whois 4.5.29 - en to eu translation catalogue (18 entries)

en: Version %s.
    
    Report bugs to %s.
eu: %s bertsioa.
    
    Bug berri baten jakinarazpena: %s.

en: This TLD has no whois server, but you can access the whois database at
eu: TLD honek ez du whois zerbitzaririk, baina whois databasera sarbidea daukazu...

en: This TLD has no whois server.
eu: TLD honek ez du whois zerbitzaririk.

en: No whois server is known for this kind of object.
eu: Objetu mota horrentzako, ez da whois zerbitzaririk ezagutzen.

en: Using server %s.
eu: %s zerbitzaria erabiltzen.

en: 
    Querying for the IPv4 endpoint %s of a 6to4 IPv6 address.
eu: 
    Kontsula 6to4 IPv6 helbidean dagoen %s IPv4 endpoint-entzat.

en: Query string: "%s"
eu: Kontsulta: "%s"

en: Cannot parse this line: %s
eu: Lerro hau, %s , ezin da prozesatu.

en: Catastrophic error: disclaimer text has been changed.
    Please upgrade this program.
eu: Hondamen arriskua: erabilpen balditzen textua aldatu egin da.
    Programa eguneratu.

en: Host %s not found.
eu: %s Host-a ez da aurkitu.

en: %s/tcp: unknown service
eu: %s/tcp: zerbitzu ezezaguna

en: Timeout.
eu: Denbora muga.

en: Interrupted by signal %d...
eu: %d seinalearengatik etena...

en: Invalid number '%s'.
eu: '%s' zenbakia ez da baliozkoa.

en: Try '%s --help' for more information.
eu: %s --help informazio gehiagorako.

en: Illegal salt character '%c'.
eu: '%c' karakterea, hazian, ilegala da.

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Usage: mkpasswd [OPTIONS]... [PASSWORD [SALT]]
    Crypts the PASSWORD using crypt(3).
eu: Erabilpena: mkpasswd [AUKERAK]... [PASAHITZA [HAZIA]]
    PASAHITZA crypt(3) erabiliz enkriptatu.
