Widelands - en to eu translation catalogue (32 entries)

en: Not yet implemented
eu: Garatu gabe oraindik

en: Sorry, this map is not yet implemented.
eu: Barkatu, mapa hau garatu gabe dago oraindik.

en: Checkmate
eu: Xake-mate

en: Whether just one of nature’s strangest features or the creation of a mad (and game-hungry) god, this weird battleground awaits two opponents for another confrontation.
eu: Naturaren leku arraroena izan edo Jainko zoro (eta jokalari) baten sorkuntza, gudaleku berezi hau bi etsairen esperoan dago beste borroka latz batetarako.

en: Comet Island
eu: Kometaren Irla

en: A few miles in front of Gerion Coast lies a small unnamed island. Until now, you have not seen any reason to sail there, but yesterday a big fireball came from the sky and touched down in its center. Is this a sign of the Gods? You believe it is and you hope that your tribe will find the treasure of this island before other tribes will follow.
eu: Gerion-en kostatik itsas milia gutxira izenik gabeko irla bat dago. Orainarte ez da inolako arrazoirik izan bertaratzeko, baina atzo su bola ikaragarri bat zerutik erori zen eta irlaren erdian egin zuen talka. Jainkoen seinalea ote da? Zuk horrela dela uste duzu eta espero duzu zure tribuak irlako altxorra topatuko duela, beste tribuek topatu aurretik.

en: Crater
eu: Krater

en: Firegames
eu: Su jokoak

en: Is this a test by the Gods or an evil plan by someone else, that you and your tribe woke up on this island among fire and lava? Until now it seems as if you are alone, but no-one knows what might happen if you met an opposing tribe?
eu: Jainkoen proba bat edo norbaiten plan maltzurra da hau, Labak eta suak inguraturik esnatzea irla honetan? Orainarte bakarrik zaudela ematen du, baina zer gertatuko litzateke tribu etsai bat topatu ezkero?

en: Four Castles
eu: Lau Gazteluak

en: Four Mountains
eu: Lau Mendiak

en: Glacier Lake
eu: Laku Izoztua

en: Golden Peninsula
eu: Urrezko Penintsula

en: Lake of Tranquility
eu: Lasaitasunaren Lakua

en: Last Bastion
eu: Azken Gotorlekua

en: Mystical Maze
eu: Labirinto Mistikoa

en: Rendez-Vous
eu: Topalekua

en: Riverlands
eu: Padurak

en: A mystical land, full of different landscapes, which are all crossed by a handful of big rivers.
eu: Lurralde mistiko bat, paisaia ezberdinez betea, guztiak ibai handiez gurutzatuak daudenak.

en: The Green Plateau
eu: Goi Lautada Berdea

en: You are standing on an island, crowned by mighty mountains which keep a wonderful and mighty treasure in their middle – The Green Plateau, which is hard to conquer but easy to lose. So, if you want it, be aware of the other clans.
eu: Uharte batean zaude, mendi izugarriez betea eta altxor zoragarri eta bere bihotzean magiko bat gordetzen duena - Goi Lautada Berdea, eskuratzen zaila baina galtzen erraza dena. Horrela, eskuratu nahi baduzu kontuz ibili beste tribuekin.

en: Swamp Island
eu: Aintziraren Uhartea

en: This island once appeared out of the deepest depths of the sea. In those days, fire rose out of the salty seawater and brought ash, stones and soil to light. And the fire came nearer and nearer to the sun, while the mountain grew and grew. Until one day, when the whole fire mountain exploded. Nowadays only this ring is left from that mighty fire mountain. Do you think that it is big enough for more than one tribe?
eu: Aspaldian irla hau itsasoaren barrenetik irten zen. Egun haietan, sua itsasoko ur gazietatik irten zen eta errautsak, harriak eta lurra ekarri zituen argitasunera. Eta sua eguzkitik gero eta gertuago zegoen, mendia handituz zihoan heinean. Egun batean sumendiak eztanda egin zuen arte. Gaur egun sumendi horretatik bakarrik eraztun honek dirau. Uste duzu tribu bat baino gehiagorentzako nahikoa handia izango dela?

en: The Far North
eu: Iparralde Urruna

en: Another strange test by the Gods. To reach the other side, there seems to be no other way but to occupy the land of your enemies.
eu: Jainkoen beste proba arraro bat. Beste ertzera helteko, ematen du ez dagoela beste biderik zure etsaien lurrak okupatzea baino.

en: The Oasis Triangle
eu: Oasien Triangelua

en: The Thaw
eu: Urtzaldia

en: Three Warriors
eu: Hiru Gerlariak

en: Together We’re Strong
eu: Batera indartsuak gara

en: Two Frontiers
eu: Bi Mugak

en: A multiplayer battle map on a small circle-shaped island.
eu: Mapa multijokalari bat zirkulu itxurako irla txiki batean.

en: Wisent Valley
eu: Bisonteen Bailara
