Widelands svnVERSION - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Build a basic economy
pt: Estabeleça uma economia básica

en: Expand to the south
pt: Expande-te para o sul

en: Expand Your Territory to Explore the South
pt: Expande o teu Território para Explorar o Sul

en: Build an aqua farm
pt: Construa uma Piscicultura

en: 30 × Log
pt: 30 × Troncos

en: 40 × Granite
pt: 40 × Granito

en: 30 × Fish
pt: 30 × Peixe

en: 30 × Beer
pt: 30 × Cerveja

en: 150 × Water
pt: 150 × Água

en: 40 × Ration
pt: 40 × Rações

en: 10 × Meal
pt: 10 × Refeição

en: 30 × Coal
pt: 30 × Carvão

en: 40 × Iron Ore
pt: 40 × Minério de Ferro

en: 20 × Iron
pt: 20 × Ferro

en: 10 × Gold
pt: 10 × Ouro

en: Spy on Murilius
pt: Espia o Murilius

en: Defeat the Barbarians
pt: Derrotar os Bárbaros

en: A new home
pt: Uma nova terra

en: You have completed this mission. You may continue playing if you wish, otherwise move on to the next mission.
pt: Completaste esta missão. Se quiseres podes continuar a jogar ou então partir para a próxima missão.
