Widelands - en to sk translation catalogue (1704 entries)

note: TRANSLATORS: Short for "Not enough space"
en: No Space
sk: Málo miesta

en: Some of your starting buildings didn’t have enough room and weren’t built. You are at a disadvantage with this; consider restarting this map with a fair starting condition.
sk: Nepodarilo sa umiestniť niektoré z počiatočných budov pre nedostatok miesta. Ste teda v nevýhode; zvážte, či by nebolo vhodné reštartovať mapu so spravodlivými počiatočnými podmienkami.

en: Not enough space
sk: Nedostatok miesta

en: No rocks nearby
sk: Došli skaly

en: There are no rocks near to your starting position. Therefore, you receive extra resources for bootstrapping your economy.
sk: V blízkosti vašej začiatočnej pozície sa nenachádzajú žiadne skaly. Preto získate dodatočné zdroje na rozbehnutie vašej ekomomiky.

en: Not enough trees nearby
sk: Nedostatok stromov v okolí

en: There are not enough trees near to your starting position. Therefore, you receive extra resources for bootstrapping your economy.
sk: V blízkosti vašej začiatočnej pozície nie je dostatok stromov. Preto získate dodatočné zdroje na rozbehnutie vašej ekonomiky.

en: Status
sk: Stav

en: New Objective
sk: Nová úloha

en: New Objectives
sk: Nové úlohy

note: * TRANSLATORS: Concatenate the last 2 items on a list. * TRANSLATORS: RTL languages might want to change the word order here.
en: %1$s & %2$s
sk: %1$s a %2$s

note: * TRANSLATORS: Join the last 2 items on a list with "or". * TRANSLATORS: RTL languages might want to change the word order here.
en: %1$s or %2$s
sk: %1$s alebo %2$s

note: * TRANSLATORS: Concatenate the last 2 items on a list. * TRANSLATORS: RTL languages might want to change the word order here. * TRANSLATORS: The current value of a spinbox, "X hours and Y minutes"
en: %1$s and %2$s
sk: %1$s a %2$s

en: “%s”
sk: „%s“

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: No AI
sk: Žiadna AI

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Normal AI
sk: Normálna AI

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Weak AI
sk: Slabá AI

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Very Weak AI
sk: Veľmi slabá AI

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: false
sk: nepravda

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: true
sk: pravda

[ctx: decimal_separator]
en: .
sk: ,

note: * TRANSLATORS: January. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Jan
sk: jan

note: * TRANSLATORS: February. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Feb
sk: feb

note: * TRANSLATORS: March. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Mar
sk: mar

note: * TRANSLATORS: April. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Apr
sk: apr

note: * TRANSLATORS: May. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: May
sk: máj

note: * TRANSLATORS: June. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Jun
sk: jún

note: * TRANSLATORS: July. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Jul
sk: júl

note: * TRANSLATORS: August. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Aug
sk: aug

note: * TRANSLATORS: September. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Sep
sk: sep

note: * TRANSLATORS: October. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Oct
sk: okt

note: * TRANSLATORS: November. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Nov
sk: nov

note: * TRANSLATORS: December. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language.
en: Dec
sk: dec

en: Diplomacy
sk: Diplomacia

en: %s has resigned and is now a spectator.
sk: %s sa vzdal a je teraz divákom.

en: Player Resigned
sk: Hráč sa vzdal

en: Player Leaves Team
sk: Hráč opustil tím

en: %1$s has left team %2$u and is now teamless.
sk: %1$s opustil tím %2$u a je teraz bez tímu.

en: Team Joining Request
sk: Žiadosť o pripojenie sa do tímu

en: Team Joining Invitation
sk: Pozvánka do tímu

en: %1$s has requested to join the team of %2$s.
sk: Hráč %1$s požiadal o pripojenie sa do tímu hráča %2$s.

en: %1$s has invited %2$s to join their team.
sk: Hráč %1$s pozval hráča %2$s, aby sa pripojil do svojho tímu.

en: %1$s has accepted %2$s into their team.
sk: Hráč %1$s prijal hráča %2$s do svojho tímu.

en: %1$s has accepted the invitation to join the team of %2$s.
sk: Hráč %1$s prijal pozvánku na pripojenie sa do tímu hráča %2$s.

en: %1$s has retracted the request to join the team of %2$s.
sk: Hráč %1$s odvolal žiadosť o pripojenie sa do tímu hráča %2$s.

en: %1$s has denied %2$s membership in their team.
sk: Hráč %1$s zamietol hráčovi %2$s členstvo vo svojom tíme.

en: %1$s has retracted the invitation to %2$s to join their team.
sk: Hráč %1$s odvolal pozvanie hráča %2$s, aby sa pripojil do svojho tímu.

en: %1$s has rejected the invitation to join the team of %2$s.
sk: Hráč %1$s odmietol pozvánku na pripojenie sa do tímu hráča %2$s.

en: Team Change Accepted
sk: Zmena tímu prijatá

en: Team Change Rejected
sk: Zmena tímu zamietnutá

en: The end of the replay has been reached and the game has been paused. You may unpause the game and continue watching if you want to.
sk: Dosiahli ste koniec záznamu a hra sa pozastavila. Ak chcete, môžete zrušiť pauzu a pokračovať v sledovaní hry.

note: * TRANSLATORS: Title for the main menu button in the editor * TRANSLATORS: Title for the main menu button in the game
en: Main Menu
sk: Hlavné menu

[ctx: editor]
note: * TRANSLATORS: Title for the tool menu button in the editor * TRANSLATORS: Heading in the editor keyboard shortcuts help
en: Tools
sk: Nástroje

note: * TRANSLATORS: Title for a menu button in the editor. This menu will show/hide building spaces, animals, immovables, resources * TRANSLATORS: Title for a menu button in the game. This menu will building spaces, census, status, etc.
en: Show / Hide
sk: Zobraz / Skry

en: Tool size
sk: Velkosť nástroja

en: Undo
sk: Späť

en: Redo
sk: Znova

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Help
sk: Pomoc

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: New Map
sk: Nová mapa

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: New Random Map
sk: Nová náhodná mapa

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Load Map
sk: Načítať mapu

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Save Map
sk: Uložiť mapu

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Publish Map Online…
sk: Zverejniť mapu online…

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Map Options
sk: Možnosti mapy

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Exit Editor
sk: Ukončiť editor

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Change height
sk: Zmeniť výšku

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the change height tool in the editor
en: Change the terrain height
sk: Zmeniť výšku terénu

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Random height
sk: Náhodná výška

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the random height tool in the editor
en: Set the terrain height to random values
sk: Nastaviť výšku terénu na náhodné hodnoty

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Terrain
sk: Terén

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the terrain tool in the editor
en: Change the map’s terrain
sk: Zmeniť terén mapy

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Immovables
sk: Nehybné objekty

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the immovables tool in the editor
en: Add or remove immovables
sk: Pridať alebo odobrať nehybné objekty

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Animals
sk: Zvieratá

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the animals tool in the editor
en: Add or remove animals
sk: Pridať alebo odobrať zvieratá

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Resources
sk: Zdroje

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the resources tool in the editor
en: Set or change resources
sk: Nastaviť alebo zmeniť zdroje

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Port spaces
sk: Prístavné miesta

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the port spaces tool in the editor
en: Add or remove port spaces
sk: Pridať alebo odobrať prístavné miesta

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Players
sk: Hráči

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map size tool in the editor
en: Set number of players and their names, tribes and starting positions
sk: Nastaviť počet hráčov, ich mená, kmene a začiatočné pozície

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Map origin
sk: Počiatočný bod mapy

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map origin tool in the editor
en: Set the position that will have the coordinates (0, 0). This will be the top-left corner of a generated minimap.
sk: Nastaviť pozíciu, ktorá bude mať súradnice (0, 0). Bude to ľavý horný roh vygenerovanej minimapy.

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Map size
sk: Veľkosť mapy

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map size tool in the editor
en: Change the map’s size
sk: Zmeniť veľkosť mapy

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Information
sk: Informácie

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map information tool in the editor
en: Click on a field to show information about it
sk: Kliknutím zobraziť ďalšie informácie o políčku

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Tool History
sk: História nástrojov

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the tool history tool in the editor
en: Restore previous tool settings
sk: Obnoviť predchádzajúce nastavenia nástroja

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether building spaces are * shown * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether
en: Hide Building Spaces
sk: Skry stavebné miesta

en: Show Building Spaces
sk: Zobraz stavebné miesta

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether to show maximum * building spaces that will be available if all immovables (trees, rocks, etc.) are removed
en: Hide Maximum Building Spaces
sk: Skry najväčšie stavebné miesta

en: Show Maximum Building Spaces
sk: Zobraz najväčšie stavebné miesta

en: Toggle whether to show maximum building spaces that will be available if all immovables (trees, rocks, etc.) are removed
sk: Prepínač zobrazenia najväčších stavebných miest, ktoré sú k dispozícii, ak sa odstránia všetky nehybné objekty (stromy, skaly atď.)

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether the map height heat map is shown
en: Disable height heat map
sk: Skry výškovú teplotnú mapu

en: Enable height heat map
sk: Zobraz výškovú teplotnú mapu

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether the map grid is shown
en: Hide Grid
sk: Skry mriežku

en: Show Grid
sk: Zobraz mriežku

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether the oceans are shown
en: Hide Oceans
sk: Skry oceány

en: Show Oceans
sk: Zobraz oceány

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether immovables *  (trees, rocks etc.) are shown
en: Hide Immovables
sk: Skry nehybné objekty

en: Show Immovables
sk: Zobraz nehybné objekty

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether animals are shown
en: Hide Animals
sk: Skry zvieratá

en: Show Animals
sk: Zobraz zvieratá

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether resources are shown
en: Hide Resources
sk: Skry zdroje

en: Show Resources
sk: Zobraz zdroje

en: Unsupported Format
sk: Nepodporovaný formát

en: Widelands could not load the file "%s". The file format seems to be incompatible.
sk: Nepodarilo sa načítať súbor „%s“. Zdá sa, že formát súboru nie je kompatibilný.

en: Exit Editor Confirmation
sk: Potvrdenie ukončenia editora

en: Unsaved Map
sk: Neuložená mapa

en: The map has not been saved, do you really want to quit?
sk: Mapa nebola uložená, naozaj chcete skončiť?

en: Are you sure you wish to exit the editor?
sk: Naozaj chcete ukončiť editor?

en: Error
sk: Chyba

en: An error has occured. The error message is:
    
    %1$s
    
    Please report this problem to help us improve Widelands. You will find related messages in the standard output (stdout.txt on Windows). You are using version %2$s.
    Please add this information to your report.
sk: Objavila sa chyba. Chybové hlásenie je:
    
    %1$s
    
    Prosím, ohláste tento problém, aby ste nám pomohli zlepšiť Widelands. Súvisiace správy nájdete v štandardnom výstupe (stdout.txt v systéme Windows). Používate verziu %2$s.
    Prosím pridajte túto informáciu k vášmu hláseniu.

en: Loading map “%s”…
sk: Nahrávanie mapy „%s“…

note: * TRANSLATORS: Default name for new map
en: No Name
sk: Bez názvu

[ctx: author_name]
note: * TRANSLATORS: Map author name when it hasn't been set yet
en: Unknown
sk: neznámi

en: Loading world…
sk: Nahrávanie sveta…

en: Publish Map
sk: Zverejnenie mapy

en: Login Error
sk: Chyba prihlásenia

en: Uploading Add-On…
sk: Nahrávanie doplnku…

en: Saving map…
sk: Ukladanie mapy…

en: Error Saving Map!
sk: Chyba pri ukladaní mapy!

en: Random Player
sk: Náhodný hráč

en: Automatic Trees
sk: Automatické stromy

note: * TRANSLATORS: An entry in the tool history list.
en: Immovable: %1$s
sk: Nehybný objekt: %1$s

note: * TRANSLATORS: An entry in the tool history list.
en: Terrain: %1$s
sk: Terén: %1$s

note: * TRANSLATORS: %s are the currently selected items in an editor tool
en: Current: %s …
sk: Aktuálny výber: %s …

note: * TRANSLATORS: Help text in an editor tool
en: Click to select an item. Use the Ctrl key to select multiple items.
sk: Položku vyberiete kliknutím. Pomocou klávesu Ctrl môžete vybrať viacero položiek naraz.

note: * TRANSLATORS: %s are the currently selected items in an editor tool
en: Current: %s
sk: Aktuálny výber: %s

en: Field Information
sk: Informácie o políčku

en: Node
sk: Uzol

en: Coordinates: (%1$i, %2$i)
sk: Súradnice: (%1$i, %2$i)

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: small building plot
en: small
sk: malé

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: medium building plot
en: medium
sk: stredné

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: big building plot
en: big
sk: veľké

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: space for a flag
en: flag
sk: vlajka

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: mine building plot
en: mine
sk: baňa

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: port space
en: port
sk: prístav

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: units can walk on this terrain * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: walkable
sk: schodný

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: units can swim on this terrain (fish, ships)
en: swimmable
sk: plávateľný

en: Caps: %s
sk: Vlastnosti: %s

en: Owned by: Player %u
sk: Vlastník: Hráč %u

en: Owned by: —
sk: Vlastník: —

[ctx: terrain_name]
en: Name: %s
sk: Názov: %s

note: * TRANSLATORS: "Is" is a list of terrain properties, e.g. "arable, unreachable and * unwalkable". You can also translate this as "Category: %s" or "Property: %s"
en: Is: %s
sk: Vlastnosti: %s

note: * TRANSLATORS: Heading for immovables and animals in editor info tool
en: Objects
sk: Objekty

en: Immovable: %s
sk: Nehybné: %s

en: Animals: %s
sk: Zvieratá: %s

en: Workers: %s
sk: Pracovníci: %s

en: Ships: %s
sk: Lode: %s

en: Map
sk: Mapa

[ctx: map_name]
en: Name: %s
sk: Názov: %s

en: Size: %1% × %2%
sk: Veľkosť: %1% × %2%

en: Players: %u
sk: Hráči: %u

en: Players: –
sk: Hráči: –

en: Author: %s
sk: Autor: %s

en: Description: %s
sk: Popis: %s

[ctx: addons]
note: * TRANSLATORS: No add-ons enabled
en: (none)
sk: (žiadne)

en: Enabled Add-Ons: %s
sk: Aktívne doplnky: %s

en: Error!
sk: Chyba!

note: * TRANSLATORS: Directory name for user maps in map selection
en: My Maps
sk: Moje mapy

note: * TRANSLATORS: Directory name for MP Scenarios in map selection
en: Multiplayer Scenarios
sk: Scenáre pre viacerých hráčov

note: * TRANSLATORS: Directory name for SP Scenarios in map selection
en: Singleplayer Scenarios
sk: Scenáre pre jedného hráča

note: * TRANSLATORS: Directory name for downloaded maps in map selection
en: Downloaded Maps
sk: Stiahnuté mapy

note: * TRANSLATORS: The folder that a file will be saved to.
en: Current directory: %s
sk: Aktuálny adresár: %s

note: * TRANSLATORS: "Display: Original/Localized map/file names"
en: Display
sk: Zobraziť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: File names
sk: Názvy súborov

en: Map names
sk: Názvy máp

en: Original map names
sk: Pôvodné názvy máp

en: Translated map names
sk: Preložené názvy máp

en: Delete
sk: Vymazať

en: Add a player to this team
sk: Pridať hráča do tohto tímu

en: Theme
sk: Téma

en: Map name:
sk: Názov mapy:

en: Author:
sk: Autor:

en: Description:
sk: Popis:

en: Hint (optional):
sk: Rada (nepovinný údaj):

en: Tags:
sk: Značky:

note: * TRANSLATORS: Header for suitable team line-up tags, like "Free for all", * "Teams of 2", etc.
en: This map is suitable for:
sk: Táto mapa je vhodná pre:

[ctx: map_theme]
en: (none)
sk: (žiadna)

en: Ferry range:
sk: Dosah trajektov:

note: * TRANSLATORS: Map Options: Waterways are disabled * TRANSLATORS: Placeholder for scroll direction when function should not use scroll wheel
en: Disabled
sk: Zakázané

en: %u Player | %u Players
sk[0]: %u hráč
sk[1]: %u hráči
sk[2]: %u hráča
sk[3]: %u hráčov

en: Suggested Teams:
sk: Navrhované tímy:

en: Main Options
sk: Hlavné možnosti

en: Tags
sk: Značky

en: Teams
sk: Tímy

en: Size: %1% x %2%
sk: Veľkosť: %1% x %2%

en: Create Map
sk: Vytvoriť mapu

en: Terrain:
sk: Terén:

en: Creating empty map…
sk: Vytvára sa prázdna mapa…

en: Map Generator
sk: Generátor máp

en: Players:
sk: Hráči:

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: Low
sk: Chudobné

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: Medium
sk: Stredné

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: High
sk: Bohaté

en: Climate
sk: Podnebie

en: Terrain Distribution
sk: Distribúcia terénu

en: Water:
sk: Voda:

en: Land:
sk: Súš:

en: Wasteland:
sk: Pustatina:

en: Mountains:
sk: Hory:

en: Island mode
sk: Režim ostrova

en: Random number:
sk: Náhodné číslo:

en: Generate a new random number
sk: Generovať nové náhodné číslo

en: Map ID:
sk: Identifikátor mapy:

[ctx: map_generator]
note: * TRANSLATORS: Default Map Generator
en: Default
sk: Predvolený

[ctx: climate]
note: * TRANSLATORS: Random Climate
en: Random
sk: Náhodné

[ctx: terrain]
note: * TRANSLATORS: Default Terrain Distribution
en: Default
sk: Štandardná

en: Alpine
sk: Horská

en: Atoll
sk: Ostrovná

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Wasteland
sk: Pustatina

[ctx: terrain]
note: * TRANSLATORS: Random Terrain Distribution
en: Random
sk: Náhodná

en: Generating random map…
sk: Generuje sa náhodná mapa…

note: * TRANSLATORS: Window title. This is shown after a random map has been created in the editor.
en: Random Map
sk: Náhodná mapa

note: * TRANSLATORS: This is shown after a random map has been created in the editor. * TRANSLATORS: You don't need to be literal with your translation, * TRANSLATORS: as long as the user understands that he needs to check the player positions.
en: The map has been generated. Please double-check the player starting positions to make sure that your carriers won’t drown, or be stuck on an island or on top of a mountain.
sk: Mapa bola vygenerovaná. Skontrolujte, či začiatočné pozície hráčov nespôsobia, že sa vaši nosiči utopia alebo zaseknú na ostrove či vrchole hory.

en: This map was generated automatically by the Widelands Random Map Generator.
sk: Táto mapa bola vygenerovaná automaticky generátorom náhodných máp Widelands.

en: Computer %u
sk: Počítač %u

en: Player
sk: Hráč

en: Generate Map
sk: Vygenerovať mapu

en: Filename:
sk: Názov súboru:

en: Make Directory
sk: Vytvoriť adresár

note: * TRANSLATORS: A folder that hasn't been given a name yet
en: unnamed
sk: nepomenovaný

en: A file or directory with that name already exists.
sk: Súbor alebo adresár s týmto menom už existuje.

en: Error Creating Directory!
sk: Chyba pri vytváraní adresára!

en: Error while creating directory ‘%s’.
sk: Chyba pri vytváraní adresára: %s.

en: A file with the name ‘%s’ already exists. Overwrite?
sk: Súbor s názvom „%s“ už existuje. Chcete ho prepísať?

en: Saving the map…
sk: Ukladanie mapy…

en: Map saved
sk: Mapa uložená

en: Enter Directory Name:
sk: Zadajte názov adresára:

en: This extension is reserved!
sk: Táto prípona je rezervovaná!

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

note: * TRANSLATORS: Window title in the editor when a player has selected more than the recommended number of players
en: Too Many Players
sk: Príliš veľa hráčov

note: * TRANSLATORS: Info text in editor player menu when a player has selected more than the recommended number of players. Choice is made by OK/Abort.
en: We do not recommend setting more than 8 players except for testing purposes. Are you sure that you want more than 8 players?
sk: Neodporúčame nastaviť viac ako 8 hráčov okrem účelu testovania. Ste si istý, že chcete viac ako 8 hráčov?

note: * TRANSLATORS: Checkbox for: 'We do not recommend setting more than 8 players except for testing purposes. Are you sure that you want more than 8 players?'
en: Do not remind me again
sk: Už ma viac neupozorňuj

en: Abort
sk: Zrušiť

en: Player Options
sk: Možnosti hráčov

en: Number of players
sk: Počet hráčov

note: * TRANSLATORS: Default player name, e.g. Player 1
en: Player %u
sk: Hráč %u

note: * TRANSLATORS: Header for campaign tribe
en: Tribe
sk: Kmeň

[ctx: tribe]
en: Random
sk: Náhodne vybratý

en: The tribe will be selected at random.
sk: Kmeň sa vyberie náhodne.

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in the editor for using a player's starting position tool
en: Set this player’s starting position
sk: Urči začiatočnú pozíciu tohto hráča

en: Height Tools Options
sk: Voľby výškových nástrojov

en: Increase/Decrease height by:
sk: Zvýšiť/znížiť výšku o:

en: Set height to:
sk: Nastav výšku na:

note: * TRANSLATORS: Editor change height access keys. *
en: Click on the map to increase, Shift + Click on the map to decrease terrain height
sk: Kliknutím na mapu zvýšite, podržaním klávesu Shift a kliknutím na mapu znížite výšku terénu

note: * TRANSLATORS: Editor set height access key. *
en: Ctrl + Click on the map to set terrain height
sk: Podržaním klávesu Ctrl a kliknutím na mapu nastavíte výšku terénu

en: Increase/Decrease amount by:
sk: Zvýšiť/znížiť množstvo o:

en: Set amount to:
sk: Nastaviť množstvo na:

note: * TRANSLATORS: Editor change rseources access keys. *
en: Click on the map to increase, Shift + Click on the map to decrease the amount of the selected resource
sk: Kliknutím na mapu zvýšite, podržaním klávesu Shift a kliknutím na mapu znížite množstvo vybraného zdroja

en: Random Height Options
sk: Možnosti náhodnej výšky

en: Minimum height:
sk: Minimálna výška:

en: Maximum height:
sk: Maximálna výška:

note: * TRANSLATORS: Editor random height access key. *
en: Click on the map to set terrain height to a random value within the specified range
sk: Kliknutím na mapu nastavíte výšku terénu na náhodnú hodnotu zo zadaného rozsahu

en: Fixed height
sk: Pevná výška

en: Resize
sk: Zmena veľkosti

en: Tool Size
sk: Velkosť nástroja

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Gaps:
sk: Medzery:

en: Loading game: %1$s (%2$u/%3$d)
sk: Nahrávanie hry: %1$s (%2$u/%3$d)

en: Elemental data
sk: Základné údaje

en: Economies
sk: Ekonomiky

en: AI
sk: Umelá inteligencia

en: Command queue
sk: Rad príkazov

en: Messages
sk: Správy

en: Finishing
sk: Dokončovanie

en: Saving game: %1$s (%2$d/%3$d)
sk: Ukladanie hry: %1$s (%2$d/%3$d)

en: Autosaving game…
sk: Autoukladanie hry…

en: Interactive player
sk: Interaktívny hráč

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Tooltip header for characters in illegal filenames. * This is followed by a list of bullet points
en: The following characters are not allowed:
sk: Nasledujúce znaky nie sú dovolené:

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: yes
sk: áno

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: on
sk: zap

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: no
sk: nie

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: off
sk: vyp

en: Tribes
sk: Kmene

en: World
sk: Svet

en: Script
sk: Skript

en: Map Set
sk: Mapy

note: * TRANSLATORS: Header for campaign name
en: Campaign
sk: Kampaň

en: Win Condition
sk: Podmienka výhry

en: Starting Condition
sk: Počiatočné podmienky

en: UI Plugin
sk: Rozšírenie používateľského rozhrania

en: No conflicts
sk: Žiadne konflikty

en: %1$s and %2$s: %3$s
sk: %1$s a %2$s: %3$s

note: * TRANSLATORS: This map or savegame uses no add-ons
en: None
sk: žiadne

en: %1$s<br>• %2$s (version %3$s)
sk: %1$s<br>• %2$s (verzia %3$s)

en: No game-relevant add-ons in use.
sk: Žiaden použitý doplnok týkajúci sa hry.

en: %u game-relevant add-on in use: | %u game-relevant add-ons in use:
sk[0]: %u použitý doplnok týkajúci sa hry:
sk[1]: %u použité doplnky týkajúce sa hry:
sk[2]: %u použitého doplnku týkajúceho sa hry:
sk[3]: %u použitých doplnkov týkajúcich sa hry:

note: * TRANSLATORS: "12 steps northwest of Port1"
en: northwest
sk: severozápad

note: * TRANSLATORS: "12 steps northeast of Port1"
en: northeast
sk: severovýchod

note: * TRANSLATORS: "12 steps southwest of Port1"
en: southwest
sk: juhozápad

note: * TRANSLATORS: "12 steps southwest of Port1"
en: southeast
sk: juhovýchod

note: * TRANSLATORS: "12 steps north of Port1"
en: north
sk: sever

note: * TRANSLATORS: "12 steps south of Port1"
en: south
sk: juh

note: * TRANSLATORS: "12 steps west of Port1"
en: west
sk: západ

note: * TRANSLATORS: "12 steps east of Port1"
en: east
sk: východ

en: Unowned port space discovered at %1$s by %2$s
sk: Loď %2$s objavila neobsadené prístavné miesto o %1$s

note: * TRANSLATORS: "Unowned port space discovered at 1:11 by Ship2 33 steps north of Port5"
en: Unowned port space discovered at %1$s by %2$s %3$u step %4$s of %5$s | Unowned port space discovered at %1$s by %2$s %3$u steps %4$s of %5$s
sk[0]: Loď %2$s objavila neobsadené prístavné miesto o %1$s %3$u krok na %4$s od prístavu %5$s
sk[1]: Loď %2$s objavila neobsadené prístavné miesto o %1$s %3$u kroky na %4$s od prístavu %5$s
sk[2]: Loď %2$s objavila neobsadené prístavné miesto o %1$s %3$u kroku na %4$s od prístavu %5$s
sk[3]: Loď %2$s objavila neobsadené prístavné miesto o %1$s %3$u krokov na %4$s od prístavu %5$s

en: Port space of %1$s discovered at %2$s by %3$s
sk: Loď %3$s objavila prístavné miesto hráča %1$s o %2$s

[ctx: direction]
note: * TRANSLATORS: This is an abbreviated direction: Northwest.
en: NW
sk: SZ

[ctx: direction]
note: * TRANSLATORS: This is an abbreviated direction: Northeast.
en: NE
sk: SV

[ctx: direction]
note: * TRANSLATORS: This is an abbreviated direction: Southwest.
en: SW
sk: JZ

[ctx: direction]
note: * TRANSLATORS: This is an abbreviated direction: Southeast.
en: SE
sk: JV

[ctx: direction]
note: * TRANSLATORS: This is an abbreviated direction: North.
en: N
sk: S

[ctx: direction]
note: * TRANSLATORS: This is an abbreviated direction: South.
en: S
sk: J

[ctx: direction]
note: * TRANSLATORS: This is an abbreviated direction: West.
en: W
sk: Z

[ctx: direction]
note: * TRANSLATORS: This is an abbreviated direction: East.
en: E
sk: V

[ctx: detected_port_space]
note: * TRANSLATORS: Placeholders are gametime and shipname. Keep this short.
en: Unowned / %1$s / %2$s
sk: Neobsadené / %1$s / %2$s

[ctx: detected_port_space]
note: * TRANSLATORS: Placeholders are gametime, shipname, and distance direction port_name. *  Keep this short.
en: Unowned / %1$s / %2$s / %3$u %4$s %5$s
sk: Neobsadené / %1$s / %2$s / %3$u %4$s %5$s

en: Creating player %d…
sk: Vytváranie hráča %d…

en: Postloading world and tribes…
sk: Nahrávanie sveta a kmeňov…

note: * TRANSLATORS: Win condition for this game has not been set.
en: Not set
sk: Nenastavené

en: Preloading map…
sk: Prednahrávanie mapy…

en: Initializing game…
sk: Inicializácia hry…

en: Missing starting position
sk: Chýbajúca začiatočná pozícia

en: Widelands could not start the game, because player %u has no starting position.
    You can manually add a starting position with the Widelands Editor to fix this problem.
sk: Nepodarilo sa spustiť hru, pretože hráč %u nemá žiadnu začiatočnú pozíciu.
    Tento problém môžete opraviť, ak ju pridáte ručne pomocou editora máp.

en: Initializing…
sk: Inicializácia…

en: Trade Offer
sk: Obchodná ponuka

en: New trade offer received
sk: Doručenie novej obchodnej ponuky

en: You have received a new trade offer from %s.
sk: %s vám posiela novú obchodnú ponuku.

en: Trade Accepted
sk: Obchod prijatý

en: Trade offer accepted
sk: Obchodná ponuka prijatá

en: %1$s has accepted your trade offer at %2$s.
sk: %1$s prijal vašu obchodnú ponuku v tržnici %2$s.

en: Trade Rejected
sk: Obchod zamietnutý

en: Trade offer rejected
sk: Obchodná ponuka zamietnutá

en: %1$s has rejected your trade offer at %2$s.
sk: %1$s zamietol vašu obchodnú ponuku v tržnici %2$s.

en: Trade Retracted
sk: Obchod odvolaný

en: Trade offer retracted
sk: Obchodná ponuka odvolaná

en: The trade offer by %s has been retracted.
sk: %s odvolal obchodnú ponuku.

en: This game was saved using an older version of Widelands and cannot be loaded anymore, or it’s a new version that can’t be handled yet.
sk: Táto hra bola uložená pomocou staršej verzie Widelands a už sa nedá načítať, alebo ide o novšiu verziu, ktorú zatiaľ nie je možné spracovať.

en: File successfully saved!
sk: Súbor uložený úspešne!

en: Backup file ‘%s’ could not be deleted.
sk: Záložný súbor „%s“ sa nepodarilo vymazať.

en: Directory ‘%s’ could not be created!
sk: Adresár „%s“ sa nepodarilo vytvoriť!

en: File ‘%s’ could not be removed!
sk: Nepodarilo sa vymazať súbor „%s“!

en: Try saving under a different name!
sk: Skúste uložiť pod iným menom!

en: Error writing data to file ‘%s’!
sk: Chyba pri zápise údajov do súboru „%s“!

en: Saved file may be corrupt!
sk: Uložený súbor môže byť poškodený!

en: File ‘%s’ could not be restored!
sk: Súbor „%s“ sa nepodarilo obnoviť!

en: Backup file ‘%s’ will be available for some time.
sk: Záložný súbor „%s“ bude nejaký čas k dispozícii.

en: File ‘%s’ was restored from backup.
sk: Súbor „%s“ bol obnovený zo zálohy.

en: An unexpected error occurred:
sk: Vyskytla sa neočakávaná chyba:

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Summer
sk: Leto

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Winter
sk: Zima

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Desert
sk: Púšť

en: No description defined
sk: Nie je zadefinovaný žiadny popis

en: %i%% built
sk: postavených %i %%

en: %u%% dismantled
sk: rozobratých %u %%

en: A new market was added to your economy.
sk: Vaša ekonomika bola rozšírená o novú tržnicu.

en: %u trade | %u trades
sk[0]: %u obchod
sk[1]: %u obchody
sk[2]: %u obchoda
sk[3]: %u obchodov

en: Trade Complete
sk: Obchod dokončený

en: Trade agreement complete
sk: Obchodná dohoda dokončená

en: Your trade agreement at %s has been completed.
sk: Vaša obchodná dohoda z tržnice %s úspešne prebehla.

en: Your trade agreement at %s has been cancelled.
sk: Vaša obchodná dohoda z tržnice %s bola zrušená.

note: * TRANSLATORS: "At" is the market's name, and "with" is the receiving player's name
en: Trade agreement at %1$s with %2$s
sk: Obchodná dohoda s hráčom %2$s z tržnice %1$s

en: Trade offer from %s
sk: Obchodná ponuka od hráča %s

note: * TRANSLATORS: "From" is the market's name, and "to" is the receiving player's name
en: Trade offer from %1$s to %2$s
sk: Obchodná ponuka z tržnice %1$s pre hráča %2$s

en: %d batch | %d batches
sk[0]: %d dávka
sk[1]: %d dávky
sk[2]: %d dávky
sk[3]: %d dávok

en: %d batch delivered | %d batches delivered
sk[0]: %d dodaná dávka
sk[1]: %d dodané dávky
sk[2]: %d dodanej dávky
sk[3]: %d dodaných dávok

en: %d batch remaining | %d batches remaining
sk[0]: %d zostávajúca dávka
sk[1]: %d zostávajúce dávky
sk[2]: %d zostávajúcej dávky
sk[3]: %d zostávajúcich dávok

en: Active
sk: Aktívna

en: You send:
sk: Vy pošlete:

en: You receive:
sk: Vy dostanete:

[ctx: building]
note: * TRANSLATORS: Militarysite lost (taken/destroyed by enemy)
en: Lost!
sk: Strata!

en: Militarysite lost!
sk: Strata vojenskej budovy!

note: * TRANSLATORS: Message title. * TRANSLATORS: If you run out of space, you can also translate this as "Success!"
en: Enemy Defeated!
sk: Porážka nepriateľa!

en: Enemy at site defeated!
sk: Nepriateľ na mieste porazený!

[ctx: building]
note: * TRANSLATORS: Militarysite is being attacked
en: Attack!
sk: Útok!

en: You are under attack
sk: Útočí na vás nepriateľ

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy needs the ware * '%s'
en: the economy needs the ware ‘%s’
sk: ekonomika potrebuje výrobok „%s“

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy doesn't need the * ware '%s'
en: the economy doesn’t need the ware ‘%s’
sk: ekonomika nepotrebuje výrobok „%s“

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy needs the worker * '%s'
en: the economy needs the worker ‘%s’
sk: ekonomika potrebuje pracovníka „%s“

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... * TRANSLATORS:      ... because the economy doesn’t need the worker '%s'
en: the economy doesn’t need the worker ‘%s’
sk: ekonomika nepotrebuje pracovníka „%s“

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares
en: the building has the following wares: %s
sk: budova má tieto výrobky: %s

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares
en: the building doesn’t have the following wares: %s
sk: budova nemá tieto výrobky: %s

note: * TRANSLATORS: 'Completed/Skipped/Did not start ... because a worker needs experience'.
en: a worker needs experience
sk: pracovník potrebuje nadobudnúť skúsenosti

note: * TRANSLATORS: 'Completed/Skipped/Did not start ... because the workers need no experience'.
en: the workers need no experience
sk: pracovníci nepotrebujú nadobudnúť skúsenosti

en: the fleet needs no ferries
sk: flotila nepotrebuje ďalšie trajekty

note: * TRANSLATORS: 'Completed/Skipped/Did not start ... because the fleet needs no ships/ferries'.
en: the fleet needs no ships
sk: flotila nepotrebuje ďalšie lode

note: * TRANSLATORS: "Did not start working because the economy needs the ware '%s'" * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because 3x water and 3x wheat are missing' * TRANSLATORS: For this example, this is what's in the place holders: * TRANSLATORS:    %1$s = "working" * TRANSLATORS:    %2$s = "3x w
en: Did not start %1$s because %2$s
sk: Nezačalo sa %1$s, pretože %2$s

note: * TRANSLATORS: "Completed working because the economy needs the ware '%s'"
en: Completed %1$s because %2$s
sk: Dokončilo sa %1$s, pretože %2$s

note: * TRANSLATORS: "Skipped working because the economy needs the ware '%s'"
en: Skipped %1$s because %2$s
sk: Nevykonalo sa %1$s, pretože %2$s

note: * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because 3x water and 3x wheat are missing' * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because fish, meat or pitta bread is missing'
en: %s is missing | %s are missing
sk[0]: chýba %s
sk[1]: chýba %s
sk[2]: chýba %s
sk[3]: chýba %s

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares. String is fetched according to total amount of wares.
en: Produced %s | Produced %s
sk[0]: Vyrobený výrobok: %s
sk[1]: Vyrobené výrobky: %s
sk[2]: Vyrobené výrobky: %s
sk[3]: Vyrobené výrobky: %s

note: * TRANSLATORS: %s is a list of workers. String is fetched according to total amount of workers.
en: Recruited %s | Recruited %s
sk[0]: Vycvičený: %s
sk[1]: Vycvičení: %s
sk[2]: Vycvičení: %s
sk[3]: Vycvičení: %s

en: No soldier found for this training level!
sk: Nenašiel sa žiaden vojak pre túto úroveň výcviku!

note: * TRANSLATORS: Success message of a trainingsite '%s' stands for the description of the * training program, e.g. Completed upgrading soldier evade from level 0 to level 1
en: Completed %s
sk: Dokončené %s

en: (stopped)
sk: (zastavené)

note: * TRANSLATORS: Percent in building statistics window, e.g. 85% * TRANSLATORS: If you wish to add a space, translate as '%i %%'
en: %i%%
sk: %i %%

en: Can’t find any more resources!
sk: Nemožno nájsť ďalšie zdroje!

en: Shipyard Without Shore
sk: Lodenica bez pobrežia

en: Your shipyard has not been built close enough to a shore. It will not be able to build ships.
sk: Vaša lodenica nebola postavená dostatočne blízko pobrežia. Nebude môcť stavať lode.

en: Your ferry yard has not been built close enough to a shore. It will not be able to build ferries.
sk: Váš trajektový dvor nebol postavená dostatočne blízko pobrežia. Nebude môcť stavať trajekty.

en: A warship arrived at a known port build space.
sk: Vojnová loď prišla na známe miesto na postavenie prístavu.

en: An expedition ship arrived at a known port build space.
sk: Expedičná loď prišla na známe miesto na postavenie prístavu.

en: Port Space
sk: Prístavné miesto

en: Port Space Spotted
sk: Spozorované prístavné miesto

en: A warship found a new port build space.
sk: Vojnová loď našla nové miesto na postavenie prístavu.

en: An expedition ship found a new port build space.
sk: Expedičná loď našla nové miesto na postavenie prístavu.

en: Port Space Found
sk: Nájdené prístavné miesto

en: Enemy Ship
sk: Nepriateľská loď

en: Your ship could not find a path to its destination port ‘%s’.
sk: Vaša loď nenašla cestu do cieľového prístavu „%s“.

en: Naval Attack
sk: Námorný útok

en: Island Circumnavigated
sk: Oboplávanie ostrova

[ctx: ship]
note: * TRANSLATORS: A ship has circumnavigated an island and is waiting for orders
en: Waiting
sk: Čakanie

en: An expedition ship sailed around its island without any events.
sk: Expedičná loď oboplávala svoj ostrov bez akýchkoľvek udalostí.

en: Coast Reached
sk: Dosiahnutie pobrežia

note: * TRANSLATORS: A ship has discovered land
en: Land Ahoy!
sk: Zem na obzore!

en: An expedition ship reached a coast and is waiting for further commands.
sk: Expedičná loď dosiahla pobrežie a čaká na ďalšie rozkazy.

en: New port construction site is gone
sk: Zmizlo stavenisko nového prístavu

en: Port Lost!
sk: Strata prístavu!

en: Unloading of wares failed, expedition is cancelled now.
sk: Nepodarilo sa vyložiť výrobky a výprava sa preto zrušila.

[ctx: ship]
note: * TRANSLATORS: Ship expedition ready
en: Expedition
sk: Výprava

en: Expedition Ready
sk: Výprava pripravená

en: An expedition ship is waiting for your commands.
sk: Expedičná loď čaká na vaše rozkazy.

[ctx: ship_state]
en: Sinking
sk: Potápa sa

[ctx: ship_state]
en: Fighting
sk: Bojuje

[ctx: ship_state]
en: Warship
sk: Vojnová loď

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. The ship is * currently sailing to a specific destination ship. * currently sailing to a specific destination note. * TRANSLATORS: This is a ship state. The ship is currently sailing * to a specific destination port without transporting wares.
en: Sailing to %s
sk: Plaví sa ku %s

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. The ship is ready * to transport wares, but has nothing to do.
en: Empty
sk: Prázdna

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. The ship is currently * transporting wares to a specific destination port.
en: Shipping to %s
sk: Preváža ku %s

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is waiting for your commands.
en: Waiting
sk: Čaká

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is scouting for port spaces.
en: Scouting
sk: Vykonáva prieskum

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition has found a port space.
en: Port Space Found
sk: Našla prístavné miesto

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is unloading wares/workers to * build a port.
en: Founding a Colony
sk: Zakladá kolóniu

note: * TRANSLATORS: Example: Loading Barbarians: Buildings (2/6)
en: Loading %1%: %2% (%3%/%4%)
sk: Nahrávanie %1%: %2% (%3%/%4%)

en: Ships
sk: Lode

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Wares
sk: Výrobky

note: * TRANSLATORS: Header in production site window if there is more than 1 worker. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers
sk: Pracovníci

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Buildings
sk: Budovy

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is 1 worker missing
en: Worker missing
sk: Chýba pracovník

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is more than 1 worker missing. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers missing
sk: Chýbajú pracovníci

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is 1 worker coming
en: Worker is coming
sk: Pracovník prichádza

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is more than 1 worker coming. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers are coming
sk: Pracovníci prichádzajú

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is 1 experienced worker missing.
en: Expert missing
sk: chýba špecialista

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is more than 1 experienced worker missing. If you need plural forms here, please let us know.
en: Experts missing
sk: chýbajú špecialisti

en: A new port was added to your economy.
sk: Vaša ekonomika bola rozšírená o nový prístav.

en: A new headquarters was added to your economy.
sk: Vaša ekonomika bola rozšírená o nové ústredie.

en: A new warehouse was added to your economy.
sk: Vaša ekonomika bola rozšírená o nový sklad.

note: * TRANSLATORS: Message header, short for "Waterway Destroyed" (not much space * available)
en: Waterway
sk: Vodná cesta

en: A geologist found resources.
sk: Geológ objavil zdroje.

note: * TRANSLATORS: Header in production site window if there is 1 worker
en: Worker
sk: Pracovník

en: Worker got lost!
sk: Pracovník sa stratil!

en: Logic error
sk: Logická chyba

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: arable
sk: orný

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: navigable
sk: navigovateľný

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: unreachable
sk: nedosiahnuteľný

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: mineable
sk: banský

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: unwalkable
sk: neschodný

en: This objective has no description.
sk: Táto úloha nemá k dispozícii žiaden popis.

[ctx: shipname]
en: Ship %d
sk: Loď %d

[ctx: warehouse]
en: Port %d
sk: Prístav %d

[ctx: market]
en: Market %d
sk: Tržnica %d

[ctx: warehouse]
en: Warehouse %d
sk: Sklad %d

en: Saving game…
sk: Ukladanie hry…

en: Saving failed!
sk: Zlyhalo ukladanie!

en: Game saved
sk: Hra uložená

en: Saving map: %1$s (%2$d/%3$d)
sk: Ukladanie mapy: %1$s (%2$d/%3$d)

en: Autosaving map…
sk: Autoukladanie mapy…

en: Terrains
sk: Terény

en: Starting positions
sk: Začiatočné pozície

en: Map version
sk: Verzia mapy

en: Flags
sk: Vlajky

en: Roads and waterways
sk: Cesty a vodné cesty

en: Map objects
sk: Mapové objekty

en: Win condition
sk: Podmienka výhry

en: Territory
sk: Územie

en: Vision
sk: Viditeľnosť

en: Scripting
sk: Skriptovanie

en: Objectives
sk: Úlohy

en: Minimap
sk: Minimapa

en: The engine received a SIGABRT signal which was most likely triggered by a corrupted savegame. No solution for this bug has been implemented yet. We are sorry, but this savegame seems to be broken beyond repair.
sk: Stroj prijal signál SIGABRT, ktorý bol s najväčšou pravdepodobnosťou vyvolaný poškodenou uloženou hrou. Zatiaľ nebolo implementované žiadne riešenie tejto chyby. Je nám ľúto, ale táto uložená hra sa zdá byť neopraviteľne poškodená.

en: Loading map…
sk: Nahrávanie mapy…

en: Bluebyte Settlers II Map. No comment defined!
sk: Mapa Bluebyte Settlers II. Komentár nie je definovaný!

en: Loading map: %1$s (%2$u/%3$d)
sk: Nahrávanie mapy: %1$s (%2$u/%3$d)

en: Territories
sk: Územia

en: Initializing flags
sk: Inicializácia vlajok

en: Initializing roads and waterways
sk: Inicializácia ciest a vodných ciest

en: Initializing buildings
sk: Inicializácia budov

en: Initializing map objects
sk: Inicializácia mapových objektov

en: Checking map
sk: Kontrola mapy

en: Preparing game…
sk: Príprava hry…

en: Could not establish connection to host
sk: Nepodarilo sa nadviazať spojenie s hostiteľom

en: Widelands could not establish a connection to the given address. Either no Widelands server was reachable at the TCP port %u or the server shut down as you tried to connect.
sk: Nepodarilo sa nadviazať spojenie so zadanou adresou. Buď bol server hry Widelands nedosiahnuteľný na TCP porte %u, alebo bol server ukončený, keď ste sa naň pokúšali pripojiť.

en: /me ’s file failed md5 checksumming.
sk: /me - zlyhal kontrolný súčet md5 môjho súboru.

en: /me checked the received file. Although md5 check summing succeeded, I can not handle the file.
sk: /me skontroloval(a) prijatý súbor. Hoci md5 kontrola súčtu bola úspešná, nedokážem spracovať súbor.

en: Disconnected
sk: Odpojenie

en: The connection with the host was lost for the following reason:
    %s
sk: Spojenie s hostiteľom bolo stratené z nasledujúceho dôvodu:
    %s

en: Available host commands are:
sk: K dispozícii sú tieto hostiteľské príkazy:

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /help  -  Shows this help
sk: /help  -  Zobrazí túto pomoc

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /announce <msg>  -  Send a chatmessage as announcement (system chat)
sk: /announce <správa>  -  Pošle chatovú správu ako oznámenie (systémový chat)

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /warn <name> <reason>  -  Warn the user <name> because of <reason>
sk: /warn <meno> <dôvod>  -  Varuje používateľa <meno> z dôvodu <dôvod>

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /kick <name> <reason>  -  Kick the user <name> because of <reason>
sk: /kick <meno> <dôvod>  -  Vyhodí používateľa <meno> z dôvodu <dôvod>

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /forcePause            -  Force the game to pause.
sk: /forcePause            -  Vynúti pozastavenie hry.

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /endForcedPause        -  Return game to normal speed.
sk: /endForcedPause        -  Vráti hru do normálnej rýchlosti.

en: Wrong use, should be: /announce <message>
sk: Nesprávne použitie, očakáva sa: /announce <správa>

en: Wrong use, should be: /warn <name> <reason>
sk: Nesprávne použitie, očakáva sa: /warn <meno> <dôvod>

en: The client %s could not be found.
sk: Nepodarilo sa nájsť klienta %s.

en: Wrong use, should be: /kick <name> <reason>
sk: Nesprávne použitie, očakáva sa: /kick <meno> <dôvod>

en: You can not kick yourself!
sk: Nemôžete sa vyhodiť!

en: Are you sure you want to kick %s?
sk: Naozaj chcete vyhodiť %s?

en: The stated reason was: %s
sk: Uvedený dôvod: %s

en: If yes, type: /ack_kick %s
sk: Ak áno, napíšte: /ack_kick %s

en: Wrong use, should be: /ack_kick <name>
sk: Nesprávne použité, malo by byť: /ack_kick <meno>

en: Pause was already forced - game should be paused.
sk: Už bola vynútená pauza – hra by mala byť pozastavená.

en: There is no forced pause - nothing to end.
sk: Nebola vynútená žiadna pauza – nie je čo ukončiť.

en: Invalid command! Type /help for a list of commands.
sk: Neplatný príkaz! Ak chcete vypísať zoznam príkazov, napíšte /help.

en: %li second | %li seconds
sk[0]: %li sekunda
sk[1]: %li sekundy
sk[2]: %li sekundy
sk[3]: %li sekúnd

en: Widelands could not establish a connection to the given address.
    Either there was no metaserver running at the supposed port or
    your network setup is broken.
sk: Nepodarilo sa nadviazať spojenie so zadanou adresou.
    Buď na predpokladanom porte nebežal žiaden metaserver,
    alebo vaše nastavenie siete je nesprávne.

en: Users marked with IRC will possibly not react to messages.
sk: Používatelia označení ako IRC pravdepodobne nebudú reagovať na správy.

en: Successfully reconnected to the metaserver!
sk: Podarilo sa úspešne pripojiť na metaserver!

en: Something went wrong: %s
sk: Niečo sa pokazilo: %s

en: Welcome to the Widelands Metaserver!
sk: Vitajte na metaserveri Widelands!

en: Our forums can be found at:
sk: Naše fóra môžete nájsť na:

en: For reporting bugs, visit:
sk: Pre nahlásenie chýb navštívte:

en: Mixed up
sk: Zmätok

en: The metaserver sent a strange ERROR during connection
sk: Metaserver poslal počas spojenia nezvyčajnú chybu (ERROR)

en: Unexpected packet
sk: Neočakávaný paket

en: WARNING: Received a %s command although we are not in CONNECTING state.
sk: UPOZORNENIE: Prijal sa príkaz %s, hoci nie sme v stave CONNECTING.

en: Server time offset is %d second. | Server time offset is %d seconds.
sk[0]: Časový posun servera je %d sekunda.
sk[1]: Časový posun servera sú %d sekundy.
sk[2]: Časový posun servera je %d sekundy.
sk[3]: Časový posun servera je %d sekúnd.

en: Invalid chat message type "%s".
sk: Neplatný typ chatovej správy „%s“.

en: Invalid message type
sk: Neplatný typ správy

en: The game %s is now available
sk: Hra %s je teraz k dispozícii

en: The game %s has been closed
sk: Hra %s bola uzavretá

en: %s joined the lobby
sk: %s sa pripojil/-a do predsiene

en: %s left the lobby
sk: %s opustil/-a predsieň

en: Chat message could not be sent.
sk: Nepodarilo sa odoslať chatovú správu.

en: Command could not be executed.
sk: Nepodarilo sa vykonať príkaz.

en: ERROR: %s
sk: CHYBA: %s

en: Received an unknown command from the metaserver: %s
sk: Prijal sa neznámy príkaz od metaservera: %s

en: Message could not be sent: You are not connected to the metaserver!
sk: Nepodarilo sa odoslať správu, pretože nie ste pripojený/-á na metaserver!

en: Message could not be sent: Was this supposed to be a private message?
sk: Nepodarilo sa odoslať správu. Mala to byť súkromná správa?

en: Conversion error
sk: Chyba pri konverzii

note: * TRANSLATORS: Geeky message from the metaserver * TRANSLATORS: This message is shown if %s isn't "true" or "false"
en: Unable to determine truth value for "%s"
sk: Nepodarilo sa určiť pravdivostnú hodnotu z reťazca „%s“

en: There is no user with this name logged in.
sk: Neexistuje žiaden prihlásený používateľ s týmto menom.

en: Wrong password, please try again.
sk: Nesprávne heslo, prosím skúste znova.

en: The protocol version you are using is not supported!
sk: Verzia protokolu, ktorú používate, nie je podporovaná!

en: You are already logged in!
sk: Už ste prihlásený/-á!

en: You got disconnected, as you sent a superuser command without superuser permission. This incident will be logged and reported to the administrator.
sk: Odpojilo vás kvôli zaslaniu superpoužívateľského príkazu bez práv superpoužívateľa. Táto udalosť bude zaznamenaná a nahlásená administrátorovi.

en: Connection was closed by the client normally.
sk: Klient uzatvoril spojenie normálnym spôsobom.

en: The connection to the metaserver was lost.
sk: Spojenie s metaserverom bolo stratené.

en: Metaserver did not answer
sk: Metaserver neodpovedal

en: You got disconnected from the metaserver, as you did not answer a PING request in time.
sk: Boli ste odpojený(á) od metaservera, keďže ste neodpovedali včas na požiadavku PING.

en: Client has left the game.
sk: Klient opustil hru.

en: Client crashed and performed an emergency save.
sk: Klient havaroval a vykonal núdzové uloženie hry.

en: Connection was lost.
sk: Spojenie stratené.

en: Server has left the game.
sk: Server opustil hru.

en: The game has started just after you tried to connect.
sk: Hra sa začala, hneď ako ste sa pokúsili pripojiť.

en: Server has crashed and performed an emergency save.
sk: Server havaroval a vykonal núdzové uloženie hry.

en: Client and host have become desynchronized.
sk: Klient a hostiteľ sa desynchronizovali.

en: Kicked by the host: %s
sk: Vyhodil vás hostiteľ: %s

en: Client sent malformed commands: %s
sk: Klient poslal chybné príkazy: %s

en: %1$s has left the game (%2$s)
sk: %1$s opustil/-a hru (%2$s)

en: %1$s has been replaced with %2$s
sk: %2$s nahradzuje hráča %1$s

en: Unknown user has left the game (%s)
sk: Neznámy používateľ opustil hru (%s)

en: Server sent a SYNCREQUEST even though no game is running.
sk: Server poslal SYNCREQUEST aj napriek tomu, že nebeží žiadna hra.

en: Received a PLAYERCOMMAND even though no game is running.
sk: Bol prijatý PLAYERCOMMAND, aj keď nebeží žiadna hra.

en: Unexpectedly received LAUNCH command from server.
sk: Od servera bol neočakávane prijatý príkaz LAUNCH.

en: Server sent a player update for a player that does not exist.
sk: Server poslal aktualizáciu pre neexistujúceho hráča.

en: Server sent a user update for a user that does not exist.
sk: Server poslal aktualizáciu pre neexistujúceho používateľa.

en: Server uses a different protocol version
sk: Server používa inú verziu protokolu

en: Received command number %s, which is not allowed in this state.
sk: Bol prijatý príkaz číslo %s, ktorý je v tomto stave zakázaný.

en: Client reports time to host that is running backwards.
sk: Klient hlási hostiteľovi čas, ktorý beží naopak.

en: Client simulates beyond the game time allowed by the host.
sk: Klient simuluje dlhšie než po herný čas dovolený hostiteľom.

en: Client did not submit sync report in time.
sk: Klient neposlal synchronizačné správu načas.

en: The game has already started.
sk: Hra sa už začala.

en: Client has no access to other player’s settings.
sk: Klient nemá prístup k nastaveniam iného hráča.

en: Client has no access to server settings.
sk: Klient nemá prístup k nastaveniam servera.

en: Client sent TIME command even though game is not running.
sk: Klient poslal príkaz TIME aj napriek tomu, že hra nebeží.

en: Client sent a PLAYERCOMMAND for another player.
sk: Klient poslal hráčsky príkaz za iného hráča.

en: Client sent unexpected synchronization report.
sk: Klient poslal neočakávanú správu o synchronizácii.

en: Client requests file although none is available to send.
sk: Klient požaduje súbor, hoci žiaden nie je k dispozícii na poslanie.

en: Host sent player %s to the lobby!
sk: Hostiteľ poslal hráča %s do predsiene!

en: WARNING: %1$s uses version: %2$s, while Host uses version: %3$s
sk: VAROVANIE: %1$s používa verziu: %2$s, zatiaľ čo hostiteľ používa verziu: %3$s

en: %s has joined the game
sk: %s sa pripojil(a) do hry

en: Started to send file %1$s to %2$s!
sk: Začalo sa odosielanie súboru %1$s klientovi %2$s!

en: Completed transfer of file %1$s to %2$s
sk: Dokončil sa prenos súboru %1$s klientovi %2$s

en: The player ‘%s’ was defeated and became a spectator.
sk: Hráč „%s“ bol porazený a stal sa divákom.

en: Client %1$s did not answer for more than %2$s.
sk: Klient %1$s neodpovedal dlhšie ako %2$s.

en: Client %s has cheating features enabled!
sk: Klient %s má povolené funkcie podvádzania!

en: Client %s is cheating!
sk: Klient %s podvádza!

en: Plugin Error
sk: Chyba rozšírenia

en: Choose Color…
sk: Výber farby…

en: Initial Color
sk: Posledná farba

[ctx: color]
note: * TRANSLATORS: First letter of the word "Red"
en: R
sk: Č

[ctx: color]
note: * TRANSLATORS: First letter of the word "Green"
en: G
sk: Z

[ctx: color]
note: * TRANSLATORS: First letter of the word "Blue"
en: B
sk: M

en: Default Color
sk: Predvolená farba

en: Red
sk: Červená

en: Green
sk: Zelená

en: Blue
sk: Modrá

en: Remove from favorites
sk: Odobrať z obľúbených

en: Add current color to favorites
sk: Pridať aktuálnu farbu k obľúbeným

[ctx: dropdown]
en: Select Item
sk: Vybrať položku

[ctx: dropdown]
note: * TRANSLATORS: Selection in Dropdown menus.
en: Not Selected
sk: Nevybraná

en: No matches
sk: Žiadna zhoda

en: Go to first page
sk: Prejsť na prvú stránku

en: Go to last page
sk: Prejsť na poslednú stránku

en: Items per page
sk: Položiek na stránku

[ctx: all_items]
en: All
sk: všetky

en: Go to page %d
sk: Prejsť na stránku %d

en: Please wait…
sk: Prosím počkajte…

en: Game ending – please wait…
sk: Hra sa ukončuje – prosím počkajte…

en: Loading…
sk: Nahrávanie…

en: Decrease the value
sk: Znížiť hodnotu

note: * TRANSLATORS: You may want to treat this as "Decrease the value %s", you get the chance to translate the substituted text as "by <n units>"
en: Decrease the value by %s
sk: Znížiť hodnotu o %s

en: Increase the value
sk: Zvýšiť hodnotu

note: * TRANSLATORS: You may want to treat this as "Increase the value %s", you get the chance to translate the substituted text as "by <n units>"
en: Increase the value by %s
sk: Zvýšiť hodnotu o %s

[ctx: spinbox_change]
note: * TRANSLATORS: "Increase/Decrease the value by <n> minutes" You may want to treat this as "by <n> minutes", depending on how you translated "Increase/Decrease the value by %s".
en: %d minute | %d minutes
sk[0]: %d minútu
sk[1]: %d minúty
sk[2]: %d minúty
sk[3]: %d minút

note: * TRANSLATORS: The current value of a spinbox
en: %d minute | %d minutes
sk[0]: %d minúta
sk[1]: %d minúty
sk[2]: %d minúty
sk[3]: %d minút

[ctx: spinbox_change]
note: * TRANSLATORS: "Increase/Decrease the value by <n> hours" You may want to treat this as "by <n> hours", depending on how you translated "Increase/Decrease the value by %s".
en: %d hour | %d hours
sk[0]: %d hodinu
sk[1]: %d hodiny
sk[2]: %d hodiny
sk[3]: %d hodín

note: * TRANSLATORS: The current value of a spinbox
en: %d hour | %d hours
sk[0]: %d hodina
sk[1]: %d hodiny
sk[2]: %d hodiny
sk[3]: %d hodín

[ctx: spinbox_change_hours_mins]
note: * TRANSLATORS: "Increase/Decrease the value by X hours and Y minutes" You may want to treat this as "by X hours and Y minutes", depending on how you translated "Increase/Decrease the value by %s". You can also defer translation of "by X hours" and "by Y minutes".
en: %1$s and %2$s
sk: %1$s a %2$s

[ctx: spinbox_change_hours_mins]
note: * TRANSLATORS: .. The hours part of "Increase/Decrease the value by X hours and Y minutes". You may want to treat this as "by <n> hours", depending on how you translated "Increase/Decrease the value by %s" and "%1$s and %2$s".
en: %d hour | %d hours
sk[0]: %d hodinu
sk[1]: %d hodiny
sk[2]: %d hodiny
sk[3]: %d hodín

[ctx: spinbox_change_hours_mins]
note: * TRANSLATORS: .. The minutes part of "Increase/Decrease the value by X hours and Y minutes" You may want to treat this as "by <n> minutes", depending on how you translated "Increase/Decrease the value by %s" and "%1$s and %2$s".
en: %d minute | %d minutes
sk[0]: %d minútu
sk[1]: %d minúty
sk[2]: %d minúty
sk[3]: %d minút

[ctx: spinbox_change]
note: * TRANSLATORS: "Increase/Decrease the value by <n> weeks" You may want to treat this as "by <n> weeks", depending on how you translated "Increase/Decrease the value by %s".
en: %d week | %d weeks
sk[0]: %d týždeň
sk[1]: %d týždne
sk[2]: %d týždňa
sk[3]: %d týždňov

note: * TRANSLATORS: The current value of a spinbox
en: %d week | %d weeks
sk[0]: %d týždeň
sk[1]: %d týždne
sk[2]: %d týždňa
sk[3]: %d týždňov

[ctx: spinbox_change]
note: * TRANSLATORS: "Increase/Decrease the value by <n> pixels" You may want to treat this as "by <n> pixels", depending on how you translated "Increase/Decrease the value by %s".
en: %d pixel | %d pixels
sk[0]: %d pixel
sk[1]: %d pixely
sk[2]: %d pixela
sk[3]: %d pixelov

note: * TRANSLATORS: The current value of a spinbox
en: %d pixel | %d pixels
sk[0]: %d pixel
sk[1]: %d pixely
sk[2]: %d pixela
sk[3]: %d pixelov

[ctx: spinbox_change]
note: * TRANSLATORS: "Increase/Decrease the value by <n> fields" You may want to treat this as "by <n> fields", depending on how you translated "Increase/Decrease the value by %s".
en: %d field | %d fields
sk[0]: %d políčko
sk[1]: %d políčka
sk[2]: %d políčka
sk[3]: %d políčok

note: * TRANSLATORS: The current value of a spinbox
en: %d field | %d fields
sk[0]: %d políčko
sk[1]: %d políčka
sk[2]: %d políčka
sk[3]: %d políčok

en: Click to reverse sorting
sk: Kliknutím otočíte zoradenie

en: Click to sort by this column
sk: Kliknutím zoradíte tento stĺpec

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

en: Select All
sk: Označiť všetko

en: Close
sk: Zavrieť

en: Minimize
sk: Minimalizovať

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Pin
sk: Pripnúť

en: Unpin
sk: Odopnúť

en: About Widelands
sk: O hre

en: Technical Info
sk: Technické informácie

en: Sent
sk: Poslané

en: Login
sk: Prihlásenie

en: Username:
sk: Používateľ:

en: Password:
sk: Heslo:

en: %u bytes
sk: %u bajtov

[ctx: quality]
note: * TRANSLATORS: This is an add-on code quality rating
en: Any
sk: Ľubovoľná

en: Quality not yet evaluated
sk: Kvalita ešte nebola hodnotená

[ctx: quality]
note: * TRANSLATORS: This is an add-on code quality rating
en: Poor
sk: Slabá

[ctx: quality]
note: * TRANSLATORS: This is an add-on code quality rating
en: Good
sk: Dobrá

[ctx: quality]
note: * TRANSLATORS: This is an add-on code quality rating
en: Excellent
sk: Výborná

en: Add-On Manager
sk: Správca doplnkov

en: Verified only
sk: Iba overené

en: Show only verified add-ons
sk: Ukázať iba overené doplnky

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Minimum quality
sk: Minimálna kvalita

en: Min Players:
sk: Min. počet hráčov:

en: Min Width:
sk: Min. šírka:

en: Min Height:
sk: Min. výška:

en: Min Size:
sk: Min. veľkosť:

en: Max Players:
sk: Max. počet hráčov:

en: Max Width:
sk: Max. šírka:

en: Max Height:
sk: Max. výška:

en: Max Size:
sk: Max. veľkosť:

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Refresh the list of add-ons available from the server
sk: Obnoviť zoznam doplnkov dostupných na serveri

en: Development
sk: Vývoj

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons alphabetically by name
en: Name
sk: názvu (A-Z)

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons alphabetically by name (inverted)
en: Name (descending)
sk: názvu (Z-A)

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by average rating
en: Most popular
sk: najväčšej populárnosti

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by average rating
en: Least popular
sk: najmenšej populárnosti

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by how often they were downloaded
en: Most often downloaded
sk: najčastejšie sťahovaných

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by how often they were downloaded
en: Least often downloaded
sk: najmenej sťahovaných

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by upload date/time
en: Oldest
sk: najstarších

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons by upload date/time
en: Newest
sk: najnovších

en: Filter add-ons by name
sk: Filtrovať doplnky podľa mena

en: Filter maps by name
sk: Filtrovať mapy podľa mena

en: Toggle category ‘%s’
sk: Prepnúť kategóriu „%s“

[ctx: nr_players]
en: Unlimited
sk: neobmedzený

[ctx: map_size]
en: Unlimited
sk: neobmedzená

en: NOT VERIFIED
sk: NEOVERENÉ

en: verified
sk: overené

en: Upgrade All
sk: Aktualizovať všetko

en: Not logged in
sk: Neprihlásený

en: Logged in as %s
sk: Prihlásený ako %s

en: Logged in as %s (admin)
sk: Prihlásený ako %s (správca)

en: Click to log out
sk: Kliknutím sa odhlásite

en: Wrong Password
sk: Nesprávne heslo

en: Fetching add-ons… (%.1f%%)
sk: Nahrávanie doplnkov… (%.1f%%)

en: Connecting to the server…
sk: Pripájanie sa na server…

en: Installed (%u)
sk: Nainštalované (%u)

en: Upgrade all (%u)
sk: Aktualizovať všetko (%u)

en: Browse
sk: Prehliadať

en: Browse (%u)
sk: Prehliadať (%u)

en: Website Maps
sk: Mapy webstránky

en: Website Maps (%u)
sk: Mapy webstránky (%u)

en: Name:
sk: Názov:

en: Version:
sk: Verzia:

en: Minimum Widelands Version:
sk: Minimálna verzia Widelands:

en: Maximum Widelands Version:
sk: Maximálna verzia Widelands:

en: Category
sk: Kategória

en: Invalid Name
sk: Neplatné meno

en: Invalid Version
sk: Neplatná verzia

en: Invalid filename
sk: Neplatné meno súboru

en: Name: %s
sk: Názov: %s

en: Size: %s
sk: Veľkosť: %s

en: Players: %s
sk: Hráči: %s

en: Minimum Widelands Version: %s
sk: Minimálna verzia Widelands: %s

[ctx: version]
note: * TRANSLATORS: No minimum required version
en: (none)
sk: (žiadna)

en: Do you really want to delete the directory ‘%s’ and all its contents?
sk: Naozaj chcete vymazať adresár „%s“ a všetok jeho obsah?

en: Do you really want to delete the map ‘%s’?
sk: Naozaj chcete vymazať mapu „%s“?

note: * TRANSLATORS: Header for campaign difficulty
en: Difficulty
sk: Náročnosť

en: Difficulty:
sk: Náročnosť:

en: Write Comment
sk: Písanie komentára

en: Bold
sk: Tučné

en: Italic
sk: Kurzíva

en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: Color…
sk: Farba…

en: Tiny
sk: Drobné

en: Small
sk: Malé

en: Large
sk: Veľké

en: Huge
sk: Obrovské

[ctx: tx]
en: Priority:
sk: Priorita:

note: * TRANSLATORS: This add-on has been verified
en: Verified
sk: Overené

en: Your vote
sk: Vaše hodnotenie

en: Next screenshot
sk: Ďalšia snímka obrazovky

en: Previous screenshot
sk: Predchádzajúca snímka obrazovky

en: Write a comment…
sk: Napíšte komentár…

en: Not voted
sk: bez hodnotenia

en: Screenshots (%u)
sk: Snímky obrazovky (%u)

en: Comments (%u)
sk: Komentáre (%u)

en: Votes (%u)
sk: Hodnotenia (%u)

en: Average rating: %1$.3f (%2$u vote) | Average rating: %1$.3f (%2$u votes)
sk[0]: Priemerné hodnotenie: %1$.3f (%2$u hodnotenie)
sk[1]: Priemerné hodnotenie: %1$.3f (%2$u hodnotenia)
sk[2]: Priemerné hodnotenie: %1$.3f (%2$u hodnotenia)
sk[3]: Priemerné hodnotenie: %1$.3f (%2$u hodnotení)

en: No votes yet
sk: Zatiaľ nehodnotený

en: No comments yet.
sk: Zatiaľ nekomentovaný.

en: %u comment: | %u comments:
sk[0]: %u komentár:
sk[1]: %u komentáre:
sk[2]: %u komentára:
sk[3]: %u komentárov:

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: Hint:
sk: Rada:

en: Disable
sk: Deaktivovať

en: Enable
sk: Aktivovať

en: Category: %s
sk: Kategória: %s

note: * TRANSLATORS: (MajorVersion)+(MinorVersion)
en: Version: %1$s+%2$u
sk: Verzia: %1$s+%2$u

en: Install
sk: Inštalovať

en: Upgrade
sk: Aktualizovať

en: Comments and Votes
sk: Komentáre a hodnotenia

en: Verified by the Widelands Development Team
sk: Overené vývojovým tímom hry Widelands

en: Total size: %u byte | Total size: %u bytes
sk[0]: Celková veľkosť: %u bajt
sk[1]: Celková veľkosť: %u bajty
sk[2]: Celková veľkosť: %u bajta
sk[3]: Celková veľkosť: %u bajtov

en: %u download | %u downloads
sk[0]: %u stiahnutie
sk[1]: %u stiahnutia
sk[2]: %u stiahnutia
sk[3]: %u stiahnutí

en: %u comment | %u comments
sk[0]: %u komentár
sk[1]: %u komentáre
sk[2]: %u komentára
sk[3]: %u komentárov

en: %u screenshot | %u screenshots
sk[0]: %u snímka obrazovky
sk[1]: %u snímky obrazovky
sk[2]: %u snímky obrazovky
sk[3]: %u snímok obrazovky

en: Size: %1$u×%2$u • Max Players: %3$u • %4$s
sk: Veľkosť: %1$u×%2$u • Max hráči: %3$u • %4$s

note: * TRANSLATORS: Header for campaign description
en: Description
sk: Popis

en: Choose Campaign
sk: Výber kampane

en: Return to the main menu
sk: Vrátiť sa do hlavného menu

en: Play this campaign
sk: Hrať túto kampaň

note: * TRANSLATORS: Campaign difficulty table header
en: Diff.
sk: Nár.

en: Tribe Name
sk: Názov kmeňa

en: Campaign Name
sk: Názov kampane

[ctx: difficulty]
note: * TRANSLATORS: A campaign difficulty
en: Default
sk: Štandardná

en: Crash Report Details
sk: Detaily havárie

en: Open link
sk: Otvoriť odkaz

en: Copy link
sk: Kopírovať odkaz

en: Copy report
sk: Kopírovať hlásenie

en: Copy the full report to the clipboard
sk: Kopírovať celé hlásenie do schránky

en: Crash Report
sk: Hlásenie o havárii

en: It looks like Widelands crashed the last time you ran it, but a backtrace for debugging was automatically generated. Please provide the report along with a description of what was going on in the game and what you did last before the crash to the Widelands Development Team under %s so we can fix the problem.
sk: Zdá sa, že hra Widelands havarovala pri poslednom behu a pri tom sa automaticky vygeneroval backtrace záznam pre ladenie. Poskytnite hlásenie spolu s popisom toho, čo sa dialo v hre a čo ste robili naposledy pred zlyhaním, vývojovému tímu Widelands na %s, aby sme mohli problém vyriešiť.

en: Show details…
sk: Ukázať detaily…

en: View the detailed crash report
sk: Pozrieť si detaily havárie

en: Remind me later
sk: Pripomenúť neskôr

en: Help: %s
sk: Pomoc: %s

en: Metaserver Lobby
sk: Predsieň metaservera

en: Clients online:
sk: Klienti online:

en: Open Games:
sk: Otvorené hry:

en: Join this game
sk: Pripojiť sa k tejto hre

en: Name of your server:
sk: Názov vášho servera:

en: Open a new game
sk: Otvoriť novú hru

en: Leave Lobby
sk: Opustiť predsieň

en: User Status
sk: Status používateľa

en: Administrator
sk: Administrátor

en: Registered
sk: Registrovaný

en: Unregistered
sk: Neregistrovaný

[ctx: player]
note: * TRANSLATORS: Player Name
en: Name
sk: Meno

note: * TRANSLATORS: Widelands version
en: Version
sk: Verzia

en: Game
sk: Hra

en: Connection Timed Out
sk: Časový limit spojenia vypršal

en: Network Error
sk: Sieťová chyba

en: Reset to default
sk: Obnoviť do predvolených nastavení

en: Press the new shortcut or close this window to cancel.
sk: Stlačte novú klávesovú skratku alebo zrušte akciu zatvorením tohto okna.

en: (unused)
sk: (nepoužité)

en: Edit Keyboard And Mouse Actions
sk: Upravovanie akcií klávesnice a myši

en: Reset all
sk: Obnoviť všetko

en: Reset all to defaults
sk: Obnoviť všetko do predvolených nastavení

en: Keyboard Shortcut Conflict
sk: Konflikt klávesovej skratky

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: General
sk: Všeobecné

en: Fastplace
sk: Rýchle umiestnenie

en: Add-Ons
sk: Doplnky

en: Mouse Scrolling
sk: Posúvanie kolieskom myši

en: Launch Game
sk: Spustenie hry

en: Configure this game
sk: Nastavenie hry

en: Playing time
sk: Čas hry

en: Show or hide additional game configuration options
sk: Zobraziť alebo skryť ďalšie možnosti nastavenia hry

en: Peaceful mode
sk: Mier

en: No fog of war
sk: Bez vojnovej hmly

en: Forbid diplomacy
sk: Zakázaná diplomacia

en: Enable naval warfare (experimental feature)
sk: Povoliť námornú vojnu (experimentálne)

en: Custom starting positions
sk: Nastavenie začiatočných pozícií

en: Write Replay
sk: Zápis záznamu

en: Change map…
sk: Zmeniť mapu…

en: Change saved game…
sk: Zmeniť uloženú hru…

en: Start game
sk: Začať hru

en: Show fewer options
sk: Ukázať menej nastavení

en: Show more options
sk: Ukázať viac nastavení

en: The relations between players are set by the scenario
sk: Vzťahy medzi hráčmi sú určené scenárom

en: The relations between players are set by the saved game
sk: Vzťahy medzi hráčmi sú určené uloženou hrou

en: The selected win condition does not allow peaceful matches
sk: Zvolená podmienka výhry nedovoľuje mierové nastavenie

en: Forbid fighting between players
sk: Zakázané boje medzi hráčmi

en: All selected starting conditions ignore the map’s starting positions
sk: Všetky zvolené počiatočné podmienky ignorujú začiatočné pozície mapy

en: The starting positions are set by the scenario
sk: Začiatočné pozície sú určené scenárom

en: The starting positions are set by the saved game
sk: Začiatočné pozície sú určené uloženou hrou

en: Allow the players to choose their own starting positions at the beginning of the game
sk: Umožní hráčom, aby si na začiatku hry vybrali svoje vlastné začiatočné pozície

en: Player vision is set by the scenario
sk: Viditeľnosť je určená scenárom

en: Player vision is set by the saved game
sk: Viditeľnosť je určená uloženou hrou

en: Give all players permanent vision of the entire map
sk: Všetci hráči dostanú trvalú viditeľnosť celej mapy

en: Naval warfare is set by the scenario
sk: Námorná vojna je určená scenárom

en: Naval warfare is set by the saved game
sk: Námorná vojna je určená uloženou hrou

en: Player relations are set by the scenario
sk: Diplomatické vzťahy sú určené scenárom

en: Player relations are set by the saved game
sk: Diplomatické vzťahy sú určené uloženou hrou

en: Disallow players to change their alliances during the game
sk: Nedovolí hráčom meniť ich spojenectvá počas hry

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Scenario
sk: Scenár

en: Win condition is set through the scenario
sk: Podmienka výhry sa nastaví počas scenára

en: Saved Game
sk: Uložená hra

en: The game is a saved game – the win condition was set before.
sk: Toto je uložená hra – podmienka výhry bola určená skôr.

en: Show the help window
sk: Zobraziť okno s pomocou

en: Please select a map or saved game.
sk: Prosím vyberte mapu alebo uloženú hru.

en: The host has not yet selected a map or saved game.
sk: Hostiteľ ešte nevybral mapu alebo uloženú hru.

en: WARNING:
    The saved game you selected is a directory. This happens if you set the option ‘nozip’ to true or manually unzipped the saved game.
    Widelands is not able to transfer directory structures to the clients, please select another saved game or zip the directories’ content.
sk: UPOZORNENIE:
    Vybraná uložená hra je adresár. Stáva sa to, ak ste nastavili možnosť „nozip“ na true alebo manuálne dekomprimovali uloženú hru.
    Widelands nedokáže prenášať štruktúry adresárov ku klientom. Prosím, zvoľte inú uloženú hru alebo skomprimujte obsah adresára.

en: File not found
sk: Súbor sa nenašiel

en: Widelands tried to start a game with a file that could not be found at the given path.
    The file was: %s
    If this happens in a network game, the host might have selected a file that you do not own. Normally, such a file should be sent from the host to you, but perhaps the transfer was not yet finished!?!
sk: Vyskytla sa chyba pri pokuse o začatie hry so súborom, ktorý sa nepodarilo nájsť na danej ceste.
    Súbor: %s
    Ak tento problém nastal v sieťovej hre, je možné, že hostiteľ vybral súbor, ktorý nevlastníte. Zvyčajne by vám mal hostiteľ takýto súbor poslať, ale možno prenos ešte neskončil!?!

en: The selected file can not be found. If it is not automatically transferred to you, please write to the host about this problem.
sk: Nebolo možné nájsť vybraný súbor. Ak nenastane prenos automaticky, prosím, napíšte hostiteľovi ohľadom tohto problému.

en: Unable to load the win condition script file ‘%s’.
sk: Nepodarilo sa nahrať skript podmienky výhry zo súboru „%s“.

note: * TRANSLATORS: This is a heading for a help window
en: Multiplayer Game Setup
sk: Nastavenie hry viacerých hráčov

en: Choose Game
sk: Výber hry

en: Choose Replay
sk: Výber záznamu

en: Show Filenames
sk: Zobraziť názvy súborov

en: Load this replay
sk: Načítať tento záznam

en: Return to the multiplayer game setup
sk: Vrátiť sa do menu nastavenia hry viacerých hráčov

en: Return to the single player menu
sk: Vrátiť sa do menu jedného hráča

en: Load this game
sk: Načítať túto hru

en: Online Game Settings
sk: Nastavenia online hry

en: Save
sk: Uložiť

en: Log in to a registered account.
sk: Prihlásiť sa do registrovaného účtu.

en: Nickname:
sk: Prezývka:

note: * TRANSLATORS: This string may contain only English letters, numbers, and @ . + - _ characters * and must not be "team".
en: nobody
sk: nikto

en: Please enter a nickname!
sk: Zadajte svoju prezývku!

en: Please enter your password!
sk: Prosím, zadajte svoje heslo!

en: Begin a new game
sk: Začať novú hru

en: New Game
sk: Nová hra

en: New Random Game
sk: Nová náhodná hra

en: Create a new random match
sk: Začať novú náhodnú hru

en: Campaigns
sk: Kampane

en: Play a campaign
sk: Hrať kampaň

en: Tutorials
sk: Tutoriály

en: Play one of our beginners’ tutorials
sk: Hrať jeden zo začiatočníckych tutoriálov

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination. * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Load Game
sk: Načítať hru

en: Continue a saved game
sk: Pokračovať v uloženej hre

en: Continue Playing
sk: Pokračovať v hraní

en: Map: %s
sk: Mapa: %s

en: Win Condition: %s
sk: Podmienka výhry: %s

en: Gametime: %s
sk: Herný čas: %s

note: * TRANSLATORS: Information about when a game was saved, e.g. 'Saved: Today, * 10:30'
en: Saved: %s
sk: Uložené: %s

en: Online Game
sk: Online hra

en: Join the Widelands lobby
sk: Pripojiť sa do predsiene Widelands

en: Log in as a registered user
sk: Prihlásiť sa ako registrovaný používateľ

en: LAN / Direct IP
sk: LAN / priama IP

en: Play a private online game
sk: Hrať súkromnú online hru

en: Create a new empty map
sk: Vytvoriť novú prázdnu mapu

en: Create a new random map
sk: Vytvoriť novú náhodnú mapu

en: Edit an existing map
sk: Editovať existujúcu mapu

en: Continue Editing
sk: Pokračovať v editovaní

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Load Replay
sk: Načítať záznam

en: Watch the replay of an old game
sk: Sledovať záznam starej hry

en: Watch last saved replay
sk: Sledovať naposledy uložený záznam

en: Single Player…
sk: Hra jedného hráča…

en: Multiplayer…
sk: Hra viacerých hráčov…

en: Watch Replay…
sk: Sledovať záznam…

en: Begin or load a single-player campaign or free game
sk: Začať alebo načítať kampaň alebo hru jedného hráča

en: Play with your friends over the internet
sk: Hrať s priateľmi cez internet

en: Launch the map editor
sk: Spustiť editor máp

en: Watch again a recorded earlier game
sk: Znova sledovať zaznamenanú hru

en: Install and manage add-ons
sk: Inštalácia a správa doplnkov

en: Options
sk: Možnosti

en: Technical and game-related settings
sk: Technické a herné nastavenia

en: Readme, License, and Credits
sk: Informácie, licencia a poďakovania

en: Exit Widelands
sk: Ukončiť Widelands

en: Quit the game
sk: Ukončiť hru

note: * TRANSLATORS: %1$s = version string and build type  ("Debug", "Release", or "RelWithDebInfo")
en: Version %1$s
sk: Verzia %1$s

note: * TRANSLATORS: Placeholders are the copyright years
en: (C) %1%-%2% by the Widelands Development Team • Licensed under the GNU General Public License V2.0
sk: (C) %1%-%2% Vývojový tím hry Widelands • licencované pod Všeobecnou verejnou licenciou GNU (GPL) v.2.0

en: Exit Confirmation
sk: Potvrdenie ukončenia

en: Are you sure you wish to exit Widelands?
sk: Naozaj chcete ukončiť Widelands?

en: invalid tribe ‘%s’
sk: neplatný kmeň „%s“

en: Saved Players
sk: Uložení hráči

en: Player %u: –
sk: Hráč %u: –

note: * TRANSLATORS: "Player 1 (Barbarians): Playername"
en: Player %1$u (%2$s): %3$s
sk: Hráč %1$u (%2$s): %3$s

en: Map Details
sk: Podrobnosti o mape

en: Scenario Details
sk: Podrobnosti o scenári

en: Hint: %s
sk: Rada: %s

en: No map selected
sk: Nie je vybratá žiadna mapa

en: (no map)
sk: (žiadna mapa)

en: Choose Map
sk: Výber mapy

en: Show all maps
sk: Zobraziť všetky mapy

en: Show original map names
sk: Zobraziť originálne názvy máp

en: Filter by official status
sk: Filtrovať podľa oficiálneho stavu

en: Official & Unofficial
sk: Oficiálne a neoficiálne

en: Show both official and unofficial maps
sk: Ukázať aj oficiálne aj neoficiálne mapy

en: Filter by desired line-up
sk: Filtrovať podľa požadovanej zostavy

note: * TRANSLATORS: Filter entry in map selection. Other entries are "Free for all"", * "Teams of 2" etc.
en: Any Teams
sk: Ľubovoľné tímy

en: Do not filter by line-up suggestions
sk: Nefiltrovať podľa návrhov zostáv

en: Filter by balancing status
sk: Filtrovať podľa stavu vyváženia

en: Balanced & Unbalanced
sk: Vyvážené a nevyvážené

en: Show both balanced and unbalanced maps
sk: Ukázať aj vyvážené aj nevyvážené mapy

[ctx: balancing]
en: Unspecified
sk: Neurčené

en: The map does not specify whether it is balanced
sk: Mapa neuvádza, či je vyvážená

en: Back
sk: Späť

en: Back to ‘%s’
sk: Naspäť na „%s“

en: Close window
sk: Zatvoriť okno

en: Role
sk: Rola

en: Spectator
sk: Divák

en: Player Number
sk: Číslo hráča

en: Type
sk: Typ

en: Team
sk: Tím

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Random AI
sk: Náhodná AI

en: Shared in
sk: Zdieľané

en: Closed
sk: Zatvorené

en: Open
sk: Otvorené

en: Human
sk: Človek

note: * TRANSLATORS: This is an option in multiplayer setup for sharing another player's starting position.
en: Shared in Player %u
sk: Zdieľané s hráčom %u

en: Start type is set via the scenario
sk: Počiatočné podmienky sú určené scenárom

en: No Team
sk: Bez tímu

en: Team %d
sk: Tím %d

en: Clients
sk: Klienti

en: Begin LAN Game
sk: LAN hra

en: List of games in your local network:
sk: Zoznam hier vo vašej lokálnej sieti:

en: Your nickname:
sk: Vaša prezývka:

en: Host to connect:
sk: Hostiteľ:

en: Load previous host
sk: Načítať predchádzajúceho hostiteľa

en: Host a new game
sk: Založiť novú hru

en: Host
sk: Hostiteľ

en: State
sk: Stav

[ctx: game_state]
note: * TRANSLATORS: The state of a LAN game can be open, closed or unknown
en: Unknown
sk: Neznámy

en: Invalid Address
sk: Neplatná adresa

en: The entered hostname or address is invalid and can’t be connected to.
sk: Zadané meno hostiteľa alebo adresa sú neplatné a nedá sa tam pripojiť.

en: Apply
sk: Použiť

en: Language
sk: Jazyk

en: Window Size
sk: Veľkosť okna

[ctx: multiscreen]
en: Display
sk: Monitor

en: Dock windows to edges
sk: Prichytávať okná k okrajom

en: Distance for windows to snap to other panels:
sk: Vzdialenosť na prichytenie okien k iným panelom:

en: Distance for windows to snap to borders:
sk: Vzdialenosť na prichytenie okien k okrajom obrazovky:

en: Edit keyboard and mouse actions…
sk: Upraviť akcie klávesnice a myši…

en: Save game automatically every:
sk: Automaticky ukladať hru po čase:

en: Maximum number of autosave files:
sk: Maximálny počet súborov pre automatické ukladanie:

en: Delete replays after:
sk: Vymazať záznamy po dobe:

en: Compress Widelands data files (maps, replays, and savegames)
sk: Komprimovať údajové súbory Widelands (mapy, záznamy a uložené hry)

en: Keep history of sent chat messages in a file
sk: Ponechať v súbore históriu odoslaných chatových správ

en: Show Census
sk: Zobraz názvy budov

en: Show Status
sk: Zobraz stav

en: Show Soldier Levels
sk: Zobraz úrovne vojakov

en: Show Buildings
sk: Zobraz budovy

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether workarea overlaps * are highlighted
en: Show Workarea Overlaps
sk: Zobraz prekrytia pracovných oblastí

en: Pause game when inactive for:
sk: Zastaviť hru po neaktivite:

en: Start building road after placing a flag
sk: Začať stavbu ciest po umiestnení vlajky

en: Show in-game chat with transparent background
sk: Zobraziť chat v hre s priehľadným pozadím

note: * TRANSLATORS: A watchwindow is a window where you keep watching an object or a map region, * TRANSLATORS: and it also lets you jump to it on the map.
en: Use single watchwindow mode
sk: Aktivovať režim jediného sledovacieho okna

en: Display system time in the info panel
sk: Zobraziť systémový čas v informačnom paneli

en: Allow diagonal scrolling with the numeric keypad
sk: Umožniť diagonálne posúvanie pomocou numerickej klávesnice

en: Animate automatic map movements
sk: Animovať automatické pohyby mapy

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Sound
sk: Zvuk

en: Saving
sk: Ukladanie

en: New Games
sk: Nová hra

en: In-Game
sk: Počas hry

note: * TRANSLATORS: Options: Save game automatically every:
en: Off
sk: Vypnuté

note: * TRANSLATORS: Options: Delete replays after:
en: Never
sk: Nikdy

[ctx: multiscreen]
note: * TRANSLATORS: Entry in the display selection dropdown
en: Follow mouse
sk: Nasledovať myš

note: * TRANSLATORS: Entry in the window size dropdown
en: Fullscreen
sk: Celá obrazovka

note: * TRANSLATORS: Entry in the window size dropdown
en: Maximized
sk: Maximalizované

en: Try system language
sk: Vyskúšať jazyk systému

note: * TRANSLATORS: %s = language name
en: The translation into %s is complete.
sk: Preklad do jazyka %s je hotový.

note: * TRANSLATORS: %1% = language name, %2% = percentage
en: The translation into %1% is %2%%% complete.
sk: Preklad do jazyka %1% je na %2%%% hotový.

en: If you wish to help us translate, please visit %s
sk: Ak nám chcete pomôcť s prekladom, prosím navštívte %s

en: Map Generation Error
sk: Chyba pri generovaní mapy

en: The random map generator was unable to generate a suitable map. This happens occasionally because the generator is still in beta stage. Please try again with slightly different settings.
sk: Generátor náhodných máp nedokázal vygenerovať vhodnú mapu. Stáva sa to občas, pretože generátor je stále v beta verzii. Prosím skúste to znova s mierne odlišnými nastaveniami.

en: Choose Scenario
sk: Výber scenára

en: Choose Tutorial
sk: Výber tutoriálu

en: Pick a tutorial from the list, then hit “OK”.
sk: Vyberte tutoriál zo zoznamu, potom stlačte „OK“.

en: You can see a description of the currently selected tutorial on the right.
sk: Popis aktuálne vybraného tutoriálu sa zobrazuje vpravo.

en: Return to campaign selection
sk: Vrátiť sa do výberu kampane

en: Play this scenario
sk: Hrať tento scenár

en: Play this tutorial
sk: Hrať tento tutoriál

en: The order in which the tutorials should be played
sk: Poradie, v ktorom by sa tutoriály mali hrať

en: Tutorial Name
sk: Názov tutoriálu

en: The number of this scenario in the campaign
sk: Poradie scenára v kampani

en: Scenario Name
sk: Názov scenára

en: Tutorial
sk: Tutoriál

note: * TRANSLATORS: Label in campaign scenario details if there is 1 author * TRANSLATORS: Label in map details if there is 1 author
en: Author
sk: Autor

note: * TRANSLATORS: Label in campaign scenario details if there is more than 1 author. If you need plural forms here, please let us know. * TRANSLATORS: Label in map details if there is more than 1 author. If you need plural forms here, please let us know.
en: Authors
sk: Autori

note: * TRANSLATORS: This is the "name" of the single player
en: You
sk: Vy

en: Windows (64 bit)
sk: Windows (64 bitový)

en: Windows (32 bit)
sk: Windows (32 bitový)

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Operating System:
sk: Operačný systém:

en: Compiled with SDL version:
sk: Kompilované s verziou SDL:

en: SDL video driver:
sk: Ovládač videa SDL:

en: Locale:
sk: Lokalizácia:

en: Home Directory:
sk: Domovský adresár:

en: Configuration File:
sk: Konfiguračný súbor:

en: Data Directory:
sk: Adresár údajov:

en: Locale Directory:
sk: Adresár lokalizácie:

en: Executable Directory:
sk: Adresár so spustiteľným súborom:

en: Enabled Add-Ons:
sk: Aktívne doplnky:

en: Inactive Installed Add-Ons:
sk: Neaktívne nainštalované doplnky:

en: Copy the technical report to the clipboard
sk: Kopírovať technické informácie do schránky

en: Widelands could not find the last edited map.
sk: Hre Widelands sa nepodarilo nájsť poslednú editovanú mapu.

en: Widelands could not find the file "%s".
sk: Hre Widelands sa nepodarilo nájsť súbor „%s“.

note: * TRANSLATORS: This text is on a separate line with an error message below
en: Error message:
sk: Chybové hlásenie:

en: File system error
sk: Chyba súborového systému

en: Incompatible
sk: Nekompatibilné

en: Game ended unexpectedly
sk: Neočakávané ukončenie hry

en: Unexpected error during the game
sk: Neočakávaná chyba počas hry

en: An error occured during the game. The error message is:
    
    %1$s
    
    Please report this problem to help us improve Widelands. You will find related messages in the standard output (stdout.txt on Windows). You are using version %2$s.
    
    Please add this information to your report.
    
    Would you like Widelands to attempt to create an emergency savegame? It is often – though not always – possible to load it and continue playing.
sk: Objavila sa chyba počas hry. Chybové hlásenie je:
    
    %1$s
    
    Prosím, ohláste tento problém, aby ste nám pomohli zlepšiť Widelands. Súvisiace správy nájdete v štandardnom výstupe (stdout.txt v systéme Windows). Používate verziu %2$s.
    
    Prosím pridajte túto informáciu k vášmu hláseniu.
    
    Chcete, aby sa Widelands pokúsil vytvoriť núdzovo uloženú hru? Väčšinou je možné jej načítanie a pokračovanie v hre.

en: The game ended unexpectedly for the following reason:
    
    %s
    
    Would you like Widelands to attempt to create an emergency savegame? It is often – though not always – possible to load it and continue playing.
sk: Hra sa skončila neočakávane kvôli nasledovnej príčine:
    
    %s
    
    Chcete, aby sa Widelands pokúsil vytvoriť núdzovo uloženú hru? Väčšinou je možné jej načítanie a pokračovanie v hre.

en: Emergency save failed
sk: Núdzové uloženie zlyhalo

en: Market
sk: Tržnica

en: Warehouse
sk: Sklad

en: Port
sk: Prístav

en: Minor Training Site
sk: Vedľajšia výcviková stavba

en: Major Training Site
sk: Hlavná výcviková stavba

en: Primary Small Military Site
sk: Primárna malá vojenská budova

en: Secondary Small Military Site
sk: Sekundárna malá vojenská budova

en: Primary Medium Military Site
sk: Primárna stredná vojenská budova

en: Secondary Medium Military Site
sk: Sekundárna stredná vojenská budova

en: Tower
sk: Veža

en: Fortress
sk: Pevnosť

en: Woodcutter’s House
sk: Drevorubačský dom

en: Forester’s House
sk: Horáreň

en: Quarry
sk: Kameňolom

en: Primary Building Materials Industry
sk: Primárny priemysel stavebných materiálov

en: Secondary Building Materials Industry
sk: Sekundárny priemysel stavebných materiálov

en: Tertiary Building Materials Industry
sk: Terciálny priemysel stavebných materiálov

en: Fishing
sk: Chytanie rýb

en: Hunting
sk: Lov

en: Fish/Meat Replenishing
sk: Dopĺňanie rýb/mäsa

en: Well
sk: Studňa

en: Primary Farm
sk: Primárna farma

en: Secondary Farm
sk: Sekundárna farma

en: Mill
sk: Mlyn

en: Bakery
sk: Pekáreň

en: Brewery
sk: Pivovar

en: Smokery
sk: Udiareň

en: Tavern
sk: Krčma

en: Ore Smelting
sk: Tavenie rudy

en: Tool Smithy
sk: Vyhňa na nástroje

en: Weapon Smithy
sk: Vyhňa na zbrane

en: Armor Smithy
sk: Vyhňa na zbroje

en: Weaving Mill
sk: Tkáčovňa

en: Shipyard
sk: Lodenica

en: Ferry Yard
sk: Trajektový dvor

en: Scouting
sk: Prieskum

en: Barracks
sk: Kasárne

en: Second Carrier
sk: Druhý nosič

en: Charcoal
sk: Drevené uhlie

en: Stone Mine
sk: Kamenná baňa

en: Coal Mine
sk: Uhoľná baňa

en: Iron Mine
sk: Železnorudná baňa

en: Gold Mine
sk: Zlatá baňa

en: Agricultural Producer
sk: Poľnohospodársky producent

en: Primary Agricultural Consumer
sk: Primárny poľnohospodársky konzument

en: Secondary Agricultural Consumer
sk: Sekundárny poľnohospodársky konzument

en: Alternative Industry
sk: Alternatívny priemysel

en: Industry Support
sk: Podpora priemyslu

en: Terraforming
sk: Úprava terénu

en: Watch Replay
sk: Sledovať záznam

en: Watch Latest Replay
sk: Sledovať najnovší záznam

en: Multiplayer
sk: Viacerí hráči

en: Toggle Building Spaces
sk: Prepnúť stavebné miesta

en: Toggle Minimap
sk: Prepnúť minimapu

en: Encyclopedia
sk: Encyklopédia

en: Context Menu
sk: Kontextové menu

en: Cut Text
sk: Vystrihnúť text

en: Copy Text
sk: Kopírovať text

en: Paste Text
sk: Vložiť text

en: Delete Item
sk: Vymazať položku

en: Toggle Fullscreen
sk: Prepnúť režim celej obrazovky

en: Take Screenshot
sk: Urobiť snímku obrazovky

en: Change Music
sk: Zmeniť hudbu

en: Load
sk: Načítať

en: Exit
sk: Ukončiť

en: Zoom In
sk: Priblížiť

en: Zoom Out
sk: Oddialiť

en: Reset Zoom
sk: Obnoviť priblíženie

en: Jump to Next Location
sk: Ísť na nasledujúcu pozíciu

en: Jump to Previous Location
sk: Ísť na predchádzajúcu pozíciu

en: Publish Map Online
sk: Zverejniť mapu online

en: Toggle Tools Menu
sk: Zobrazenie ponuky nástrojov

en: Immovables Tool
sk: Nehybné objekty

en: Map Origin Tool
sk: Nástroj počiatočného bodu mapy

en: Toggle Height Heat Map
sk: Prepnúť výškovú teplotnú mapu

en: Toggle Grid
sk: Prepnúť mriežku

en: Toggle Oceans
sk: Prepnúť oceány

en: Toggle Immovables
sk: Prepnúť nehybné objekty

en: Toggle Animals
sk: Prepnúť zvieratá

en: Toggle Resources
sk: Prepnúť zdroje

en: Toggle Maximum Build Spaces
sk: Prepnúť najväčšie stavebné miesta

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Sound Options
sk: Možnosti zvuku

en: Restart Scenario or Replay
sk: Reštartovať scenár alebo záznam

en: Toggle Census
sk: Prepnúť názvy budov

en: Toggle Status Labels
sk: Prepnúť stavové nápisy

en: Toggle Soldier Levels
sk: Prepnúť úrovne vojakov

en: Toggle Buildings Visibility
sk: Prepnúť viditeľnosť budov

en: Toggle Overlapping Workareas
sk: Prepnúť prekrytia pracovných oblastí

en: General Statistics
sk: Všeobecná štatistika

en: Ware Statistics
sk: Štatistika výrobkov

en: Building Statistics
sk: Štatistika budov

en: Stock Inventory
sk: Zásoby

en: Soldier Statistics
sk: Štatistika vojakov

en: Seafaring Statistics
sk: Námorná štatistika

en: Decrease Game Speed by 1×
sk: Znížiť násobok rýchlosti hry o 1

en: Decrease Game Speed by 0.25×
sk: Znížiť násobok rýchlosti hry o 0,25

en: Decrease Game Speed by 10×
sk: Znížiť násobok rýchlosti hry o 10

en: Increase Game Speed by 1×
sk: Zvýšiť násobok rýchlosti hry o 1

en: Increase Game Speed by 0.25×
sk: Zvýšiť násobok rýchlosti hry o 0,25

en: Increase Game Speed by 10×
sk: Zvýšiť násobok rýchlosti hry o 10

en: Reset Game Speed
sk: Nastavenie normálnej rýchlosti hry

en: Pause The Game
sk: Zastaviť hru

en: Scroll to Starting Field
sk: Návrat na počiatočnú pozíciu

en: Pinned Note
sk: Pripnutá poznámka

en: Show All Messages
sk: Zobraziť všetky správy

en: Show Geologists’ Messages Only
sk: Zobraziť iba správy geológa

en: Show Economy Messages Only
sk: Zobraziť iba správy o ekonomike

en: Show Seafaring Messages Only
sk: Zobraziť iba správy o moreplavbe

en: Show Military Messages Only
sk: Zobraziť iba vojenské správy

en: Show Scenario Messages Only
sk: Zobraziť iba správy scenára

en: Show Diplomacy Messages Only
sk: Zobraziť iba správy týkajúce sa diplomacie

en: Go to Ship
sk: Ísť k lodi

en: Watch Ship
sk: Sledovať loď

en: Open Ship Window
sk: Otvoriť okno lode

en: Open Ship Window And Go to Ship
sk: Otvoriť okno lode a ísť k lodi

en: Show All Ships
sk: Ukázať všetky lode

en: Show Idle Ships
sk: Ukázať prázdne lode

en: Show Transport Ships
sk: Ukázať prepravujúce lode

en: Show Waiting Expeditions
sk: Ukázať čakajúce výpravy

en: Show Scouting Expeditions
sk: Ukázať prieskumné výpravy

en: Show Expeditions with Port Spaces
sk: Ukázať výpravy s prístavným miestom

en: Show Warships
sk: Ukázať vojnové lode

en: Show Ships Being Refitted
sk: Ukázať lode, ktoré sa prerábajú

en: Toggle Quick Navigation
sk: Prepnúť rýchlu navigáciu

en: Set Landmark #%d
sk: Nastaviť orientačný bod #%d

en: Go To Landmark #%d
sk: Ísť na orientačný bod #%d

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination. * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Save Game
sk: Uložiť hru

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination. * TRANSLATORS: Button tooltip * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Exit Game
sk: Ukončiť hru

[ctx: hotkey]
note: * TRANSLATORS: This is an access key combination.
en: Arrow keys
sk: Šípky

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Move the map
sk: Posúvanie mapy

[ctx: hotkey]
note: * TRANSLATORS: This is an access key combination.
en: Ctrl + Arrow keys
sk: Ctrl + šípky

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Move the map fast
sk: Rýchle posúvanie mapy

[ctx: hotkey]
note: * TRANSLATORS: This is an access key combination.
en: Shift + Arrow keys
sk: Shift + šípky

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Move the map slowly
sk: Pomalé posúvanie mapy

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Remember current location
sk: Zapamätať si aktuálnu pozíciu

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Go to previously remembered location
sk: Prejsť na predtým zapamätanú pozíciu

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

note: * TRANSLATORS: Section heading in "Controls" help
en: Message Window
sk: Okno so správami

note: * TRANSLATORS: Section heading in "Controls" help
en: Ship Statistics
sk: Štatistika lodí

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Change tool size
sk: Zmena veľkosti nástroja

[ctx: hotkey]
note: * TRANSLATORS: This is an access key combination.
en: Click
sk: Klik

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Place new elements on the map, or increase map elements by the value selected by ‘Increase/Decrease value’
sk: Umiestnenie nových prvkov do mapy alebo zvýšenie prvkov na mape o hodnotu určenú nastavením „Zvýšiť/znížiť hodnotu“

[ctx: hotkey]
note: * TRANSLATORS: This is an access key combination.
en: Shift + Click
sk: Shift + klik

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Remove elements from the map, or decrease map elements by the value selected by ‘Increase/Decrease value’
sk: Odstránenie prvkov z mapy alebo zníženie prvkov na mape o hodnotu určenú nastavením „Zvýšiť/znížiť hodnotu“

[ctx: hotkey]
note: * TRANSLATORS: This is an access key combination.
en: Ctrl + Click
sk: Ctrl + klik

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Set map elements to the value selected by ‘Set Value’
sk: Nastavenie prvkov na mape na hodnotu určenú nastavením „Nastaviť hodnotu“

[ctx: hotkey]
note: * TRANSLATORS: prefix for message window shortcuts in keyboard options
en: Messages: %s
sk: Správy: %s

[ctx: hotkey]
note: * TRANSLATORS: prefix for seafaring statistics window shortcuts in keyboard options
en: Seafaring: %s
sk: Moreplavba: %s

[ctx: hotkey]
en: Space
sk: Medzerník

en: (disabled)
sk: (neaktívne)

en: Fastplace #%i
sk: Rýchle umiestnenie #%i

en: Destroy building?
sk: Zničiť budovu?

en: Do you really want to destroy this building?
sk: Naozaj chcete zničiť túto budovu?

en: Dismantle building?
sk: Rozobrať budovu?

en: Do you really want to dismantle this building?
sk: Naozaj chcete rozobrať túto budovu?

en: Preserve wares
sk: Zachovať výrobky

en: Enhance building?
sk: Vylepšiť budovu?

en: Do you really want to enhance this building?
sk: Naozaj chcete vylepšiť túto budovu?

note: * TRANSLATORS: Warning message when player wants to enhance a military building
en: Be careful if the enemy is near!
sk: Buďte opatrní, ak je nepriateľ blízko!

en: Sink the ship?
sk: Potopiť loď?

note: * TRANSLATORS: %s is a ship name
en: Do you really want to sink %s?
sk: Naozaj chcete potopiť loď %s?

en: Cancel expedition?
sk: Zrušiť výpravu?

en: Do you really want to cancel the active expedition?
sk: Naozaj chcete zrušiť aktívnu výpravu?

en: Do you really want to give up and become a spectator?
sk: Naozaj sa chcete vzdať a stať sa divákom?

en: Resign?
sk: Vzdávate sa?

en: Toggle indefinite trade
sk: Prepnúť nekonečný obchod

en: Batches:
sk: Dávky:

en: Attack
sk: Útok

note: * TRANSLATORS: Number of ships that should attack. Used in the attack window.
en: %u ship | %u ships
sk[0]: %u loď
sk[1]: %u lode
sk[2]: %u lode
sk[3]: %u lodí

note: * TRANSLATORS: Number of soldiers that should attack. Used in the attack window.
en: %u soldier | %u soldiers
sk[0]: %u vojak
sk[1]: %u vojaci
sk[2]: %u vojaka
sk[3]: %u vojakov

en: Number of ships
sk: Počet lodí

en: Number of soldiers
sk: Počet vojakov

en: Send less ships. Hold down Ctrl to send no ships
sk: Poslať menej lodí. Stlačte Ctrl na odobratie všetkých lodí.

en: Send less soldiers. Hold down Ctrl to send no soldiers
sk: Poslať menej vojakov. Stlačte Ctrl na odobratie všetkých vojakov.

en: Send more ships. Hold down Ctrl to send as many ships as possible
sk: Poslať viac lodí. Stlačte Ctrl na poslanie všetkých dostupných lodí.

en: Send more soldiers. Hold down Ctrl to send as many soldiers as possible
sk: Poslať viac vojakov. Stlačte Ctrl na poslanie všetkých dostupných vojakov.

en: Start attack
sk: Zaútočiť

en: Attackers:
sk: Útočníci:

en: Click on a ship to remove her from the list of attackers
sk: Kliknite na loď, čím ju odstránite zo zoznamu útočníkov

en: Click on a soldier to remove him from the list of attackers
sk: Kliknite na vojaka, čím ho odstránite zo zoznamu útočníkov

en: Hold down Ctrl to remove all ships from the list
sk: Podržte kláves Ctrl, ak chcete odstrániť všetky lode zo zoznamu

en: Hold down Ctrl to remove all soldiers from the list
sk: Podržte kláves Ctrl, ak chcete odstrániť všetkých vojakov zo zoznamu

en: Hold down Shift to remove all ships up to the one you’re pointing at
sk: Podržte kláves Shift, ak chcete odstrániť všetky lode až po tú, na ktorú ukazujete

en: Hold down Shift to remove all soldiers up to the one you’re pointing at
sk: Podržte kláves Shift, ak chcete odstrániť všetkých vojakov až po toho, na ktorého ukazujete

en: Not attacking:
sk: Neútočiaci:

en: Click on a ship to add her to the list of attackers
sk: Kliknite na loď, čím ju pridáte do zoznamu útočníkov

en: Click on a soldier to add him to the list of attackers
sk: Kliknite na vojaka, čím ho pridáte do zoznamu útočníkov

en: Hold down Ctrl to add all ships to the list
sk: Podržte kláves Ctrl, ak chcete pridať všetky lode do zoznamu

en: Hold down Ctrl to add all soldiers to the list
sk: Podržte kláves Ctrl, ak chcete pridať všetkých vojakov do zoznamu

en: Hold down Shift to add all ships up to the one you’re pointing at
sk: Podržte kláves Shift, ak chcete pridať všetky lode až po tú, na ktorú ukazujete

en: Hold down Shift to add all soldiers up to the one you’re pointing at
sk: Podržte kláves Shift, ak chcete pridať všetkých vojakov až po toho, na ktorého ukazujete

en: Destroy target
sk: Zničiť cieľ

en: Destroy the target building instead of conquering it
sk: Zničiť vybranú budovu namiesto jej dobytia

en: Show Debug Window
sk: Zobraziť okno ladenia

en: Center view on this
sk: Vycentrovať sem pohľad

en: %1$s  HP: %2$u/%3$u  AT: +%4$u%%
sk: %1$s  ZD: %2$u/%3$u  ÚT: +%4$u%%

en: HP: %1$u/%2$u  AT: %3$u/%4$u  DE: %5$u/%6$u  EV: %7$u/%8$u
sk: ZD: %1$u/%2$u  ÚT: %3$u/%4$u  OB: %5$u/%6$u  UH: %7$u/%8$u

en: (no building selected)
sk: (nevybraná žiadna budova)

en: Owned:
sk: Vo vlastníctve:

en: Under construction:
sk: Vo výstavbe:

en: Low productivity threshold:
sk: Hranica nízkej produktivity:

en: Show previous building
sk: Zobraziť predošlú budovu

en: Show next building
sk: Zobraziť ďalšiu budovu

en: Buildings will be considered unproductive if their productivity falls below this percentage
sk: Budovy budú považované za neproduktívne, ak ich produktivita klesne pod toto percento

en: Small buildings
sk: Malé budovy

en: Medium buildings
sk: Stredné budovy

en: Big buildings
sk: Veľké budovy

en: Mines
sk: Bane

en: Ports
sk: Prístavy

en: Low productivity:
sk: Nízka produktivita:

note: * TRANSLATORS: Label for number of buildings that are waiting for soldiers
en: Lacking soldiers:
sk: Chýbajúci vojaci:

en: Muted – click to unmute
sk: Stlmené – ozvučiť kliknutím

en: Mute this building’s messages
sk: Stlmiť správy tejto budovy

en: All buildings of this type are muted – click to unmute
sk: Všetky budovy tohto typu sú stlmené – ozvučiť kliknutím

en: Mute all buildings of this type
sk: Stlmiť všetky budovy tohto typu

note: * TRANSLATORS: Stop/Continue toggle button for production sites.
en: Continue
sk: Pokračovať

note: * TRANSLATORS: Stop/Continue toggle button for production sites.
en: Stop
sk: Zastaviť

note: * TRANSLATORS: Infinite Production toggle button for production sites.
en: Stop producing indefinitely
sk: Prestať nepretržite vyrábať

note: * TRANSLATORS: Infinite Production toggle button for production sites.
en: Produce indefinitely regardless of the economy’s needs
sk: Vyrábať nepretržite bez ohľadu na potreby ekonomiky

en: Enhance to %s
sk: Vylepšiť na %s

en: Construction costs:
sk: Náklady na stavbu:

en: Destroy
sk: Zničiť

en: Dismantle
sk: Rozobrať

en: Returns:
sk: Vráti:

en: Watch the scout
sk: Sledovať prieskumníka

en: Hide work area
sk: Skryť pracovnú oblasť

en: Show work area
sk: Zobraziť pracovnú oblasť

en: Start an expedition
sk: Začať výpravu

en: Cancel the expedition
sk: Zrušiť výpravu

en: Send the builder away
sk: Poslať stavbára preč

en: Building materials
sk: Stavebné materiály

en: Stopped
sk: Zastavené

en: Stop this building’s work after completion
sk: Zastaviť činnosť tejto budovy po výstavbe

en: Normal policy
sk: Normálny postup

en: Preferably store selected wares here
sk: Uprednostňovať tu skladovanie vybraných výrobkov

en: Do not store selected wares here
sk: Tu neskladovať vybrané výbobky

en: Remove selected wares from here
sk: Odstrániť vybrané výrobky

en: Ware settings to apply after construction
sk: Nastavenia výrobkov použité po výstavbe

en: Worker settings to apply after construction
sk: Nastavenia pracovníkov použité po výstavbe

en: Start an expedition from this port after completion
sk: Začať výpravu po postavení prístavu

en: Prefer rookies
sk: Uprednostniť nováčikov

en: Prefer heroes
sk: Uprednostniť hrdinov

en: No preference
sk: Bez uprednostnenia

en: Settings to apply after construction
sk: Nastavenia použité po výstavbe

en: Decrease capacity. Hold down Ctrl to set the capacity to the lowest value
sk: Znížiť kapacitu. Súčasným pridržaním Ctrl sa nastaví na najnižšiu hodnotu.

en: Increase capacity. Hold down Ctrl to set the capacity to the highest value
sk: Zvýšiť kapacitu. Súčasným pridržaním Ctrl sa nastaví na najvyššiu hodnotu.

en: Economy options
sk: Možnosti ekonomiky

en: Decrease target by 10
sk: Znížiť cieľ o 10

en: Decrease target
sk: Znížiť cieľ

en: Toggle infinite target
sk: Prepnúť nekonečný cieľ

en: Increase target
sk: Zvýšiť cieľ

en: Increase target by 10
sk: Zvýšiť cieľ o 10

en: Profile to apply to the selected items
sk: Použiť profil na vybrané položky

en: Save target settings
sk: Uložiť nastavenia cieľa

en: Save the profile under this name
sk: Uložiť profil pod týmto menom

en: Delete the selected profiles
sk: Odstrániť vybrané profily

en: Save Profile
sk: Ukladanie profilu

en: Existing Profiles
sk: Existujúce profily

en: Error loading script for encyclopedia:
    %s
sk: Chyba pri načítaní skriptu pre encyklopédiu:
    %s

en: Build medium building
sk: Postaviť strednú budovu

en: Build small building
sk: Postaviť malú budovu

en: Build big building
sk: Postaviť veľkú budovu

en: Build port building
sk: Postaviť prístavnú budovu

en: Action
sk: Akcia

en: Marked for removal by a worker – click to unmark
sk: Označené na odstránenie pracovníkom – kliknutím zrušíte označenie

en: Immovable Actions
sk: Akcie s nehybnými objektami

en: Mark this immovable for timely removal by a suited worker
sk: Označiť tento nehybný objekt pre včasné odstránenie vhodným pracovníkom

en: Build road
sk: Postaviť cestu

en: Build waterway
sk: Postaviť vodnú cestu

en: Destroy this flag
sk: Zničiť túto vlajku

en: Configure this flag’s economy
sk: Nastaviť ekonomiku tejto vlajky

en: Send geologist to explore site
sk: Vyslať geológa na prieskum oblasti

en: Send scout to explore surroundings
sk: Začať prieskum okolia

note: * TRANSLATORS: This string is used only when the name of the tribe’s scout house/hut is unknown.
en: You need to connect this flag to a scouting building before you can send a scout here.
sk: Predtým, ako sem môžete poslať prieskumníka, musíte túto vlajku prepojiť s prieskumníckou budovou.

en: Place a flag
sk: Umiestniť vlajku

en: Destroy a road
sk: Zničiť cestu

en: Destroy a waterway
sk: Zničiť vodnú cestu

en: Configure this ocean’s ship fleet
sk: Nastaviť flotilu lodí tohto oceánu

en: Configure this ocean’s ferry fleet
sk: Nastaviť flotilu trajektov tohto oceánu

en: Watch field in a separate window
sk: Sledovať oblasť v samostatnom okne

en: Pinned note
sk: Pripnutá poznámka

en: Show debug window
sk: Zobraziť okno ladenia

en: Watch
sk: Sledovať

en: Build mines
sk: Postaviť bane

en: Build flag
sk: Postaviť vlajku

en: Cancel road
sk: Zrušiť cestu

en: Go to road
sk: Ísť k ceste

en: Cancel road and start building waterway
sk: Zrušiť cestu a začať stavať vodnú cestu

en: Build roads
sk: Postaviť cesty

en: Cancel waterway
sk: Zrušiť vodnú cestu

en: Go to waterway
sk: Ísť k vodnej ceste

en: Cancel waterway and start building road
sk: Zrušiť vodnú cestu a začať stavať cestu

en: Build waterways
sk: Výstavba vodných ciest

[ctx: ship_state]
en: Expedition
sk: Výprava

en: Ferry Fleet Options
sk: Nastavenie flotily trajektov

en: Ship Fleet Options
sk: Nastavenie flotily lodí

en: Toggle infinite production
sk: Prepnúť neobmedzenú výrobu

en: Fleet Statistics
sk: Štatistika flotily

en: Ports:
sk: Prístavy:

en: Ships:
sk: Lode:

en: Total waterways:
sk: Celkový počet vodných ciest:

en: Unserviced waterways:
sk: Neobsluhované vodné cesty:

en: Total ferries:
sk: Celkový počet trajektov:

en: Unemployed ferries:
sk: Nevyužité trajekty:

en: Desired number of transport ships:
sk: Požadovaný počet transportných lodí:

en: Desired number of unemployed ferries:
sk: Požadovaný počet nevyužitých trajektov:

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Script Console
sk: Skriptovacia konzola

en: Recipient
sk: Príjemca

en: Unknown Recipient
sk: Neznámy príjemca

[ctx: all_players]
en: All
sk: všetci

note: * TRANSLATORS: Window label
en: Client got disconnected
sk: Odpojenie klienta

en: A player disconnected from the game. An automatic save game has been created. Do you want to continue playing?
sk: Hráč sa odpojil od hry. Hra bola automaticky uložená. Chcete pokračovať v hraní?

note: * TRANSLATORS: Button text
en: Continue game
sk: Pokračovať v hre

note: * TRANSLATORS: Button tooltip
en: Replace the disconnected player with the selected AI and continue playing
sk: Nahradiť odpojeného hráča vybranou AI a pokračovať v hraní

note: * TRANSLATORS: Dropdown tooltip to select the AI difficulty when a player has disconnected from a game
en: AI for the disconnected player
sk: AI namiesto odpojeného hráča

note: * TRANSLATORS: Dropdown selection. Parameter is the name of the AI that will be used as replacement for a disconnected player
en: Replace player with %s
sk: Doterajšieho hráča nahradí %s

note: * TRANSLATORS: Title for a window that shows debug information for a field on the map
en: Debug Field
sk: Ladenie políčka

en: Leave
sk: Opustiť

en: Leave your current team and become teamless
sk: Opustiť svoj súčasný tím a zostať bez tímu

en: Resign
sk: Vzdať sa

en: Give up and become a spectator
sk: Vzdať sa a stať sa divákom

en: Join
sk: Pripojiť sa

en: Request to join this player’s team
sk: Požiadať o prijatie do tímu tohto hráča

en: Invite
sk: Pozvať

en: Invite this player to join your team
sk: Pozvať tohto hráča do svojho tímu

en: Trade offers you have received from other players
sk: Obchodné ponuky, ktoré ste dostali od iných hráčov

en: Trades you have proposed to other players
sk: Obchody, ktoré ste navrhli iným hráčom

en: Your active trade agreements
sk: Vaše prebiehajúce obchodné dohody

en: No team
sk: Bez tímu

en: Team %u
sk: Tím %u

en: Won at %s
sk: Vyhral o %s

en: Lost at %s
sk: Prehral o %s

en: Resigned at %s
sk: Vzdal sa o %s

en: Approve
sk: Schváliť

en: Reject
sk: Zamietnuť

en: Accept
sk: Prijať

en: Refuse
sk: Odmietnuť

en: Retract
sk: Odvolať

en: Trade Offers (%u)
sk: Obchodné ponuky (%u)

en: Nobody has offered you any trades at the moment.
sk: Momentálne vám nikto neponúkol žiadne obchody.

en: Market to accept the trade at
sk: Tržnica na prijatie obchodu

en: %s (closest)
sk: %s (najbližšie)

en: %1$s (distance: %2$u field) | %1$s (distance: %2$u fields)
sk[0]: %1$s (vzdialenosť: %2$u políčko)
sk[1]: %1$s (vzdialenosť: %2$u políčka)
sk[2]: %1$s (vzdialenosť: %2$u políčka)
sk[3]: %1$s (vzdialenosť: %2$u políčok)

en: Accept this trade offer
sk: Prijať túto obchodnú ponuku

en: Reject this trade offer
sk: Zamietnuť túto obchodnú ponuku

en: Build a market to accept trade offers.
sk: Postavte tržnicu, aby ste mohli prijímať obchodné ponuky.

en: Proposed Trades (%u)
sk: Navrhnuté obchody (%u)

en: There are no pending trade proposals at the moment. You can propose a new trade from a market.
sk: Momentálne nie sú žiadne čakajúce obchodné návrhy. Môžete navrhnúť nový obchod z tržnice.

en: Center view on this market
sk: Vycentrovať pohľad na túto tržnicu

en: Retract this trade offer
sk: Odvolať túto obchodnú ponuku

en: You have no markets you could move this trade to.
sk: Nemáte žiadne tržnice, kam by ste mohli tento obchod presunúť.

en: Active Trades (%u)
sk: Prebiehajúce obchody (%u)

en: There are no active trade agreements at the moment.
sk: Momentálne nie sú žiadne prebiehajúce obchodné dohody.

en: Propose extending this trade
sk: Navrhnúť predĺženie tohto obchodu

en: Cancel this trade agreement
sk: Zrušiť túto obchodnú dohodu

note: * TRANSLATORS: Window label when "Exit game" has been pressed
en: Exit Game Confirmation
sk: Potvrdenie ukončenia hry

en: Are you sure you wish to exit this game?
sk: Naozaj chcete ukončiť hru?

en: Error Saving Game!
sk: Chyba pri ukladaní hry!

en: Messages: Inbox
sk: Správy: Schránka

en: Title
sk: Názov

[ctx: message]
en: Type
sk: Typ

[ctx: message]
note: * TRANSLATORS: We have very little space here. You can also translate this as "Time" or "Time * Sent" * TRANSLATORS: This is used in the game messages menu - please open an issue if you need more * space.
en: Sent
sk: Čas

en: Show Archive
sk: Zobraziť archív

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Center main mapview on location
sk: Vycentrovať hlavné zobrazenie mapy na príslušnú pozíciu

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show all messages
sk: Zobraziť všetky správy

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show geologists’ messages only
sk: Zobraziť iba správy geológa

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show economy messages only
sk: Zobraziť iba správy o ekonomike

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show seafaring messages only
sk: Zobraziť iba správy o moreplavbe

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show warfare messages only
sk: Zobraziť iba vojenské správy

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show scenario messages only
sk: Zobraziť iba správy scenára

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Show diplomacy messages only
sk: Zobraziť iba správy týkajúce sa diplomacie

en: Messages: Archive
sk: Správy: Archív

en: Show Inbox
sk: Zobraziť schránku

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window. There is a separate string for 1 * message. * DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Restore the selected %d message | Restore the selected %d messages
sk[0]: Obnoviť %d vybranú správu
sk[1]: Obnoviť %d vybrané správy
sk[2]: Obnoviť %d vybranej správy
sk[3]: Obnoviť %d vybraných správ

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Restore selected message
sk: Obnoviť vybranú správu

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window. There is a separate string for 1 * message. * DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Archive the selected %d message | Archive the selected %d messages
sk[0]: Archivovať %d vybranú správu
sk[1]: Archivovať %d vybrané správy
sk[2]: Archivovať %d vybranej správy
sk[3]: Archivovať %d vybraných správ

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the messages window
en: Archive selected message
sk: Archivovať vybranú správu

en: Game over
sk: Koniec hry

en: Player Info:
sk: Informácie o hráčovi:

en: Elapsed time:
sk: Uplynutý čas:

en: Continue playing
sk: Pokračovať v hraní

en: Time
sk: Čas

note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary for the players who have lost.
en: Lost
sk: Prehra

note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary for the players who have won.
en: Won
sk: Výhra

note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary for the players who have resigned.
en: Resigned
sk: Vzdal sa

[ctx: player_won]
note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary when we don't know * TRANSLATORS: if the player has lost or won.
en: Unknown
sk: Neznámy výsledok

en: You won!
sk: Vyhrali ste!

en: You lost.
sk: Prehrali ste.

en: %s won!
sk: %s zvíťazil!

en: Team %u won!
sk: Tím %u vyhral!

en: Score
sk: Skóre

en: Team Score
sk: Tímové skóre

note: * TRANSLATORS: This is the second part of "Selected %1% directory/directories and %2%"
en: %d file | %d files
sk[0]: %d súbor
sk[1]: %d súbory
sk[2]: %d súbora
sk[3]: %d súborov

note: * TRANSLATORS: %1% = number of selected directories, %2% = number of selected files
en: Selected %1% directory and %2%: | Selected %1% directories and %2%:
sk[0]: Vybratý %1% adresár a %2%:
sk[1]: Vybraté %1% adresáre a %2%:
sk[2]: Vybratých %1% adresára a %2%:
sk[3]: Vybratých %1% adresárov a %2%:

en: Directory Name:
sk: Názov adresára:

en: Error:
sk: Chyba:

en: Map Name:
sk: Názov mapy:

note: * TRANSLATORS: The time a replay starts. Shown in the replay loading screen
en: Start of Replay:
sk: Začiatok záznamu:

note: * TRANSLATORS: The current time of a savegame. Shown in the game saving and loading screens.
en: Game Time:
sk: Herný čas:

en: Widelands Version:
sk: Verzia Widelands:

en: Win Condition:
sk: Podmienka výhry:

en: Add-Ons:
sk: Doplnky:

en: Land
sk: Územie

en: Productivity
sk: Produktivita

en: Warships lost
sk: Stratené vojnové lode

en: Warships defeated
sk: Porazené vojnové lode

en: Casualties
sk: Straty na životoch

en: Kills
sk: Zabitia

en: Military buildings lost
sk: Stratené vojenské budovy

en: Military buildings defeated
sk: Porazené vojenské budovy

en: Civilian buildings lost
sk: Stratené civilné budovy

en: Civilian buildings destroyed
sk: Porazené civilné budovy

en: Military
sk: Vojsko

en: Info Panel Visibility
sk: Viditeľnosť informačného panela

en: Follow mouse
sk: Nasledovať myš

en: Hide
sk: Skryť

en: Move panel to bottom
sk: Presunúť panel dolu

en: Move panel to top
sk: Presunúť panel hore

en: Priority: Very Low
sk: Priorita: veľmi nízka

en: Priority: Low
sk: Priorita: nízka

en: Priority: Normal
sk: Priorita: normálna

en: Priority: High
sk: Priorita: vysoká

en: Priority: Very High
sk: Priorita: veľmi vysoká

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue
en: Increase the number of wares you want to be stored here
sk: Zvýšiť počet výrobkov, ktoré tu majú byť uložené

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue
en: Decrease the number of wares you want to be stored here
sk: Znížiť počet výrobkov, ktoré tu majú byť uložené

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Shift to increase all ware types at the same time
sk: Stlačte Shift na súčasné zvýšenie množstva všetkých druhov výrobkov

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Shift to decrease all ware types at the same time
sk: Stlačte Shift na súčasné zníženie množstva všetkých druhov výrobkov

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Ctrl to allow all of this ware
sk: Stlačte Ctrl na povolenie uloženia všetkých kusov tohto výrobku

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in in a building's wares input queue - option explanation
en: Hold down Ctrl to allow none of this ware
sk: Stlačte Ctrl na zakázanie uloženia tohto výrobku

en: Hide controls
sk: Skryť ovládanie

en: Show controls
sk: Zobraziť ovládanie

note: * TRANSLATORS: Title for the map view menu button in the game
en: Map View
sk: Zobrazenie mapy

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Hide Minimap
sk: Skryť minimapu

en: Show Minimap
sk: Ukázať minimapu

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Hide Quick Navigation
sk: Skryť rýchlu navigáciu

en: Show Quick Navigation
sk: Zobraziť rýchlu navigáciu

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Zoom +
sk: Priblížiť

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Reset zoom
sk: Obnoviť priblíženie

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Zoom –
sk: Oddialiť

en: Road length: %1$u (%2$u)
sk: Dĺžka cesty: %1$u (%2$u)

en: Waterway length: %1$u (%2$u) / %3$u
sk: Dĺžka vodnej cesty: %1$u (%2$u) / %3$u

en: Road length: %u
sk: Dĺžka cesty: %u

en: Waterway length: %1$u / %2$u
sk: Dĺžka vodnej cesty: %1$u / %2$u

en: Failed saving screenshot!
sk: Uloženie snímky obrazovky sa nepodarilo!

en: Screenshot saved
sk: Snímka obrazovky uložená

en: PAUSE
sk: PAUZA

note: * TRANSLATORS: Title for a menu button in the game. This menu will show options o increase/decrease the gamespeed, and to pause the game
en: Game Speed
sk: Rýchlosť hry

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Sound Options in the game's main menu
en: Set sound effect and music options
sk: Nastaviť možnosti zvukových efektov a hudby

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Restart Replay
sk: Reštartovať záznam

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's main menu
en: Restart Scenario
sk: Reštartovať scenár

en: Are you sure you wish to restart this replay?
sk: Naozaj chcete reštartovať tento záznam?

en: Are you sure you wish to restart this scenario?
sk: Naozaj chcete reštartovať tento scenár?

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether building names are shown
en: Hide Census
sk: Skry názvy budov

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether * building status labels are shown
en: Hide Status
sk: Skry stav

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether * level information is shown above soldiers' heads
en: Hide Soldier Levels
sk: Skry úrovne vojakov

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether * buildings are greyed out
en: Hide Buildings
sk: Skry budovy

en: Speed +
sk: Rýchlosť +

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Speed + in the game's game speed menu
en: Increase the game speed
sk: Zvýšiť rýchlosť hry

en: Speed -
sk: Rýchlosť -

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Speed - in the game's game speed menu
en: Decrease the game speed
sk: Znížiť rýchlosť hry

en: Resume
sk: Pokračovať

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Pause in the game's game speed menu
en: Resume the Game
sk: Pokračovať v hre

en: Pause
sk: Zastaviť

note: * TRANSLATORS: Tooltip for Pause in the game's game speed menu
en: Pause the Game
sk: Zastaviť hru

en: Remaining construction costs:
sk: Zostávajúce stavebné náklady:

note: * TRANSLATORS: Title for the statistics menu button in the game
en: Statistics
sk: Štatistika

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Seafaring
sk: Moreplavba

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Soldiers
sk: Vojaci

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Stock
sk: Zásoby

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether workarea overlaps * are highlighted
en: Hide Workarea Overlaps
sk: Skry prekrytia pracovných oblastí

en: No current objectives
sk: Žiadne aktívne úlohy

en: %u new message | %u new messages
sk[0]: %u nová správa
sk[1]: %u nové správy
sk[2]: %u novej správy
sk[3]: %u nových správ

en: Fastplace Shortcuts
sk: Skratky rýchleho umiestnenia

en: Version Mismatch
sk: Nezhoda verzií

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected 1 file
en: Delete this replay
sk: Vymazať tento záznam

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected 1 file
en: Delete this game
sk: Vymazať túto hru

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected multiple files
en: Delete these replays
sk: Vymazať tieto záznamy

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected multiple files
en: Delete these games
sk: Vymazať tieto hry

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Official
sk: Oficiálne

note: * TRANSLATORS: This is a tool tip for a map tag
en: The map is provided by the official Widelands release
sk: Mapu poskytuje oficiálne vydanie Widelands

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Unofficial
sk: Neoficiálne

note: * TRANSLATORS: This is a tool tip for a map tag
en: Custom or add-on map
sk: Vlastná alebo doplnková mapa

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Balanced
sk: Vyvážené

en: Player starting positions were designed to provide equal conditions for all players
sk: Začiatočné pozície hráčov boli navrhnuté tak, aby poskytovali rovnaké podmienky pre všetkých hráčov

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Unbalanced
sk: Nevyvážené

note: * TRANSLATORS: This is a tool tip for a map tag
en: Players face different conditions or balancing is not checked
sk: Hráči čelia rôznym podmienkam alebo sa vyváženie nekontrolovalo

note: * TRANSLATORS: This is a tool tip for a map tag
en: The map allows building ports and ships
sk: Mapa umožňuje stavbu prístavov a lodí

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Ferries
sk: Trajekty

note: * TRANSLATORS: This is a tool tip for a map tag
en: The map allows building ferries, ferry yards and waterways
sk: Mapa umožňuje stavbu trajektov, trajektových dvorov a vodných ciest

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Artifacts
sk: Artefakty

note: * TRANSLATORS: This is a tool tip for a map tag
en: The map contains artifacts for the Artifacts win condition
sk: Mapa obsahuje artefakty pre podmienku výhry „Artefakty“

note: * TRANSLATORS: This is a tool tip for a map tag
en: The map contains a story line or other custom scripting
sk: Mapa obsahuje dej alebo iný vlastný skript

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Free for all
sk: Prístupné všetkým

note: * TRANSLATORS: This is a map tag. One versus one.
en: 1v1
sk: 1 proti 1

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 2
sk: 2-členné tímy

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 3
sk: 3-členné tímy

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 4
sk: 4-členné tímy

en: No Author
sk: Bez autora

note: * TRANSLATORS: Parent directory/folder
en: parent
sk: nadradený adresár

note: * TRANSLATORS: This label is shown when a folder is empty
en: empty
sk: prázdny

en: Directory
sk: Adresár

note: * TRANSLATORS: Tooltip in map description when translated map names are being displayed. * TRANSLATORS: %s is the English name of the map.
en: The original name of this map: %s
sk: Originálny názov tejto mapy: %s

note: * TRANSLATORS: Tooltip in map description when map names are being displayed in English. * TRANSLATORS: %s is the localized name of the map.
en: The name of this map in your language: %s
sk: Názov tejto mapy vo vašom jazyku: %s

note: * TRANSLATORS: Map hint header when selecting a map.
en: Hint
sk: Rada

en: Game data error
sk: Chyba herných údajov

note: * TRANSLATORS: Column title for number of players in map list
en: Pl.
sk: Hr.

en: Filename
sk: Názov súboru

en: The name of the map or scenario
sk: Názov mapy alebo scenára

en: Size
sk: Veľkosť

en: The size of the map (Width x Height)
sk: Veľkosť mapy (šírka x výška)

en: Map Name
sk: Názov mapy

en: Propose
sk: Navrhnúť

en: You offer:
sk: Vy ponúkate:

en: You demand:
sk: Vy požadujete:

en: Decrease amount by 10
sk: Znížiť množstvo o 10

en: Decrease amount
sk: Znížiť množstvo

en: Increase amount
sk: Zvýšiť množstvo

en: Increase amount by 10
sk: Zvýšiť množstvo o 10

en: Please select the wares you want to send and receive.
sk: Prosím, vyberte tovar, ktorý chcete odoslať a prijať.

en: Propose the configured trade to the selected player
sk: Navrhnúť nakonfigurovaný obchod vybranému hráčovi

en: There are no pending trade proposals at the moment. You can propose a new trade from the first tab.
sk: Momentálne nie sú žiadne čakajúce obchodné návrhy. Môžete navrhnúť nový obchod z prvej karty.

en: There are no pending trade proposals at the moment.
sk: Momentálne nie sú žiadne čakajúce obchodné návrhy.

en: Cancel this trade
sk: Zrušiť tento obchod

en: Pause this trade
sk: Pozastaviť tento obchod

en: You need to pause the trade before you can change the queue capacity.
sk: Pred zmenou obchodovaného množstva tovarov je potrebne pozastaviť obchod.

en: Propose Trade
sk: Navrhnúť obchod

en: Proposed Trades
sk: Navrhnuté obchody

en: Trade Offers
sk: Obchodné ponuky

en: Active Trade
sk: Prebiehajúci obchod

en: Owner
sk: Vlastník

en: Roads
sk: Cesty

en: High Traffic
sk: Veľká premávka

en: Attacks
sk: Útoky

en: Zoom
sk: Priblíženie

en: Next
sk: Ďalšia

en: Shuffle
sk: V náhodnom poradí

en: Change color…
sk: Zmeniť farbu…

[ctx: unit_generic]
note: * TRANSLATORS: Generic unit label. Used in statistics.
en: days
sk: dni

[ctx: unit_generic]
note: * TRANSLATORS: Generic unit label. Used in statistics.
en: hours
sk: hodiny

[ctx: unit_generic]
note: * TRANSLATORS: Generic unit label. Used in statistics.
en: minutes
sk: minúty

en: game
sk: hra

en: Additional item
sk: Ďalšia položka

en: (Empty)
sk: (Prázdna)

note: * TRANSLATORS: Tooltip for a ware that is present in the building
en: Present
sk: prítomná

note: * TRANSLATORS: Tooltip for a ware that is neither present in the building nor being transported there
en: Missing
sk: chýba

note: * TRANSLATORS: Tooltip for a ware that is not present in the building, but already being transported there
en: Coming
sk: prichádza

en: Exp
sk: Skú

en: Next Level
sk: Ďalšia úroveň

en: Terminate the employment of the selected worker
sk: Ukončiť zamestnanie vybraného pracovníka

en: coming
sk: prichádza

en: vacant
sk: neobsadené

en: (vacant)
sk: (nečinný)

en: Quick Navigation
sk: Rýchla navigácia

en: Go to previous location
sk: Ísť na predchádzajúcu pozíciu

en: Go to next location
sk: Ísť na nasledujúcu pozíciu

en: Add a new landmark
sk: Pridať nový orientačný bod

en: Go to this landmark
sk: Ísť na tento orientačný bod

en: View this landmark in a watch window
sk: Prezrieť si orientačný bod v sledovacom okne

en: Unset this landmark
sk: Vymazať tento orientačný bod

en: Set this landmark to the current map view location
sk: Nastaviť tento orientačný bod na aktuálnu pozíciu mapy

en: Remove this landmark
sk: Odstrániť tento orientačný bod

en: Confirm Deleting File
sk: Potvrdenie vymazania súboru

en: Confirm Deleting Files
sk: Potvrdenie vymazania súborov

en: Do you really want to delete this game?
sk: Naozaj chcete vymazať túto hru?

note: * TRANSLATORS: Used with multiple games, 1 game has a separate string. DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Do you really want to delete this %d game? | Do you really want to delete these %d games?
sk[0]: Naozaj chcete vymazať túto %d hru?
sk[1]: Naozaj chcete vymazať tieto %d hry?
sk[2]: Naozaj chcete vymazať týchto %d hry?
sk[3]: Naozaj chcete vymazať týchto %d hier?

en: Error Deleting File!
sk: Chyba pri odstraňovaní súboru!

en: Error Deleting Files!
sk: Chyba pri odstraňovaní súborov!

en: The game could not be deleted.
sk: Nepodarilo sa vymazať hru.

note: * TRANSLATORS: Used with multiple games, 1 game has a separate string. DO NOT omit the * placeholder in your translation.
en: %d game could not be deleted. | %d games could not be deleted.
sk[0]: Nepodarilo sa vymazať %d hru.
sk[1]: Nepodarilo sa vymazať %d hry.
sk[2]: Nepodarilo sa vymazať %d hry.
sk[3]: Nepodarilo sa vymazať %d hier.

en: Do you really want to delete this replay?
sk: Naozaj chcete vymazať tento záznam?

note: * TRANSLATORS: Used with multiple replays, 1 replay has a separate string. DO NOT omit the placeholder in your translation.
en: Do you really want to delete this %d replay? | Do you really want to delete these %d replays?
sk[0]: Naozaj chcete vymazať tento %d záznam?
sk[1]: Naozaj chcete vymazať tieto %d záznamy?
sk[2]: Naozaj chcete vymazať týchto %d záznamu?
sk[3]: Naozaj chcete vymazať týchto %d záznamov?

en: The replay could not be deleted.
sk: Nepodarilo sa vymazať záznam.

note: * TRANSLATORS: Used with multiple replays, 1 replay has a separate string. DO NOT omit the * placeholder in your translation.
en: %d replay could not be deleted. | %d replays could not be deleted.
sk[0]: Nepodarilo sa vymazať %d záznam.
sk[1]: Nepodarilo sa vymazať %d záznamy.
sk[2]: Nepodarilo sa vymazať %d záznamu.
sk[3]: Nepodarilo sa vymazať %d záznamov.

note: * TRANSLATORS: Error message introduction for when an old savegame can't be loaded
en: This file has the wrong format and can’t be loaded. Maybe it was created with an older version of Widelands.
sk: Tento súbor je v nesprávnom formáte a nie je možné ho načítať. Možno bol vytvorený staršou verziou hry.

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute
en: Today, %1%:%2%
sk: Dnes, %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute. This is part of a list.
en: saved today at %1%:%2%
sk: uložené dnes o %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute
en: Yesterday, %1%:%2%
sk: Včera, %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: hour:minute. This is part of a list.
en: saved yesterday at %1%:%2%
sk: uložené včera o %1%:%2%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: month day, year
en: %1% %2%, %3%
sk: %2%. %1% %3%

note: * TRANSLATORS: Display date for choosing a savegame/replay. Placeholders are: month (short name) day (number), year (number). This is part of a list.
en: saved on %1$s %2$u, %3$u
sk: uložené %2$u. %1$s %3$u

note: * TRANSLATORS: %1% is a map's name.
en: Autosave: %1%
sk: Samouloženie: %1%

note: * TRANSLATORS: %1% is a number, %2% a map's name.
en: Autosave %1%: %2%
sk: Samouloženie %1%: %2%

en: Incompatible: %s
sk: Nekompatibilné: %s

en: Save Date
sk: Dátum uloženia

en: The date this game was saved
sk: Dátum uloženia hry

en: The filename that the game was saved under followed by the map’s name, or the map’s name followed by the last objective achieved.
sk: Názov súboru, ktorý sa použil pri uložení hry, po ktorom nasleduje názov mapy a prípadne aj posledná dokončená úloha.

note: * TRANSLATORS: Tooltip header for the "Mode" column when choosing a game/replay to load.
en: Game Mode
sk: Herný režim

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the "Mode" column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Make sure that you keep consistency in your translation.
en: SP = Single Player
sk: SP = hra pre jedného hráča

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the "Mode" column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Make sure that you keep consistency in your translation.
en: MP = Multiplayer
sk: MP = hra pre viacerých hráčov

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the "Mode" column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Make sure that you keep consistency in your translation.
en: H = Multiplayer (Host)
sk: H = hra pre viacerých hráčov (hostiteľ)

en: Numbers are the number of players.
sk: Číslo predstavuje počet hráčov.

note: * TRANSLATORS: Game Mode table column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Keep this to 5 letters maximum. * TRANSLATORS: A tooltip will explain if you need to use an abbreviation.
en: Mode
sk: Režim

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Watch the selected ship
sk: Sledovať vybranú loď

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Open the selected ship’s window
sk: Otvoriť okno vybranej lode

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window, placeholder is a hotkey
en: (You can use %s to go to the selected ship and open its window.)
sk: (Môžete použiť %s na prechod na vybranú loď a otvorenie jej okna.)

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the seafaring statistics window
en: Center the map on the selected ship
sk: Vycentrovať mapu na vybratú loď

[ctx: ship]
en: Name
sk: Meno

[ctx: ship]
en: Status
sk: Stav

[ctx: ship_state]
en: Shipping
sk: Preváža

[ctx: ship_state]
en: Being Refitted
sk: Bude prerobená

en: Seafaring Statistics (%u Ship) | Seafaring Statistics (%u Ships)
sk[0]: Námorná štatistika (%u loď)
sk[1]: Námorná štatistika (%u lode)
sk[2]: Námorná štatistika (%u lode)
sk[3]: Námorná štatistika (%u lodí)

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show all ships
sk: Ukázať všetky lode

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show empty ships
sk: Ukázať prázdne lode

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show ships shipping wares and workers
sk: Ukázať lode, ktoré prepravujú výrobky a pracovníkov

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show waiting expeditions
sk: Ukázať čakajúce výpravy

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show scouting expeditions
sk: Ukázať prieskumné výpravy

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show expeditions that have found a port space or are founding a colony
sk: Ukázať výpravy, ktoré našli prístavné miesto alebo zakladajú kolóniu

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show warships
sk: Ukázať vojnové lode

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show ships being refitted
sk: Ukázať lode, ktoré sa prerábajú

en: Scout towards the north west
sk: Preskúmať oblasť smerom na severozápad

en: Explore the island’s coast clockwise
sk: Preskúmať pobrežie ostrova v smere pohybu hodinových ručičiek

en: Scout towards the north east
sk: Preskúmať oblasť smerom na severovýchod

en: Scout towards the west
sk: Preskúmať oblasť smerom na západ

en: Construct a port at the current location
sk: Postaviť prístav na aktuálnej pozícii

en: Anchor at the current location
sk: Zakotviť na aktuálnej pozícii

en: Scout towards the east
sk: Preskúmať oblasť smerom na východ

en: Scout towards the south west
sk: Preskúmať oblasť smerom na juhozápad

en: Explore the island’s coast counter clockwise
sk: Preskúmať pobrežie ostrova proti smeru pohybu hodinových ručičiek

en: Scout towards the south east
sk: Preskúmať oblasť smerom na juhovýchod

en: Destination
sk: Cieľ

en: Sink the ship
sk: Potopiť loď

en: Cancel the Expedition
sk: Zrušiť výpravu

en: Go to ship
sk: Ísť k lodi

[ctx: destination]
note: * TRANSLATORS: No destination
en: (none)
sk: (žiaden)

en: Go to destination (%s)
sk: Ísť k cieľu (%s)

en: Go to destination
sk: Ísť k cieľu

en: Refit to transport ship
sk: Prerobiť na transportnú loď

en: Refit to warship
sk: Prerobiť na vojnovú loď

en: Health: %u
sk: Zdravie: %u

en: Attack: %u
sk: Útok: %u

en: Defense: %u
sk: Obrana: %u

en: Evade: %u
sk: Uhýbanie: %u

en: By Attribute
sk: Podľa vlastnosti

en: Overview (%u)
sk: Prehľad (%u)

en: Capacity
sk: Kapacita

en: Click soldier to send away
sk: Kliknutím na vojaka ho pošlete preč

note: * TRANSLATORS: Tooltip for volume slider in sound options
en: Changes the volume. Click to hear a sample.
sk: Mení hlasitosť. Kliknite pre vypočutie ukážky.

en: Play your own music in-game
sk: Prehrať si vlastnú hudbu v hre

en: Play the intro music at startup
sk: Prehrať úvodnú hudbu pri spúšťaní

en: Whether to play the intro music when Widelands is started. The splashscreen is only closed automatically when the intro music ends, but can be skipped by a keypress or a mouse click.
sk: Či sa má prehrať úvodná hudba pri spustení Widelands. Úvodná obrazovka sa automaticky zatvorí iba po skončení úvodnej hudby, ale dá sa preskočiť stlačením klávesu alebo kliknutím myši.

[ctx: sound_options]
en: Music
sk: Hudba

[ctx: sound_options]
en: Chat Messages
sk: Chatové správy

[ctx: sound_options]
en: Game Messages
sk: Herné správy

[ctx: sound_options]
en: User Interface
sk: Používateľské rozhranie

[ctx: sound_options]
en: Ambient Sounds
sk: Zvuky okolia

en: Sound is disabled either due to a problem with the sound driver, or because it was switched off at the command line.
sk: Zvuk je neaktívny buď kvôli problému s ovládačom zvuku alebo preto, že bol vypnutý z príkazového riadku.

note: * TRANSLATORS: If this checkbox is ticked, all icons in the stock menu are drawn with different background colors; each icon's color indicates whether the stock is higher or lower than the economy target setting. Very little space is available.
en: Evaluate
sk: Vyhodnotiť

en: Compare stocked amounts to economy target quantities
sk: Porovnanie skladových množstiev s cieľovými množstvami v nastavení ekonomiky

en: Red:
sk: Červené:

en: Stock is lower than the target
sk: Zásoby sú menšie ako cieľová hodnota

en: Yellow:
sk: Žlté:

en: Stock is equal to the target
sk: Zásoby sú rovnaké ako cieľová hodnota

en: Green:
sk: Zelené:

en: Stock is higher than the target
sk: Zásoby sú väčšie ako cieľová hodnota

en: Wares (total)
sk: Výrobky (spolu)

en: Workers (total)
sk: Pracovníci (spolu)

en: Wares in warehouses
sk: Výrobky v skladoch

en: Workers in warehouses
sk: Pracovníci v skladoch

en: Next Mission
sk: Ďalšia misia

en: Start the next mission now
sk: Začať teraz ďalšiu misiu

en: Continue playing this mission
sk: Pokračovať v hraní tejto misie

note: * TRANSLATORS: Label for the list of suggested teams when choosing a map
en: Suggested Teams
sk: Navrhované tímy

en: Soldiers in training
sk: Vojaci vo výcviku

en: Production
sk: Výroba

en: Consumption
sk: Spotreba

en: Economy health
sk: Stav ekonomiky

en: Remove 10 wares
sk: Odobrať 10 výrobkov

en: Remove a ware
sk: Odobrať výrobok

en: Add a ware
sk: Pridať výrobok

en: Add 10 wares
sk: Pridať 10 výrobkov

en: Configure this building’s economy
sk: Nastaviť ekonomiku tejto budovy

en: Wares waiting to be shipped
sk: Výrobky, ktoré sa majú dopraviť

en: Workers waiting to embark
sk: Pracovníci čakajúci na nalodenie

en: Expedition
sk: Výprava

en: Follow
sk: Nasledovať

en: Center the main view on this
sk: Vycentrovať hlavný pohľad na túto pozíciu
