Widelands - en to eo translation catalogue (69 entries)

en: Artifacts
eo: Artefaktoj

en: Search for ancient artifacts. Once all of them are found, the team who owns most of them will win the game.
eo: Serĉu antikvajn artefaktojn. Kiam ĉiuj el ili estos trovitaj, la teamo, kiu posedas la plejmulton, gajnos la ludon.

en: Artifacts owned
eo: Posedataj artefaktoj

en: No Artifacts
eo: Neniuj artefaktoj

en: There are no artifacts on this map. This should not happen. Please file a bug report on %s and specify your Widelands version and the map you tried to load.
eo: En ĉi tiu mapo ne estas artefaktoj. Tio ne devus okazi. Bonvolu raporti pri la problemo ĉe %s kaj specifu vian version de Widelands kaj la mapon, kiun vi provis ŝarĝi.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible. You can also translate this as "New artifact"
en: Artifact Found
eo: Artefakto Trovita

en: Your team found a new artifact.
eo: Via teamo trovis novan artefakton.

en: You found a new artifact.
eo: Vi trovis novan artefakton.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Lost
eo: Perdita artefakto

en: One of your team’s artifacts was stolen by an enemy.
eo: Unu el la artefaktoj de via teamo estis ŝtelita de malamiko.

en: One of your artifacts was stolen by an enemy.
eo: Unu el viaj artefaktoj estis ŝtelita de malamiko.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Conquered
eo: Konkerita artefakto

en: Your team stole an artifact from an enemy.
eo: Via teamo ŝtelis artefakton de malamiko.

en: You stole an artifact from an enemy.
eo: Vi ŝtelis artefakton de malamiko.

en: Overview:
eo: Superrigardo

en: %i artifact | %i artifacts
eo[0]: %i artefakto
eo[1]: %i artefaktoj

note: TRANSLATORS: e.g. Team 1 owns 5 artifacts.
en: %1$s owns %2$s.
eo: %1$s posedas %2$s.

note: TRANSLATORS: %1$i is the team's number; %2$s is a list of team members (e.g. "Steve, Robert, David"), %3$s is something like "x artifact(s)"
en: Team %1$i (%2$s) owns %3$s.
eo: Teamo %1$i (%2$s) posedas %3$s.

en: Collectors
eo: Kolektantoj

en: You get points for precious wares in your warehouses. The player with the highest score after %s wins the game.
eo: Vi ricevas poentojn por altvaloraj varoj en viaj stokejoj. La ludanto kun la plej alta poentaro post %s gajnos la ludon.

note: TRANSLATORS: Will be inserted into "The player with the highest score after %s wins the game." TRANSLATORS: Will be inserted into "The winner will be the player […] with the most territory after %s" TRANSLATORS: Will be inserted into "The game will end after %s."
en: the configured time limit
eo: Agordita tempolimo

en: Points
eo: Poentoj

en: Status for %s
eo: Stato por %s

en: Total: %i point | Total: %i points
eo[0]: Sumo: %i poento
eo[1]: Suma: %i poentoj

en: Status for Team %d
eo: Stato por Teamo %d

en: Team Total: %i point | Team Total: %i points
eo[0]: Teama Sumo: %i poento
eo[1]: Suma de la teamo: %i poentoj

en: Autocrat
eo: Aŭtokrato

en: The tribe or team that can defeat all others wins the game! This means the opponents do not have any headquarters, ports or warehouses left.
eo: La tribo aŭ teamo, kiu povas venki ĉiujn aliajn, gajnas la ludon! Tio signifas, ke la kontraŭuloj ne havas plu ĉefstabejojn, havenojn aŭ stokejojn.

en: Endless Game
eo: Senfina ludo

en: This is an endless game without rules.
eo: Ĉi tiu estas senfina ludo sen reguloj

en: HQ Hunter
eo: Ĉasisto de ĉefstabejoj

en: The tribe or team that can find and destroy all other headquarters wins the game! Does not work with starting conditions without headquarters.
eo: La tribo aŭ teamo, kiu povas trovi kaj detrui ĉiujn aliajn ĉefstabejojn, gajnas la ludon! Ĝi ne funkcias kun komencaj kondiĉoj sen ĉefstabejo.

en: Team %i
eo: Teamo %i

en: %1$s has %2$3.0f%% of the land (%3$i of %4$i).
eo: %1$s havas %2$3.0f%% de la lando (%3$i el %4$i).

en: %1$s had %2$3.0f%% of the land (%3$i of %4$i).
eo: %1$s havis %2$3.0f%% de la lando (%3$i el %4$i).

note: TRANSLATORS: subtext of the territorial statistics hook. Keep it short and consistent with the translation of the Win condition.
en: Territory percentage
eo: Teritoria procentaĵo

en: You own more than half of the map’s area.
eo: Vi posedas pli ol la duonon de la mapareo.

en: Keep it for %i more minute to win the game. | Keep it for %i more minutes to win the game.
eo[0]: Konservu ĝin dum %i plia minuto por gajni la ludon.
eo[1]: Konservu ĝin dum %i pliaj minutoj por gajni la ludon.

en: %s owns more than half of the map’s area.
eo: %s posedas pli ol la duonon de la mapareo.

en: You’ve still got %i minute to prevent a victory. | You’ve still got %i minutes to prevent a victory.
eo[0]: Vi ankoraŭ havas %i minuton por eviti la venkon de alia.
eo[1]: Vi ankoraŭ havas %i minutojn por eviti la venkon de alia.

en: Territorial Lord
eo: Teritoria Sinjoro

en: Each player or team tries to obtain more than half of the map’s area. The winner will be the player or the team that is able to keep that area for at least 20 minutes. If the peaceful mode is selected, the game ends if one player has more land than any other player could gain.
eo: Ĉiu ludanto aŭ teamo provas akiri pli ol la duonon de la mapareo. La venkinto estos la ludanto aŭ teamo, kiu sukcesas konservi tiun areon dum almenaŭ 20 minutoj. Se la paca reĝimo estas elektita, la ludo finiĝas, kiam unu ludanto havas pli da teritorio ol kiun povus akiri iu ajn alia ludanto.

en: Currently no faction owns more than half of the map’s area.
eo: Nuntempe neniu fakcio posedas pli ol la duonon de la mapareo.

en: Territorial Time
eo: Teritoria Tempo

en: Each player or team tries to obtain more than half of the map’s area. The winner will be the player or the team that is able to keep that area for at least 20 minutes, or the one with the most territory after %s, whichever comes first. If the peaceful mode is selected, the game ends if one player has more land than any other player could gain.
eo: Ĉiu ludanto aŭ teamo provas akiri pli ol la duonon de la mapareo. La venkinto estos la ludanto aŭ teamo, kiu sukcesas konservi tiun areon dum almenaŭ 20 minutoj aŭ tiu kun la plej granda teritorio post %s, depende de kiu okazos unue. Se la paca reĝimo estas elektita, la ludo finiĝas, kiam unu ludanto havas pli da teritorio ol kiun povus akiri iu ajn alia ludanto.

en: %1% day | %1% days
eo[0]: %1% tago
eo[1]: %1% tagoj

en: %1% hour | %1% hours
eo[0]: %1% horo
eo[1]: %1% horoj

en: %1% minute | %1% minutes
eo[0]: %1% minuto
eo[1]: %1% minutoj

note: TRANSLATORS: 1 day, 12 hours, and 30 minutes
en: %1$s, %2$s, and %3$s
eo: %1$s, %2$s kaj %3$s

note: TRANSLATORS: "2 hours and 30 minutes" or "2 days and 12 hours" or "2 days and 30 minutes"
en: %1$s and %2$s
eo: %1$s kaj %2$s

note: TRANSLATORS: Context: 'The game will end in (2 hours and) 30 minutes.'
en: The game will end in %s.
eo: La ludo finiĝos post %s.

en: Congratulations!
eo: Gratulojn!

en: You have won this game!
eo: Vi venkis tiun ĉi ludon!

en: You are defeated!
eo: Vi estas venkita!

en: You lost your last warehouse and are therefore defeated. You may continue as spectator if you want.
eo: Vi perdis vian lastan stokejon kaj tial vi malvenkis. Vi povas daŭrigi kiel spektanto, se vi volas.

en: You won
eo: Vi venkis

en: You are the winner!
eo: Vi estas la venkinto!

en: You lost
eo: Vi malvenkis

en: You’ve lost this game!
eo: Vi malvenkis tiun ĉi ludon!

en: Status
eo: Stato

note: TRANSLATORS: This is an overview for all players.
en: Player overview:
eo: Superrigardo de ludanto:

en: Wood Gnome
eo: Ligna Gnomo

en: As wood gnome you like big forests, so your task is to have more trees on your territory than any other player. The game will end after %s. The one with the most trees at that point will win the game.
eo: Kiel ligna gnomo, al vi plaĉas grandaj arbaroj, do via tasko estas havi pli da arboj en via teritorio ol iu ajn alia ludanto. La ludo finiĝos post %s. Tiu, kiu tiam havos plej multajn arbojn, gajnos la ludon.

en: Trees owned
eo: Posedataj arboj

en: %i tree | %i trees
eo[0]: %i arbo
eo[1]: %i arboj

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: %1$s has %2$s at the moment.
eo: %1$s havas %2$s nuntempe.

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: %1$s had %2$s.
eo: %1$s havis %2$s.

note: TRANSLATORS: %1$s = player name, %2$s = x tree(s)
en: The winner is %1$s with %2$s.
eo: La venkinto estas %1$s kun %2$s.

note: TRANSLATORS: %s = x tree(s)
en: The winners had %s.
eo: La venkinto havis %s.
