Widelands - en to fy translation catalogue (13 entries)

en: 5 minutes
fy: 5 minuten

en: 10 minutes
fy: 10 minuten

en: 15 minutes
fy: 15 minuten

note: TRANSLATORS: number + resource name, e.g. '1x Log'
en: %1$dx %2$s
fy: %1$d x %2$s

en: Rules
fy: Rigels

en: First Island
fy: Earste eilân

en: 1st to finish
fy: 1ste klear

en: 2nd to finish
fy: 2de klear

en: 3rd to finish
fy: 3de klear

en: 4th to finish
fy: 4de klear

en: Second Island
fy: Twadde eilân

en: %s lost control of the hill.
fy: %s is de kontrôle oer de heuvel kwytrekke.

en: %s has won the game. Congratulations!
fy: %s hat de striid wûn. Lokwinske!
