Widelands - en to gd translation catalogue (26 entries)

en: 5 minutes
gd: 5 mionaidean

en: 10 minutes
gd: 10 mionaidean

en: 15 minutes
gd: 15 mionaidean

en: Rules
gd: Na riaghailtean

en: Welcome to Island Hopping
gd: Fàilte gu starraineachd nan eilean

en: Island Hopping is a traditional tournament in Atlantean culture. The rules of the game are simple: you start with a headquarters on an island. When you finish a castle at the end of the first island, you are granted a second headquarters on a second island, which will contain all wares from your first headquarters.
gd: ’S e co-fharpais dualchasach nan Atlantach a th’ ann an starraineachd nan eilean. Tha riaghailtean a’ gheama simplidh: tòisichidh tu le prìomh-àras air eilean. Nuair a bhios tu air caisteal a thogail air ceann thall an eilein, thèid prìomh-àras eile a thoirt dhut air eilean eile sa bhios gach bathar a tha thu air a chruinneachadh gu ruige sin.

en: If you finish a castle in the target area on the second island, you will get a third headquarters on the third island. You must build a castle at the center of the third island and hold it for 20 minutes to win the game.
gd: Nuair a bhios tu air caisteal a thogail air an raon-amais air an eilean eile, gheibh thu treas prìomh-àras air an treas eilean. Feumaidh tu caisteal a thogail ann an teas-mheadhan an treas eilein agus a chumail fad 20 mionaidean gus an geama a bhuannachd.

en: Whenever you finish an island, you will get bonus wares, depending on how many players have finished the island before you. The earlier you finish, the fewer wares you will get. See below for the details.
gd: Gach turas a choileanas tu eilean, gheibh thu duais de bhathar a-rèir co mheud cluicheadair a chrìochnaich an t-eilean mar-thà. Mar as tràithe a choileanas tu eilean ’s ann as lugha de bhathar a gheibh thu. Chì thu liosta de na gheibh thu gu h-ìosal.

en: The point is that the first island only provides rocks and trees, the second only meadows and resources. The economies you leave behind will continue to work for you, but you will only reap the benefits at the moment you reach a new island.
gd: ’S e cnag na cùise nach doir a’ chiad eilean dhut ach carraigean is craobhan ’s nach fhaigh thu ach machair ’s clach-mèinneir is gual air an dàrna eilean. Obraichidh an t-eaconamaidh air na h-eileanan roimhe fhathast ach chan fhaigh thu buannachd às ach aig an àm a ruigeas tu eilean ùr.

en: Finally, be careful not to waste your quartz and diamonds.
gd: Aig deireadh an latha, thoir an aire nach caith thu na h-èiteagan ’s daoimeanan agad gun fheum.

en: Finish Rewards
gd: Duaisean crìochnachaidh

en: First Island
gd: A’ chiad eilean

en: 1st to finish
gd: 1ad treubh deiseil

en: 2nd to finish
gd: 2na treubh deiseil

en: 3rd to finish
gd: 3s treubh deiseil

en: 4th to finish
gd: 4mh treubh deiseil

en: Second Island
gd: An dàrna eilean

en: %1$s was the first to reach Island number %2$i.
gd: Is an treubh aig %1$s a’ chiad tè a ràinig eilean %2$i.

en: %1$s was the second to reach Island number %2$i.
gd: Is an treubh aig %1$s an dàrna tè a ràinig eilean %2$i.

en: %1$s was the third to reach Island number %2$i.
gd: Is an treubh aig %1$s an treas tè a ràinig eilean %2$i.

en: %1$s was the fourth to reach Island number %2$i.
gd: Is an treubh aig %1$s an ceathramh tè a ràinig eilean %2$i.

en: The reward for this feat amounts to:
gd: Seo an duais airson an euchd:

en: %s is now King of the Hill and will win the game in 20 minutes, if nobody takes over the hill before then.
gd: Is %s rìgh a’ chnuic a-nis agus buannaichidh e an geama an ceann 20 mionaid mur gabh cuideigin eile an cnoc roimhe seo.

en: %s lost control of the hill.
gd: Chaill %s smachd air a’ chnoc.

en: %1$s has been King of the Hill for %2$s!
gd: Tha %1$s air a bhith ’na rìgh a’ chnuic fad %2$s a-nis!

en: %s has won the game. Congratulations!
gd: Bhuannaich %s an geama. Meal a naidheachd!
