Widelands svnVERSION - en to br translation catalogue (17 entries)

note: TRANSLATORS: Message title for a piece of information
en: Note
br: Notenn

en: Trade
br: Eskemm

en: Build at least three woodcutter’s houses.
br: Savit tri zi koadour d'an nebeutañ.

en: Introduction
br: Digoradur

en: Welcome back!
br: Donemat en-dro!

en: Welcome to Helgoland!
br: Donemat e Helgoland!

en: Enemies
br: Enebourien

en: Economy
br: Armerzh

en: Planning the War
br: Raktresañ ar brezel

en: Wood supply
br: Pourvezañ koad

en: Diking
br: Ar chaoseriañ

en: Good luck!
br: Chañs vat!

en: Wood Supply
br: Pourvezañ koad

en: Victory
br: Trec'h

en: Enemy defeated
br: Pilet eo bet an enebour

en: Victory!
br: Trec'h!

en: Congratulations
br: Gourc'hemennoù
