Widelands - en to br translation catalogue (34 entries)

en: Build two ranger’s huts
br: Savit div vodenn ranjer

en: Expand north-east and build a quarry
br: Astennit war-zu ar Viz ha savit ur vengleuz

en: Start building mines on the mountain
br: Kregiñ gant sevel mengleuzioù war ar menez

en: Build coal and iron mines
br: Sevel mengleuzioù glaou ha houarn

en: Build a coal mine and an iron mine.
br: Savit ur mengleuz glaou hag ur mengleuz houarn.

en: some coal
br: un nebeud glaou

en: a lot of coal
br: ur bern glaou

en: some iron
br: un nebeud houarn

en: a lot of iron
br: ur bern dir

en: some gold
br: un nebeud aour

en: a lot of gold
br: ur bern aour

en: some granite
br: un nebeud maen-greun

en: a lot of granite
br: ur bern maen-greun

en: water
br: dour

en: nothing was found here
br: netra zo bet kavet amañ

en: Provide your miners with food
br: Pourvezit boued d'ho mengleuzierien

en: Build a hunter’s hut, a gamekeeper’s hut and a tavern
br: Savit ul lochenn chaseour, ul lochenn ward-jiboez hag un davarn

en: In order to work, your miners need food.
br: Ho mengleuzierien o deus ezhomm boued evit labourat.

en: Bake bread
br: Fardañ bara

en: Build a well, a farm and a bakery
br: Savit ur puñs, un atant hag an ti-bara

en: Build a smelting works
br: Savit un deuzerezh

en: Enhance buildings and build a micro brewery
br: Araokaat savadurioù ha sevel ur vikrobreserezh

en: Enhance a mine and the tavern, and build a micro brewery.
br: Araokaat ur vengleuz hag an davarn, ha sevel ur vikrobreserezh.

en: Enhance the coal mine or the iron mine to a deep mine, and enhance the tavern to an inn.
br: Araokaat ar vengleuz glaou pe ar vengleuz houarn d'ur vengleuz don, hag araokaat an davarn d'un ostaleri.

en: Also build a micro brewery.
br: Savit ivez ur vikrobreserezh

en: Build a wood hardener
br: Savit ur c'haletaer koad

en: Build a lime kiln and coal economy
br: Savit un armerzh a raz hag a c'hlaou

en: Build a reed yard
br: Savit ur porzh korz

en: Build a cattle farm
br: Savit un atant saout

en: Oxen are bred in cattle farms out of wheat and water.
br: Desavet e vez ejen e-barzh atantoù chatal diouzh gwinizh ha dour.

en: A Beautiful Morning
br: Ur beurevezh brav

en: We Need Oxen!
br: Ezhomm hon eus eus ejened!

en: Victory
br: Trec'h

en: Another Cold Day
br: Un devezh yen ouzhpenn
