Widelands svnVERSION - en to el translation catalogue (13 entries)

en: Build your first outpost
el: Φτιάξτε το πρώτο σας φυλάκιο

en: First Outpost
el: Πρώτο Φυλάκιο

en: Build an outpost at the yellow house symbol to the east of your provisional headquarters.
el: Φτιάξτε ένα φυλάκιο στο σύμβολο του κίτρινου σπιτιού ανατολικά του προσωρινού αρχηγείου σας.

en: Build a quarry
el: Φτιάξτε ένα λατομείο

en: Quarry
el: Λατομείο

en: Build a lumberjack’s house, a sawmill and a stonemason’s house
el: Φτιάξτε ένα σπίτι λιθοξόου, ένα σπίτι υλοτόμου και ένα πριονιστήριο

en: Lumberjack, Sawmill and Stonemason
el: Λιθοξόος, Υλοτόμος και Πριονιστήριο

en: Build a lumberjack’s house, a sawmill and a stonemason’s house as soon as there is enough space for them. This will complete the basic building material supply chain.
el: Φτιάξτε ένα σπίτι λιθοξόου, ένα σπίτι υλοτόμου και ένα πριονιστήριο, αμέσως μόλις υπάρξει αρκετός χώρος για αυτά. Αυτό θα ολοκληρώσει την αλυσίδα εφοδιασμού βασικών οικοδομικών υλικών.

en: Ship Industry
el: Βιομηχανία Πλοίων

en: Wheat Production
el: Παραγωγή Σιταριού

en: Defeat the Barbarians
el: Καταβάλετε τους Βάρβαρους!

en: Defeat the Enemy
el: Καταβάλετε τον εχθρό

note: TRANSLATORS: Amalea
en: I found out that the construction of the lumberjack’s house and the sawmill is complete, so we can begin to harvest logs and make planks out of them.
el: Διαπίστωσα ότι η κατασκευή του πριονιστηρίου και του σπιτιού του υλοτόμου ολοκληρώθηκαν, ώστε μπορούμε να αρχίσουμε το μάζεμα κορμών και την κατασκευή σανίδων εξ αυτών.
