Widelands - en to sk translation catalogue (25 entries)

en: The Forbidden Island
sk: Zakázaný ostrov

en: Finally! We have just taken our first step towards victory! Last night, we landed on the forbidden island and defeated the few guards that were watching the north-western part of the island. I am quite sure that none of the other warlords has detected us so far, so we should keep quiet and build up our infrastructure. Soon we will be strong enough to raid their positions.
sk: Konečne! Urobili sme prvý krok k víťazstvu. Minulú noc sme pristáli na zakázanom ostrove a porazili malú hliadku, ktorá strážila severozápadnú časť ostrova. Som si celkom istý, že ostatní vojvodcovia o našej prítomnosti zatiaľ nevedia, a preto by sme si mali potichu vybudovať infraštruktúru. Čoskoro budeme dosť silní na to, aby sme mohli napadnúť ich pozície.

en: Capture the Ancient Castle
sk: Dobyte starobylý hrad

en: Defeat Lanissa and capture the ancient castle.
sk: Porazte Lanissu a dobyte starobylý hrad.

en: Defeat Erwyn
sk: Porazte Erwyna

en: Defeat Erwyn. He commands the strongest opposing military force left on this island.
sk: Porazte Erwyna. Velí najsilnejším nepriateľským vojenským silám na tomto ostrove.

en: Defeat Jomo
sk: Porazte Joma

en: Defeat Jomo. He is taking care of the soldiers’ food supply.
sk: Porazte Joma. Má na starosti zásobovanie vojakov potravinami.

en: First Briefing
sk: Prvá inštruktáž

en: Second Briefing
sk: Druhá inštruktáž

en: An Ancient Castle
sk: Starobylý hrad

en: By the Gods! One of our scouts has discovered a mighty castle at the center of the old plateau. The castle must be quite old and seems to have been built in a foreign style. It’s quite obvious that this is not barbarian craft.
sk: Pri všetkých bohoch! Jeden z našich prieskumníkov objavil ohromný hrad v strede starej planiny. Musí byť poriadne starý a zdá sa, že bol vybudovaný v cudzom štýle. Je celkom jasné, že nejde o barbarské umenie.

en: Let’s hope that Lanissa – the warlord holding sway over that castle – has not discovered our movements yet. Perhaps we have a chance of conquering that mighty building without a bigger fight! However, it is essential that we capture it. It will be the key to our reign over this island!
sk: Dúfajme, že Lanissa – vojvodkyňa, ktorá panuje na tom hrade – ešte neodhalila našu činnosť. Možno máme šancu dobyť tú mohutnú stavbu bez väčších bojov! Je však nevyhnutné, aby sme ju dobyli. Bude naším kľúčom k ovládnutiu ostrova!

en: Ancient Castle Captured
sk: Starobylý hrad dobytý

en: Wonderful! Our troops have finally defeated Lanissa and her soldiers. The ancient castle is ours!
sk: Skvele! Naše jednotky konečne porazili Lanissu a jej vojsko. Starobylý hrad je náš!

en: It is amazing how far one can see from the highest tower of the castle. We can watch the whole island. So now I wonder why Lanissa did not see us and thus did not prepare. Be that as it may, some things will never come to the light of day. The only important issue at the moment are the opposing troops still left. We have discovered enemy positions held by Erwyn to the north and east of the castle. He is known to be a strong warlord and surely commands the strongest warriors. In the south, we caught sight of some food infrastructures guarded by Jomo – a younger warlord – and we should take care of those infrastructures so we can cut off our enemies’ food supply.
sk: Je udivujúce, ako ďaleko sa dá dovidieť z najvyššej veže hradu. Môžeme pozorovať celý ostrov. Nuž divím sa, prečo nás Lanissa nezbadala a nepripravila sa. Nech je ako chce, niektoré veci nikdy neuzrú svetlo sveta. V tejto chvíli sú jediným dôležitým problémom zvyšné nepriateľské jednotky. Na sever a východ od hradu sme objavili nepriateľské pozície, ktoré udržiava Erwyn. Je známy ako silný vojvodca a nepochybne velí najsilnejším bojovníkom. Na juhu sme spozorovali potravinárske infraštruktúry strážené Jomom – mladším vojvodcom – o ktoré by sme sa mali postarať a prerušiť dodávku potravín.

en: Another Briefing
sk: Ďalšia inštruktáž

en: Erwyn Defeated
sk: Erwyn porazený

en: Great! Erwyn gave up when he saw his last buildings burning down. That’s one less strong warlord on this island!
sk: Výborne! Erwyn sa vzdal, keď uvidel svoje posledné budovy horieť. O jedného silného vojvodcu na tomto ostrove menej!

en: Jomo Defeated
sk: Jomo porazený

en: Great! Jomo gave up when he saw his last buildings burning down. That’s one less warlord on this island!
sk: Výborne! Jomo sa vzdal, keď uvidel svoje posledné budovy horieť. O jedného vojvodcu na tomto ostrove menej!

en: Last Briefing
sk: Posledná inštruktáž

en: Victory!
sk: Víťazstvo!

en: Finally! The island is completely ours. Now we just have to defend it better than the warlords did.
sk: Konečne! Celý ostrov je v našich rukách. Teraz ho len musíme obraňovať lepšie než tí vojvodcovia.

en: Congratulations! You have mastered this scenario. You may play on if you like!
sk: Gratulujeme! Prešli ste tento scenár. Ak chcete, môžete pokračovať v hre.
