Widelands - en to sl translation catalogue (28 entries)

en: Nobody
sl: Nihče

en: Seafaring
sl: Pomorstvo

en: Atoll
sl: Atoli

en: Checkmate
sl: Šahmat

en: Comet Island
sl: Otok kometa

en: Crater
sl: Krater

en: Finnish Lakes
sl: Finska jezera

en: Four Castles
sl: Štirje gradovi

en: Four Mountains
sl: Štiri gore

en: Glacier Lake
sl: Ledeniško jezero

en: Golden Peninsula
sl: Zlati polotok

en: Islands at War
sl: Otoki v vojni

en: Lake of Tranquility
sl: Jezero miru

en: Last Bastion
sl: Poslednji branik

en: Mystical Maze
sl: Mistični labirint

en: Rendez-Vous
sl: Srečanje

en: Riverlands
sl: Porečje

en: The Green Plateau
sl: Zelena planota

en: Swamp Island
sl: Močvirnati otok

en: The Big Lake
sl: Veliko jezero

en: The Far North
sl: Daleč na severu

en: The Long Way
sl: Dolga pot

en: The Oasis Triangle
sl: Trikotnik oaz

en: The Pass Through the Mountains
sl: Prehod med gorami

en: The Thaw
sl: Otoplitev

en: Three Warriors
sl: Trije bojevniki

en: Two Frontiers
sl: Dve meji

en: Wisent Valley
sl: Dolina bizonov
