whois 4.6.9 - en to el translation catalogue (21 entries)

en: Version %s.
    
    Report bugs to %s.
el: Έκδοση %s.
    
    Αναφέρατε σφάλματα στο %s.

en: This TLD has no whois server, but you can access the whois database at
el: Αυτό το TLD δεν έχει εξυπηρετητή whois, ωστόσο μπορείτε να προσπελάσετε την βάση whois στο

en: This TLD has no whois server.
el: Αυτό το TLD δεν έχει εξυπηρετητή whois.

en: No whois server is known for this kind of object.
el: Κανένας εξυπηρετητής whois δεν είναι γνωστός για αυτού του είδους το αντικείμενο.

en: Unknown AS number or IP network. Please upgrade this program.
el: Άγνωστος αριθμός AS ή IP δικτύου. Παρακαλώ αναβαθμίστε αυτό το πρόγραμμα.

en: Using server %s.
el: Γίνεται χρήση του εξυπηρετητή %s.

en: 
    Querying for the IPv4 endpoint %s of a 6to4 IPv6 address.
el: 
    Άντληση πληροφοριών για το σημείο τέλους IPv4 %s μιας διεύθυνσης 6to4 IPv6.

en: Query string: "%s"
el: Αλφαριθμητικό ερώτησης: "%s"

en: 
    
    Found a referral to %s.
el: 
    
    Βρέθηκε αναφορά στο %s.

en: Cannot parse this line: %s
el: Αδύνατη η ανάλυση αυτής της γραμμής: %s

en: Warning: RIPE flags used with a traditional server.
el: Προειδοποίηση: Η σημαίες του RIPE χρησιμοποιούνται σε έναν παραδοσιακό εξυπηρετητή.

en: Catastrophic error: disclaimer text has been changed.
    Please upgrade this program.
el: Καταστροφικό σφάλμα: το κείμενο της αποποίησης ευθυνών έχει τροποποιηθεί.
    Παρακαλώ αναβαθμίστε το πρόγραμμα.

en: Host %s not found.
el: Το σύστημα %s δε βρέθηκε.

en: %s/tcp: unknown service
el: %s/tcp: άγνωστη υπηρεσία

en: Timeout.
el: Διάλειμμα.

en: Interrupted by signal %d...
el: Διακοπή από το σήμα %d...

en: Invalid number '%s'.
el: Μη αποδεκτό νούμερο '%s'.

en: Try '%s --help' for more information.
el: Προσπάθησε '%s --help' για περισσότερες πληροφορίες.

en: Illegal salt character '%c'.
el: Μη αποδεκτός χαρακτήρας salt  '%c'.

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Usage: mkpasswd [OPTIONS]... [PASSWORD [SALT]]
    Crypts the PASSWORD using crypt(3).
el: Χρήση: mkpasswd [ΕΠΙΛΟΓΕΣ]... [ΣΥΝΘΗΜΑΤΙΚΟ [SALT]]
    Κρυπτογραφεί το ΣΥΝΘΗΜΑΤΙΚΟ χρησιμοποιώντας το crypt(3).
