Widelands svnVERSION - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Click on the flag symbol.
it: Clicca sul simbolo della bandiera.

note: TRANSLATORS: The title of an in-game teaching objective
en: Objectives
it: Obiettivi

en: Roads
it: Strade

en: Click on the building’s button…
it: Clicca sul pulsante dell'edificio...

en: Close this window
it: Chiudi questa finestra

en: Granite
it: Granito
