Widelands - en to br translation catalogue (13 entries)

en: Build a blockhouse
br: Savit ur vertim

en: Blockhouse
br: Bertim

en: Build a lumberjack’s house
br: Savit un ti bucher

en: Lumberjack’s House
br: Ti ar bucher

en: Build 2 lumberjack’s houses and a sawmill
br: Savit 2 di bucher hag un heskenndi

en: Two Lumberjack’s Houses and a Sawmill
br: Daou di bucher hag an heskenndi

en: Build a forester’s house
br: Sevel un ti foricher

en: Forester’s House
br: Ti ar foricher

en: Build a quarry
br: Savit ur vengleuz

en: Quarry
br: Mengleuz

en: A Dark Night
br: En noz teñval

en: Young Amalea
br: Amalea yaouank

en: Victory
br: Trec'h
