Widelands - en to bg translation catalogue (25 entries)

en: The Forbidden Island
bg: Забраненият остров

en: Finally! We have just taken our first step towards victory! Last night, we landed on the forbidden island and defeated the few guards that were watching the north-western part of the island. I am quite sure that none of the other warlords has detected us so far, so we should keep quiet and build up our infrastructure. Soon we will be strong enough to raid their positions.
bg: Най-после! Направихме първата си стъпка към победата! Миналата нощ, стъпихме на забранения остров и победихме пазачите, които пазеха северозападната част на острова. Сигурен съм, че никой от военачалниците не ни е засякъл досега, така че трябва да сме тихи и да изградим инфраструктурата си. Скоро ще сме достатъчно силни, за да ги нападнем.

en: Capture the Ancient Castle
bg: Превземете древния замък

en: Defeat Lanissa and capture the ancient castle.
bg: Победете Ланиса и превземете древния замък.

en: Defeat Erwyn
bg: Победете Ъруин

en: Defeat Erwyn. He commands the strongest opposing military force left on this island.
bg: Победете Ъруин. Той командва най-силната вражеска военна сила, останала на този остров.

en: Defeat Jomo
bg: Победете Джомо

en: Defeat Jomo. He is taking care of the soldiers’ food supply.
bg: Победете Джомо. Той се грижи за запасите от храна на войниците.

en: First Briefing
bg: Първи инструктаж

en: Second Briefing
bg: Втори инструктаж

en: An Ancient Castle
bg: Древен замък

en: By the Gods! One of our scouts has discovered a mighty castle at the center of the old plateau. The castle must be quite old and seems to have been built in a foreign style. It’s quite obvious that this is not barbarian craft.
bg: О, Богове! Един от разузнавачите ни е забелязал величествен замък в средата на старото плато. Замъкът трябва да е много стар и изглежда е построен в някакъв чуждестранен стил. Очевидно е, че това не е създадено от варвари.

en: Let’s hope that Lanissa – the warlord holding sway over that castle – has not discovered our movements yet. Perhaps we have a chance of conquering that mighty building without a bigger fight! However, it is essential that we capture it. It will be the key to our reign over this island!
bg: Да се надяваме, че Ланиса – военачалникът, владеещ замъка – не е разкрила действията ни досега. Може би имаме шанс да превземем тази величествена сграда без голяма битка! Важно е, обаче, да я превземем. Тя ще бъде ключът към нашето господство над този остров!

en: Ancient Castle Captured
bg: Древният замък е превзет

en: Wonderful! Our troops have finally defeated Lanissa and her soldiers. The ancient castle is ours!
bg: Чудесно! Войниците ни най-после победиха Ланиса и нейната войска. Древният замък е наш!

en: It is amazing how far one can see from the highest tower of the castle. We can watch the whole island. So now I wonder why Lanissa did not see us and thus did not prepare. Be that as it may, some things will never come to the light of day. The only important issue at the moment are the opposing troops still left. We have discovered enemy positions held by Erwyn to the north and east of the castle. He is known to be a strong warlord and surely commands the strongest warriors. In the south, we caught sight of some food infrastructures guarded by Jomo – a younger warlord – and we should take care of those infrastructures so we can cut off our enemies’ food supply.
bg: Невероятно е колко много да се види от най-високата кула на замъка. Можем да наблюдаваме целия остров. Сега се чудя защо Ланиса не ни е видяла и не се е подготвила. Както и да е, някои въпроси ще останат без отговор. Важното сега са останалите вражески войници. Открихме вражески позиции на Ъруин на север и изток от замъка. Той е прочут като силен военачалник и определено командва най-силните войници. На юг забелязахме няколко места за производство на храна, охранявани от Джомо – по-млад военачалник – и трябва да се разправим с него, за да отрежем запасите от храна на врага ни.

en: Another Briefing
bg: Още един инструктаж

en: Erwyn Defeated
bg: Ъруин е победен

en: Great! Erwyn gave up when he saw his last buildings burning down. That’s one less strong warlord on this island!
bg: Страхотно! Ъруин се предаде когато видя как последните му сгради рухват. Един силен военачалник по-малко на този остров!

en: Jomo Defeated
bg: Джомо е победен

en: Great! Jomo gave up when he saw his last buildings burning down. That’s one less warlord on this island!
bg: Страхотно! Джомо се предаде когато видя как последните му сгради рухват. Един силен военачалник по-малко на този остров!

en: Last Briefing
bg: Последен инструктаж

en: Victory!
bg: Победа!

en: Finally! The island is completely ours. Now we just have to defend it better than the warlords did.
bg: Най-после! Островът е наш. Сега само трябва да го защитаваме по-добре от военачалниците.

en: Congratulations! You have mastered this scenario. You may play on if you like!
bg: Поздравления! Вие завършихте този сценарий. Може да продължите играта, ако искате!
