Widelands - en to he translation catalogue (13 entries)

en: Artifacts
he: שריד עתיק

en: Search for ancient artifacts. Once all of them are found, the team who owns most of them will win the game.
he: חפשו אחר שרידים עתיקים. לאחר שכולם יימצאו, הקבוצה שבבעלותה רובם תנצח במשחק.

en: Artifacts owned
he: שרידים עתיקים בבעלות

en: No Artifacts
he: אין שריד עתיק

en: There are no artifacts on this map. This should not happen. Please file a bug report on %s and specify your Widelands version and the map you tried to load.
he: אין שרידים עתיקים במפה זו. זה לא אמור לקרות. אנא הגישו דוח באג ב%s וציינו את גרסת Widelands שלכם ואת המפה שניסיתם לטעון.

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible. You can also translate this as "New artifact"
en: Artifact Found
he: שריד עתיק נמצא

en: Your team found a new artifact.
he: הקבוצה שלך מצאה שריד עתיק חדש

en: You found a new artifact.
he: מצאת שריד עתיק חדש

note: TRANSLATORS: Keep this as short as possible.
en: Artifact Lost
he: שריד עתיק אבד

en: Collectors
he: אספנים

en: Autocrat
he: שלטון יחיד

en: Endless Game
he: משחק בלי סוף

en: Status
he: סטטוס
