Widelands - en to ro translation catalogue (8 entries)

note: TRANSLATORS: Lore helptext for a building - it hasn't been written yet. TRANSLATORS: Purpose helptext for a building - it hasn't been written yet.
en: Text needed
ro: Text necesar

en: None
ro: Niciunul

en: Unknown
ro: Necunoscut

note: TRANSLATORS: Performance helptext for a building - it hasn't been written yet.
en: Calculation needed
ro: Calcul necesar

en: Controls
ro: Comenzi

note: TRANSLATORS: Size of a map immovable
en: Medium
ro: Medii

en: Introduction
ro: Introducere

en: %1% and %2%
ro: %1% şi %2%
