Widelands - en to ms translation catalogue (25 entries)

en: The Forbidden Island
ms: Pulau Larangan

en: Finally! We have just taken our first step towards victory! Last night, we landed on the forbidden island and defeated the few guards that were watching the north-western part of the island. I am quite sure that none of the other warlords has detected us so far, so we should keep quiet and build up our infrastructure. Soon we will be strong enough to raid their positions.
ms: Akhirnya! Kita berjaya melangkah masuk kearah kemenangan! Malam tadi, kita berjaya mendarat di pulau larangan dan mengalahkan beberapa orang pengawal yang memantau bahagian barat-daya pulau ini. Saya pasti tiada hulubalang yang menghidu kedatangan kita buat masa ini. Oleh itu kita perlu berdiam diri dan bina infrastruktur secepat yang mungkin. Selepas ini kita akan berupaya menyerang pertahanan mereka.

en: Capture the Ancient Castle
ms: Tawan Istana Purba

en: Defeat Lanissa and capture the ancient castle.
ms: Kalahkan Lanissa dan tawan istana purba

en: Defeat Erwyn
ms: Kalahkan Erwyn

en: Defeat Erwyn. He commands the strongest opposing military force left on this island.
ms: Kalahkan Erwyn. Dia mengetuai kuasa ketenteraan pihak lawan yang terkuat di dalam pulau ini.

en: Defeat Jomo
ms: Kalahkan Jomo

en: Defeat Jomo. He is taking care of the soldiers’ food supply.
ms: Kalahkan Jomo. Dia bertanggungjawab mengurus bekalan makanan tentera.

en: First Briefing
ms: Taklimat Pertama

en: Second Briefing
ms: Taklimat Kedua

en: An Ancient Castle
ms: Istana Purba

en: By the Gods! One of our scouts has discovered a mighty castle at the center of the old plateau. The castle must be quite old and seems to have been built in a foreign style. It’s quite obvious that this is not barbarian craft.
ms: Penemuat hebat! Salah seorang peninjau kita telah menemui istana besar ditengah-tengah dataran lama. Istana tersebut sudah lama berada disitu dan dibina dalam gaya purba. Ia bukan hasil binaan orang-orang gasar.

en: Let’s hope that Lanissa – the warlord holding sway over that castle – has not discovered our movements yet. Perhaps we have a chance of conquering that mighty building without a bigger fight! However, it is essential that we capture it. It will be the key to our reign over this island!
ms: Diharap Lanissa tidak perasan kedatangan kita ke istana tersebut. Mungkin kita ada peluang menawan bangunan ini tanpa melibatkan pertempuran yang besar! Walaubagaimanapun, kita perlu menawan istana ini. Ia adalah kunci utama kemenangan kita di pulau larangan ini.

en: Ancient Castle Captured
ms: Istana Purba Ditawan

en: Wonderful! Our troops have finally defeated Lanissa and her soldiers. The ancient castle is ours!
ms: Hebat! Akhirnya tentera kita berjaya mengalahkan Lanissa dan tenteranya. Istana purba milik kita!

en: It is amazing how far one can see from the highest tower of the castle. We can watch the whole island. So now I wonder why Lanissa did not see us and thus did not prepare. Be that as it may, some things will never come to the light of day. The only important issue at the moment are the opposing troops still left. We have discovered enemy positions held by Erwyn to the north and east of the castle. He is known to be a strong warlord and surely commands the strongest warriors. In the south, we caught sight of some food infrastructures guarded by Jomo – a younger warlord – and we should take care of those infrastructures so we can cut off our enemies’ food supply.
ms: Sungguh menakjubkan kita dapat melihat jauh dari menara tertinggi istana ini. Kita dapat memantau keseluruhan pulau. Oh, patutlah kenapa Lanissa tidak dapat melihat pergerakan kita dan tidak membuat apa-apa persediaan. Lebih baik dia dalam keadaan sebegini. Perkara paling penting adalah saki-baki tentera musuh yang ada. Kita telah menemui kedudukan pihak musuh yang diketuai oleh Erwyn di utara dan timur istana. Dia merupakan hulubalang yang kuat dan sudah pasti memimpin pahlawan yang terkuat. Di sebelah selatan, kita dapat melihat beberapa infrastruktur bekalan makanan yang dikawal oleh Jomo – hulubalang yang lebih muda – dan kita perlu musnahkan infrastruktur tersebut supaya bekalan makanan pihak musuh terputus bekalan.

en: Another Briefing
ms: Taklimat Berikutnya

en: Erwyn Defeated
ms: Erwyn Berjaya Dikalahkan

en: Great! Erwyn gave up when he saw his last buildings burning down. That’s one less strong warlord on this island!
ms: Bagus! Etwyn menarik diri bila dia melihat bangunan terakhirnya musnah terbakar. Kurang seorang hulubalang di dalam pulau ini!

en: Jomo Defeated
ms: Jomo Berjaya Dikalahkan

en: Great! Jomo gave up when he saw his last buildings burning down. That’s one less warlord on this island!
ms: Tahniah! Jomo menarik diri bila dia melihat bangunan terakhirnya musnah terbakar. Kurang lagi seorang hulubalang di dalam pulau ini!

en: Last Briefing
ms: Taklimat Akhir

en: Victory!
ms: Kemenangan Mutlak!

en: Finally! The island is completely ours. Now we just have to defend it better than the warlords did.
ms: Akhirnya! Pulau ini milik kita sepenuhnya. Mulai sekarang kita perlu pertahankannya lebih baik berbanding hulubalang-hulubalang sebelum ini.

en: Congratulations! You have mastered this scenario. You may play on if you like!
ms: Tahniah! Anda telah menguasai senario ini. Anda boleh teruskan bermain jika anda mahu!
