Widelands - en to eo translation catalogue (893 entries)

note: TRANSLATORS: Short for "Not enough space"
en: No Space
eo: Sen spaco

en: Some of your starting buildings didn’t have enough room and weren’t built. You are at a disadvantage with this; consider restarting this map with a fair starting condition.
eo: Kelkaj el viaj komencaj konstruaĵoj ne havis sufiĉe da spaco, kaj tial ili ne estis konstruitaj. Pro tio, vi estas en malavantaĝo; konsideru rekomenci ĉi tiun mapon kun justa komenca kondiĉo.

en: Not enough space
eo: Ne sufiĉe da spaco

en: No rocks nearby
eo: Ne estas rokoj proksime

en: There are no rocks near to your starting position. Therefore, you receive extra resources for bootstrapping your economy.
eo: Ne estas rokoj proksime al via komenca pozicio. Tial, vi ricevas ekstrajn resursojn por startigi vian ekonomion.

en: Not enough trees nearby
eo: Ne sufiĉe da arboj proksime.

en: There are not enough trees near to your starting position. Therefore, you receive extra resources for bootstrapping your economy.
eo: Ne estas sufiĉe da arboj proksime al via komenca pozicio. Tial, vi ricevas ekstrajn resursojn  por startigi vian ekonomion.

en: Status
eo: Stato

en: New Objective
eo: Nova tasko

en: New Objectives
eo: Novaj taskoj

note: * TRANSLATORS: Concatenate the last 2 items on a list. * TRANSLATORS: RTL languages might want to change the word order here.
en: %1$s & %2$s
eo: %1$s k. %2$s

note: * TRANSLATORS: Join the last 2 items on a list with "or". * TRANSLATORS: RTL languages might want to change the word order here.
en: %1$s or %2$s
eo: %1$s aŭ %2$s

note: * TRANSLATORS: Concatenate the last 2 items on a list. * TRANSLATORS: RTL languages might want to change the word order here. * TRANSLATORS: The current value of a spinbox, "X hours and Y minutes"
en: %1$s and %2$s
eo: %1$s kaj %2$s

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: No AI
eo: Sen AI

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Normal AI
eo: Ordinara AI

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Weak AI
eo: Malforta AI

note: * TRANSLATORS: This is the name of an AI used in the game setup screens
en: Very Weak AI
eo: Tre malforta AI

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: false
eo: malvera

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: true
eo: vera

note: * TRANSLATORS: May. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: May
eo: Maj

note: * TRANSLATORS: August. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Aug
eo: Aŭg

note: * TRANSLATORS: October. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Oct
eo: Okt

en: Diplomacy
eo: Diplomatio

en: %s has resigned and is now a spectator.
eo: %s rezignis kaj nun estas spektanto.

en: Player Resigned
eo: Ludanto rezignis

en: Player Leaves Team
eo: Ludanto forlasas la teamon

en: %1$s has left team %2$u and is now teamless.
eo: %1$s forlasis teamon %2$u kaj nun estas senteama.

en: Team Joining Request
eo: Teama aliĝo-peto

en: Team Joining Invitation
eo: Teama aliĝo-invito

en: %1$s has requested to join the team of %2$s.
eo: %1$s petis aliĝi al la teamo de %2$s.

en: %1$s has invited %2$s to join their team.
eo: %1$s invitis %2$s aliĝi al sia teamo.

en: %1$s has accepted %2$s into their team.
eo: %1$s akceptis %2$s en sian teamon.

en: %1$s has accepted the invitation to join the team of %2$s.
eo: %1$s akceptis la inviton por aliĝi al la teamo de %2$s.

en: %1$s has retracted the request to join the team of %2$s.
eo: %1$s reprenis la peton por aliĝi al la teamo de %2$s.

en: %1$s has denied %2$s membership in their team.
eo: %1$s rifuzis la membrecon de %2$s en sia teamo.

en: %1$s has retracted the invitation to %2$s to join their team.
eo: %1$s reprenis la inviton al %2$s por aliĝi al sia teamo.

en: %1$s has rejected the invitation to join the team of %2$s.
eo: %1$s rifuzis la inviton por aliĝi al la teamo de %2$s.

en: Team Change Accepted
eo: Teama ŝanĝo akceptita

en: Team Change Rejected
eo: Teama ŝanĝo rifuzita

en: End of Replay
eo: Fino de ripeto

en: The end of the replay has been reached and the game has been paused. You may unpause the game and continue watching if you want to.
eo: La fino de la ripeto estis atingita kaj la ludo estis paŭzita. Vi povas malpaŭzigi la ludon kaj daŭrigi spekti, se vi volas.

en: Desync
eo: Malsinkroniĝi

en: The replay has desynced and the game was paused.
    You are probably watching a replay created with another version of Widelands, which is not supported.
    
    If you are certain that the replay was created with the same version of Widelands, %1$s, please report this problem as a bug.
    You will find related messages in the standard output (stdout.txt on Windows). Please add this information to your report.
eo: La ripeto malsinkroniĝis kaj la ludo estis paŭzita.
    Vi verŝajne spektas ripeton kreitan per alia versio de Widelands, kiu ne estas subtenata.
    
    Se vi certas, ke la ripeto estis kreita per la sama versio de Widelands, %1$s, bonvolu raporti ĉi tiun problemon kiel cimon.
    Vi trovos rilatajn mesaĝojn en la norma eligo (stdout.txt en Vindozo). Bonvolu aldoni ĉi tiujn informojn al via raporto.

note: * TRANSLATORS: Title for the main menu button in the editor * TRANSLATORS: Title for the main menu button in the game
en: Main Menu
eo: Ĉefa menuo

[ctx: editor]
note: * TRANSLATORS: Title for the tool menu button in the editor * TRANSLATORS: Heading in the editor keyboard shortcuts help
en: Tools
eo: Iloj

note: * TRANSLATORS: Title for a menu button in the editor. This menu will show/hide building spaces, animals, immovables, resources * TRANSLATORS: Title for a menu button in the game. This menu will building spaces, census, status, etc.
en: Show / Hide
eo: Montri / Kaŝi

en: Tool size
eo: Grandeco de la ilo

en: Undo
eo: Malfari

en: Redo
eo: Refari

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Help
eo: Helpo

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: New Map
eo: Nova mapo

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: New Random Map
eo: Nova hazarda mapo

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Load Map
eo: Ŝargi mapon

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Save Map
eo: Savi mapon

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Publish Map Online…
eo: Publikigi mapon rete…

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Map Options
eo: Agordoj de la mapo

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Exit Editor
eo: Eliri el la redaktilo

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Change height
eo: Ŝanĝi altecon

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the change height tool in the editor
en: Change the terrain height
eo: Ŝanĝi la terenaltecon

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Random height
eo: Hazarda alteco

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the random height tool in the editor
en: Set the terrain height to random values
eo: Agordi la terenaltecon al hazardaj valoroj

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Terrain
eo: Tereno

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the terrain tool in the editor
en: Change the map’s terrain
eo: Ŝanĝi la terenon de la mapo

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Immovables
eo: Nemoveblaĵoj

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the immovables tool in the editor
en: Add or remove immovables
eo: Aldoni aŭ forigi nemoveblaĵojn

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Animals
eo: Bestoj

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the animals tool in the editor
en: Add or remove animals
eo: Aldoni aŭ forigi bestojn

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Resources
eo: Resursoj

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the resources tool in the editor
en: Set or change resources
eo: Agordi aŭ ŝanĝi resursojn

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Port spaces
eo: Havenspacoj

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the port spaces tool in the editor
en: Add or remove port spaces
eo: Aldoni aŭ forigi havenspacojn

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Players
eo: Ludantoj

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map size tool in the editor
en: Set number of players and their names, tribes and starting positions
eo: Agordi la nombron de ludantoj kaj iliajn nomojn, tribojn kaj komencajn poziciojn.

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Map origin
eo: Origino de la mapo

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map origin tool in the editor
en: Set the position that will have the coordinates (0, 0). This will be the top-left corner of a generated minimap.
eo: Agordi la pozicion, kiu havos la koordinatojn (0, 0). Ĉi tiu estos la supra-maldekstra angulo de la generita mapeto.

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Map size
eo: Mapograndeco

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map size tool in the editor
en: Change the map’s size
eo: Ŝanĝi la grandecon de la mapo

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Information
eo: Informacio

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the map information tool in the editor
en: Click on a field to show information about it
eo: Alklaku kampon por montri informon pri ĝi

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's tool menu
en: Tool History
eo: Ilohistorio

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the tool history tool in the editor
en: Restore previous tool settings
eo: Restarigi la antaŭajn iloagordojn

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether building spaces are * shown * TRANSLATORS: An entry in the game's show/hide menu to toggle whether
en: Hide Building Spaces
eo: Kaŝi eblajn konstruejojn

en: Show Building Spaces
eo: Montri eblajn konstruejojn

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether to show maximum * building spaces that will be available if all immovables (trees, rocks, etc.) are removed
en: Hide Maximum Building Spaces
eo: Kaŝi maksimumajn konstruejojn

en: Show Maximum Building Spaces
eo: Montri maksimumajn konstruejojn

en: Toggle whether to show maximum building spaces that will be available if all immovables (trees, rocks, etc.) are removed
eo: Alterni inter montri aŭ ne ĉiujn konstruejojn, kiuj estas disponeblaj, se ĉiuj nemoveblaĵoj (arboj, rokoj, ktp.) estas forigitaj.

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether the map height heat map is shown
en: Disable height heat map
eo: Malŝalti la altecan varmapon

en: Enable height heat map
eo: Ŝalti la altecan varmapon

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether the map grid is shown
en: Hide Grid
eo: Kaŝi kradon

en: Show Grid
eo: Montri kradon

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether the oceans are shown
en: Hide Oceans
eo: Kaŝi oceanojn

en: Show Oceans
eo: Montri oceanojn

en: Display separate water bodies with differently coloured overlays to see which coasts can be connected by shipping routes
eo: Montri apartajn akvokorpojn kun malsamkoloraj tavoloj por vidi, kiuj marbordoj povas esti konektitaj per maraj itineroj.

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether immovables *  (trees, rocks etc.) are shown
en: Hide Immovables
eo: Kaŝi nemoveblaĵojn

en: Show Immovables
eo: Montri nemoveblaĵojn

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether animals are shown
en: Hide Animals
eo: Kaŝi bestojn

en: Show Animals
eo: Montri bestojn

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's show/hide menu to toggle whether resources are shown
en: Hide Resources
eo: Kaŝi resursojn

en: Show Resources
eo: Montri resursojn

en: Unsupported Format
eo: Nesubtenata formato

en: Widelands could not load the file "%s". The file format seems to be incompatible.
eo: Widelands ne povis ŝargi la dosieron "%s". Ŝajnas, ke la dosiera formato estas ne kongrua.

en: Exit Editor Confirmation
eo: Konfirmo de eliro el la redaktilo

en: Unsaved Map
eo: Nesavita mapo

en: The map has not been saved, do you really want to quit?
eo: La mapo ne estas savita, ĉu vi vere volas eliri?

en: Are you sure you wish to exit the editor?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas eliri el la redaktilo?

en: Error
eo: Eraro

en: An error has occured. The error message is:
    
    %1$s
    
    Please report this problem to help us improve Widelands. You will find related messages in the standard output (stdout.txt on Windows). You are using version %2$s.
    Please add this information to your report.
eo: Eraro okazis. La erarmesaĝo estas:
    
    %1$s
    
    Bonvolu raporti ĉi tiun problemon por helpi nin plibonigi Widelands. Vi trovos rilatajn mesaĝojn en la norma eligo (stdout.txt en Vindozo). Vi uzas la version %2$s.
    Bonvolu aldoni ĉi tiun informon al via raporto.

en: Loading map “%s”…
eo: Ŝargante la mapon “%s”…

note: * TRANSLATORS: Default name for new map
en: No Name
eo: Sennoma

[ctx: author_name]
note: * TRANSLATORS: Map author name when it hasn't been set yet
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Loading world…
eo: Ŝargante mondon...

en: Tool gaps: %u%%
eo: Ilaj interspacoj: %u%%

en: Are you certain that you want to publish this map online?
    
    Name: %1$s
    Internal name: %2$s
    Author: %3$s
    Description: %4$s
    Hint: %5$s
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas publikigi ĉi tiun mapon rete?
    
    Nomo:%1$s
    Interna nomo:%2$s
    Aŭtoro:%3$s
    Priskribo:%4$s
    Konsileto:%5$s

en: Publish Map
eo: Publikigi mapon

en: By uploading, you agree to publish the map under the terms of the GNU General Public License (GPL) version 2 or any later version (the same license under which Widelands itself is distributed). For more information, see %s.
eo: Per alŝuto, vi konsentas publikigi la mapon laŭ la kondiĉoj de la Ĝenerala Publika Permesilo (GPL) versio 2 aŭ iu ajn posta versio (la sama permesilo, laŭ kiu Widelands mem estas distribuita). Por pliaj informoj, vidu %s.

en: Login Error
eo: Ensaluteraro

en: Uploading Add-On…
eo: Alŝutante kromprogramon…

en: Saving map…
eo: Savante la mapon…

en: Error Saving Map!
eo: Eraro dum savado de la mapo!

en: Packaging add-on…
eo: Pakumante kromprogramon…

en: Add-On Generation Error
eo: Eraro dum generado de la kromprogramo

en: The add-on could not be written to the disk.
eo: La kromprogramo ne povis esti skribita sur la disko.

en: Uploading…
eo: Alŝutante...

en: Upload Error
eo: Alŝuteraro

en: Success
eo: Sukceso

en: The add-on was uploaded successfully.
eo: La kromprogramo alŝutiĝis sukcese.

en: Random Player
eo: Hazarda ludanto

note: * TRANSLATORS: An entry in the tool history list. Inc. and dec. stand for increase and * decrease.
en: Height: inc./dec. %1$d, set to %2$d
eo: Alteco: pli./malpl. %1$d, agordita al %2$d

note: * TRANSLATORS: An entry in the tool history list. Inc. and dec. stand for increase and * decrease.
en: %1$s: inc./dec. %2$d, set to %3$d
eo: %1$s: pli./malpl. %2$d, agordita al %3$d

note: * TRANSLATORS: An entry in the tool history list.
en: Noise height: %1$d–%2$d
eo: Brua alteco: %1$d–%2$d

note: * TRANSLATORS: An entry in the tool history list.
en: Critter: %1$s
eo: Besteto: %1$s

en: Automatic Trees
eo: Aŭtomataj arboj

note: * TRANSLATORS: An entry in the tool history list.
en: Immovable: %1$s
eo: Nemoveblaĵo: %1$s

note: * TRANSLATORS: An entry in the tool history list.
en: Terrain: %1$s
eo: Tereno: %1$s

note: * TRANSLATORS: %s are the currently selected items in an editor tool
en: Current: %s …
eo: Nuna: %s…

note: * TRANSLATORS: Help text in an editor tool
en: Click to select an item. Use the Ctrl key to select multiple items.
eo: Alklaku por elekti objekton. Uzu la klavon Ctrl por elekti plurajn objektojn.

note: * TRANSLATORS: %s are the currently selected items in an editor tool
en: Current: %s
eo: Nuna: %s…

en: Field Information
eo: Kampa informo

en: Node
eo: Nodo

en: Coordinates: (%1$i, %2$i)
eo: Koordinatoj: (%1$i, %2$i)

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: small building plot
en: small
eo: malgranda

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: medium building plot
en: medium
eo: meza

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: big building plot
en: big
eo: granda

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: space for a flag
en: flag
eo: flago

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: mine building plot
en: mine
eo: mino

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: port space
en: port
eo: haveno

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: units can walk on this terrain * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: walkable
eo: irebla

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: units can swim on this terrain (fish, ships)
en: swimmable
eo: tranaĝebla

en: Caps: %s
eo: Ecoj: %s

en: Owned by: Player %u
eo: Posedata de: Ludanto %u

en: Owned by: —
eo: Posedata de: —

[ctx: terrain_name]
en: Name: %s
eo: Nomo: %s

note: * TRANSLATORS: "Is" is a list of terrain properties, e.g. "arable, unreachable and * unwalkable". You can also translate this as "Category: %s" or "Property: %s"
en: Is: %s
eo: Estas: %s

note: * TRANSLATORS: Heading for immovables and animals in editor info tool
en: Objects
eo: Aĵoj

en: Immovable: %s
eo: Nemoveblaĵo: %s

en: Animals: %s
eo: Bestoj: %s

en: Workers: %s
eo: Laboristoj: %s

en: Ships: %s
eo: Ŝipoj: %s

en: Map
eo: Mapo

[ctx: map_name]
en: Name: %s
eo: Nomo: %s

en: Size: %1% × %2%
eo: Grandeco: %1% × %2%

en: Players: %u
eo: Ludantoj: %u

en: Players: –
eo: Ludantoj: –

en: Author: %s
eo: Aŭtoro: %s

en: Description: %s
eo: Priskribo: %s

[ctx: addons]
note: * TRANSLATORS: No add-ons enabled
en: (none)
eo: (neniu)

en: Enabled Add-Ons: %s
eo: Ŝaltitaj kromprogramoj: %s

en: Error!
eo: Eraro!

note: * TRANSLATORS: Directory name for user maps in map selection
en: My Maps
eo: Miaj mapoj

note: * TRANSLATORS: Directory name for MP Scenarios in map selection
en: Multiplayer Scenarios
eo: Multludantaj scenaroj

note: * TRANSLATORS: Directory name for SP Scenarios in map selection
en: Singleplayer Scenarios
eo: Unuludantaj scenaroj

note: * TRANSLATORS: Directory name for downloaded maps in map selection
en: Downloaded Maps
eo: Elŝutitaj mapoj

note: * TRANSLATORS: The folder that a file will be saved to.
en: Current directory: %s
eo: Nuna dosierujo: %s

note: * TRANSLATORS: "Display: Original/Localized map/file names"
en: Display
eo: Montrilo

en: OK
eo: Apliki

en: Cancel
eo: Nuligi

en: File names
eo: Dosiernomoj

en: Map names
eo: Mapnomoj

en: Original map names
eo: Originalaj Mapnomoj

en: Translated map names
eo: Tradukitaj Mapnomoj

en: Click player to remove
eo: Alklaku ludanton por forigi

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete this suggested team lineup
eo: Forigi ĉi tiun proponitan teaman konsiston

en: Add a player to this team
eo: Aldoni ludanton al ĉi tiu teamo

en: Theme
eo: Temo

en: Add lineup
eo: Aldoni konsiston

en: Add another suggested team lineup
eo: Aldoni alian proponitan teaman konsiston

en: Map name:
eo: Mapnomo:

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Hint (optional):
eo: Sugesto (laŭvole):

en: Tags:
eo: Etikedoj:

note: * TRANSLATORS: Header for suitable team line-up tags, like "Free for all", * "Teams of 2", etc.
en: This map is suitable for:
eo: Ĉi tiu mapo taŭgas por:

en: Please add suggested team line-ups in the next tab for all selected options
eo: Bonvolu aldoni proponitajn teamajn konsistojn en la sekva langeto por ĉiuj elektitaj opcioj.

en: Mark whether the starting positions provide equal conditions for each player
eo: Marku ĉu la komencaj pozicioj provizas egalajn kondiĉojn por ĉiu ludanto.

en: Set the theme for the game loadscreens
eo: Agordu la temon por la ŝargaj ekranoj de la ludo.

[ctx: map_theme]
en: (none)
eo: (neniu)

en: Ferry range:
eo: Rango de la pramo:

en: Enable ferries, waterways, and ferry yards on this map by setting the maximum length of waterways for ferries
eo: Ŝaltu pramojn, akvovojojn kaj pramfarejojn sur ĉi tiu mapo per agordo de la maksimuma longo de akvovojoj por pramoj.

note: * TRANSLATORS: Map Options: Waterways are disabled * TRANSLATORS: Placeholder for scroll direction when function should not use scroll wheel
en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: %u Player | %u Players
eo[0]: %u Ludanto
eo[1]: %u Ludantoj

en: Suggested Teams:
eo: Proponata teamoj:

en: Main Options
eo: Ĉefaj opcioj

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Teams
eo: Teamoj

en: It is not recommended to permit waterway lengths greater than %u
eo: Ne estas rekomendebla permesi akvovojojn pli longajn ol %u

en: Size: %1% x %2%
eo: Grandeco: %1% x %2%

en: Create Map
eo: Krei mapon

en: Terrain:
eo: Tereno:

en: Creating empty map…
eo: Kreante malplenan mapon...

en: Map Generator
eo: Mapgenerilo

en: Players:
eo: Ludantoj:

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: Low
eo: Malalta

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: Medium
eo: Meza

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: High
eo: Alta

en: Climate
eo: Klimato

en: Terrain Distribution
eo: Distribuo de la tereno

en: Water:
eo: Akvo:

en: Land:
eo: Tero:

en: Wasteland:
eo: Aridlando:

en: Mountains:
eo: Montoj:

en: Island mode
eo: Insula reĝimo

en: Random number:
eo: Hazarda numero:

en: Generate a new random number
eo: Generas novan hazardan numeron

en: Map ID:
eo: Mapidentigilo:

[ctx: map_generator]
note: * TRANSLATORS: Default Map Generator
en: Default
eo: Defaŭlta

[ctx: climate]
note: * TRANSLATORS: Random Climate
en: Random
eo: Hazarda

[ctx: terrain]
note: * TRANSLATORS: Default Terrain Distribution
en: Default
eo: Defaŭlta

en: Alpine
eo: Alpa

en: Atoll
eo: Atolo

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Wasteland
eo: Aridlando

[ctx: terrain]
note: * TRANSLATORS: Random Terrain Distribution
en: Random
eo: Hazarda

en: Generating random map…
eo: Kreante hazardan mapon…

note: * TRANSLATORS: Window title. This is shown after a random map has been created in the editor.
en: Random Map
eo: Hazarda mapo

note: * TRANSLATORS: This is shown after a random map has been created in the editor. * TRANSLATORS: You don't need to be literal with your translation, * TRANSLATORS: as long as the user understands that he needs to check the player positions.
en: The map has been generated. Please double-check the player starting positions to make sure that your carriers won’t drown, or be stuck on an island or on top of a mountain.
eo: La mapo estas generita. Bonvolu reekzameni la komencajn poziciojn de la ludantoj por certigi, ke viaj transportistoj ne dronos aŭ restu kaptitaj sur insulo aŭ sur montopinto.

note: * TRANSLATORS: This is shown after a random map has been created in the editor. * TRANSLATORS: You don't need to be literal with your translation, as long as * TRANSLATORS: the user understands that the map's quality is pretty poor.
en: The map generator could not produce a good-enough map with the provided settings. This map will probably need extensive editing to be playable. Consider creating a new map with different parameters.
eo: La mapgenerilo ne povis produkti sufiĉe bonan mapon kun la provizitaj agordoj. Ĉi tiu mapo probable bezonos ampleksan redaktadon por esti ludebla. Konsideru krei novan mapon kun malsamaj parametroj.

en: The Widelands Random Map Generator
eo: La hazarda mapgenerilo de Widelands

en: This map was generated automatically by the Widelands Random Map Generator.
eo: Ĉi tiu mapo estis aŭtomate generita de la Hazarda Mapgenerilo de Widelands.

en: Computer %u
eo: Komputilo %u

en: Player
eo: Ludanto

en: Generate Map
eo: Generi mapon

en: Filename:
eo: Dosiernomo:

en: Make Directory
eo: Krei dosierujon

note: * TRANSLATORS: A folder that hasn't been given a name yet
en: unnamed
eo: nenomita

en: A file or directory with that name already exists.
eo: Jam ekzistas dosiero aŭ dosierujo kun tiu nomo.

en: Error Creating Directory!
eo: Eraro dum kreado de la dosierujo!

en: Error while creating directory ‘%s’.
eo: Eraro dum kreado de la dosierujo "%s".

en: A file with the name ‘%s’ already exists. Overwrite?
eo: Dosiero kun la nomo "%s" jam ekzistas. Ĉu anstataŭigi ĝin?

en: Saving the map…
eo: Savante la mapon…

en: Map saved
eo: Mapo savita

en: Enter Directory Name:
eo: Enigu la dosierujnomon:

en: This extension is reserved!
eo: Ĉi tiu etendo estas rezervita!

en: Width
eo: Larĝo

en: Height
eo: Alto

note: * TRANSLATORS: Window title in the editor when a player has selected more than the recommended number of players
en: Too Many Players
eo: Tro multe da ludantoj

note: * TRANSLATORS: Info text in editor player menu when a player has selected more than the recommended number of players. Choice is made by OK/Abort.
en: We do not recommend setting more than 8 players except for testing purposes. Are you sure that you want more than 8 players?
eo: Ni ne rekomendas agordi pli ol 8 ludantojn krom por testaj celoj. Ĉu vi certe volas pli ol 8 ludantojn?

note: * TRANSLATORS: Checkbox for: 'We do not recommend setting more than 8 players except for testing purposes. Are you sure that you want more than 8 players?'
en: Do not remind me again
eo: Ne rememorigu min denove

en: Abort
eo: Aborti

en: Player Options
eo: Ludantopcioj

en: Number of players
eo: Nombro de ludantoj

note: * TRANSLATORS: Default player name, e.g. Player 1
en: Player %u
eo: Ludanto %u

note: * TRANSLATORS: Header for campaign tribe
en: Tribe
eo: Tribo

[ctx: tribe]
en: Random
eo: Hazarda

en: The tribe will be selected at random.
eo: La tribo estos elektita hazarde.

note: * TRANSLATORS: Button tooltip in the editor for using a player's starting position tool
en: Set this player’s starting position
eo: Agordi la komencan pozicion de ĉi tiu ludanto

en: Height Tools Options
eo: Altecilaj opcioj

en: Increase/Decrease height by:
eo: Pliigi/Malpliigi altecon je:

en: Set height to:
eo: Agordi altecon al:

note: * TRANSLATORS: Editor change height access keys. *
en: Click on the map to increase, Shift + Click on the map to decrease terrain height
eo: Alklaku sur la mapo por pliigi la altecon de la tereno, aŭ premu Shift dum vi alklakas por malpliigi ĝin

note: * TRANSLATORS: Editor set height access key. *
en: Ctrl + Click on the map to set terrain height
eo: Premu Ctrl dum vi alklakas sur la mapo por agordi la altecon de la tereno

en: Increase/Decrease amount by:
eo: Pliigi/Malpliigi la kvanton je:

en: Set amount to:
eo: Agordi la kvanton al:

note: * TRANSLATORS: Editor change rseources access keys. *
en: Click on the map to increase, Shift + Click on the map to decrease the amount of the selected resource
eo: Alklaku sur la mapo por pliigi la kvanton de la elektita resurso, aŭ premu Shift dum vi alklakas por malpliigi ĝin

note: * TRANSLATORS: Editor set rseources access key. *
en: Ctrl + Click on the map to set the amount of the selected resource. This will replace already set resources.
eo: Premu Ctrl dum alklakas sur la mapo por agordi la kvanton de la elektita resurso. Tio anstataŭigos jam agorditajn resursojn.

en: Random Height Options
eo: Hazardaj altecopcioj

en: Minimum height:
eo: Minimuma alteco:

en: Maximum height:
eo: Maksimuma alteco:

note: * TRANSLATORS: Editor random height access key. *
en: Click on the map to set terrain height to a random value within the specified range
eo: Alklaku sur la mapo por agordi la altecon de la tereno al hazarda valoro ene de la specifita intervalo

en: Fixed height
eo: Fiksita alteco

en: %1$s (removable by e.g. placing roads)
eo: %1$s (forigebla, ekzemple per lokado de vojoj)

en: %1$s (needs a small building plot)
eo: %1$s (bezonas malgrandan konstruejon)

en: %1$s (needs a medium building plot)
eo: %1$s  (bezonas mezan konstruejon)

en: %1$s (needs a big building plot)
eo: %1$s (bezonas grandan konstruejon)

en: Automatically place the trees which grow best on the terrain
eo: Aŭtomate loki la arbojn, kiuj plej bone kreskas sur la tereno

en: Automatic Immovable Placement
eo: Aŭtomata nemoveblaĵa lokado

en: Resize
eo: Regrandigi

en: Select the new map size, then click the map to split it at the desired location. When increasing the map size, new columns/rows will be inserted to the east/south of the selected point. When shrinking the map, the desired number of columns/rows will be removed from the east/south of the splitting location.
eo: Elektu la novan grandecon de la mapo, kaj poste alklaku sur la mapo por dividi ĝin ĉe la dezirata loko. Kiam oni pliigas la grandecon de la mapo, novaj kolumnoj/vicoj estos enmetitaj oriente/sude de la elektita punkto. Kiam vi malpliigas la mapon, la dezirata nombro da kolumnoj/vicoj estos forigita oriente/sude de la dividloko.

note: * TRANSLATORS: Help tooltip in tool history window
en: Click to restore, Shift + Click to delete, and Ctrl + Click to pin an item.
eo: Alklaku por restaŭri, premu Shift dum vi alklakas por forigi, kaj premu Ctrl dum vi alklakas por fiksi elementon.

en: Tool Size
eo: Grandeco de la ilo

en: Size:
eo: Grandeco:

en: Gaps:
eo: Spacoj:

en: Radius of the active tool
eo: Radio de la aktiva ilo

en: Amount of random gaps in the tool’s area
eo: Kvanto de hazardaj spacoj en la areo de la ilo

en: Loading game: %1$s (%2$u/%3$d)
eo: Ŝargante ludon: %1$s (%2$u/%3$d)

en: Elemental data
eo: Elementaj datumoj

en: Economies
eo: Ekonomioj

en: Trades
eo: Komercoj

en: Command queue
eo: Komanda vico

en: Messages
eo: Mesaĝoj

en: Finishing
eo: Finiĝante

en: Saving game: %1$s (%2$d/%3$d)
eo: Savante la ludon: %1$s (%2$d/%3$d)

en: Autosaving game…
eo: Aŭtomatsavante la ludon...

en: Interactive player
eo: Interaktiva ludanto

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: Widelands won't work because we were unable to detect the shading language version.
eo: Widelands ne funkcios, ĉar ni ne povis detekti la version de la ombradlingvo.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: There is an unknown problem with reading the information from the graphics driver.
eo: Estas nekonata problemo dum legado de la informo el la grafikpelilo.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: Widelands won't work because we were unable to detect the OpenGL version.
eo: Widelands ne funkcios, ĉar ni ne povis detekti la version de OpenGL.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: Widelands won’t work because your graphics driver is too old.
eo: Widelands ne funkcios, ĉar la grafikpelilo estas tro malnova.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: The %1$s version needs to be version %2$u.%3$u or newer.
eo: La %1$s versio devas esti versio %2$u.%3$u aŭ pli nova.

note: * TRANSLATORS: Basic error message when we can't handle the graphics driver. Font support is limited here, so do not use advanced typography *
en: The %1$s needs to be version %2$u.%3$u or newer.
eo: La %1$s devas esti versio %2$u.%3$u aŭ pli nova.

en: Shading Language
eo: Ombradlingvo

en: Copy link to clipboard
eo: Kopii ligilon al poŝo-memoro

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Part of tooltip entry for characters in illegal filenames. replaces the * blank space in a list of illegal characters
en: blank space
eo: blanka spaco

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Tooltip entry for characters in illegal filenames. *  %s is a list of illegal characters
en: %s at the start of the filename
eo: %s  je la komenco de la dosiernomo

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Tooltip entry for characters in illegal filenames. * %s is a list of illegal characters
en: %s anywhere in the filename
eo: %s ie ajn en la dosiernomo

[ctx: illegal_filename_characters]
note: * TRANSLATORS: Tooltip header for characters in illegal filenames. * This is followed by a list of bullet points
en: The following characters are not allowed:
eo: La sekvaj signoj ne estas permesitaj:

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: yes
eo: jes

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "true" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: on
eo: ŝaltita

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: no
eo: ne

note: * TRANSLATORS: A variant of the commandline parameter "false" value * TRANSLATORS: Needs to be consistent with the translations in widelands- console
en: off
eo: malŝaltita

en: Tribes
eo: Triboj

en: World
eo: Mondo

en: Script
eo: Skripto

en: Map Set
eo: Maparo

note: * TRANSLATORS: Header for campaign name
en: Campaign
eo: Kampanjo

en: Win Condition
eo: Venka kondiĉo

en: Starting Condition
eo: Komenca kondiĉo

en: UI Plugin
eo: UI kromaĵo

en: No conflicts
eo: Sen konfliktoj

en: %1$s (expected version %2$s, found %3$s)
eo: %1$s (atendita versio %2$s, trovita %3$s)

en: %1$s, %2$s (expected version %3$s, found %4$s)
eo: %1$s, %2$s (atendita version %3$s, trovita %4$s)

en: %1$u add-on with wrong version: %2$s | %1$u add-ons with wrong version: %2$s
eo[0]: %1$u kromprogramo kun malĝusta versio: %2$s
eo[1]: %1$u kromprogramoj kun malĝusta versio: %2$s

en: %1$u missing add-on: %2$s | %1$u missing add-ons: %2$s
eo[0]: Mankas %1$u kromprogramo: %2$s
eo[1]: Mankas %1$u kromprogramoj: %2$s

en: %s (missing)
eo: %s (mankas)

en: %1$s, %2$s (missing)
eo: %1$s, %2$s (mankas)

en: %1$s and %2$s: %3$s
eo: %1$s kaj %2$s: %3$s

en: %u missing add-on | %u missing add-ons
eo[0]: Mankas %u kromprogramo
eo[1]: Mankas %u kromprogramoj

en: %u add-on with wrong version | %u add-ons with wrong version
eo[0]: %u kromprogramo kun malĝusta versio
eo[1]: %u kromprogramoj kun malĝusta versio

note: * TRANSLATORS: This map or savegame uses no add-ons
en: None
eo: Neniu

en: %1$s<br>• %2$s (version %3$s)
eo: %1$s<br>• %2$s (versio %3$s)

en: No game-relevant add-ons in use.
eo: Neniuj ludsignifaj kromprogramoj estas uzataj.

en: %u game-relevant add-on in use: | %u game-relevant add-ons in use:
eo[0]: %u ludsignifa kromprogramo estas uzataj:
eo[1]: %u ludsignifaj kromprogramoj estas uzataj:

note: * TRANSLATORS: "12 steps northwest of Port1"
en: northwest
eo: nordokcidente

note: * TRANSLATORS: "12 steps northeast of Port1"
en: northeast
eo: nordoriente

note: * TRANSLATORS: "12 steps southwest of Port1"
en: southwest
eo: sudokcidente

note: * TRANSLATORS: "12 steps southwest of Port1"
en: southeast
eo: sudoriente

note: * TRANSLATORS: "12 steps north of Port1"
en: north
eo: norde

note: * TRANSLATORS: "12 steps south of Port1"
en: south
eo: sude

note: * TRANSLATORS: "12 steps west of Port1"
en: west
eo: okcidente

note: * TRANSLATORS: "12 steps east of Port1"
en: east
eo: oriente

en: Unowned port space discovered at %1$s by %2$s
eo: Senposedata havenspaco malkovrita je %1$s de %2$s

note: * TRANSLATORS: "Unowned port space discovered at 1:11 by Ship2 33 steps north of Port5"
en: Unowned port space discovered at %1$s by %2$s %3$u step %4$s of %5$s | Unowned port space discovered at %1$s by %2$s %3$u steps %4$s of %5$s
eo[0]: Senposedata havena spaco malkovrita je %1$s de %2$s, %3$u paŝon %4$s de %5$s
eo[1]: Senposedata havenspaco malkovrita je %1$s de %2$s, %3$u paŝojn %4$s de %5$s

en: Port space of %1$s discovered at %2$s by %3$s
eo: Havenspaco de %1$s malkovrita je %2$s de %3$s

note: * TRANSLATORS: "Port space of Player1 discovered at 2:22 by Ship3 44 steps north of Port6"
en: Port space of %1$s discovered at %2$s by %3$s %4$u step %5$s of %6$s | Port space of %1$s discovered at %2$s by %3$s %4$u steps %5$s of %6$s
eo[0]: Havena spaco de %1$s malkovrita je %2$s de %3$s, %4$u paŝon %5$s de %6$s
eo[1]: Havenspaco de %1$s malkovrita je %2$s de %3$s, %4$u paŝojn %5$s de %6$s

[ctx: direction]
note: * TRANSLATORS: This is an abbreviated direction: Northwest.
en: NW
eo: NO

[ctx: direction]
note: * TRANSLATORS: This is an abbreviated direction: Southwest.
en: SW
eo: SO

[ctx: direction]
note: * TRANSLATORS: This is an abbreviated direction: West.
en: W
eo: O

[ctx: detected_port_space]
note: * TRANSLATORS: Placeholders are gametime and shipname. Keep this short.
en: Unowned / %1$s / %2$s
eo: Senposedata / %1$s / %2$s

[ctx: detected_port_space]
note: * TRANSLATORS: Placeholders are gametime, shipname, and distance direction port_name. *  Keep this short.
en: Unowned / %1$s / %2$s / %3$u %4$s %5$s
eo: Senposedata / %1$s / %2$s / %3$u %4$s %5$s

en: Creating player %d…
eo: Kreante ludanton %d…

en: Postloading world and tribes…
eo: Postŝarĝo de mondo kaj triboj...

en: Cleaning up for loading: Map objects (1/3)
eo: Purigante por ŝarĝo: Mapobjektoj (1/3)

en: Cleaning up for loading: Players (2/3)
eo: Purigante por ŝarĝo: Ludantoj (2/3)

en: Cleaning up for loading: Map (3/3)
eo: Purigante por ŝarĝo: Mapo (3/3)

note: * TRANSLATORS: Win condition for this game has not been set.
en: Not set
eo: Neagordita

en: Preloading map…
eo: Antaŭŝarĝante mapon…

en: Initializing game…
eo: Iniciigante ludon…

note: * TRANSLATORS: All players (plural)
en: Creating player infrastructure…
eo: Kreante infrastrukturo de ludanto…

en: Missing starting position
eo: Mankas komenca pozicio

en: Widelands could not start the game, because player %u has no starting position.
    You can manually add a starting position with the Widelands Editor to fix this problem.
eo: Widelands ne povis komenci la ludon, ĉar la ludanto %u ne havas komencan pozicion.
    Vi povas mane aldoni komencan pozicion per la redaktilo de Widelands por solvi ĉi tiun problemon.

en: Initializing…
eo: Iniciigante...

en: Trade Offer
eo: Komerca oferto

en: New trade offer received
eo: Nova komerca oferto ricevita

en: You have received a new trade offer from %s.
eo: Vi ricevis novan komercan oferton de %s.

en: Trade Accepted
eo: Komerco akceptita

en: Trade offer accepted
eo: Komerca oferto akceptita

en: %1$s has accepted your trade offer at %2$s.
eo: %1$s akceptis vian komercan oferton ĉe %2$s.

en: Trade Rejected
eo: Komerco malakceptita

en: Trade offer rejected
eo: Komerca oferto malakceptita

en: %1$s has rejected your trade offer at %2$s.
eo: %1$s malakceptis vian komercan oferton ĉe %2$s.

en: Trade Retracted
eo: Komerco retirita

en: Trade offer retracted
eo: Komerca oferto retirita

en: The trade offer by %s has been retracted.
eo: La komerca oferto de %s estis retirita.

en: Trade Extension Proposal
eo: Propono por komerca etendo

en: New trade extension proposal received
eo: Nova propono por komerca etendo ricevita

en: %s has proposed to extend a trade.
eo: %s proponis etendi komercon.

en: Trade Extension Retracted
eo: Komerca etendo retirita

en: Trade extension proposal retracted
eo: Propono por komerca etendo retirita

en: The proposal by %s to extend a trade has been retracted.
eo: La propono de %s por komerca etendo estis retirita.

en: Trade Extension Rejected
eo: Komerca etendo malakceptita

en: Trade extension proposal rejected
eo: Propono por komerca etendo malakceptita

en: %s has rejected your proposal to extend a trade.
eo: %s malakceptis vian proponon por komerca etendo.

en: Trade Extension Accepted
eo:  Komerca etendo akceptita

en: Trade extension proposal accepted
eo:  Propono por komerca etendo akceptita

en: %s has accepted your proposal to extend a trade.
eo: %s akceptis vian proponon por komerca etendo.

en: This game was saved using an older version of Widelands and cannot be loaded anymore, or it’s a new version that can’t be handled yet.
eo: Ĉi tiu ludo estis savita uzante malnovan version de Widelands kaj ne plu povas esti ŝargita, aŭ ĝi estas nova versio, kiu ankoraŭ ne povas esti traktata.

en: File successfully saved!
eo: Dosiero sukcese savita!

en: Backup file ‘%s’ could not be deleted.
eo: La sekurkopio dosiero "%s" ne povis esti forigita.

en: Directory ‘%s’ could not be created!
eo: La dosierujo "%s" ne povis esti kreita!

en: File ‘%s’ could not be removed!
eo: La dosiero "%s" ne povis esti forigita!

en: Try saving under a different name!
eo: Provu savi sub alia nomo!

en: Error writing data to file ‘%s’!
eo: Eraro skribante datumojn en la dosieron "%s"!

en: Saved file may be corrupt!
eo: Savita dosiero eble estas korupta!

en: File ‘%s’ could not be restored!
eo: La dosiero "%s" ne povis esti restarigita!

en: Backup file ‘%s’ will be available for some time.
eo: La sekurkopia dosiero "%s" estos disponebla dum iom da tempo.

en: File ‘%s’ was restored from backup.
eo: La dosiero "%s" ne povis esti forigita!

en: An unexpected error occurred:
eo: Neatendita eraro okazis:

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Summer
eo: Somero

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Winter
eo: Vintro

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Desert
eo: Dezerto

en: No description defined
eo: Neniu priskribo difinita

en: %i%% built
eo: %i%% konstruita

en: %u%% dismantled
eo: %u%% malkonstruita

en: A new market was added to your economy.
eo: Nova bazaro estis aldonita al via ekonomio.

en: %u trade | %u trades
eo[0]: %u komerco
eo[1]: %u komercoj

en: Trade Cancelled
eo: Komerco nuligita

en: Trade Complete
eo: Komerco kompletigita

en: Trade agreement cancelled
eo: Komerca interkonsento nuligita

en: Trade agreement complete
eo: Komerca interkonsento kompletigita

en: Your trade agreement at %s has been completed.
eo: Via komerca interkonsento ĉe %s estas kompletigita.

en: Your trade agreement at %s has been cancelled.
eo:  Via komerca interkonsento ĉe %s estas nuligita.

en: Trade Paused
eo: Komerco paŭzita

en: Trade agreement paused
eo: Komerca interkonsento paŭzita

en: %1$s paused the trade with you at %2$s.
eo: %1$s paŭzigis la komercon kun vi ĉe %2$s.

en: Trade Resumed
eo: Komerco rekomencita

en: Trade agreement resumed
eo: Komerca interkonsento rekomencita

en: %1$s resumed the trade with you at %2$s.
eo: %1$s rekomencis la komercon kun vi ĉe %2$s.

note: * TRANSLATORS: "At" is the market's name, and "with" is the receiving player's name
en: Trade agreement at %1$s with %2$s
eo: Komerca interkonsento ĉe %1$s kun %2$s

en: Trade offer from %s
eo: Komerca oferto de %s

note: * TRANSLATORS: "From" is the market's name, and "to" is the receiving player's name
en: Trade offer from %1$s to %2$s
eo: Komerca oferto de %1$s al %2$s

en: %d batch | %d batches
eo[0]: %d aro
eo[1]: %d aroj

en: Trade runs indefinitely
eo: La komerco daŭras senlime

en: %d batch delivered | %d batches delivered
eo[0]: %d liverita aro
eo[1]: %d liveritaj aroj

en: %d batch remaining | %d batches remaining
eo[0]: %d restanta aro
eo[1]: %d restantaj aroj

en: Paused by both players
eo: Paŭzigita de ambaŭ ludantoj

en: Paused by you
eo: Paŭzigita de vi

en: Paused by %s
eo: Paŭzigita de %s

en: Active
eo: Aktiva

en: Player sends:
eo: Ludanto sendas:

en: You send:
eo: Vi sendas:

en: Player receives:
eo: Ludanto ricevas:

en: You receive:
eo: Vi ricevas:

[ctx: building]
note: * TRANSLATORS: Militarysite lost (taken/destroyed by enemy)
en: Lost!
eo: Perdita!

en: Militarysite lost!
eo: Milita konstruaĵo perdita!

note: * TRANSLATORS: Message title. * TRANSLATORS: If you run out of space, you can also translate this as "Success!"
en: Enemy Defeated!
eo: Malamiko venkita!

en: Enemy at site defeated!
eo: Malamiko venkita en la loko!

[ctx: building]
note: * TRANSLATORS: Militarysite is being attacked
en: Attack!
eo: Atako!

en: You are under attack
eo: Vi estas sub atako

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy needs the ware * '%s'
en: the economy needs the ware ‘%s’
eo: la ekonomio bezonas la varon "%s"

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy doesn't need the * ware '%s'
en: the economy doesn’t need the ware ‘%s’
eo: la ekonomio ne bezonas la varon "%s"

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... because the economy needs the worker * '%s'
en: the economy needs the worker ‘%s’
eo: la ekonomio bezonas la laboriston "%s"

note: * TRANSLATORS: e.g. Completed/Skipped/Did not start ... * TRANSLATORS:      ... because the economy doesn’t need the worker '%s'
en: the economy doesn’t need the worker ‘%s’
eo: la ekonomio ne bezonas la laboriston "%s"

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares
en: the building has the following wares: %s
eo: la konstruaĵo entenas la jenajn varojn: %s

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares
en: the building doesn’t have the following wares: %s
eo: la konstruaĵo ne entenas la jenajn varojn: %s

note: * TRANSLATORS: 'Completed/Skipped/Did not start ... because a worker needs experience'.
en: a worker needs experience
eo: laboristo bezonas sperton

note: * TRANSLATORS: 'Completed/Skipped/Did not start ... because the workers need no experience'.
en: the workers need no experience
eo: la laboristoj ne bezonas pli da sperto

en: the fleet needs a ferry
eo: la floto bezonas pramon

note: * TRANSLATORS: 'Completed/Skipped/Did not start ... because the fleet needs a ship/ferry'.
en: the fleet needs a ship
eo: la floto bezonas ŝipon

en: the fleet needs no ferries
eo: la floto ne bezonas pramojn

note: * TRANSLATORS: 'Completed/Skipped/Did not start ... because the fleet needs no ships/ferries'.
en: the fleet needs no ships
eo: la floto ne bezonas ŝipojn

note: * TRANSLATORS: "Did not start working because the economy needs the ware '%s'" * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because 3x water and 3x wheat are missing' * TRANSLATORS: For this example, this is what's in the place holders: * TRANSLATORS:    %1$s = "working" * TRANSLATORS:    %2$s = "3x w
en: Did not start %1$s because %2$s
eo: Ne komencis %1$s pro %2$s

note: * TRANSLATORS: "Completed working because the economy needs the ware '%s'"
en: Completed %1$s because %2$s
eo: Kompletigis %1$s pro %2$s

note: * TRANSLATORS: "Skipped working because the economy needs the ware '%s'"
en: Skipped %1$s because %2$s
eo: Ellasis %1$s pro %2$s

note: * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because 3x water and 3x wheat are missing' * TRANSLATORS: e.g. 'Did not start working because fish, meat or pitta bread is missing'
en: %s is missing | %s are missing
eo[0]: Mankas %s
eo[1]: Mankas %s

note: * TRANSLATORS: %s is a list of wares. String is fetched according to total amount of wares.
en: Produced %s | Produced %s
eo[0]: %s estis produktita
eo[1]: %s estis produktitaj

note: * TRANSLATORS: %s is a list of workers. String is fetched according to total amount of workers.
en: Recruited %s | Recruited %s
eo[0]: %s estis rekrutita
eo[1]: %s estis rekrutitaj

en: No soldier found for this training level!
eo: Neniu soldato trovita por ĉi tiu trejnnivelo!

note: * TRANSLATORS: Success message of a trainingsite '%s' stands for the description of the * training program, e.g. Completed upgrading soldier evade from level 0 to level 1
en: Completed %s
eo: %s kompletigita

en: (stopped)
eo: (haltigita)

en: Can’t find any more resources!
eo: Ne troveblas pliaj resursoj!

[ctx: building]
en: No Shore
eo: Sen marbordo

en: Shipyard Without Shore
eo: Ŝipfarejo sen marbordo

en: Your shipyard has not been built close enough to a shore. It will not be able to build ships.
eo: Via ŝipfarejo ne estas konstruita sufiĉe proksime al marbordo. Ĝi ne povos konstrui ŝipojn.

en: Ferry Yard Without Shore
eo: Pramfarejo sen marbordo

en: Your ferry yard has not been built close enough to a shore. It will not be able to build ferries.
eo: Via pramfarejo ne estas konstruita sufiĉe proksime al marbordo. Ĝi ne povos konstrui pramojn.

en: Destination Gone
eo: Celo malaperis

en: Ship Destination Vanished
eo: Ŝipcelo malaperis

en: Your ship’s destination has disappeared.
eo: La celo de via ŝipo malaperis.

en: Ship Arrived
eo: Ŝipo alvenis

en: Ship Reached Destination
eo: Ŝipo atingis celon

en: Your ship has arrived at its destination.
eo: Via ŝipo alvenis al sia celo.

en: A warship arrived at a known port build space.
eo: Militŝipo alvenis al konata havenkonstruejo.

en: An expedition ship arrived at a known port build space.
eo: Ekspediciŝipo alvenis al konata havenkonstruejo.

en: Port Space
eo: Havenspaco

en: Port Space Spotted
eo: Havenspaco observita

en: A warship found a new port build space.
eo: Militŝipo trovis novan havenkonstruejon.

en: An expedition ship found a new port build space.
eo: Ekspediciŝipo trovis novan havenkonstruejon.

en: Port Space Found
eo: Havenspaco trovita

en: Enemy Ship
eo: Malamika ŝipo

en: Enemy Ship Spotted
eo: Malamika ŝipo observita

en: A warship spotted an enemy ship.
eo: Militŝipo observis malamikŝipon.

en: Destination Unreachable
eo: Celo neatingebla

en: Ship Destination Unreachable
eo: Ŝipcelo neatingebla

en: Your ship could not find a path to its destination.
eo: Via ŝipo ne povis trovi vojon al sia celo.

en: Your ship could not find a path to its destination port ‘%s’.
eo: Via ŝipo ne povis trovi vojon al sia cela haveno "%s".

en: Enemy Ship Attacking
eo: Malamika ŝipo atakas

en: Naval Attack
eo: Mara atako

en: Your ship ‘%s’ is under attack from an enemy warship.
eo: Via ŝipo "%s" estas sub atako de malamika militŝipo.

en: Ship Destroyed
eo: Ŝipo detruita

en: Ship Sunk
eo: Ŝipo sinkigita

en: An enemy ship has destroyed your warship.
eo: Malamika ŝipo detruis vian militŝipon.

en: Your coast is under attack from an enemy warship.
eo: Via marbordo estas sub atako de malamika militŝipo.

en: Island Circumnavigated
eo: Insulo ĉirkaŭnavigita

[ctx: ship]
note: * TRANSLATORS: A ship has circumnavigated an island and is waiting for orders
en: Waiting
eo: Atendante

en: An expedition ship sailed around its island without any events.
eo: Ekspediciŝipo navigis ĉirkaŭ sian insulon sen eventoj.

en: Coast Reached
eo: Marbordo atingita

note: * TRANSLATORS: A ship has discovered land
en: Land Ahoy!
eo: Teron!

en: An expedition ship reached a coast and is waiting for further commands.
eo: Ekspediciŝipo atingis marbordon kaj atendas pliajn komandojn.

en: New port construction site is gone
eo: La nova havenkonstruejo malaperis

en: Port Lost!
eo: Haveno perdita!

en: Unloading of wares failed, expedition is cancelled now.
eo: La malŝarĝado de la varoj malsukcesis; la ekspedicio nun estas nuligita.

en: No Port Can Be Built
eo: Neniu haveno povas esti konstruita

en: Port Space Lost!
eo: Havenspaco perdita!

en: A discovered port build space is not available for building a port anymore.
eo: Malkovrita havenkonstruejo ne plu disponeblas por konstrui havenon.

[ctx: ship]
note: * TRANSLATORS: Warship ready
en: Warship
eo: Militŝipo

en: Warship Ready
eo: Militŝipo preta

en: A warship is waiting for your commands.
eo: Militŝipo atendas viajn komandojn.

[ctx: ship]
note: * TRANSLATORS: Ship expedition ready
en: Expedition
eo: Ekspedicio

en: Expedition Ready
eo: Ekspedicio preta

en: An expedition ship is waiting for your commands.
eo: Ekspediciŝipo atendas viajn komandojn.

[ctx: ship_state]
en: Sinking
eo: Sinkante

[ctx: ship_state]
en: Fighting
eo: Batalante

[ctx: ship_state]
en: Refitting to Transport Ship
eo: Rekonvertiĝas al transporta ŝipo

[ctx: ship_state]
en: Refitting to Warship
eo: Rekonvertiĝas al militŝipo

[ctx: ship_state]
en: Warship
eo: Militŝipo

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. The ship is * currently sailing to a specific destination ship. * currently sailing to a specific destination note. * TRANSLATORS: This is a ship state. The ship is currently sailing * to a specific destination port without transporting wares.
en: Sailing to %s
eo: Navegante al %s

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. The ship is ready * to transport wares, but has nothing to do.
en: Empty
eo: Malplena

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. The ship is currently * transporting wares to a specific destination port.
en: Shipping to %s
eo: Transportante al %s

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is waiting for your commands.
en: Waiting
eo: Atendante

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is scouting for port spaces.
en: Scouting
eo: Skoltante

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition has found a port space.
en: Port Space Found
eo: Havenspaco trovita

[ctx: ship_state]
note: * TRANSLATORS: This is a ship state. An expedition is unloading wares/workers to * build a port.
en: Founding a Colony
eo: Fondante kolonion

note: * TRANSLATORS: Example: Loading Barbarians: Buildings (2/6)
en: Loading %1%: %2% (%3%/%4%)
eo: Ŝargante %1%: %2% (%3%/%4%)

en: Ships
eo: Ŝipoj

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Wares
eo: Varoj

note: * TRANSLATORS: Header in production site window if there is more than 1 worker. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers
eo: Laboristoj

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: Buildings
eo: Konstruaĵoj

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is 1 worker missing
en: Worker missing
eo: Laboristo mankas

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is more than 1 worker missing. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers missing
eo: Laboristoj mankas

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is 1 worker coming
en: Worker is coming
eo: Laboristo venas

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is more than 1 worker coming. If you need plural forms here, please let us know.
en: Workers are coming
eo: Laboristoj venas

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is 1 experienced worker missing.
en: Expert missing
eo: Spertulo mankas

note: * TRANSLATORS: Productivity label on a building if there is more than 1 experienced worker missing. If you need plural forms here, please let us know.
en: Experts missing
eo: Spertuloj mankas

en: A new port was added to your economy.
eo: Nova haveno aldoniĝis al via ekonomio.

en: A new headquarters was added to your economy.
eo: Nova ĉefstabejo aldoniĝis al via ekonomio.

en: A new warehouse was added to your economy.
eo: Nova stokejo aldoniĝis al via ekonomio.

note: * TRANSLATORS: Message header, short for "Waterway Destroyed" (not much space * available)
en: Waterway
eo: Akvovojo

en: Waterway destroyed
eo: Akvovojo detruita

en: A waterway had to be destroyed to make room for your new port dock.
eo: Akvovojo devis esti detruita por fari lokon por via nova havenmoleo.

en: A geologist found resources.
eo: Geologo trovis resursojn.

en: Your %s can’t find a way home and will likely die.
eo: Via %s ne povas trovi vojon hejmen kaj verŝajne mortos.

note: * TRANSLATORS: Header in production site window if there is 1 worker
en: Worker
eo: Laboristo

en: Worker got lost!
eo: Laboristo perdiĝis!

en: Logic error
eo: Logika eraro

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: arable
eo: kultivebla

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: navigable
eo: navigebla

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: unreachable
eo: neatingebla

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: mineable
eo: minebla

note: * TRANSLATORS: This is a terrain type tooltip in the editor
en: unwalkable
eo: neirebla

en: A map file is invalid:
    %s
eo: Mapdosiero estas nevalida:
    %s

en: This objective has no description.
eo: Tiu celo ne havas priskribon

[ctx: shipname]
en: Ship %d
eo: Ŝipo %d

[ctx: warehouse]
en: Port %d
eo: Haveno %d

[ctx: market]
en: Market %d
eo: Bazaro %d

[ctx: warehouse]
en: Warehouse %d
eo: Stokejo %d

en: Saving game…
eo: Savante la ludon...

en: Saving skipped
eo: Savado preterlasita

en: Saving failed!
eo: Savado malsukcesis!

en: Game saved
eo: Ludo savita

en: Building’s inputs changed!
eo: La enigaĵoj de la konstruaĵo ŝanĝiĝis!

note: * TRANSLATORS: The argument is the buiding name
en: %s: the building’s inputs have changed.
eo: %s: La enigoj de la konstruaĵo ŝanĝiĝis.

en: The following wares have been deleted:
eo: La sekvaj varoj estis forigitaj:

en: %1$u piece of %2$s | %1$u pieces of %2$s
eo[0]: %1$u peco de %2$s
eo[1]: %1$u pecoj de %2$s

en: %1$u piece of an unknown ware | %1$u pieces of unknown wares
eo[0]: %1$u peco de nekonata varo.
eo[1]: %1$u pecoj de nekonataj varoj.

en: The game was probably saved with a different Widelands version or with different enabled add-ons.
eo: La ludo verŝajne estis konservita per alia versio de Widelands aŭ kun aliaj aktivigitaj aldonaĵoj.

en: Please review the current production programs and input settings.
eo: Bonvolu revizii la nunajn produktadajn programojn kaj enigaĵajn agordojn.

en: Saving map: %1$s (%2$d/%3$d)
eo: Savante la mapon: %1$s (%2$d/%3$d)

en: Autosaving map…
eo: Aŭtomatsavante la mapon...

en: Heights
eo: Altoj

en: Terrains
eo: Terenoj

en: Starting positions
eo: Komencaj pozicioj

en: Map version
eo: Mapversio

en: Building restrictions
eo: Konstruaĵaj limitigoj

en: Flags
eo: Flagoj

en: Roads and waterways
eo: Vojoj kaj akvovojoj

en: Map objects
eo: Mapobjektoj

en: Win condition
eo: Venka Kondiĉo

en: Flag details
eo: Flagdetaloj

en: Road and waterway details
eo: Vojaj kaj akvovojaj detaloj

en: Building details
eo: Konstruaĵa detaloj

en: Territory
eo: Teritorio

en: Vision
eo: Vido

en: Scripting
eo: Skriptado

en: Objectives
eo: Taskoj

en: Images
eo: Bildoj

en: Minimap
eo: Mapeto

en: The engine received a SIGABRT signal which was most likely triggered by a corrupted savegame. No solution for this bug has been implemented yet. We are sorry, but this savegame seems to be broken beyond repair.
eo: La motoro ricevis signalon SIGABRT, kiu plej verŝajne estis kaŭzita de difektita konservita ludo. Ankoraŭ ne estas solvo por ĉi tiu eraro. Ni bedaŭras, sed ĉi tiu konservita ludo ŝajnas esti neripareble difektita.

en: Loading map…
eo: Ŝargante mapon…

en: Bluebyte Settlers II Map. No comment defined!
eo: Bluebyte Settlers II Mapo. Neniu komento difinita!

en: Loading map: %1$s (%2$u/%3$d)
eo: Ŝargante mapon: %1$s (%2$u/%3$d)

en: Territories
eo: Teritorioj

en: Initializing flags
eo: Iniciatante flagojn

en: Initializing roads and waterways
eo: Iniciatante vojojn kaj akvovojojn

en: Initializing buildings
eo: Iniciatante konstruaĵojn

en: Initializing map objects
eo: Iniciatante mapobjektojn

en: Checking map
eo: Kontrolante mapon

en: Postloading map objects
eo: Postŝargante mapobjektojn

en: Preparing game…
eo: Preparante ludon…

en: Could not establish connection to host
eo: Ne povis establi konekton al gastiganto

en: Widelands could not establish a connection to the given address. Either no Widelands server was reachable at the TCP port %u or the server shut down as you tried to connect.
eo: Widelands ne povis establi konekton al la indikita adreso. Aŭ neniu Widelands-servilo estis atingebla ĉe la TCP-haveno %u, aŭ la servilo malŝaltiĝis dum vi provis konektiĝi.

en: %u add-on mismatch detected:
     | %u add-on mismatches detected:
eo[0]: %u kromprograma malkongruo detektita:
eo[1]: %u kromprogramaj malkongruoj detektitaj:

en: %1$s
    • ‘%2$s’ required by host not found
eo: %1$s
    • ‘%2$s’ bezonata de gastiganto ne trovita

en: %1$s
    • ‘%2$s’ installed at version %3$s but host uses version %4$s
eo: %1$s
    • ‘%2$s’ instalita ĉe versio %3$s sed la gastiganto uzas version %4$s

en: /me ’s file failed md5 checksumming.
eo: La dosiero de /me malsukcesis ĉe la MD5-kontrolsumado.

en: /me checked the received file. Although md5 check summing succeeded, I can not handle the file.
eo: /me analizis la ricevitan dosieron. Kvankam la MD5-kontrolsumado sukcesis, mi ne povas prilabori la dosieron.

en: Disconnected
eo: Malkonektita

en: The connection with the host was lost for the following reason:
    %s
eo: La konekto kun la gastiganto estis perdita pro la jena kialo:
    %s

en: Available host commands are:
eo: Disponeblaj gastigantaj komandoj estas:

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /help  -  Shows this help
eo: /help - Montras tiun ĉi helpon

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /announce <msg>  -  Send a chatmessage as announcement (system chat)
eo: /announce <msg> - Sendas mesaĝon kiel avizon (sistema babilado)

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /warn <name> <reason>  -  Warn the user <name> because of <reason>
eo: /warn <name> <reason> - Avertas la uzanton <name> pro <reason>

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /kick <name> <reason>  -  Kick the user <name> because of <reason>
eo: /kick <name> <reason> - Elpelas la uzanton <name> pro <reason>

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /forcePause            -  Force the game to pause.
eo: /forcePause            -  Devige paŭzigas la ludon.

note: * TRANSLATORS: Available host command
en: /endForcedPause        -  Return game to normal speed.
eo: /endForcedPause        -  Revenigas la ludon al normala rapido.

en: Wrong use, should be: /announce <message>
eo: Malĝusta uzo, devus esti: /announce <message>

en: Wrong use, should be: /warn <name> <reason>
eo: Malĝusta uzo, devus esti: /warn <name> <reason>

en: The client %s could not be found.
eo: La kliento %s ne povis esti trovita.

en: Wrong use, should be: /kick <name> <reason>
eo: Malĝusta uzo, devus esti: /kick <name> <reason>

en: You can not kick yourself!
eo: Vi ne povas elpeli vin mem!

en: Are you sure you want to kick %s?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas elpeli %s?

en: The stated reason was: %s
eo: La indikita kialo estis: %s

en: If yes, type: /ack_kick %s
eo: Se jes, tajpu: /ack_kick %s

en: Kick acknowledgement cancelled: No name given!
eo: Elpela konfirmo nuligita: neniu nomo donita!

en: Wrong use, should be: /ack_kick <name>
eo: Malĝusta uzo, devus esti: /ack_kick <name>

en: Kick acknowledgement cancelled: Wrong name given!
eo: Elpela konfirmo nuligita: malĝusta nomo donita!

en: Pause was already forced - game should be paused.
eo: Paŭzo jam estis devigita – la ludo devus esti paŭzita.

en: There is no forced pause - nothing to end.
eo: Ne estas devigita paŭzo – nenio finiĝos.

en: Invalid command! Type /help for a list of commands.
eo: Nevalida komando! Tajpu /help por listo de komandoj.

en: Failed to host the server!
eo: Malsukcesis gastigi la servilon!

en: Widelands could not start hosting a server.
    This should not happen and there is most likely nothing you can do about it. Please report a bug.
eo: Widelands ne povis komenci gastigi servilon.
    Tio ne devus okazi, kaj plej verŝajne vi povas fari nenion pri tio. Bonvolu raporti cimon.

en: Failed to start the server!
eo: Malsukcesis lanĉi la servilon!

en: Widelands could not start a server.
    Probably some other process is already running a server on our port.
eo: Widelands ne povis lanĉi servilon.
    Verŝajne alia procezo jam funkciigas servilon en nia haveno.

en: %li second | %li seconds
eo[0]: %li sekundo
eo[1]: %li sekundoj

en: Widelands could not establish a connection to the given address.
    Either there was no metaserver running at the supposed port or
    your network setup is broken.
eo: Widelands ne povis starigi konekton al la donita adreso.
    Aŭ ne funkciis metaservilo ĉe la supozata haveno, aŭ 
    via retagordo estas misfunkcia.

en: Users marked with IRC will possibly not react to messages.
eo: Uzantoj markitaj per IRC eble ne reagos al mesaĝoj.

en: Successfully reconnected to the metaserver!
eo: Sukcese rekonektiĝis al la metaservilo!

en: Something went wrong: %s
eo: Io misiris: %s

en: Welcome to the Widelands Metaserver!
eo: Bonvenon al la Widelands-Metaservilo!

en: You have been logged in as ‘%s’ since your requested name is already in use or reserved.
eo: Vi ensalutis kiel "%s", ĉar via petita nomo jam estas uzata aŭ rezervita.

en: Our forums can be found at:
eo: Niaj forumoj troveblas ĉe:

en: For reporting bugs, visit:
eo: Por raporti cimojn, vizitu:

en: Mixed up
eo: Miksita

en: The metaserver sent a strange ERROR during connection
eo: La metaservilo sendis strangan ERARON dum la konekto

en: Unexpected packet
eo: Neatendita pakaĵo

en: Received an unexpected network packet from the metaserver. The metaserver could be using a different protocol version. If the error persists, try updating your game.
eo: Ricevis neatenditan retan pakaĵon de la metaservilo. La metaservilo eble uzas alian protokolversion. Se la eraro daŭras, provu ĝisdatigi vian ludon.

en: WARNING: Received a %s command although we are not in CONNECTING state.
eo: AVERTO: Ricevis komandon "%s" kvankam ni ne estas en la KONEKTA stato.

en: Server time offset is %d second. | Server time offset is %d seconds.
eo[0]: La servila tempa diferenco estas %d sekundo.
eo[1]: La servila tempa diferenco estas %d sekundoj.

en: Invalid chat message type "%s".
eo: Nevalida babileja mesaĝtipo "%s".

en: Invalid message type
eo: Nevalida mesaĝtipo

en: The game %s is now available
eo: La ludo %s nun disponeblas

en: The game %s has been closed
eo: La ludo %s estis fermita

en: %s joined the lobby
eo: %s aliĝis al la vestiblo

en: %s left the lobby
eo: %s forlasis la vestiblon

en: Chat message could not be sent.
eo: Babileja mesaĝo ne povis esti sendita.

en: Command could not be executed.
eo: Komando ne povis esti plenumita.

en: ERROR: %s
eo: ERARO: %s

en: An unexpected error message has been received about command %1%: %2%
eo: Neatendita erarmesaĝo estis ricevita pri la komando %1%: %2%

en: Received an unknown command from the metaserver: %s
eo: Ricevis nekonatan komandon de la metaservilo: %s

en: Message could not be sent: You are not connected to the metaserver!
eo: Ne eblis sendi mesaĝon: Vi ne estas konektita al la metaservilo!

en: Message could not be sent: Was this supposed to be a private message?
eo: Ne eblis sendi mesaĝon: Ĉu ĉi tio supozeble estis privata mesaĝo?

en: Supported admin commands:
eo: Subtenataj administraj komandoj:

en: /motd <msg> - Set a permanent greeting message
eo: /motd <msg> - Agordu konstantan salutmesaĝon

en: /announce <msg> - Send a one time system message
eo: /announce <msg> - Sendu unuufojan sisteman mesaĝon

en: /warn <user> <msg> - Send a private system message to the given user
eo: /warn <user> <msg> - Sendu privatan sisteman mesaĝon al la donita uzanto

en: /kick <user|game> - Remove the given user or game from the metaserver
eo: /kick <user|game> - Forigu la donitan uzanton aŭ ludon el la metaservilo

en: /ban <user> - Ban a user for 24 hours from the metaserver
eo: /ban <user> - Forbaru uzanton por 24 horoj el la metaservilo

en: Conversion error
eo: Eraro de konverto

note: * TRANSLATORS: Geeky message from the metaserver * TRANSLATORS: This message is shown if %s isn't "true" or "false"
en: Unable to determine truth value for "%s"
eo: Ne eblas determini la verovaloron de "%s"

[ctx: chat_sender]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: There is no user with this name logged in.
eo: Neniu uzanto kun tiu nomo estas ensalutinta.

en: The game no longer exists, maybe it has just been closed.
eo: La ludo jam ne ekzistas, eble ĝi ĵus estis fermita.

en: Wrong password, please try again.
eo: Malĝusta pasvorto, bonvolu provi denove.

en: You have been temporarily banned from online gaming.
eo: Vi estis provizore forbarita de reta ludado.

en: The protocol version you are using is not supported!
eo: La protokola versio, kiun vi uzas, ne estas subtenata!

en: You are already logged in!
eo: Vi jam estas ensalutinta!

en: You got disconnected, as you sent a superuser command without superuser permission. This incident will be logged and reported to the administrator.
eo: Vi estis malkonektita, ĉar vi sendis superuzantan komandon sen superuzanta permeso. Ĉi tiu incidento estos registrita kaj raportita al la administranto.

en: Connection was closed by the client normally.
eo: La konekto estis normale fermita de la kliento.

en: The connection to the metaserver was lost.
eo: La konekto al la metaservilo estis perdita.

en: Metaserver did not answer
eo: La metaservilo ne respondis.

en: You got disconnected from the metaserver, as you did not answer a PING request in time.
eo: Vi estis malkonektita de la metaservilo, ĉar vi ne respondis al PING-peto ĝustatempe.

en: Sending metadata for %s
eo: Sendante metadatumojn por %s

en: Uploading %s
eo: Alŝutante %s

en: Client has left the game.
eo: La kliento forlasis la ludon.

en: Client crashed and performed an emergency save.
eo: La kliento paneis kaj faris krizsavadon.

en: Connection was lost.
eo: La konekto perdiĝis.

en: Server has left the game.
eo: La servilo forlasis la ludon.

en: The game has started just after you tried to connect.
eo: La ludo komenciĝis tuj post kiam vi provis konektiĝi.

en: Server has crashed and performed an emergency save.
eo: La servilo paneis kaj faris krizsavadon.

en: Client and host have become desynchronized.
eo: La kliento kaj la gastiganto malsinkroniĝis.

en: Kicked by the host: %s
eo: Elĵetita de la gastiganto: %s

en: Client sent malformed commands: %s
eo: La kliento sendis misformitajn komandojn: %s

en: %1$s has left the game (%2$s)
eo: %1$s forlasis la ludon (%2$s)

en: %1$s has been replaced with %2$s
eo: %1$sestis anstataŭigita per %2$s

en: Unknown user has left the game (%s)
eo: Nekonata uzanto forlasis la ludon (%s)

en: Server sent a SYNCREQUEST even though no game is running.
eo: La servilo sendis SYNCREQUEST, kvankam neniu ludo estas aktiva.

en: Received a PLAYERCOMMAND even though no game is running.
eo: Riceviĝis PLAYERCOMMAND, kvankam neniu ludo estas aktiva.

en: Loading…
eo: Ŝarganta…

en: Decrease the value
eo: Malaltigi la valoron

en: Increase the value
eo: Altigi la valoron

note: * TRANSLATORS: The current value of a spinbox
en: %d minute | %d minutes
eo[0]: %d minuto
eo[1]: %d minutoj

note: * TRANSLATORS: The current value of a spinbox
en: %d hour | %d hours
eo[0]: %d horo
eo[1]: %d horoj

en: Close
eo: Fermi

en: About Widelands
eo: Pri Widelands

en: Your message has been sent to the Widelands Development Team, and we will respond as soon as we can. Don’t forget to check your website inbox frequently.
eo: Via mesaĝo estis sendita al la Evoluigista Teamo de Widelands, kaj ni respondos tuj kiam ni povos. Ne forgesu ofte kontroli vian mesaĝujon en la retejo.

en: Login
eo: Ensaluto

en: Reset
eo: Restarigi

en: In order to use a registered account, you need an account on the Widelands website. Please log in at %s and set an online gaming password on your profile page.
eo: Por uzi registritan konton, vi bezonas konton en la retejo de Widelands. Bonvolu ensaluti ĉe  %s kaj agordi pasvorton por reta ludado en via profilpaĝo.

en: Username:
eo: Uzantnomo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: %u bytes
eo: %u bajtoj

[ctx: quality]
note: * TRANSLATORS: This is an add-on code quality rating
en: Any
eo: Ajna

en: Quality not yet evaluated
eo: Kvalito ankoraŭ ne taksita

[ctx: quality]
note: * TRANSLATORS: This is an add-on code quality rating
en: Poor
eo: Malbona

en: This add-on may cause major glitches and errors.
eo: Ĉi tiu kromprogramo povas kaŭzi gravajn paneojn kaj erarojn.

[ctx: quality]
note: * TRANSLATORS: This is an add-on code quality rating
en: Good
eo: Bona

en: This add-on works as advertised.
eo: Ĉi tiu kromprogramo funkcias kiel anoncite.

[ctx: quality]
note: * TRANSLATORS: This is an add-on code quality rating
en: Excellent
eo: Bonega

en: This add-on has been decorated for its remarkably high quality.
eo: Ĉi tiu kromprogramo estis honorita pro sia rimarkinde alta kvalito.

en: Add-On Manager
eo: Kromprograma Administrilo

en: Verified only
eo: Nur aprobitaj

en: Show only verified add-ons
eo: Montri nur aprobitajn kromprogramojn

en: Choose add-on to upload…
eo: Elektu kromprogramon por alŝuti…

en: Refresh the list of add-ons available from the server
eo: Ĝisdatigu la liston de kromprogramoj disponeblaj ĉe la servilo

en: Fix dependencies…
eo: Ripari dependecaj

en: Try to automatically fix the dependency errors
eo: Provu aŭtomate ripari la dependecajn erarojn.

en: Move selected add-on to top
eo: Movu la elektitan kromprogramon al la supro.

en: Move selected add-on one step up
eo: Movu la elektitan kromprogramon unu paŝon supren

en: Move selected add-on one step down
eo: Movu la elektitan kromprogramon unu paŝon malsupren

en: Move selected add-on to bottom
eo: Movu la elektitan kromprogramon al la malsupro

en: Launch the add-ons packager…
eo: Lanĉu la kromprograman pakaĵilon…

note: * TRANSLATORS: This button allows the user to send a message to the Widelands Development Team
en: Contact us…
eo: Kontaktu nin…

en: Tools for Add-Ons Developers
eo: Iloj por Kromprogramaj Programistoj

en: The interactive add-ons packager allows you to create, edit, and delete add-ons. You can bundle maps designed with the Widelands Map Editor as an add-on using the graphical interface and share them with other players, without having to write a single line of code.
eo: La interaga kromprograma pakaĵilo permesas al vi krei, redakti, kaj forigi kromprogramojn. Vi povas kunigi mapojn desegnitajn per la Mapredaktilo de Widelands kiel kromprogramon, uzante la grafikan interfacon, kaj kundividi ilin kun aliaj ludantoj, sen devi skribi eĉ unu linion da kodo.

en: For more information regarding how to develop and package your own add-ons, please visit %s.
eo: Por pliaj informoj pri kiel disvolvi kaj paki viajn proprajn kromprogramojn, bonvolu viziti %s.

en: Here, you can upload your add-ons to the server to make them available to other players. By uploading, you agree to publish your creation under the terms of the GNU General Public License (GPL) version 2 or any later version (the same license under which Widelands itself is distributed). For more information on the GPL, please refer to ‘About Widelands’ → ‘License’ in the main menu or see %s.
eo: Ĉi tie vi povas alŝuti viajn aldonaĵojn al la servilo por igi ilin disponeblaj al aliaj ludantoj. Per la alŝuto vi konsentas publikigi vian kreaĵon laŭ la kondiĉoj de la Ĝenerala Publika Permesilo GNU (GPL), versio 2 aŭ iu posta versio (la sama permesilo laŭ kiu Widelands mem estas distribuita). Por pliaj informoj pri la GPL, bonvolu konsulti “Pri Widelands” → “Permesilo” en la ĉefa menuo aŭ vidu %s.

en: It is forbidden to upload add-ons containing harmful or malicious content or spam. By uploading an add-on, you assert that the add-on is of your own creation or you have the add-on’s author(s) permission to submit it in their stead.
eo: Estas malpermesite alŝuti kromprogramojn, kiuj enhavas damaĝan aŭ malican enhavon aŭ spamon. Per alŝuto de kromprogramo, vi asertas, ke la kromprogramo estas via propra kreitaĵo aŭ ke vi havas la permeson de la aŭtoro(j) por sendi ĝin anstataŭ ili.

en: You are required to have read the add-ons documentation under the link given further above before submitting content. Since the documentation is subject to frequent changes, ensure that you have read it recently and that you followed all guidelines stated there.
eo: Vi devas esti leginta la dokumentaron pri kromprogramoj sub la supre donita ligilo antaŭ ol sendi enhavon. Ĉar la dokumentaro estas ofte ŝanĝata, certigu, ke vi legas ĝin lastatempe kaj ke vi sekvas ĉiujn tie indikitajn gvidliniojn.

en: The Widelands Development Team will review your add-on soon after uploading. In case they have further inquiries, they will contact you via a PM on the Widelands website; therefore please check the inbox of your online user profile page frequently.
eo: La Disvolva Teamo de Widelands revizios vian kromprogramon baldaŭ post la alŝuto. Se ili havas pliajn demandojn, ili kontaktos vin per privata mesaĝo en la retejo de Widelands; do bonvolu ofte kontroli la enirkeston de via reta uzantprofilo.

en: Technical problems? Unclear documentation? Advanced needs such as deletion of an add-on or collaborating with another add-on designer? Please visit our forums at %s, explain your needs, and the Widelands Development Team will be happy to help.
eo: Teknikaj problemoj? Nekomprenebla dokumentaro? Pli altnivelaj bezonoj kiel forigo de kromprogramo aŭ kunlaboro kun alia kromprograma projektisto? Bonvolu viziti niajn forumojn ĉe %s, klarigu viajn bezonojn, kaj la Disvolva Teamo de Widelands volonte helpos vin.

en: Alternatively you can also send a message to the Widelands Development Team and we’ll try to help you with your enquiry as soon as we can. Only the server administrators can read messages sent in this way. Since other add-on designers can usually benefit from others’ questions and answers, please use this way of communication only if there is a reason why your concern is not for everyone’s ears. You’ll receive our reply via a PM on your Widelands website user profile page.
eo: Alternative, vi ankaŭ povas sendi mesaĝon al la Disvolva Teamo de Widelands, kaj ni provos helpi vin kun via demando kiel eble plej baldaŭ. Nur la servilaj administrantoj povas legi mesaĝojn senditajn per ĉi tiu maniero. Ĉar aliaj kromprogramaj projektistoj ofte povas profiti de demandoj kaj respondoj de aliaj, bonvolu uzi ĉi tiun komunikmanieron nur se ekzistas kialo, ke via afero ne estas por ĉiuj oreloj. Vi ricevos nian respondon per privata mesaĝo en la uzantprofilo de la retejo de Widelands.

en: Manage your installed add-ons
eo: Administru viajn instalitajn kromprogramojn

en: Browse and install add-ons available on the server
eo: Foliumu kaj instalu kromprogramojn disponeblajn ĉe la servilo

en: Browse and install maps from the widelands.org website maps archive. Like manually downloaded maps, installed website maps are stored in the ‘%s’ directory under the Widelands home directory.
eo: Foliumu kaj instalu mapojn el la arkivo de mapoj en la retejo widelands.org. Same kiel permane elŝutitaj mapoj, la instalitaj retejaj mapoj konserviĝas en la dosierujo "%s" en la hejma dosierujo de Widelands.

en: Development
eo: Evoluigo

en: Tools for add-on developers
eo: Iloj por kromprogramaj programistoj

note: * TRANSLATORS: Sort add-ons alphabetically by name
en: Name
eo: Nomo

en: Filter add-ons by name
eo: Filtru kromprogramojn laŭ nomo

en: Are you certain that you want to upgrade this %u add-on? | Are you certain that you want to upgrade these %u add-ons?
eo[0]: Ĉu vi certas, ke vi volas ĝisdatigi tiun %u kromprogramon?
eo[1]: Ĉu vi certas, ke vi volas ĝisdatigi tiujn %u kromprogramojn?

en: Click to log in. You can then comment and vote on add-ons and upload your own add-ons.
eo: Alklaku por ensaluti. Poste vi povas komenti kaj voĉdoni pri kromprogramoj kaj alŝuti viajn proprajn kromprogramojn.

en: Please log in to upload add-ons
eo: Bonvolu ensaluti por alŝuti kromprogramojn

en: Please tick the confirmation checkbox to upload add-ons
eo: Bonvolu marki la konfirmokeston por alŝuti kromprogramojn

en: Fetching add-ons… (%.1f%%)
eo: Alŝutas kromprogramojn… (%.1f%%)

en: Unable to fetch the list of available add-ons from the server!<br>Error Message: %s
eo: Ne eblas akiri la liston de disponeblaj kromprogramoj el la servilo!<br>Erarmesaĝo: %s

en: No upgrades are available for your installed add-ons
eo: Neniuj ĝisdatigoj disponeblas por viaj instalitaj kromprogramoj

en: Upgrade the following %u add-on: | Upgrade the following %u add-ons:
eo[0]: Ĝisdatigu la jenan %u kromprogramon:
eo[1]: Ĝisdatigu la jenajn %u kromprogramojn:

en: • ‘%1$s’ requires ‘%2$s’ which is listed below the requiring add-on
eo: • "%1$s" bezonas "%2$s", kiu estas listigita sub la postulanta kromprogramo

en: An enabled add-on is defective. No games can be started with the current configuration.
    Error message:
    %s
eo: Aktivigita kromprogramo estas difekta. Neniuj ludoj povas esti komencitaj kun la nuna agordo.
    Erarmesaĝo:
    %s

en: Add-Ons with dependency errors may work incorrectly or prevent games and maps from loading.
eo: Kromprogramoj kun dependecaj eraroj povas funkcii malĝuste aŭ malhelpi ludojn kaj mapojn ŝargiĝi.

en: The add-on ‘%1$s’ can not be uploaded because its version (%2$s) is not newer than the version present on the server (%3$s).
eo: La kromprogramo "%1$s" ne povas esti alŝutita, ĉar ĝia versio (%2$s) ne estas pli nova ol la versio ĉeestanta en la servilo (%3$s).

en: The add-on ‘%1$s’ can not be uploaded because its category (%2$s) does not match the category of the version present on the server (%3$s).
eo: La kromprogramo "%1$s" ne povas esti alŝutita, ĉar ĝia kategorio (%2$s) ne estas pli nova ol la versio ĉeestanta en la servilo (%3$s).

en: Do you really want to upload the add-on ‘%s’ to the server?
eo: Ĉu vi vere volas alŝuti la kromprogramon "%s" al la servilo?

en: The add-on ‘%s’ may not be uploaded to the server because the following filenames contained in the add-on are not allowed:
eo: La kromprogramo "%s" eble ne povas esti alŝutita al la servilo, ĉar la jenaj dosiernomoj enhavitaj en la kromprogramo estas malpermesitaj:

en: The add-on ‘%1$s’ could not be uploaded to the server.
    
    Error Message:
    %2$s
eo: La kromprogramo "%1$s" ne povis esti alŝutita al la servilo. 
    
    Erarmesaĝo:
    %2$s

en: Add-Ons Packager
eo: Kromprograma pakaĵilo

en: Name:
eo: Nomo:

en: If you quit the packager now, all changes to the following %u add-on will be discarded. | If you quit the packager now, all changes to the following %u add-ons will be discarded.
eo[0]: Se vi eliras la pakaĵilon nun, ĉiuj ŝanĝoj al la jena %u kromprogramo estos forĵetitaj.
eo[1]: Se vi eliras la pakaĵilon nun, ĉiuj ŝanĝoj al la jenaj %u kromprogramoj estos forĵetitaj.

en: Quit Packager
eo: Eliru la pakaĵilon

en: Name: %s
eo: Nomo: %s

en: Players: %s
eo: Ludantoj: %s

note: * TRANSLATORS: Header for campaign difficulty
en: Difficulty
eo: Facileco

en: Difficulty:
eo: Facileco:

en: Small
eo: Malgranda

en: Total size: %u byte | Total size: %u bytes
eo[0]: Totala grandeco: %u byte
eo[1]: Totala grandeco: %u bytes

en: Return to the main menu
eo: Reiri al la ĉefa menuo

en: Play this campaign
eo: Ludi tiun ĉi kampanjon

note: * TRANSLATORS: Campaign difficulty table header
en: Diff.
eo: Fac.

en: Tribe Name
eo: Trib-nomo

en: Campaign Name
eo: Kampanjo-nomo

en: Help: %s
eo: Helpo: %s

en: Join this game
eo: Partopreni je tiu ĉi ludo

en: Name of your server:
eo: La nomo de via servilo:

en: Open a new game
eo: Malfermi novan ludon

en: User Status
eo: Uzant-stato

[ctx: player]
note: * TRANSLATORS: Player Name
en: Name
eo: Nomo

en: Game
eo: Ludo

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's statistics menu
en: General
eo: Generalo

en: Launch Game
eo: Lanĉi ludon

en: Peaceful mode
eo:  Paca reĝimo

en: Start game
eo: Lanĉi ludon

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Scenario
eo: Scenaro

en: Saved Game
eo: Savita ludo

en: Show the help window
eo: Montri la help-fenestron

en: File not found
eo: Dosiero ne trovita

note: * TRANSLATORS: This is a heading for a help window
en: Multiplayer Game Setup
eo: Agordoj por plurludant-reĝimo

en: Show Filenames
eo: Montri dosier-nomojn

en: Nickname:
eo: Kromnomo:

en: Please enter your password!
eo: Bonvole enigu vian pasvorton!

en: New Game
eo: Nova ludo

en: Readme, License, and Credits
eo: Legu min, Permesilo, kaj Meritoj

note: * TRANSLATORS: Placeholders are the copyright years
en: (C) %1%-%2% by the Widelands Development Team • Licensed under the GNU General Public License V2.0
eo: (C) %1%-%2% fare de la Disvolva Teamo de Widelands • Permesigita laŭ la GNU-General Public License V2.0

en: (no map)
eo: (nenia mapo)

en: Show original map names
eo: Montri map-nomojn originajn

en: Back
eo: Malantaŭen

en: Spectator
eo: Spektanto

en: Team
eo: Skipo

en: Team %d
eo: Teamo %d

en: Clients
eo: Klientoj

[ctx: game_state]
note: * TRANSLATORS: The state of a LAN game can be open, closed or unknown
en: Unknown
eo: Nekonata

en: Language
eo: Lingvo

en: Sound
eo: Sono

note: * TRANSLATORS: Label in campaign scenario details if there is more than 1 author. If you need plural forms here, please let us know. * TRANSLATORS: Label in map details if there is more than 1 author. If you need plural forms here, please let us know.
en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Warehouse
eo: Stokejo

en: Port
eo: Haveno

en: Tower
eo: Turo

en: Fortress
eo: Fortikaĵo

en: Woodcutter’s House
eo: Arbohakist-kabano

en: Forester’s House
eo: Arbarist-kabano

en: Quarry
eo: Ŝtonminejo

en: Well
eo: Puto

en: Mill
eo: Muelejo

en: Bakery
eo: Bakejo

en: Brewery
eo: Bier-farejo

en: Smokery
eo: Fumaĵejo

en: Tavern
eo: Taverno

en: Weapon Smithy
eo: Kirasoforĝejo

en: Armor Smithy
eo: Kirasoforĝejo

en: Weaving Mill
eo: Teksejo

en: Shipyard
eo: Ŝip-farejo

en: Barracks
eo: Barakoj

en: Coal Mine
eo: Karb-ekspluatejo

en: Iron Mine
eo: Fer-minejo

en: Gold Mine
eo: Or-minejo

en: About
eo: Pri

en: Port Spaces Tool
eo: Havenspacilo

en: Show Expeditions with Port Spaces
eo: Montru Ekspediciojn kun Havenspacoj

[ctx: hotkey]
note: * TRANSLATORS: This is an access key combination.
en: Arrow keys
eo: Sagoklavoj

[ctx: hotkey]
note: * TRANSLATORS: This is an access key combination.
en: Ctrl + Arrow keys
eo: Ctrl + Sagoklavoj

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavaraj ŝparvojoj

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Change tool size
eo: Ŝanĝi ilan grandecon

[ctx: hotkey]
note: * TRANSLATORS: This is an access key combination.
en: Click
eo: Klaki

[ctx: hotkey]
note: * TRANSLATORS: This is an access key combination.
en: Shift + Click
eo: Shift + Klaki

[ctx: hotkey]
note: * TRANSLATORS: This is an access key combination.
en: Ctrl + Click
eo: Ctrl + Klaki

note: * TRANSLATORS: This is the helptext for an access key combination.
en: Set map elements to the value selected by ‘Set Value’
eo: Agordu la mapaĵojn al la valoro elektita de 'Agordu Valoron'

[ctx: hotkey]
en: Space
eo: Spacklavo

[ctx: hotkey]
en: Delete
eo: Forigi

note: * TRANSLATORS: Number of soldiers that should attack. Used in the attack window.
en: %u soldier | %u soldiers
eo[0]: %u soldato
eo[1]: %u soldatoj

note: * TRANSLATORS: Stop/Continue toggle button for production sites.
en: Stop
eo: Halti

en: Build waterway
eo: Konstrui akvovojon

en: Send geologist to explore site
eo: Sendu geologon por esplori la lokon

en: Build waterways
eo: Konstrui akvovojojn

en: Total waterways:
eo: Suma de akvovojoj:

en: Total ferries:
eo: Suma de pramoj:

en: Unemployed ferries:
eo: Senlaboraj pramoj:

en: Desired number of unemployed ferries:
eo: Dezirata nombro de senlaboraj pramoj:

en: Team %u
eo: Teamo %u

en: Elapsed time:
eo: Pasinta tempo:

en: Continue playing
eo: Daŭrigi ludadon

[ctx: player_won]
note: * TRANSLATORS: This is shown in the game summary when we don't know * TRANSLATORS: if the player has lost or won.
en: Unknown
eo: Nekonata

en: You lost.
eo: Vi malvenkis.

en: Map Name:
eo: Map-nomo:

note: * TRANSLATORS: An entry in the game's map view menu
en: Reset zoom
eo: Normigi zomadon

note: * TRANSLATORS: Title for the statistics menu button in the game
en: Statistics
eo: Statistikoj

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the delete button. The user has selected 1 file
en: Delete this game
eo: Forigi tiun ludon

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Unbalanced
eo: Nebalancita

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Ferries
eo: Pramoj

note: * TRANSLATORS: This is a tool tip for a map tag
en: The map allows building ferries, ferry yards and waterways
eo: La mapo permesas konstrui pramoj, pramfarejoj kaj akvovojoj

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Artifacts
eo: Artefaktoj

note: * TRANSLATORS: This is a map tag. One versus one.
en: 1v1
eo: 1k1

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 2
eo: Skipoj da 2

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 3
eo: Skipoj da 3

note: * TRANSLATORS: This is a map tag
en: Teams of 4
eo: Skipoj da 4

note: * TRANSLATORS: Parent directory/folder
en: parent
eo: origino

en: vacant
eo: Vaka

en: Save Date
eo: Savi daton

en: The date this game was saved
eo: La dato, kiam ĉi tiu ludo estis savita

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the "Mode" column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Make sure that you keep consistency in your translation.
en: SP = Single Player
eo: SL = solludanta reĝimo

note: * TRANSLATORS: Tooltip for the "Mode" column when choosing a game/replay to load. * TRANSLATORS: Make sure that you keep consistency in your translation.
en: MP = Multiplayer
eo: PL = plurludanta reĝimo

[ctx: ship_state]
en: Shipping
eo: Navigante

note: * TRANSLATORS: Tooltip in the ship statistics window
en: Show expeditions that have found a port space or are founding a colony
eo: Montru ekspediciojn, kiuj trovis havenspacon aŭ fondas kolonion.

en: Wares (total)
eo: Varoj (suma)

en: Workers (total)
eo: Laboristoj (suma)

en: Production
eo: Produktado

en: Expedition
eo: Ekspedicio
