Widelands - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: Badger
ro: Bursuc

en: Brown bear
ro: Urs brun

note: TRANSLATORS: A category in the editor for placing immovables on the map.
en: Artifacts
ro: Artefacte

note: TRANSLATORS: A category in the editor for placing terrains on the map.
en: Summer
ro: Vară

note: TRANSLATORS: A category in the editor for placing terrains on the map.
en: Wasteland
ro: Teren necultivat

note: TRANSLATORS: A category in the editor for placing terrains on the map.
en: Winter
ro: iarnă

note: TRANSLATORS: A category in the editor for placing terrains on the map.
en: Desert
ro: Deșert
