Widelands - en to bg translation catalogue (26 entries)

en: 5 minutes
bg: 5 минути

en: 10 minutes
bg: 10 минути

en: 15 minutes
bg: 15 минути

en: Rules
bg: Правила

en: Welcome to Island Hopping
bg: Добре дошли в „Островни скокове“

en: Island Hopping is a traditional tournament in Atlantean culture. The rules of the game are simple: you start with a headquarters on an island. When you finish a castle at the end of the first island, you are granted a second headquarters on a second island, which will contain all wares from your first headquarters.
bg: „Островни скокове“ е традиционен турнир в атландската култура. Правилата на играта са прости: започвате с щаб на някой остров. Когато построите замък на края на първия остров, получавате втори щаб на втори остров, който ще съдържа всички стоки от първия Ви щаб.

en: If you finish a castle in the target area on the second island, you will get a third headquarters on the third island. You must build a castle at the center of the third island and hold it for 20 minutes to win the game.
bg: Ако построите замък в посочената област на втория остров, ще получите трети щаб на третия остров. Трябва да построите замък в средата на третия остров и да го задържите 20 минути, за да спечелите играта.

en: Whenever you finish an island, you will get bonus wares, depending on how many players have finished the island before you. The earlier you finish, the fewer wares you will get. See below for the details.
bg: Когато завършите един остров, ще получите допълнителни стоки в зависимост от това колко от другите играчи са завършили острова преди Вас. Колкото по-рано завършите, толкова по-малко стоки ще получите. Вижте повече подробности по-долу.

en: The point is that the first island only provides rocks and trees, the second only meadows and resources. The economies you leave behind will continue to work for you, but you will only reap the benefits at the moment you reach a new island.
bg: Важното тук е, че на първия остров има само скали и дървета, а на втория – само поляни и ресурси. Икономиките, които оставяте, когато напуснете острова, продължават да работят за Вас, но ще получите облагите в момента, когато достигнете новия остров.

en: Finally, be careful not to waste your quartz and diamonds.
bg: И накрая, внимавайте да не изразходите кварца и диамантите си.

en: Finish Rewards
bg: Награди за завършване

en: First Island
bg: Първи остров

en: 1st to finish
bg: 1-ви завършил

en: 2nd to finish
bg: 2-ри завършил

en: 3rd to finish
bg: 3-ти завършил

en: 4th to finish
bg: 4-ти завършил

en: Second Island
bg: Втори остров

en: %1$s was the first to reach Island number %2$i.
bg: %1$s беше първият, който достигна остров номер %2$i.

en: %1$s was the second to reach Island number %2$i.
bg: %1$s беше вторият, който достигна остров номер %2$i.

en: %1$s was the third to reach Island number %2$i.
bg: %1$s беше третият който достигна остров номер %2$i.

en: %1$s was the fourth to reach Island number %2$i.
bg: %1$s беше четвъртият, който достигна остров номер %2$i.

en: The reward for this feat amounts to:
bg: Наградата за това възлиза на:

en: %s is now King of the Hill and will win the game in 20 minutes, if nobody takes over the hill before then.
bg: %s сега е цар на хълма и ще спечели играта след 20 минути, ако никой друг не превземе хълма преди това.

en: %s lost control of the hill.
bg: %s загуби контрол над хълма.

en: %1$s has been King of the Hill for %2$s!
bg: %1$s беше цар на хълма за %2$s!

en: %s has won the game. Congratulations!
bg: %s спечели играта. Поздравления!
