Widelands - en to nb translation catalogue (42 entries)

en: Build a lumberjack’s house
nb: Bygg et tømmerhuggers hus

en: Lumberjack’s House
nb: Tømmerhuggers hus

en: Build a lumberjack’s house at the red house symbol, south of your provisional headquarters.
nb: Bygg et tømmerhuggers ved det røde hus-symbolet, sør for hovedkvarteret ditt.

en: Build 2 lumberjack’s houses and a sawmill
nb: Bygg to tømmerhuggers hus og et sagbruk

en: Two Lumberjack’s Houses and a Sawmill
nb: To tømmerhuggers hus og et sagbruk

en: Build two more lumberjack’s houses and a sawmill as soon as there is enough space for them.
nb: Bygg to tømmerhuggers hus til og et sagbruk så snart det er nok plass til dem.

en: Build a forester’s house
nb: Bygg en skogforvalters hus

en: Forester’s House
nb: Skogforvalters hus

en: Build a forester’s house to preserve the wood resources of this island.
nb: Bygg en skogforvalters hus for å bevare skogene på denne øya.

en: Build a quarry
nb: Bygg et steinbrudd

en: Quarry
nb: Steinbrudd

en: These might be used for future buildings.
nb: Disse kan brukes til fremtidige bygninger.

en: A Dark Night
nb: En mørk natt

en: Diary of Lutius
nb: Dagbok for Lutius

en: The Rough Sea
nb: Storm til havs

note: TRANSLATORS: Lutius - Diary
en: Our ship is badly damaged and is taking in more and more water. We can thank the Gods if we survive this black night with our lives.
nb: Skipet vårt er hardt skadet og tar inn mer og mer vann. Hvis vi overlever denne svarteste natt av livet vårt, skylder vi gudene en stor takk.

note: TRANSLATORS: Lutius - Diary
en: Finally, the Gods were with us!
nb: Endelig, gudene var med oss!

note: TRANSLATORS: Lutius - Diary
en: We landed on an unknown coast and found peaceful rest under the palm trees growing at the shore. But that is about as good as it gets. The truth is: when I woke up this morning, I saw nothing but sand around us.
nb: Vi gikk i land på en ukjent kyst og fant fredfylt hvile under palmetrærne som vokser langs stranden. Men det er det eneste lyspunktet. Sannheten er at når jeg våknet i dag morges, så jeg kun sand rundt oss.

note: TRANSLATORS: Lutius - Diary
en: It really seems as if we have landed under the only palm trees existing in this far-away sandy desert. I fear we won’t find the help we need to get our ship repaired in good time.
nb: Det ser ut til at vi har gått i land under de eneste palmetrærne i denne ellers langstrakte ørkenen. Jeg frykter vi ikke vil finne hjelpen vi trenger eller få reparert skipet i tide.

en: A Foreboding
nb: Et forvarsel

en: Saledus looks around nervously…
nb: Saledus ser nervøst rundt seg...

note: TRANSLATORS: Saledus
en: Sire, I fear we are not safe in this foreign land. Who knows what terrible creatures live beyond this forest, in that mighty desert? What if these creatures enter the woods and await the time to attack us?
nb: Deres nåde, jeg frykter vi ikke er trygge i dette fremmede landet. Hvem vet hvilke forferdelige skapninger som skjuler seg på andre siden av skogen, i den store ørkenen? Hva hvis disse skapningene skjuler seg i skogen og venter på det rette tidspunktet til å angripe oss?

note: TRANSLATORS: Saledus
en: Well, perhaps my fear is misguided, but it can’t be wrong to keep watch in the forests – so that we can be sure to see any potential enemies before they can see us.
nb: Vel, det kan hende frykten min er ubegrunnet, men det kan ikke være feil å ha vakter i skogen – slik at vi kan være sikre på at vi får øye på mulige fiender før de kan se oss.

en: Safe For Now
nb: Trygg inntil videre

en: Saledus speaks with a sigh of relief…
nb: Saledus snakker med et sukk av lettelse...

note: TRANSLATORS: Saledus
en: This is a good step forward. Now we can feel a bit safer and can look forward to repairing our ship.
nb: Dette er et godt skritt fremover. Nå kan vi føle oss litt tryggere og se frem til skipet er reparert.

en: Young Amalea
nb: Unge Amalea

en: Amalea smiles…
nb: Amalea smiler...

en: Amalea recommends…
nb: Amalea anbefaler...

en: Amalea comes in…
nb: Amalea kommer inn...

en: Thinking About the Future
nb: Tenker på fremtiden

en: Saledus notes…
nb: Saledus noterer...

note: TRANSLATORS: Saledus
en: The repair of our ship will take a few weeks, anyway, and the resources we harvest now might be the base of strong and big buildings in another land.
nb: Reparasjonene av skipet vil uansett ta et par uker til, og ressursene vi samler nå kan gi oss grunnlaget for å bygge større og mer solide bygninger et annet sted.

en: A Step Forward
nb: Et skritt fremover

note: TRANSLATORS: Saledus
en: Now we truly can look forward to settling down on another island.
nb: Nå kan vi virkelig se frem til å slå oss ned på en annen øy.

en: Mission Complete
nb: Oppdrag fullført

note: TRANSLATORS: Lutius - Diary
en: Today I got the message that our ship is completely repaired. At the moment, my people are loading everything onto our newly repaired ship, hoping it will serve us better than last time.
nb: Idag fikk jeg beskjeden om at skipet vårt er fullstendig reparert. Akkurat nå, laster vi alt vi har inn på den nylig reparerte skipet, i håp om at det vil gå bedre enn sist gang.

note: TRANSLATORS: Lutius - Diary
en: I still wonder if we will ever see Fremil again.
nb: Jeg lurer fortsatt på om vi noen gang vil se Fremil igjen.

en: Victory
nb: Seier

en: You have completed this mission. You may continue playing if you wish, otherwise move on to the next mission.
nb: Du har fullført dette oppdraget. Du kan fortsette å spille hvis du vil, eller gå videre til neste oppdrag.

en: Safe Peninsula
nb: Trygg halvøy

en: Saledus speaks:
nb: Saledus sier:
