Widelands svnVERSION - en to br translation catalogue (14 entries)

note: TRANSLATORS: The title of an in-game teaching objective
en: Building Spaces
br: Lec'hiadoù sevel

note: TRANSLATORS: The title of an in-game teaching objective
en: Flags
br: Bannieloù

note: TRANSLATORS: The title of an in-game teaching objective
en: Welcome
br: Donemat

note: TRANSLATORS: The title of an in-game teaching objective
en: Objectives
br: Palioù

note: TRANSLATORS: The title of an in-game teaching objective
en: Logs & Roads
br: Ar c'hoad hag an hentoù

note: TRANSLATORS: The title of an in-game teaching objective
en: Rocks
br: Mein

en: Logs
br: Koad

en: Roads
br: Hentoù

en: Open the Objectives window
br: Digeriñ prenestr ar palioù

en: Close this window
br: Serrit ar prenestr-mañ

en: Closing this window
br: Serriñ ar prenestr-mañ

en: Granite
br: Maen-greun

en: You need to supply your tribe with granite. Please build the following building:
br: Ret eo deoc'h pourvezañ maen-greun d'ho meuriad. Savit ar savadur da-heul:

en: Welcome to Widelands!
br: Donemat e Widelands!
