Widelands svnVERSION - en to br translation catalogue (13 entries)

en: Explore the surroundings
br: Ergerzhit an trowardroioù

en: Explore Your Surroundings
br: Ergerzhit ho trowardroioù

en: Expand your territory
br: Astennit ho tomani

en: Expand Territory
br: Astenn e zomani

en: Defeat Maletus
br: Pilit Maletus

en: Defeat Kalitath
br: Pilit Kalitath

en: Defeated!
br: Pilet!

en: Empire Defeated
br: Pilet eo bet an Impalaerezh

en: Congratulations
br: Gourc'hemennoù

en: Kalitath Defeated
br: Pilet eo bet Kalitath

[ctx: atlanteans_building]
note: TRANSLATORS: This is a building name used in lists of buildings
en: Scout’s House
br: Ti ar sklêrijenner

[ctx: atlanteans_worker]
note: TRANSLATORS: This is a worker name used in lists of workers
en: Trader
br: Marc'hadour

[ctx: ware]
note: TRANSLATORS: This is a ware name used in lists of wares
en: Gold Coin
br: Pezh aour
