Widelands svnVERSION - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Transport
tr: Naklet

en: Shovels
tr: Kürekler

en: Defeat Törver
tr: Törver'i yen

en: Defeat the Armies of Törver
tr: Törver'in ordularını yen

en: Törver is the enemy in the north, who is fighting under the red banner.
tr: Törver kuzeyde, kırmızı sancak altında savaşan düşmandır.

en: Build a port
tr: Liman inşa et

en: Build a Port in the North
tr: Kuzeyde bir liman inşa et.

en: We should build a port in Törver’s former land to be ready to send an expedition as soon as we found out how to build ships.
tr: Törver'in eski topraklarında bir liman inşa etmeliyiz ki gemi yapmayı öğrenir öğrenmez izcileri göndermeye hazır olalım.

en: Conquer pirate sentry
tr: Korsan üssünü ele geçir

en: Conquer the Pirate Sentry
tr: Korsan üssünü ele geçir
