Wesnoth 1.18 - en to eo translation catalogue (83 entries)

note: [campaign]: id=Two_Brothers
en: A Tale of Two Brothers
eo: Rakonto pri du fratoj

note: [campaign]: id=Two_Brothers
en: AToTB
eo: RpDF

note: [campaign]: id=Two_Brothers
en: Beginner
eo: Komencanto

note: [campaign]: id=Two_Brothers
en: Horseman
eo: Rajdisto

note: [campaign]: id=Two_Brothers
en: Challenging
eo: Defia

note: [campaign]: id=Two_Brothers
en: Grand Knight
eo: Granda kavaliro

note: [campaign]: id=Two_Brothers
en: (Novice level, 4 scenarios.)
eo: (Novula nivelo, 4 scenaroj.)

note: [about]
en: Campaign Design
eo: Desegnado de kampanjo

note: [about]
en: Prose and Story Edits
eo: Redaktoj de prozo kaj rakonto

note: [about]
en: Campaign Maintenance
eo: Prilaboro de kampanjo

note: [about]
en: Artwork and Graphics Design
eo: Arta kaj grafika desegno

note: [about]
en: Miscellaneous
eo: Diversaĵoj

note: [entry]
en: And special thanks to everyone else who I forgot to mention.
eo: Kaj specialan dankon al tiuj, kiujn ni forgesis mencii.

note: [scenario]: id=01_Rooting_Out_a_Mage
en: Rooting Out a Mage
eo: Ekstermo de mago

note: [event]
en: Alwyn
eo: Alvin

note: [event]
en: Cadell
eo: Kadel

note: [objective]: condition=win
en: Slay Mordak, the evil mage
eo: Slej Mordak, malica mago

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Arvith
eo: Morto de Arvit

note: [message]: speaker=unit
en: Argh!
eo: Arĥĥ!

note: [message]: speaker=unit
en: Worried about him, are you? E-he-he... hergh... gaargh...
eo: Maltrankvila pri li, ĉu? E-he-he... herĥ... gaarĥĥ...

note: [message]: speaker=second_unit
en: That was not so hard!
eo: Tio ne estis tre malfacila!

note: [scenario]: id=02_The_Chase
en: The Chase
eo: La persekuto

note: [side]: type=Elvish Rider, id=Nil-Galion
en: Elves
eo: Elfoj

note: [side]: type=Dark Adept, id=Muff Toras
en: Kidnappers
eo: Forrabistoj

note: [objective]: condition=win
en: Fight your way through the woods before the kidnappers escape
eo: Trabatu al vi vojon en la arbaron pli frue ol la forrabistoj eskapos

note: [objective]: condition=win
en: Catch the kidnappers
eo: Kaptu la forrabistojn

note: [objective]: condition=win
en: Kill the Dark Adept before more elves arrive
eo: Mortigu la malluman adepton antaŭ pli da elfoj alvenos

note: [message]: speaker=Nil-Galion
en: You there! Halt and explain yourself.
eo: Vi tie! Haltu kaj identigu vin!

note: [message]: speaker=second_unit
en: I see them! There they are!
eo: Mi vidas ilin! Jen ili estas!

note: [message]: speaker=Arvith
en: Come on, men, let’s catch those kidnappers!
eo: Ek, homoj, ni kaptu tiujn forrabistojn!

note: [event]
en: Sithrak
eo: Sitrak

note: [event]
en: Xaskanat
eo: Ksaskanat

note: [message]: role=Mercenary
en: He would only slow us down!
eo: Li nur malrapidigos nin!

note: [message]: speaker=Arvith
en: It is my place to decide this.
eo: Estas mi, kiu devas decidi ĉi tion.

note: [option]
en: Oh, all right then. Come along with us.
eo: Ho, konsentite do. Venu kun ni.

note: [message]: speaker=Brena
en: Thank you. My comrades and I will help you on your noble quest.
eo: Dankon. Mi kaj miaj kunbatalantoj vin helpos dum via nobla misio.

note: [option]
en: I am sorry. We have not the time to spare.
eo: Pardonu min, ni ne havas tempon, ni devas hasti.

note: [message]: speaker=Brena
en: Take this, then, for I see that you are on a quest. My comrades will help you whenever you call for them.
eo: Prenu tion ĉi do, ĉar mi vidas ke vi klopodas por nobla misio. Miaj kunbatalantoj helpos vin kiam ajn vi vokos ilin.

note: [message]: speaker=narrator
en: You receive 70 pieces of gold!
eo: Vi ricevas 70 orajn monerojn!

note: [scenario]: id=03_Guarded_Castle
en: Guarded Castle
eo: Gardata Kastelo

note: [side]: type=Dark Sorcerer, id=Rotharik
en: Rotharik
eo: Rotarik

note: [unit]: role=Guard, id=Guard_leader, type=Assassin [unit]: role=Guard, type=Bandit [unit]: role=Guard2, id=Guard2_leader, type=Rogue [unit]: role=Guard2, type=Thug [unit]: role=Guard2, type=Bandit
en: Guard
eo: Gardisto

note: [unit]: type=Orcish Grunt [unit]: type=Orcish Warrior
en: Castle Guard
eo: Kastela gardisto

note: [objective]: condition=win
en: Rescue Baran
eo: Savu Baran

note: [objective]: condition=win
en: Kill the dark sorcerer to get the cell key
eo: Mortigu la malluman sorĉiston por ekhavi la ĉelan ŝlosilon

note: [objective]: condition=win
en: Move Arvith to the cell with his brother to free him
eo: Movu Arvit al la ĉelo kun lia frato por liberigi lin

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Baran
eo: Morto de Baran

note: [message]: speaker=Guard_leader
en: Halt! Friend or foe? Give the password.
eo: Haltu! Ĉu vi estas amiko aŭ malamiko? Diru la pasvorton.

note: [message]: speaker=Arvith
en: The password is
eo: La pasvorto estas

note: [option]
en: Jarlom!
eo: Ĵarlom!

note: [message]: speaker=Guard_leader
en: Pass, friend.
eo: Eniru, amiko.

note: [message]: speaker=Guard_leader
en: Wrong! Die!
eo: Malĝuste! Mortu!

note: [message]: speaker=Guard2_leader
en: Are you our relief arriving? Does this mean we get to leave here now?
eo: Ĉu vi venis anstataŭi nin? Ĉu ni finfine rajtas foriri nun?

note: [message]: speaker=Arvith
en: Um, yes. Fine. You can go.
eo: Hm, jes. Bone. Vi rajtas iri.

note: [message]: speaker=Arvith
en: Oh, of course. I had nearly forgotten.
eo: Ho, certe. Mi preskaŭ forgesis.

note: [option]
en: Xaskanat!
eo: Ksaskanat!

note: [message]: speaker=Arvith
en: I think I should better support my men at the front to make sure we can free my brother.
eo: Mi pensas ke necesas pli bone subteni la antaŭajn batalantojn por esti certa ke ni liberigos mian fraton.

note: [message]: speaker=unit
en: Your hand or Tairach’s, death is still death... (argh)
eo: Via mano aŭ tiu de Tairaĉ, morto tamen estas morto... (arĥ)

note: [message]: speaker=Arvith
en: ‘Tairach’? Who or what is Tairach?
eo: ‘Tairaĉ’? Kiu aŭ kio estas Tairaĉ?

note: [message]: speaker=second_unit
en: There’s a key in his robes.
eo: En lia robo estas ŝlosilo.

note: [message]: speaker=Arvith
en: That may well be the key to the cell they’re holding Baran in! I will take it.
eo: Ĝi eble estas la ŝlosilo de la ĉelo, kie ili entenas Baran! Mi prenu ĝin.

note: [message]: speaker=Arvith
en: It may be important, I best take it.
eo: Ĝi eble gravas, plej bonas, ke mi prenu ĝin.

note: [message]: speaker=unit
en: This castle seems as dark as a cave!
eo: Ĉi tiu kastelo ŝajnas tiel malhela kiel kaverno!

note: [message]: speaker=unit
en: Look what I have found in here! I can count a hundred pieces of gold.
eo: Ekrigardu kion mi trovis ĉi tie! Cento da oraj moneroj.

note: [message]: speaker=unit
en: Look what I have found in here! I can count fifty pieces of gold.
eo: Ekrigardu kion mi trovis ĉi tie! Kvindeko da oraj moneroj.

note: [message]: speaker=Arvith
en: And you too, brother.
eo: Kaj ankaŭ vin, frato.

note: [message]: speaker=Arvith
en: Have you no faith in your brother, Baran?
eo: Ĉu vi havas neniun kredon je via frato, Baran?

note: [message]: speaker=Baran
en: Thank you for coming to my aid. Let us return to the village.
eo: Dankon, ke vi venis helpi min. Ni revenu al vilaĝo.

note: [unit]: id=Rotharik, type=Orcish Assassin
en: Minion of Tairach
eo: Lakeo de Tairaĉ

note: [message]: speaker=Arvith
en: Argh!!
eo: Arĥ!!

note: [scenario]: id=04_Return_to_the_Village
en: Return to the Village
eo: Reveno al la vilaĝo

note: [side]: type=Orcish Warlord, id=Tairach
en: Tairach
eo: Tairaĉ

note: [objective]: condition=win
en: Find out what is happening in the village
eo: Eltrovu kio okazis en la vilaĝo

note: [message]: speaker=Arvith
en: Men! Ready your arms!
eo: Homoj! Preparu viajn armilojn!

note: [message]: speaker=Tairach
en: You! The mage who scarred me with fire! KILL THEM!
eo: Vi! La magiisto, kiu donis al mi fajran cikatron! MORTIGU ILIN!

note: [message]: speaker=Baran
en: Let’s finish what we started, brother.
eo: Ni finu, kion ni komencis, frato.

note: [message]: speaker=Reeve Hoban
en: I am glad to see you returned.
eo: Mi ĝojas vidi vin reveninta.

note: [message]: speaker=Baran
en: I was too weak to protect these people. Oh, why did this happen to me?!
eo: Mi tro malfortis por protekti ĉi tiujn homojn. Ho, kial ĉi tio okazis al mi?!

note: [scenario]: id=05_Epilogue
en: A Tale of Two Brothers — Epilogue
eo: Rakonto pri du fratoj – Epilogo

en: Arvith
eo: Arvit

note: [message]: speaker=Arvith
en: All is lost now that I am dead...
eo: Ĉio malaperas nun, mi mortas...

note: [message]: speaker=Baran
en: It is over, I am vanquished.
eo: Estas fino, mi estas venkita.

en: Hint:
eo: Konsileto:
