Wesnoth 1.18 - en to eo translation catalogue (17 entries)

note: [campaign]: id=The_Hammer_of_Thursagan
en: The Hammer of Thursagan
eo: La martelo de Tursagano

note: [campaign]: id=The_Hammer_of_Thursagan
en: THoT
eo: MdT

note: [campaign]: id=The_Hammer_of_Thursagan
en: Easy
eo: Facila

note: [campaign]: id=The_Hammer_of_Thursagan
en: Fighter
eo: Batalisto

note: [campaign]: id=The_Hammer_of_Thursagan
en: Normal
eo: Normala

note: [campaign]: id=The_Hammer_of_Thursagan
en: Challenging
eo: Defia

note: [campaign]: id=The_Hammer_of_Thursagan
en: Lord
eo: Sinjoro

note: [campaign]: id=The_Hammer_of_Thursagan
en: (Intermediate level, 8 scenarios.)
eo: (Meza nivelo, 8 scenaroj.)

note: [about]
en: Author
eo: Verkinto

note: [about]
en: Art
eo: Arto

note: [about]
en: Campaign Maintenance
eo: Prizorgo de kampanjo

note: [scenario]: id=01_At_the_East_Gate
en: At the East Gate
eo: Ĉe la orienta pordego

note: [side] [side]: type=Dwarvish Lord, id=Hamel [side]: type=Orcish Warrior, id=Marth-Tak
en: Alliance
eo: Alianco

note: [side]: type=Orcish Warrior, id=Bashnark [side]: type=Orcish Warlord, id=Tan-Morgh [side]: type=Orcish Warlord, id=Tan-Garukh [side]: type=Orcish Warlord, id=Tan-Wagran
en: Orcs
eo: Orkoj

note: [label]
en: East Gate
eo: Orienta pordego

note: [objective]: condition=win
en: Defeat Bashnark
eo: Venku Baŝnarkon

note: [objective]: condition=lose
en: Death of Aiglondur
eo: Morto de Ajglonduro
