Widelands - en to da translation catalogue (13 entries)

en: FILENAME
da: FILNAVN

en: Usage:
da: Brug:

en: DIRNAME
da: MAPPENAVN

en: Options:
da: Tilvalg:

note: * TRANSLATORS: You may translate true/false, also as on/off or yes/no, but * TRANSLATORS: it HAS TO BE CONSISTENT with the translation in the widelands textdomain. * TRANSLATORS: * marks the default value
en: [true*|false]
da: [sand*|falsk]

en: Game options:
da: Spilindstillinger:

note: * TRANSLATORS: You may translate true/false, also as on/off or yes/no, but * TRANSLATORS: it HAS TO BE CONSISTENT with the translation in the widelands textdomain. * TRANSLATORS: * marks the default value
en: [true|false*]
da: [sand|falsk*]

en: Networking:
da: Netværk:

en: Graphic options:
da: Grafikindstillinger:

en: Options for the internal window manager:
da: Indstillinger for den interne vindueshåndtering:

en: Enable verbose debug messages
da: Aktiver uddybende fejlsøgningsbeskeder

en: Others:
da: Andre:

en: Bug reports? Suggestions? Check out the project website:
            https://www.widelands.org/
    
    Hope you enjoy this game!
da: Fejlrapporter? Forslag? Se projektets hjemmeside:
            https://www.widelands.org/
    
    Håber du nød dette spil!
