Widelands - en to uk translation catalogue (5 entries)

en: Build a smelting works
uk: Побудувати плавильний завод

en: Jundlina Writes a Letter
uk: Жундліна пише листа

en: Congratulations
uk: Поздоровляю

en: You have completed this mission. You may continue playing if you wish, otherwise move on to the next mission.
uk: Ви впорались із завданням. Тепер, якщо бажаєте, можете просто пограти, або ж переходьте до наступного завдання.

[ctx: message_short_title]
note: TRANSLATORS: Short message title. Translate as "Lost!" if you don't have enough space.
en: Building lost!
uk: Втрачена будівля!
