Widelands - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Ensure the supply of building wares
tr: İnşa mallarının tedariğini sağla

en: Supply Building Wares
tr: İnşa Mallarını Tedarik Et

en: Supply basic building material for your economy:
tr: Ekonomin için temel inşa malzemelerini tedarik et:

en: Build a quarry
tr: Bir adet taş ocağı inşa et

en: Build two woodcutter’s houses
tr: İki oduncunun evlerini inşa et

en: Build two forester’s houses
tr: İki ormancının evlerini inşa et

en: Build a sawmill
tr: Bir adet bıçkıevi inşa et

en: Expand your territory and explore
tr: Toprağını genişlet ve keşfet

en: Expand and Explore
tr: Genişle ve Keşfet

en: The island is huge and as long as we are not sure that we are alone here, we cannot relax. Explore and conquer it, this is the only way to protect us from threats on the island and from Atlantis.
tr: Ada devasa, burada yanliz oldugumuzdan emin olana kadar rahat edemeyiz. Adayi tetkik et ve fethet, ancak bu yolla adadaki tehditlerden ve Atlantis'ten korunabiliriz.

en: Establish a solid food production
tr: Esaslı bir gıda üretimi sağla

en: Food Production
tr: Gıda Üretimi

en: Congratulations
tr: Tebrikler
