Widelands - en to eo translation catalogue (7 entries)

en: Build a quarry
eo: Konstruu ŝtonminejon

en: Build a wood hardener
eo: Konstruu lignodurigejon.

en: Build a cattle farm
eo: Konstruu bovbienon

en: Another Cold Day
eo: Alia Malvarma Tago

en: Your Loyal Companion
eo: Via Lojala Kunulo

en: The Advisor
eo: La Konsilanto

en: Victory
eo: Venko
