Widelands - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Brown bear
fa: خرس قهوه‌ای

en: Bunny
fa: خرگوش

en: Deer
fa: آهو

en: Duck
fa: اردک

en: Fox
fa: روباه

en: Sheep
fa: گوسفند

en: Wolf
fa: گرگ

en: Ruin
fa: خرابه

en: Mushroom
fa: قارچ

en: Bush
fa: بوته

en: Cactus
fa: کاکتوس

en: Grass
fa: چمن

en: Oak (Old)
fa: بلوط (کهن)

en: Oak
fa: بلوط

note: TRANSLATORS: A category in the editor for placing terrains on the map.
en: Winter
fa: زمستان

en: Coal
fa: زغال سنگ

en: Fish
fa: ماهی

en: Gold
fa: زَر

en: Iron
fa: آهن

en: Water
fa: آب

en: Dry Soil
fa: خاک خشک

en: Snow
fa: برف

en: Swamp
fa: مرداب

en: Ashes 1
fa: خاکستر ۱

en: Ashes 2
fa: خاکستر ۲

en: Ice
fa: یخ
