Widelands svnVERSION - en to el translation catalogue (31 entries)

en: Dismantle the unproductive buildings
el: Αποσυναρμολογήστε τα μη παραγωγικά κτίρια

en: Dismantle Buildings
el: Αποσυναρμολόγηση Κτιρίων

en: Build at least 3 lumberjack’s houses and 2 quarries
el: Φτιάξτε τουλάχιστον 3 σπίτια υλοτόμων και 2 λατομεία

en: Quarries and Lumberjacks
el: Λατομεία και Υλοτόμοι

en: Build Two New Forester’s Houses
el: Φτιάξτε δύο νέα σπίτια δασοκόμων

en: Hero Training
el: Εκπαίδευση Ήρωα

en: Produce at least 10 tools
el: Παράγετε τουλάχιστον 10 εργαλεία

en: Defeat the Barbarians
el: Καταβάλετε τους Βάρβαρους!

en: Defeat the Enemy
el: Καταβάλετε τον εχθρό

en: The Battle is Won
el: Η μάχη κερδήθηκε

note: TRANSLATORS: Amalea
en: One of our lumberjacks told me that the reproduction of our forests is far behind his experience and expectations. So, I took a close look at our foresters’ performance.
el: Ένας από τους υλοτόμους μας μου είπε ότι η αναπαραγωγή των δασών μας είναι πολύ πίσω από την εμπειρία και τις προσδοκίες του. Έτσι, έριξα μια κοντινή ματιά στην επίδοση των δασοκόμων μας.

[ctx: empire_building]
en: Brewery
el: Ζυθοποιείο

[ctx: empire_building]
en: Farm
el: Αγρόκτημα

[ctx: empire_building]
en: The farmer working at this farm has no cleared soil to plant his seeds.
el: Ο γεωργός αυτού του αγροκτήματος δεν έχει άδειο έδαφος για φύτεμα των σπόρων του.

[ctx: empire_building]
en: Forester’s House
el: Σπίτι Δασοκόμου

[ctx: empire_building]
en: Lumberjack’s House
el: Σπίτι Υλοτόμου

[ctx: empire_building]
en: The lumberjack working at this lumberjack’s house can’t find any trees in his work area. You should consider dismantling or destroying the building or building a forester’s house.
el: Αδυναμία εύρεσης δέντρων στην περιοχή εργασίας του από τον υλοτόμο αυτού του σπιτιού. Εξετάστε την αποσυναρμολόγηση ή καταστροφή αυτού του κτιρίου, ή την κατασκευή ενός σπιτιού δασοκόμου.

[ctx: empire_building]
en: Mill
el: Μύλος

[ctx: empire_building]
en: Training Camp
el: Στρατόπεδο Εκπαίδευσης

[ctx: empire_building]
en: upgrading soldier attack from level 0 to level 1
el: Η αναβάθμιση της επίθεσης του στρατιώτη από το επίπεδο 0 στο επίπεδο 1

[ctx: empire_building]
en: upgrading soldier attack from level 1 to level 2
el: Η αναβάθμιση της επίθεσης του στρατιώτη από το επίπεδο 1 στο επίπεδο 2

[ctx: empire_building]
en: upgrading soldier attack from level 2 to level 3
el: Η αναβάθμιση της επίθεσης του στρατιώτη από το επίπεδο 2 στο επίπεδο 3

[ctx: empire_building]
en: upgrading soldier attack from level 3 to level 4
el: Η αναβάθμιση της επίθεσης του στρατιώτη από το επίπεδο 3 στο επίπεδο 4

[ctx: empire_building]
en: upgrading soldier health from level 0 to level 1
el: Η αναβάθμιση της υγείας του στρατιώτη από το επίπεδο 0 στο επίπεδο 1

[ctx: empire_building]
en: upgrading soldier health from level 1 to level 2
el: Η αναβάθμιση της υγείας του στρατιώτη από το επίπεδο 1 στο επίπεδο 2

[ctx: empire_building]
en: upgrading soldier health from level 2 to level 3
el: Η αναβάθμιση της υγείας του στρατιώτη από το επίπεδο 2 στο επίπεδο 3

[ctx: empire_building]
en: upgrading soldier health from level 3 to level 4
el: Η αναβάθμιση της υγείας του στρατιώτη από το επίπεδο 3 στο επίπεδο 4

[ctx: empire_building]
note: TRANSLATORS: Empire training site tooltip when it has no soldiers assigned
en: No soldier to train!
el: Δεν υπάρχουν στρατιώτες για εκπαίδευση!

[ctx: empire_building]
note: TRANSLATORS: Empire training site tooltip when none of the present soldiers match the current training program
en: No soldier found for this training level!
el: Δεν βρέθηκε στρατιώτης για αυτό το επίπεδο εκπαίδευσης!

[ctx: empire_building]
en: Well
el: Πηγάδι

[ctx: empire_building]
en: The carrier working at this well can’t find any water in his well.
el: Αδυναμία εύρεσης νερού στο πηγάδι από τον μεταφορέα αυτού του πηγαδιού.
