Widelands - en to sl translation catalogue (6 entries)

en: Artifacts
sl: Artefakti

en: Points
sl: Točke

en: Team %i
sl: Ekipa %i

en: %1% minute | %1% minutes
sl[0]: %1% minuta
sl[1]: %1% minuti
sl[2]: %1% minute
sl[3]: %1% minut

note: TRANSLATORS: "2 hours and 30 minutes" or "2 days and 12 hours" or "2 days and 30 minutes"
en: %1$s and %2$s
sl: %1$s in %2$s

en: Status
sl: Stanje
