Widelands - en to br translation catalogue (44 entries)

en: Ensure the supply of building wares
br: Asurit pourvezioù marc'hadourezhioù ar sevel-tiez

en: Supply Building Wares
br: Pourchas Pourvezioù Sevel-Tiez

en: Supply basic building material for your economy:
br: Pourvezit danvezioù sevel diazez evit hoc'h armerzh:

en: Build a quarry
br: Savit ur Vengleuz

en: Build two woodcutter’s houses
br: Savit daou di koadour

en: Build two forester’s houses
br: Savit daou di foricherien

en: Build a sawmill
br: Savit un heskennerezh

en: Expand your territory and explore
br: Aztennit ho tomani hag ergerzhit

en: Expand and Explore
br: Aztenn hag Ergerzhout

en: The island is huge and as long as we are not sure that we are alone here, we cannot relax. Explore and conquer it, this is the only way to protect us from threats on the island and from Atlantis.
br: Bras ha ledan eo an enezenn-mañ ken ma n'emaomp ket sur da vezañ ar re nemetañ warni, ne c'hellomp ket dibrezañ. Ergerzhit hag aloubit anezhi, an doare nemetañ ez eo da wareziñ ac'hanomp eus kement gourdrouz an enezenn hag Atlantid.

en: Build military sites to expand your territory
br: Savit lec'hioù milourel da aztenn ho tomani

en: Establish a solid food production
br: Diazezit ur produadur-kreñv a voued

en: Food Production
br: Produadur Boued

en: Build a farm and a blackroot farm
br: Savit un atant hag un atant wriziennzu

en: Build a mill to make cornmeal and blackroot flour
br: Savit ur milin d'ober bleud maiz ha bleud gwrizienn-zu

en: Build a well
br: Savit ur puñs

en: Build a bakery to bake bread from cornmeal, blackroot flour and water
br: Savit un ti-bara da fardañ bara diouzh bleud maiz, bleud gwrizienn-zu ha dour

en: Build a hunter’s house to get raw meat
br: Savit un ti chaseour da gaout kig kriz

en: Build a fisher’s house close to water to get raw fish
br: Savit un ti pesketaer e-kichen an dour da gaout pesked kriz

en: Build two smokeries to smoke raw meat and fish
br: Savit div vogederezhioù da vogediñ kig ha pesked kriz

en: Build a spider farm and a weaving mill
br: Savit un atant kevnid hag ur wiaderezh

en: Spidercloth Production
br: Ar produiñ gwiad kevnid

en: Build a weaving mill
br: Savit ur wiaderezh

en: Build a spider farm
br: Savit un atant kevnid

en: Build a gold spinning mill
br: Savit ur milin nezañ aour

en: Build a smelting works
br: Savit un deuzerezh

en: Build an armor smithy and a weapon smithy
br: Savit ur c'hovel houarnwiskoù hag ur c'hovel armoù

en: Build a toolsmithy
br: Savit ur c'hovel ostilhoù

en: Build a barracks
br: Savit ur c'hazarn

en: Recruiting new soldiers
br: Tutait soudarded nevez

en: Build training sites for soldiers
br: Savit lec'hioù gourdonañ evit ar soudarded

en: Build a warehouse and a horse farm
br: Savit un etrepaouez hag un atant kezeg

en: Warehouse and Horse Farm
br: An etrepaouez hag an atant kezeg

en: Build a warehouse
br: Savit un etrepaouez

en: Build a horse farm
br: Savit un atant kezeg

en: Build 3 ships to escape from the island
br: Savit 3 lestr evit mont tec'hout kuit eus an enezenn

en: Escape From the Island
br: Tec'hout kuit eus an enezenn

en: Build a shipyard close to the lake to start building ships
br: Savit ur chanter-bigi e-kichen al lenn da gomañs sevel listri

en: Jundlina Agrees
br: A-du eo Jundlina

en: Another Building
br: Ur savadur all

en: One More Building
br: Ur savadur ouzhpenn

en: Congratulations
br: Gourc'hemennoù

[ctx: message_short_title]
note: TRANSLATORS: Short message title. Translate as "Lost!" if you don't have enough space.
en: Building lost!
br: Savadur kollet!

en: We lost a building to the ocean!
br: Kollet ez eus bet ur savadur gant ar mor!
