Widelands svnVERSION - en to sk translation catalogue (5 entries)

note: TRANSLATORS: The title of an in-game teaching objective
en: Building Spaces
sk: Stavebné miesta

note: TRANSLATORS: The title of an in-game teaching objective
en: Logs & Roads
sk: Kmene & cesty

en: Logs
sk: Kmene

en: The terrain is flat here. Your carriers will be very swift on this terrain.
sk: Tu je terén rovný. Vaši nosiči sa po ňom budú pohybovať svižne.

en: Granite
sk: Žula
