Widelands - en to he translation catalogue (14 entries)

en: This Land is Our Land
he: האדמה הזאת היא אדמה שלנו

en: The Strands of Malac’ Mor
he: חוף האגם מלק'מור

en: Atoll
he: אי טבעת

en: Checkmate
he: שחמט

en: Comet Island
he: אי השביט

en: Crater
he: מכתש

en: Finnish Lakes
he: אגמים פינית

en: Four Castles
he: ארבע טירות

en: Four Mountains
he: ארבעה הרים

en: Lake of Tranquility
he: אגם של נחת

en: Last Bastion
he: חומת מגן אחרון

en: There are two big questions in the air: Who created this unbelievably big maze, and what can be found inside?
he: יש שתי שאלות גדולות בקרבה : מי יצר את המבוך הגדול הזה שלא רגיל ומה יכולים למצוא בתוך ?

en: Three Warriors
he: שלוש לוחמים

en: Two Frontiers
he: שני גבולות
