Widelands - en to bg translation catalogue (56 entries)

en: Artifacts
bg: Артефакти

en: Search for ancient artifacts. Once all of them are found, the team who owns most of them will win the game.
bg: Търсете древни артефакти. Когато всички бъдат намерени, отборът, който притежава най-много, печели играта.

en: Artifacts owned
bg: Притежавани артефакти

en: No Artifacts
bg: Няма артефакти

en: There are no artifacts on this map. This should not happen. Please file a bug report on %s and specify your Widelands version and the map you tried to load.
bg: На тази карта няма артефакти. Това не трябва да се случва. Моля, докладвайте проблема на %s и отбележете версията на Widelands и картата, която сте се опитали да заредите.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible. You can also translate this as "New artifact"
en: Artifact Found
bg: Нов артефакт

en: Your team found a new artifact.
bg: Вашият отбор откри нов артефакт.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Lost
bg: Загубен артефакт

en: One of your team’s artifacts was stolen by an enemy.
bg: Врагът открадна един от артефактите, притежавани от Вашия отбор.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Conquered
bg: Завладян артефакт

en: Your team stole an artifact from an enemy.
bg: Отборът Ви открадна артефакт от врага.

en: Overview:
bg: Преглед:

en: %i artifact | %i artifacts
bg[0]: %i артефакт
bg[1]: %i артефакта

note: TRANSLATORS: e.g. Team 1 owns 5 artifacts.
en: %1$s owns %2$s.
bg: %1$s притежава %2$s.

note: TRANSLATORS: %1$i is the team's number; %2$s is a list of team members (e.g. "Steve, Robert, David"), %3$s is something like "x artifact(s)"
en: Team %1$i (%2$s) owns %3$s.
bg: Отбор %1$i (%2$s) притежава %3$s.

en: Collectors
bg: Събирачи

en: Points
bg: Точки

en: Status for %s
bg: Състояние на %s

note: TRANSLATORS: For example: 'gold (3 P) x 4 = 12 P', P meaning 'Points'
en: %1$s (%2$i P) x %3$i = %4$i P
bg: %1$s (%2$i т.) х %3$i = %4$i т.

en: Total: %i point | Total: %i points
bg[0]: Общо: %i точка
bg[1]: Общо: %i точки

en: Status for Team %d
bg: Състояние на отбор %d

en: Team Total: %i point | Team Total: %i points
bg[0]: Общо за отбора: %i точка
bg[1]: Общо за отбора: %i точки

en: Autocrat
bg: Деспот

en: Endless Game
bg: Безкрайна игра

en: This is an endless game without rules.
bg: Това е безкрайна игра без правила.

en: Team %i
bg: Отбор %i

en: %1$s has %2$3.0f%% of the land (%3$i of %4$i).
bg: %1$s владее %2$3.0f%% от земята (%3$i от %4$i).

en: %1$s had %2$3.0f%% of the land (%3$i of %4$i).
bg: %1$s владееше %2$3.0f%% от земята (%3$i от %4$i).

note: TRANSLATORS: subtext of the territorial statistics hook. Keep it short and consistent with the translation of the Win condition.
en: Territory percentage
bg: Процент от територията

en: You own more than half of the map’s area.
bg: Вие владеете повече от половината карта.

en: Keep it for %i more minute to win the game. | Keep it for %i more minutes to win the game.
bg[0]: Удръжте я още %i минута, за да спечелите играта.
bg[1]: Удръжте я още %i минути, за да спечелите играта.

en: %s owns more than half of the map’s area.
bg: %s владее повече от половината карта.

en: You’ve still got %i minute to prevent a victory. | You’ve still got %i minutes to prevent a victory.
bg[0]: Имате още %i минута да попречите на победата.
bg[1]: Имате още %i минути да попречите на победата.

en: Territorial Lord
bg: Владетел на територии

en: Currently no faction owns more than half of the map’s area.
bg: В момента нито една фракция не владее повече от половината територия на картата.

en: Territorial Time
bg: Владетел на територии за време

en: %1% hour | %1% hours
bg[0]: %1% час
bg[1]: %1% часа

en: %1% minute | %1% minutes
bg[0]: %1% минута
bg[1]: %1% минути

note: TRANSLATORS: "2 hours and 30 minutes" or "2 days and 12 hours" or "2 days and 30 minutes"
en: %1$s and %2$s
bg: %1$s и %2$s

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in (2 hours and) 30 minutes.'
en: The game will end in %s.
bg: Играта свършва след %s.

en: Congratulations!
bg: Поздравления!

en: You have won this game!
bg: Вие спечелихте тази игра!

en: You are defeated!
bg: Вие бяхте победен!

en: You lost your last warehouse and are therefore defeated. You may continue as spectator if you want.
bg: Вие загубихте последния си склад, така че сте победен. Може да продължите като наблюдател, ако искате.

en: You won
bg: Вие спечелихте

en: You are the winner!
bg: Вие сте победителят!

en: You lost
bg: Вие загубихте

en: You’ve lost this game!
bg: Вие загубихте тази игра!

en: Status
bg: Състояние

note: TRANSLATORS: This is an overview for all players.
en: Player overview:
bg: Преглед на играчите:

en: Wood Gnome
bg: Дървесен гном

en: Trees owned
bg: Дървета във владенията

en: %i tree | %i trees
bg[0]: %i дърво
bg[1]: %i дървета

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: %1$s has %2$s at the moment.
bg: %1$s има %2$s в момента.

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: %1$s had %2$s.
bg: %1$s имаше %2$s.

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: The winner is %1$s with %2$s.
bg: Победителят е %1$s с %2$s.
