Widelands svnVERSION - en to el translation catalogue (19 entries)

en: Shovels
el: Φτυάρια

en: Build a port
el: Φτιάξτε ένα λιμάνι

en: Build a Port in the North
el: Φτιάξτε ένα Λιμάνι στον Βορά

en: Your Advisor
el: Ο Σύμβουλός σας

en: Along the River
el: Κατά μήκος του Ποταμού

en: Our northern enemy
el: Ο βόρειος εχθρός μας

en: Peril from the north
el: Κίνδυνος εκ βορά

en: The great lake
el: Η μεγάλη λίμνη

en: Searching for gold
el: Αναζήτηση χρυσού

en: Found a treasure
el: Βρέθηκε θησαυρός

en: Removing the swamps
el: Αφαίρεση των βάλτων

en: The pirates were defeated.
el: Οι πειρατές ηττήθηκαν.

en: Pirates are regrouping
el: Οι πειρατές ανασυντάσσονται

en: Our scout has been captured
el: Ο ανιχνευτής μας συνελήφθη

en: Island conquered
el: Το νησί κατακτήθηκε

en: The scout returns
el: Ο ανιχνευτής επιστρέφει

en: The last frontier
el: Το έσχατο σύνορο

en: Victory!
el: Νίκη!

en: Your name will be remembered forever.
el: Το όνομά σας θα μνημονεύεται για πάντα.
