Widelands - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: License
ro: Licență

en: Developers
ro: Dezvoltatori

en: Translators
ro: Traducători

en: Widelands Development Team
ro: Echipa de dezvoltatori Widelands

en: Licensing information for Widelands
ro: Informații licențiere Widelands

note: TRANSLATORS: Placeholder is copyright end year
en: Copyright 2002 - %1% by the Widelands Development Team.
ro: Copyright 2002 - %1% de către Widelands Development Team.

en: Status
ro: Stare

en: Introduction
ro: Introducere

en: Multiplayer Game Setup
ro: Configurare joc multiplayer

en: You are in the multiplayer launch game menu.
ro: Vă aflați in meniul joc multiplayer.

en: Client settings
ro: Setări client

en: Player settings
ro: Opțiuni jucator

en: Closed.
ro: Închis.

en: Map details
ro: Detalii hartă
