone lies land kept pristine and untouched — yet mysteriously abandoned nonetheless.
sk_SK: Vzdialený západ bol dlho preslávený ako domovina všetkých živých bytostí, než bol zničený prívalom pohrôm. Legendy rozprávajú o dômyselnosti dávnych predkov v ich posledných hodinách keď bojovali proti divokým náporom ohňa a popola. Len nedávno išli tajné výpravy do tohto kraja a objavili pravdu o týchto príbehoch — najprekvapujúcejším je kanál s obrovskými začarovanými stenami. Medzi vulkanickými ostrovmi a morami tekutej síry leží nedotknutá krajina — napriek tomu však záhadne opustená.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Ruphus_Isle
en: 2p — Ruphus Isle
sk_SK: (2) — Rúfusov Ostrov

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Ruphus_Isle
en: Players must navigate the dispersive terrain of this small but topographically dense island.
sk_SK: Hráči musia prechádzať rozbitým terénom tohoto malého ale zato spletitého ostrova.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Sablestone_Delta
en: 2p — Sablestone Delta
sk_SK: (2) — Delta Sablestone

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Sablestone_Delta
en: Two armies collide on this disjointed coastal landscape of hidden caves and jagged rivers.
sk_SK: Dve armády sa zrazili na rozdelenom pobreží plnom skrytých jaskýň a rozvetvených riek.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Silverhead_Crossing
en: 2p — Silverhead Crossing
sk_SK: (2) — Križovatka Silverhead

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Silverhead_Crossing
en: Players must traverse all manner of terrain in pursuit of victory on this multi-fronted duel map.
sk_SK: Hráči musia prejsť všemožnými terénmi, aby zvíťazili na tejto duelovej mape plnej ciest.

note: [side]
en: teamname^Shapeshifter
sk_SK: Meňavec

note: [unit]: type=Tentacle of the Deep
en: Nani the Shapeshifter
sk_SK: Meňavec Nani

note: [effect]: type=arcane
en: evil eye
sk_SK: uhrančivé oko

note: [trait]: id=remove_hp
en: statue
sk_SK: socha

note: [trait]: id=remove_hp
en: This is a sculpture made of stone.
sk_SK: Toto je kamenná socha.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Sullas_Ruins
en: 2p — Sulla’s Ruins
sk_SK: (2) — Ruiny Sully

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Sullas_Ruins
en: Flooded by the seas and battered by the winter elements, only ruins, water and ice now remain in the shadow of this once mighty empire.
sk_SK: Z niekdajšej mocnej ríše po zaplavení morom a útokoch zimných živlov zostali iba ruiny, voda a ľad.

note: [side]
en: Statue of Sulla
sk_SK: Socha Sully

note: [unit]: gender=female
en: A stone-carved likeness of Sulla the Great, also known as Sulla the Just, Sulla the Tyrant, Empress of the Sinking Tower, Lady of the Walking Glacier, Sulla the Incinerator, Sulla the Proud and Sulla the Righteous.
sk_SK: V kameni vytesaná podoba Sully Veľkej, známej aj ako Sulla Spravodlivá, Sulla Tyranka, Cárovná potápajúcej sa veže, Lady pohyblivého ľadovca, Sulla Spaľovačka, Sulla Pyšná a Sulla Pravdovravná.

note: [side]
en: Statue of Lhun-dup
sk_SK: Socha Lhun-dupa

note: [unit]
en: A stone-carved likeness of Lhun-dup, Servant of Sulla.
sk_SK: V kameni vytesaná podoba Lhun-dupa, Sullinho služobníka.

note: [side]
en: Statue of Ri-nzen
sk_SK: Socha Ri-nzena

note: [unit]
en: A stone-carved likeness of Ri-nzen, Servant of Sulla.
sk_SK: V kameni vytesaná podoba Ri-nzena, Sullinho služobníka.

note: [side]
en: Statue of Ten-zin
sk_SK: Socha Ten-zina

note: [unit]
en: A stone-carved likeness of Ten-zin, Servant of Sulla.
sk_SK: V kameni vytesaná podoba Ten-zina, Sullinho služobníka.

note: [side]
en: Statue of Lo-bsang
sk_SK: Socha Lo-bsanga

note: [unit]
en: A stone-carved likeness of Lo-bsang, Servant of Sulla.
sk_SK: V kameni vytesaná podoba Lo-bsanga, Sullinho služobníka.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Swamp_of_Dread
en: 2p — Swamp of Dread
sk_SK: (2) — Bažina hrôzy

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Swamp_of_Dread
en: North of the Great River lies the Swamp of Dread, a vast, inhospitable mire cursed by foul magic. There exist only a few routes that aren’t nearly guaranteed entrapment and death. Nonetheless, they are highly sought after as lucrative bridges between the southern flatlands and the rugged north, and intrepid explorers traverse the perilous bogs in search of profitable places to set up trading posts. The largest of these routes, Areth’s Pass, is a long-disputed and well-known crossing since the first ancient wars between elves and dwarves. Despite poor land and limited resources, its great strategic value means it is fiercely contested by all with military aims in the Great Continent’s heart.
sk_SK: Severne od Veľkej Rieky leží Bažina hrôzy, rozľahlé nehostinné bahnisko prekliate odpornou mágiou. Existuje cez ňu len zopár trás, ktoré nie sú istou pascou a smrťou. Tieto sú vyhľadávanými mostami medzi južnými nížinami a drsným severom. Nebojácni prieskumníci prechádzajú nebezpečné bariny pri hľadaní vhodných miest na založenie obchodných stanovísť. Najväčšia z týchto ciest, Aretov priesmyk, je dlhodobo sporným a známym priechodom od dávnych vojen medzi elfmi a trpaslíkmi. Napriek chudobnej krajine s obmedzenými zdrojmi, jej strategická poloha spôsobuje, že sa o ňu snažia všetky vojenské sily v srdci Veľkého kontinentu.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_The_Freelands
en: 2p — The Freelands
sk_SK: (2) — Slobodné pláne

note: [multiplayer]: id=multiplayer_The_Freelands
en: The Freelands, also known to the people of the far east as The Land of No Kings, lie in between the Wilderlands and the Kingdom of Carorath, separating a land of absolute law from a land of absolute savagery. The people of the Freelands have been battling would-be conquerors of their land for hundreds of years, repelling great beasts from their western borders, and Carorathian Imperialists from their eastern borders.
sk_SK: Slobodné pláne, taktiež známe ľudom ďalekého východu ako Krajina bez kráľov, ležia medzi Divočinou a Kráľovstvom Carorath, oddeľujúc krajinu absolútneho poriadku od krajiny absolútnej nespútanosti. Obyvatelia Slobodných plání bojovali proti chtivým dobyvateľom týchto území stovky rokov, odháňali veľké netvory od svojich západných hraníc a imperialistov z Carorathu od východných hraníc.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_The_Walls_of_Pyrennis
en: 2p — The Walls of Pyrennis
sk_SK: (2) — Múry Pyrenisu

note: [multiplayer]: id=multiplayer_The_Walls_of_Pyrennis
en: When the orcish hordes first began arriving in droves on the Great Continent, one intrepid ruler by the name of Iron-King Olgor set about first uniting the bickering orcish tribes. He sought to conquer the whole of the Continent under the rule of orcs, and commanded the construction of the immense fortress of Pyrennis as a monument to his power. But it was this very citadel that was his undoing — his vassals, unwilling to finish building without their destined conquest complete, turned on Olgor and slayed him, scattering the orcish hosts for centuries to come. The walls of Pyrennis have proved astoundingly indestructible both to time and war — that is, what scattered segments of it were actually completed.
sk_SK: Keď hordy orkov prvýkrát začali prenikať na Veľký kontinent, jeden nebojácny vládca menom Železný kráľ Olgor sa rozhodol zjednotiť hašteriace sa kmene orkov. Snažil sa podrobiť si celý Kontinent pod vládou orkov a nariadil stavbu obrovskej pevnosti Pyrennis ako dôkaz jeho moci. Avšak práve táto veža sa stala jeho skazou — jeho vazali nechceli dokončiť stavbu skôr ako ich plánované dobytie sveta, preto sa obrátili proti Olgorovi a zabili ho, čím sa orkovia znovu roztrúsili na ďalšie storočia. Múry Pyrennis sa ukázali ako neuveriteľne nezničiteľné časom aj vojnami — teda tie kúsky, ktoré vôbec boli postavené.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_thousand_stings_garrison
en: 2p — Thousand Stings Garrison
sk_SK: (2) — Pevnosť tisícich žihadiel

note: [multiplayer]: id=multiplayer_thousand_stings_garrison
en: A strange place. Designed by Doc Paterson.
sk_SK: Podivné miesto. Navrhol Doc Paterson.

note: [side]
en: Statue
sk_SK: Socha

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Tombs_of_Kesorak
en: 2p — Tombs of Kesorak
sk_SK: (2) — Hrobky Kesoraka

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Tombs_of_Kesorak
en: Hundreds of years ago, the defeated Sorcerer Kesorak was entombed here, along with a number of his followers. An unholy chill now encircles the tombs, and many believe that the voice of Kesorak can still be heard, whispering amongst the withered trees of this barren landscape. Unconcerned by their gloomy surroundings, your leaders have chosen this place to clash.
sk_SK: Pred stovkami rokov tu bol uložený do hrobu porazený čarodejník Kesorak spolu so svojimi nasledovníkmi. Hrobku teraz obklopuje skazený chlad a mnohí veria, že Kesorakov hlas je stále možné počuť v šepkaní vysušených stromov tejto pustej krajiny. Ponuré okolie však neznepokojuje vašich vodcov, ktorí si vybrali toto miesto na bojový stret.

note: [note]
en: The map contains mausoleums and campfires that shift the time of the day by one step toward night and day, respectively.
sk_SK: Mapa obsahuje mauzóleá a táboráky, ktoré posúvajú dennú dobu o jeden krok smerom k noci resp. k dňu.

note: [note]
en: The tile in the centre, which contains the casket of the titular necromancer, is always covered in pitch black fog.
sk_SK: Pole v strede, ktoré obsahuje urnu menovaného černokňažníka, je stále zahalené čiernou hmlou.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Weldyn_Channel
en: 2p — Weldyn Channel
sk_SK: (2) — Weldynský kanál

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Weldyn_Channel
en: This vital supply route has played a key role in many of Wesnoth’s greatest battles.
sk_SK: Táto dôležitá zásobovacia trasa zohrala kľúčovú úlohu v mnohých veľkých bitkách Wesnothu.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Alirok_Marsh
en: 3p — Alirok Marsh
sk_SK: (3) — Alirokský močiar

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Alirok_Marsh [multiplayer]: id=multiplayer_Island_of_the_Horatii [multiplayer]: id=multiplayer_3p_Morituri [multiplayer]: id=multiplayer_Blue_Water_Province [multiplayer]: id=multiplayer_Castle_Hopping_Isle [multiplayer]: id=multiplayer_Clash [multiplayer]: id=multiplay
en:  Recommended setting of 2 gold per village.
sk_SK:  Odporúča sa nastaviť 2 zlatky za dedinu.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Alirok_Marsh
en: Three players come head to head on this water-cut battlefield.
sk_SK: Traja hráči sa čelne zrazia na tomto vodnom bojisku.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Island_of_the_Horatii
en: 3p — Island of the Horatii
sk_SK: (3) — Horatiov ostrov

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Island_of_the_Horatii
en: Controlling the central island is often the key to victory in this 3 player free for all map.
sk_SK: Ovládnuť stredný ostrov je často kľúčom k víťazstvu na tejto mape pre 3 hráčov každý proti každému.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_3p_Morituri
en: 3p — Morituri
sk_SK: (3) — Morituri

note: [multiplayer]: id=multiplayer_3p_Morituri
en: Only one faction will emerge victorious from this tightly bordered three-player map.
sk_SK: Iba jedna strana môže zvíťaziť v tejto stiesnenej mapke pre troch hráčov.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Bath_of_Glory
en: 4p — Bath of Glory
sk_SK: (4) — Kúpele slávy

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Bath_of_Glory
en: The distant, legendary city of Malisat is famed for many great works — among its most prized being the enormous complex known as the Bath of Glory. Made to be a relaxing paradise to weary soldiers returning home, the Bath is a stunning oasis built where once was nothing but sand. In time, it has become a city unto its own, with arts and music flourishing about the wild culture centered on the baths. The complex’s vastness means flared tempers between wealthy nobles can turn into veritable battlegrounds — but even this has become a form of entertainment woven into the allure of the Bath.
sk_SK: Vzdialené legendárne mesto Malisat je známe pre svoje úžasné diela — medzi najoceňovanejšími je rozľahlý komplex známy ako Kúpele slávy. Bol vytvorený ako oddychový raj pre unavených vojakov vracajúcich sa domov. Kúpele sú oázou postavenou kde predtým nebolo nič len piesok. Časom sa okolo vytvorilo celé mesto s prekvitajúcim umením a hudbou. Rozľahlosť komplexu umožňuje rozpálenému hnevu bohatých šľachticov prerásť do ozajstného boja — a aj toto sa stalo formou zábavy votkanou do pôvabu týchto Kúpeľov.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Blue_Water_Province
en: 4p — Blue Water Province
sk_SK: (4) — Provincia Bluewater

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Blue_Water_Province
en: Historians write that Bluewater Province has been destroyed and rebuilt some twenty times. Now, as armies once again converge on the rocky streams and snowcapped mountains of this small province, its villagers hardly seem to take notice.
sk_SK: Hovorí sa, že provincia Bluewater už bola zničená a znovu vybudovaná aspoň dvadsaťkrát. Ako sa teraz znovu na kamenistých svahoch a zasnežených horách tejto malej provincie začínajú zbierať armády, dedinčania im sotva venujú pozornosť.

note: [side]
en: teamname^Team 1
sk_SK: Tím 1

note: [side]
en: teamname^Team 2
sk_SK: Tím 2

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Castle_Hopping_Isle
en: 4p — Castle Hopping Isle
sk_SK: (4) — Ostrov blízkych hradov

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Castle_Hopping_Isle
en: Hop from castle to castle while fighting over a central isle.
sk_SK: Skáč z hradu na hrad a bojuj pritom o centrálny ostrov.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Clash
en: 4p — Clash
sk_SK: (4) — Zrážka

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Clash
en: Small map for 2 vs. 2.
sk_SK: Malá mapa pre 2 proti 2.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Geothermal
en: 4p — Geothermal
sk_SK: (4) — Geotermál

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Geothermal
en: The western reaches of the Heart Mountains make a land of striking contrasts — boiling volcanic cauldrons weaving deep blue rivers between stark, snowy mountains, dotted with fields of verdant green. This land, though sometimes perilous and unstable, is nonetheless rich thanks to numerous foundries using the heat of volcanoes and hot springs to fuel their forges.
sk_SK: Západný výbežok Hlbokých hôr tvorí krajinu ostrých kontrastov — vriace vulkanické kotle pretkané hlbokými modrými riekami medzi zasneženými horami, miestami s poliami sviežej zelene. Táto krajina, aj keď niekedy nebezpečná a nestabilná, je bohatá vďaka početným zlievárňam využívajúcim teplo sopiek a horúcich prameňov na poháňanie ich vyhní.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_4p_Hamlets
en: 4p — Hamlets
sk_SK: (4) — Osady

note: [multiplayer]: id=multiplayer_4p_Hamlets
en: Warfare transforms the simple farms and villages of a peaceful region into a subtly parceled battlefield.
sk_SK: Vojna premenila prosté farmy a dediny mierového regiónu na rozparcelované bojové pole.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Isars_Cross
en: 4p — Isar’s Cross
sk_SK: (4) — Isarov kríž

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Isars_Cross
en: A very small 2 vs. 2 map. Close quarters fighting means the successful rotation of units and planning of moves is important. Teams set for players 1 &amp; 4 vs. 2 &amp; 3 (northeast vs. southwest). Designed for 75 starting gold, 20 villages.
sk_SK: Maličká mapa 2 proti 2. Blízkosť hráčov znamená, že je dôležité striedať jednotky a plánovať ťahy. Tímy sú nastavené 1 &amp; 4 proti 2 &amp; 3 (severovýchod proti juhozápadu). Odporúča sa 75 zlata na začiatok, na mape je 20 dedín.

note: [side]
en: teamname^Southwest
sk_SK: Juhozápad

note: [side]
en: teamname^Northeast
sk_SK: Severovýchod

note: [checkbox]: id=simple_background
en: Disable Background Image
sk_SK: Zakázať obrázok na pozadí

note: [checkbox]: id=simple_background Tooltip for the Isar's Cross map, makes the map look as it did in Wesnoth 1.14 and earlier
en: Show a blank area outside the map, instead of the floating island with cliffs.
sk_SK: Zobrazte prázdnu oblasť mimo mapy namiesto plávajúceho ostrova s útesmi.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_King_of_the_Hill
en: 4p — King of the Hill
sk_SK: (4) — Kráľ kopca

note: [multiplayer]: id=multiplayer_King_of_the_Hill [multiplayer]: id=multiplayer_Siege_Castles
en:  Recommended setting of 2 gold per village and 150 starting gold.
sk_SK:  Odporúča sa nastaviť 2 zlatky za dedinu a 150 zlata na začiatok.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_King_of_the_Hill
en: The King is dead. Without an heir, his quarrelsome lords now vie for the hilltop throne and all the power and wealth it commands. Are you mighty enough to take this seat of power before your rivals do? Can you hold out against their many assassins? Is your arse truly great enough to fill the throne of a king? This free for all map has 38 villages and bonus income for the leader on the center keep.
sk_SK: Kráľ je mŕtvy. Bez dediča sa jeho rozhádaní páni uchádzajú o trón na vrchole kopca a všetku moc a bohatstvo, ktoré z neho plynú. Ste dostatočne mocní, aby ste sa zmocnili tohto mocenského sídla skôr ako vaši súperi? Dokážeš sa ubrániť ich početným zabijakom? Je tvoj zadok naozaj dosť veľký na to, aby si obsadil kráľovský trón? Táto voľná mapa pre všetkých má 38 dedín a bonusový príjem pre vodcu na centrálnej pevnosti.

note: [side]
en: Southwest
sk_SK: Juhozápad

note: [side]
en: Southeast
sk_SK: Juhovýchod

note: [side]
en: Northeast
sk_SK: Severovýchod

note: [side]
en: Northwest
sk_SK: Severozápad

note: [side]
en: High Guard
sk_SK: Vysoká stráž

note: [slider]: id=bonus_income
en: Hill Bonus Income
sk_SK: Bonusový príjem z kopca

note: [slider]: id=bonus_income
en: The amount of extra gold per turn granted to the leader who occupies the hill keep.
sk_SK: Množstvo zlata navyše za ťah udelené vodcovi, ktorý obsadil hradisko.

note: [slider]: id=chest_gold
en: Treasure Chest Gold
sk_SK: Truhlica so zlatým pokladom

note: [slider]: id=chest_gold
en: The amount of gold stashed inside the treasure chest on the hill.
sk_SK: Množstvo zlata ukryté v truhlici s pokladom na kopci.

note: [objective]: condition=win
en: Defeat enemy leaders
sk_SK: Poraz nepriateľských veliteľov

note: [note]
en: The treasure chest on the hill keep can only be unlocked by a leader, for a bonus of $chest_gold gold.
sk_SK: Truhlicu s pokladom na hradisku môže odomknúť len vodca, a to za bonus $chest_gold zlata.

note: [note]
en: A side with a leader holding the hill keep gets +$bonus_income gold income each turn.
sk_SK: Strana s vodcom, ktorý drží hradisko, získava v každom ťahu +$bonus_income príjmu zlata.

note: [note]
en: Each side gets two leaders. Whenever a leader is lost then another appears on the recall list at its full cost.
sk_SK: Každá strana dostane dvoch vodcov. Vždy, keď stratíš vodcu, na privolávacom zozname sa objaví ďalší vodca za plnú cenu.

note: [floating_text]
en: <span color='gold'>+$bonus_income gold</span>
sk_SK: <span color='gold'>+$bonus_income zlata</span>

note: [floating_text]
en: <span color='gold'>+$chest_gold gold</span>
sk_SK: <span color='gold'>+$chest_gold zlata</span>

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Loris_River
en: 4p — Loris River
sk_SK: (4) — Rieka Loris

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Loris_River
en: 2 vs. 2 map centered around a river with keeps in opposite corners. Designed for players 1 &amp; 4 vs. 2 &amp; 3. There are 28 villages.
sk_SK: Mapa pre 2 proti 2 má v strede rieku a pevnosti sú v protiľahlých rohoch. Tímy 1 &amp; 4 proti 2 &amp; 3. 28 dedín.

note: [side]
en: teamname^Northwest
sk_SK: Severozápad

note: [side]
en: teamname^Southeast
sk_SK: Juhovýchod

note: [multiplayer]: id=multiplayer_4p_Morituri
en: 4p — Morituri
sk_SK: (4) — Morituri

note: [multiplayer]: id=multiplayer_4p_Morituri
en: Who will emerge from the confines of this perilous battlefield?
sk_SK: Kto vyjde živý z trosiek tohoto nebezpečného bojiska?

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Paths_of_Daggers
en: 4p — Paths of Daggers
sk_SK: (4) — Cesta dýk

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Paths_of_Daggers
en:  Recommended setting of 2 gold per village, 28 villages.
sk_SK:  Odporúča sa nastaviť 2 zlatky za dedinu, na mape je 28 dedín.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Paths_of_Daggers
en: A 2 vs. 2 map with 5 separate paths of engagement. Balanced to be played east vs. west (1 &amp; 4 vs. 2 &amp; 3), but works well with any teams or FFA.
sk_SK: Mapa pre 2 proti 2 prepojená 5 rozličnými cestami. Odporúčajú sa tímy východ proti západu (1 &amp; 4 proti 2 &amp; 3), ale možno hrať aj iné tímy alebo každý proti každému.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Ruins_of_Terra-Dwelve
en: 4p — Ruins of Terra-Dwelve
sk_SK: (4) — Ruiny Terra-Dwelve

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Ruins_of_Terra-Dwelve
en: Battle over the legendary treasures of the ancient ruins of Terra-Dwelve. Large multi-fronted 2 vs. 2 set in a vast underground complex.
sk_SK: Bitka o legendárne poklady v starodávnych ruinách Terra-Dwelve. Veľká mapa 2 proti 2 s viacerými frontovými líniami v podzemnom komplexe.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Siege_Castles
en: 4p — Siege Castles
sk_SK: (4) — Obliehanie hradov

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Siege_Castles
en: A 4 player map where 4 mighty castles face off at the convergence of two rivers. Works well as 2 vs. 2 or FFA. There are approximately 45 villages.
sk_SK: Mapa pre 4 hráčov. 4 mocné hrady stoja proti sebe pri sútoku dvoch riek. Možno hrať 2 proti 2 alebo každý proti každému. Približne 45 dedín.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_4p_Underworld
en: 4p — Underworld
sk_SK: (4) — Podsvetie

note: [multiplayer]: id=multiplayer_4p_Underworld
en: A fast-paced 2 vs. 2 map set deep below the surface.
sk_SK: Rýchla mapa pre 2 proti 2 umiestnená hlboko pod zemským povrchom.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Xanthe_Chaos
en: 4p — Xanthe Chaos
sk_SK: (4) — Xanthe Chaos

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Xanthe_Chaos
en: A 2 vs. 2 map with auxiliary keeps, and a large messy battle in the center common.
sk_SK: Mapa pre 2 proti 2 s pomocnými pevnosťami a obyčajne veľkou chaotickou bitkou v strede.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Auction-X
en: 5p — Auction-X
sk_SK: (5) — Aukcia-X

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Auction-X
en: 4 players surround a central keep, play vs. the AI survival style, or as a FFA or 4 vs. 1. The center player will need more gold in a 4 vs. 1 or FFA, and the best way to determine how much is an auction, LOWEST bid wins. It is a very small map so 75 gold is recommended for the other players.
sk_SK: 4 hráči obkolesujú centrálnu pevnosť, hrajú o prežitie proti počítaču, alebo ako každý proti každému, alebo 4 proti 1. Centrálny hráč bude potrebovať viac zlata v hre 4 proti 1 alebo každý proti každému a potom najlepší spôsob ako zistiť stav aukcie je, že NAJNIŽŠIA ponuka vyhráva. Je to veľmi malá mapa, preto sa odporúča 75 zlatiek pre ostatných hráčov.

note: [side]
en: teamname^Center
sk_SK: Stred

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Forest_of_Fear
en: 5p — Forest of Fear
sk_SK: (5) — Les strachu

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Forest_of_Fear
en: In this mixed landscape, five armies battle for supremacy.
sk_SK: Na tomto zmiešanom teréne bojuje päť frakcií o nadvládu.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_The_Wilderlands
en: 5p — The Wilderlands
sk_SK: (5) — Divočina

note: [multiplayer]: id=multiplayer_The_Wilderlands [multiplayer]: id=multiplayer_Crusaders_Field
en:  Recommended setting of 1 gold per village.
sk_SK:  Odporúča sa nastaviť 1 zlatku za dedinu.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_The_Wilderlands
en: A vast region of wild, untamed wilderness, its terrain dotted with forests, caves, rivers, and the ruins of ancient fortresses.
sk_SK: Rozľahlá nespútaná divočina, ktorej terén pretkávajú lesy, jaskyne, rieky a zrúcaniny prastarých pevností.

note: [side]
en: teamname^Team 3
sk_SK: Tím 3

note: [side]
en: teamname^Team 4
sk_SK: Tím 4

note: [side]
en: teamname^Monsters
sk_SK: Monštrá

note: [objective]: condition=win
en: Defeat all enemy leaders
sk_SK: Poraz všetkých nepriateľských veliteľov

note: [objective]: condition=win
en: Defeat all monsters
sk_SK: Poraz všetky monštrá

note: [objective]: condition=win
en: Defeat the enemy leaders
sk_SK: Poraz nepriateľských veliteľov

note: [objective]: condition=lose
en: Death of all your units
sk_SK: Smrť všetkých tvojich jednotiek

note: [note]
en: You cannot recruit units.
sk_SK: Nemôžeš verbovať jednotky.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Crusaders_Field
en: 6p — Crusaders’ Field
sk_SK: (6) — Križiacke pole

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Crusaders_Field
en: The rallying cries of battle can once again be heard on this time-worn field of war, where the ghosts of thousands of brave warriors float invisibly through the mountains, trees and rivers.
sk_SK: Na tomto území zničenom vojnou možno opäť raz počuť bojový krik, keď duchovia stoviek udatných bojovníkov neviditeľne poletujú nad horami, lesmi a riekami.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Hexcake
en: 6p — Hexcake
sk_SK: (6) — Šesťuholníkový koláč

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Hexcake
en: 2 vs. 2 or 3 vs. 3 team game.
sk_SK: Tímová hra 2 proti 2 alebo 3 proti 3.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_6p_Team_Survival
en: 6p — Team Survival
sk_SK: (6) — Prežitie tímu

note: [multiplayer]: id=multiplayer_6p_Team_Survival
en: Scenario where the objective is to survive for as long as possible.
sk_SK: Scéna, kde je úlohou prežiť čo najdlhšie.

note: [side]
en: Attacker
sk_SK: Útočník

note: [side]
en: Defender
sk_SK: Obranca

note: [objective]: condition=win
en: Survive all enemy attacks
sk_SK: Preži všetky nepriateľské útoky

note: [objective]: condition=lose
en: Death of your team leaders
sk_SK: Smrť tvojich veliteľov

note: [note]
en: Hint: Learning the enemy spawn points and types helps a lot.
sk_SK: Rada: spoznanie typov nepriateľov a ich miest privolávania môže výrazne pomôcť.

note: [label]
en: Turn 2: Loyalists
sk_SK: Kolo 2: Lojalisti

note: [label]
en: Turn 5: Knalgans
sk_SK: Kolo 5: Knalgania

note: [label]
en: Turn 8: Rebels
sk_SK: Kolo 8: Rebeli

note: [label]
en: Turn 11: Northerners
sk_SK: Kolo 11: Severania

note: [label]
en: Turn 14: Drakes
sk_SK: Kolo 14: Jašteri

note: [label]
en: Turn 17: Undead
sk_SK: Kolo 17: Nemŕtvi

note: [label]
en: Tower of Doom
sk_SK: Veža skazy

note: [message]: speaker=narrator
en: Faery
sk_SK: Víla

note: [message]: speaker=narrator
en: Congratulations for surviving the map that so many people claim is impossible!
sk_SK: Gratulujeme k prežitiu na mape, čo mnohí považujú za nemožné!

note: [message]: speaker=narrator
en: Death
sk_SK: Smrť

note: [message]: speaker=narrator
en: You have lost this game, but fear not. You can always try again. And again. And again. *Muahahaha*
sk_SK: Prehral si túto hru, ale nezúfaj. Vždy to môžeš skúsiť znovu. A znovu. A znovu. *Hahahaha*

note: [multiplayer]: id=multiplayer_The_Manzivan_Traps
en: 6p — The Manzivan Traps
sk_SK: (6) — Manzivanské pasce

note: [multiplayer]: id=multiplayer_The_Manzivan_Traps
en: A 3 vs. 3 map. The Manzivan Traps are widely known as a difficult and confusing area of terrain where it is easy to end up out of position or over extended. Teams set for players 145 vs. 236 (east vs. west). Designed for 100 starting gold, has 33 villages.
sk_SK: Mapa 3 proti 3. Manzivanské pasce sú známa zložitá a mätúca oblasť, kde je jednoduché ocitnúť sa mimo formácie alebo príliš naširoko. Nastavenie tímov: 1+4+5 proti 2+3+6 (východ proti západu). Odporúča sa 100 zlata na začiatok, má 33 dedín.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Volcano
en: 6p — Volcano
sk_SK: (6) — Sopka

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Volcano
en: A 3 vs. 3 battle to control the ashes of a kingdom long ago collapsed from a volcanic eruption. It has 36 villages.
sk_SK: Bitka 3 proti 3 o kontrolu nad popolom kráľovstva zničeného sopečným výbuchom. Má 36 dedín.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Waterloo_Sunset
en: 6p — Waterloo Sunset
sk_SK: (6) — Súmrak nad Waterloo

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Waterloo_Sunset
en: A 3 vs. 3 map. Flexible coordination of your alliance is required to avoid being outnumbered. Teams set for players 145 vs. 236 (north vs. south), but having players 146 or 136 as a team is also interesting. Designed for 150 starting gold, has 44 villages.
sk_SK: Mapa 3 proti 3. Spojenci sa musia vhodne koordinovať, aby ich presila nepremohla. Tímy 1+4+5 proti 2+3+6 (sever proti juhu), ale zaujímavé je aj 1+4+6 alebo 1+3+6. Odporúča sa 150 zlata, má 44 dedín.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_8p_Mokena_Prairie
en: 8p — Mokena Prairie
sk_SK: (8) — Mokenská préria

note: [multiplayer]: id=multiplayer_8p_Mokena_Prairie
en: Inspired from Morituri, this 8 player map creates an epic battle scene that requires two teams to coordinate on both offense and defense.
sk_SK: Táto mapa pre 8 hráčov je inšpirovaná mapou Morituri. Ponúka epickú bojovú scénu, ktorá vyžaduje koordináciu dvoch tímov pri útoku i obrane.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_8p_Morituri
en: 8p — Morituri
sk_SK: (8) — Morituri

note: [multiplayer]: id=multiplayer_8p_Morituri
en: Teamwork and tactics are key to victory in this unusual battlefield, where eight armies fight to the finish.
sk_SK: Tímová práca a taktika sú kľúčom k víťazstvu na tomto nezvyčajnom bojisku, kde proti sebe bojuje osem armád.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Merkwuerdigliebe
en: 9p — Merkwuerdigliebe
sk_SK: (9) — Merkwuerdigliebe

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Merkwuerdigliebe
en: A very small 3 vs. 3 vs. 3 map. A 60sec timer is recommended due to the large number of players. The teams are players 159 vs. 267 vs. 348 (north vs. southeast vs. southwest). There are very few villages per player, so 3 gold per villages is recommended.
sk_SK: Maličká mapa 3v3v3. Kvôli veľkému počtu hráčov sa odporúča nastaviť časový limit 60 sekúnd. Tímy sú hráči 1+5+9 proti 2+6+7 proti 3+4+8 (sever proti juhovýchodu proti juhozápadu). Na každého hráča pripadá len pár dedín, takže sa odporúčajú 3 zlatky za dedinu.

note: [scenario]: id=multiplayer_Random_Map [multiplayer]: id=multiplayer_Random_Map
en: Random map
sk_SK: Náhodná mapa

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Random_Map
en: Randomly generated map. Note: random maps are often unbalanced, but if you have time, you can regenerate them until you get a good one.
sk_SK: Náhodne vytvorená mapa. Poznámka: náhodné mapy sú často nevyvážené, ale ak máte čas, môžete ich generovať znova, až kým nedostanete dobrú mapu.

note: [scenario]: id=multiplayer_Random_Map_Desert [multiplayer]: id=multiplayer_Random_Map_Desert
en: Random map (Desert)
sk_SK: Náhodná mapa (púšť)

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Random_Map_Desert
en: A random map with sand as the primary terrain. Note: random maps are often unbalanced, but if you have time, you can regenerate them until you get a good one.
sk_SK: Náhodná mapa zameraná na piesok. Poznámka: náhodné mapy sú často nevyvážené, ale ak máte čas, môžete ich generovať znova, až kým nedostanete dobrú mapu.

note: [scenario]: id=multiplayer_Random_Map_Marsh [multiplayer]: id=multiplayer_Random_Map_Marsh
en: Random map (Marsh)
sk_SK: Náhodná mapa (močiar)

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Random_Map_Marsh
en: A random map with swamp as the primary terrain. Note: random maps are often unbalanced, but if you have time, you can regenerate them until you get a good one.
sk_SK: Náhodná mapa zameraná na močiare. Poznámka: náhodné mapy sú často nevyvážené, ale ak máte čas, môžete ich generovať znova, až kým nedostanete dobrú mapu.

note: [scenario]: id=multiplayer_Random_Map_Winter [multiplayer]: id=multiplayer_Random_Map_Winter
en: Random map (Winter)
sk_SK: Náhodná mapa (zima)

note: [multiplayer]: id=multiplayer_Random_Map_Winter
en: A random map set in the break between spring and winter, mainly with snowy terrains. Note: random maps are often unbalanced, but if you have time, you can regenerate them until you get a good one.
sk_SK: Náhodná mapa na prelome zimy a jari, s prevahou snehu. Poznámka: náhodné mapy sú často nevyvážené, ale ak máte čas, môžete ich generovať znova, až kým nedostanete dobrú mapu.

note: [multiplayer]: id=multiplayer_test_Elevation_Demo
en: 3p - Elevation Test
sk_SK: (3)- Výškový test

note: [multiplayer]: id=multiplayer_test_Elevation_Demo
en: This map is an example of how to use the new (BfW v1.17) elevated terrain graphics. Please be advised that it is not intended for playing.
sk_SK: Táto mapa je príkladom použitia novej (BfW v1.17) grafiky vyvýšeného terénu. Upozorňujeme, že nie je určená na hranie.
