Widelands svnVERSION - en to br translation catalogue (15 entries)

en: Destroy the Atlantean Headquarters and Build a Port
br: Distrujit penngarter an Atlantiz ha savit ur porzh-mor

en: Introduction
br: Digoradur

en: Welcome back!
br: Donemat en-dro!

en: Eight Weeks Ago
br: Eizh sizhun a zo

en: Diking
br: Ar chaoseriañ

en: A Strange Island
br: Un iskis a enezenn

en: Strangers
br: Estrañjourien

en: Who are they?
br: Piv int?

en: Who are you?
br: Piv oc'h?

en: Congratulations
br: Gourc'hemennoù

en: Travellers
br: Beajourien

en: Victory
br: Trec'h

en: Victory!
br: Trec'h!

en: Goodbye!
br: Kenavo!

[ctx: empire_building]
note: TRANSLATORS: This is a building name used in lists of buildings
en: Port
br: Porzh-mor
