Widelands - en to hr translation catalogue (24 entries)

en: License
hr: Licence

en: Developers
hr: Razvojni tim

en: Translators
hr: Prevoditelji

en: an open source strategy game
hr: strateška igra otvorenog koda

en: Check out the Widelands project homepage:
hr: Pogledajte službene stranice projekta Widelands:

en: Sound
hr: Zvuk

en: Sound Effects
hr: Zvučni efekti

en: Barbarians
hr: Barbari

en: Empire
hr: Carstvo

en: Atlanteans
hr: Atlantiđani

en: Frisians
hr: Frizijci

en: Add-Ons
hr: Proširenja

en: Introduction
hr: Uvod

en: Widelands is a free, open source real-time strategy game with singleplayer campaigns and a multiplayer mode. The game was inspired by Settlers II but has significantly more variety and depth to it. Still, it is easy to get started through playable tutorials.
hr: Widelands je besplatna igra otvorenog koda. To je strateška igra u stvarnom vremenu sa pohodima (kampanjama) za jednog igrača i opcijom igranja sa više igrača u multiplayer modu. Ova igra je inspirirana igrom Settlers II, ali je obogaćena većom raznolikošću i dubinom. Usprkos tome, lako se nauči uz pomoć igrivih vodiča - tutoriala.

en: In this game, you start out on a small piece of land with just a few resources. Using these, you’ll create an empire with many thousands of inhabitants. On your way towards this goal, you will have to establish an economic infrastructure, explore the land around you and face rivaling tribes.
hr: Igru započinjete na malenom komadu zemlje s ograničenim resursima. Upotrijebite li ih pametno stvoriti ćete carstvo sa mnogo tisuća stanovnika. Na putu do cilja morati ćete uspostaviti održivu gospodarsku infrastrukturu, istražiti nepoznate zemlje i suočiti se sa susjednim plemenima.

en: Multiplayer Game Setup
hr: Postavke mrežne igre

en: Client settings
hr: Postavke klijenta

en: Spectator mode, meaning you can see everything, but cannot control any player
hr: Gledatelj, to znači da sve vidiš, ali ne možeš upravljati igračima

en: Closed.
hr: Zatvoreno.

en: Map details
hr: detalji zemljovida

en: Be sure to send a geologist to survey sites before building a well or a mine.
hr: Pošaljite geologa da istraži mjesto prije nego što napravite bunar ili rudnik.

en: Miners will work only if supplied with food.
hr: Rudari neće raditi bez hrane.

en: You can use ‘/me’ at the beginning of a chatmessage: ‘/me is tired’ will be printed as ‘-> Nickname is tired’.
hr: Možete koristiti ‘/me’ na početku chat poruke: ‘/me je umoran’ će se prikazati kao ‘-> Mojeime je umoran’.

en: Use ‘@name’ at the beginning of a chat message to send it to only one player.
hr: Koristite ‘@ime’ na početku chat poruke i ta poruka će biti poslana samo tom igraču.
